Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

abanek

Sorry,ale já to musim zdrbnout... Hrdina Brad Pitt zachraňuje svět.... No,já nevim... Vizuálně bomba, akční scény skvělý, občas netradiční nápady, ale ty dojáky vokolo... Granát v letadle a záchrana světa plošnou nákazou nejmenovanou nemocí,už na mě bylo moc...Zombie horror na nedělní odpoledne ()

kukillX

Mám rád filmy, ktoré nechodia okolo horúcej kaše a vedia to rozbaliť hneď od začiaťku. World War Z k nim určite patrí! zombie sú rýchli a hladní po ľudskej krvi a nie len nemotorné stvorenia čo idú rýchlosťou 2km za hodinu a ťahajú za sebou zlomenú nohu. Nenudil som sa ani sekundu. Herecké obsadenie taktiež skvelé. ()

JaninaM

Mám ráda hodně sci-fi, ale toto byl klasický béčkový horor s nádechem katastrofického scénaře. Celosvětová epidemie šířící se do několika vteřin kousnutím nakaženého, z kterého se stane zombie je hodně časté téma. Ale já mám pocit, že už snad nic nového v tomto žánru být vymyšleno nemůže. Brad Pitt mi jako hlavní hrdina vůbec nesedl. Snažil se celý film utáhnout sám, nikdo z vedlejších rolí mu nijak mnoho nepomohl, všichni působili velmi nevýrazně. Na druhou stranu záběry na hromadný přesun nemrtvých byl moc zajímavý. Z výšky vypadali jako ohromná vodní vlna valící se městem.....i záběry přelézání zdi vypadaly jako tryskající fontána . Připadala jsem si jako bych seděla u počítače a hrála hru. Přesun z bodu A do bodu B, pak dále a dále až konečně jsme u hlavní budovy, kde se musíme prodrat spletitými chodbami plnými nemrtvých k cíli. A pak? Překvapivý rychlý konec. Prostě klasický prosluněný vyřešený konec. Pro milovníky zombie fajn, ale jinak NEDOPORUČUJI. ()

Honzyg

Celou dobu jsem se divil, že se do tohodle projektu nechal Chleba Pittů přemluvit. Pořád jsem si říkal, že třeba z toho vzejde něco spešl, co vysvětlí, že do toho šel. Ale nějak se to nedostavilo. Klasické stokrát opakované klišé kde se z kousnutého stane zombík dřív než stihne krev z ruky dotéct do mozku. Jediné, co mě opravdu překvapilo - BACHA SPOJLER - že Džery (přinejmenším ne zjevně) nepojde na tu záhadnou nezveřejněnou chorobu, co si naslepo ve volský dávce píchne do ramene. Ale nenudilo to. ()

Rolandman

Pro mě, jako pro zombiofila ( a´t to zní jak chce ), byla Světová válka Z milým překvapením a o to víc, když jsem zjistil, že jsem víc než spokojen s hlavním hercem. Pit mi vždycky nějakým způsobem lezl na nervy, ale u tohoto snímku jsem otočil a musím říct, že jeho volbou, možná film udělali čím je. Méně šťastně už byla vybrána role manželky a vedle "cukrouše" pusobí spíš dojmem postarší starostlivé matky, u které jen můžete kroutit hlavou s myšlenkou ,, koho to tam proboha dali". Naštěstí je tato postava stejně irelevantní jako ošklivá, a díky akčnosti filmu jsem na to mohl snadno zapomenout a jít dál. Každá scéna vás napíná k prasknutí a nenechá vklidu ani nejlhostejnější diváky. Od vypuknutí v Americe, přes Jižní Koreju a infarkty v Izraeli.... až po Anglii jsem hltal každou scénu a film se pro mě stal číslem 1 v zombie žánrech ()

Tribbiani27

Film není žádné "béčko", to by asi Brad ani nevzal, ale počáteční potenciál pomalu mizí do neznáma a film naopak aby gradoval, tak upadá do těžkého podprůměru. Zdlouhavé scény, kdy se takřka nic neděje a člověk ani není napnutý, zda se něco stane, střídají scény, které příliš smysl nedávají, aneb mám plnou loď vojáků, ale pro záchranu lidstva vyšlu pouze 6 lidí. Tu zeď přelezlo sotva 10 zombíků, do kterých pálilo kulomety spousta vojáků, přesto město bylo ihned obsazeno. Závěrečné scény v laboratoři byly tak dlouhé, že to dalo práci neusnout. No zkrátka film působí na první pohled na jasných 5 hvězd, ale ani Brad zde nezachrání často nedomyšlený děj, takže 40% bohužel. ()

Clockwork

Ne nebavilo mě to....vůbec. Zombie filmy nesleduji ale bylo mi tohle mi bylo doporučený že se to prý vymyká všem klišé, že to prej není klasickej Hoolywod. A co nevidím příběh který je opakovanej asi po tisicátý. Nezáživnýho Brada Pitta a hloupej scénář. bohužel víc než na 2 hvězdy to není. ()

tulikt

Velmi slabý film, plno agentů, vojáků, primitivních řešení a naprosto předpokládatelných situací..... něco podobnýho jako 2012, bohužel však v mnohem horší formě, sem tam se člověk i zasměje...... a co se týče popisu žánru, tak s tou kolonkou horor bych byl opatrnější..... ()

vrch07256732

Ked pre mna sú tieto Zombie apokalypsy na jedno brdo, rozdiel je snád len v rozpocte ktorý na to tvorcovia majú - vid našu megalomantickú Vojnu Z - v zásade na jedno brdo ako ostané, len výprava a triky na vyssom leveli, obstarozný Brad Pitt a neskutocná mediálna kampaň pred uvedením filmu do kín. Inak sa v nicom neodlisuje od Den mrtvých, Súmraku mrtvých. Večernej toalety mrtvých (ak toto este neni natocené určite to niekto natočí). A pocitacoví triky uz dnes nikomu netrhajú žily. ()

Rorschach_SK

"Matka príroda je masový vrah. Nikto nie je lepší ani kreatívnejší. A ako aj iný masový vrahovia, ani ona sa nemôže zbaviť túžby sa nechať chytiť. K čomu by jej boli brilantné zločiny, keď sa k ním nikto nehlási. A tak necháva omrvinky. Človek trávi roky na škole, aby tie omrvinky videl a našiel nápovedy v nich skryté. A niekedy sa vec, ktorú považujete za najbrutálnejší aspekt vírusu, ukáže byť naopak, jeho vadou. S obľubou predstavuje svoje slabosti, ako svoju silu. Je to suka". Ďalší príklad toho, ako dokáže filmový priemysel zmršiť výbornú knižnú predlohu, len preto, aby prilákal široké masy. Snímok je tak oproti predlohe ako tri krát prevarený čaj s absolútne iným posolstvom, než by mal. O neistote tvorcov, čo vlastne chcú natočiť hovorí aj to, že scenár bol niekoľko krát prepisovaný, celé natočené scény a lokácie skončili na podlahe strižne a celý záver bol natočený úplne nanovo. Tento chaos sa vidieť aj v samotnom filme, keď má dej od začiatku až do úteku z Izraela svoje tempo a diváka tiahne vpred. Potom však nastúpi kreativita scenáristu a pretočený záver, odštartovaný zázračným prežitím hlavného hrdinu a jeho spoločníčky a komorným záverom, ktorý vyšumí do prázdna. Pitt v snímku funguje ako spojovací prvok k dvom pohľadom na apokalypsu - globálnym (vyšetrovateľ OSN) a súkromným (manžel, otec, ochranca) - na jeho smolu musím ale povedať, že snímok netiahne tak, ako by mal. Čo však snímok prináša nové do zombie univerza sú zombie, tvoriaci v spoločnej mase doslova obrí živúci organizmus - či to bola scéna prekonania izraelských stien, alebo tá prílivová zombie tsunami vlna v jeho uliciach - obe boli výborne natočené a nápadité. Na záver - škoda toho množstva premrhaného potenciálu z predlohy, ktorá by sa však pre svoju komplexnosť hodila skôr než na filmové plátno, na televízne obrazovky v nejakej minisérii- také HBO či Netflix by boli ideálne :-) ()

BarneyJ

100m pod 10 sekúnd? Jednoznačne v tomto filme áno! Nemŕtvi ľudia,konkurujúci Boltovi na 100 metrov šprint.Film vo mne striedal špatné aj dobré pocity.Bradovi rola sadla.Hneď musím upozorniť,že ak nemá niekto rád strmhlavé filmy s rýchlim spádom hneď v prvých minútach tak nezapínajte.Zombie komparz bol slabší.Chrčali jak pokazené práčky.Pozeratelné ale maximálne raz a stačí.3* ()

hejkalakate

Pěknej katastrofickej film o nákaze. Není tomu co vytknout, pro milovníky takových filmů lahůdka, jen mně chybělo vyústění pro společnost, ne jen pro jednotlivce. ()

roloend

Prečo som sa tomuto filmu vyhýbal? Lebo zombie tematika je veľmi náchylná na pokazenie a autor vždy kráča po ostrejšej hrane ako pri iných žánroch. Prečo som si ho nakoniec pozrel? Zvedavosť, na ktorú stranu hrany to padlo, nakoniec zvíťazila. Spravil som dobre alebo zle? Jednoznačne dobre. Brad podal skvelý výkon, tradičný problém v podobe vírusu má nie až tak tradičné riešenie. Vývoj situácie po prepuknutí nákazy a najmä reakcia vlád na Zemi sú až hrôzostrašne uveritelné. Film má dobré tempo a akčné scény sú dosť akčné, ale zas nie sú zbytočne preakčnelé. ()

SatchS

Ťažký, prenáročný musí byť pre Endželínu život s Bretom v realite každodennej a nudnej, keď je radosť, prekvapenie aj sklamanie vyjadrené jednou a tou istou mimikou, keď je jeho reakcia v tvári pri rozbaľovaní darčeka iba „drsná“. Je to pravda, Brad Pitt sa v herectve dopracoval k onomu závideniahodnému levelu, ktorý bol zatiaľ dosiahnutý iba mýtickým Tomom Hanksom, a to schopnosť vyjadriť všetkých tridsaťsedem ľudských emócií jedným výrazom tváre. Medzi Bradove filmové superschopnosti patrí napríklad schopnosť zázračne prežiť pád lietadla, poťažmo nechať si pri sebe zapnutý telefón v obkľúčení spiacich zombíkov. Taktiež je nanajvýš prekvapivé, že na riešenie celej krízy nepríde zástup tisícov špičkových lekárov, ale bývalý vojak Brad pri obväzovaní sprznenej ruky Charlize Theron z Fury Road. Vec, ktorá ma však srala najviac, bolo prerušovanie každej akčnej scény v pravidelných desaťminútových intervaloch pohľadom na jeho hnusnú a hlúpu ženu s telefónom, variované pohľadom na jej hnusné a hlúpe deti, ktoré absolútne nikoho nezaujímajú. Okrem toho to bolo fakt popiči, zábavné a dynamické. ()

burg

Po dlouhé době, kdy mě nějaká zombárna fakt chytila - což se prakticky od 28 dní poté žádnému filmu nepovedlo. Chytré, se zajímavými nápady a úžasnými záběry ze vzduchu. Pravda - zombíci tu tak trochu popírají fyziku (překonávání překážek alá mravenci, pohyb davu jako vodní masy atd.), ale jinak nemám co bych vytkl. ()

mikinko51

Z filmov o Zombie je toto asi najvacsia blbost .... tomu, ze by sa to takto mohlo stať proste neuverite ani omylom. Toto je vsak jedina slabost tohto filmu. Inak je to super akcny narez s vynikajucou atmosferou. Okamzite ma to vtiahlo do filmu a ani som sa nenazdal a bol koniec ... a pravdu povediac, na konci som si povedal, ze by som kludne aj dalsich 30 minut este vydrzal ... ()

DavidAAAA

Hodně dobrý film, na kterém je vidět spousta peněz, které jsou opravdu solidně využity. Námět, z nějž se ježí vlasy hrůzou, co kdyby k tomu někdy došlo, sympatičtí hrdinové, vojáci ne tak tupí, jak je zvykem. Slušně propracovaný děj i vlastnosti jednotlivých postav. Všechno dobře sedí. Jen hvězdička dolů za zombie, prostě je nemám rád. ()

finest

Skvělý film s Bradem Pitem. Nové pojetí zombie a ochrany lidí. Dynamický děj, opravdu napínavé scény, s radostí si tento film pouštím znovu a znovu. A podtrženo skvělými soudtracky. 5* ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech