Asi jen málokteré jméno se zapíše do historie amerických závodních koní, takovým způsobem, jako se to podařilo Ruffianovi. Jeho kariéra byla obdivuhodná. O tom, že Ruffian je nevšední kůň, ale věděl zkušený chovatel a trenér Frank Whiteley od prvého okamžiku, kdy ho přivezli do jeho stáje. A tak jen počkal, až nastane čas, kdy jeho čtyřnohý svěřenec mohl vstoupit na dostihovou dráhu... Dramatický příběh, jehož děj se odehrává na počátku sedmdesátých let minulého století, vznikl podle skutečnosti. (Česká televize)

Don Maty

Príbeh človeka a koňa sme už videli toľko krát. Ale tento je niečím famózny. Popisuje vzťah ako Kôň a široká verejnosť. Nie je to zasa ten príbeh o psej vernosti koňa ak ma rozumiete. Ten príbeh ma dojal a mne bolo Ruffiana ľúto. Posledných 10 minút som sa modlil aby nezomrela. Neumožnili mi to :(...4* ()

nascendi

Filmy s konskými hrdinami majú vo mne vďačného diváka. Dva roky, počas ktorých som sa často vyskytoval na konskom chrbte patria k nezabudnuteľným. Nezabudnuteľný je pre mňa aj film Phar Lap, takže som sa neubránil porovnaniu dojmov z neho s dojmami, ktoré mi poskytol Ruffian. Ruffian určite nie je zlý alebo nepodarený film. Film o výnimočnom jedincovi takým ani nemôže byť. Len som očakával viac angažovanosti od tvorcov, pretože to, čo som videl bolo príliš dokumentaristické. Ale je možné, že je to iba môj ojedinelý názor. V každom prípade vysvetľuje tie tri hviezdičky. ()

Konarka

Neobyčejný příběh o neobyčejném až zázračném koni. Koně miluju takže je pro mě lehké říci že tento film je prostě úžasný, ale tento film vážně úžasný je! Ještě více mě zaujalo krásné dostihové prostředí závodiště v Belmontu, které tahle klisnička ve svých letech ovládla! Doporučuji to shlédnout protože Ruffian byla skutečně neobyčejný kůň a možná nejlepší kůň co ve 20. století v Belmontu běhal. ()

Pepinec

Filmy točené na základě skutečných událostí mají při uchopení za správný konec vždy velikou naději na úspěch. A že kůň patří k těm nejlepším hercům si nemusíme zdlouhavě vysvětlovat. Takto skromný a povedený TV film (!) u nás může do programu zařadit jen Česká televize. Ještě, že ji máme. I přes ty zpropadené poplatky... ()

liborzel

No jo-tak jsem zase brečel jako malý Jarda.Další nádherný,ale nesmírně smutně končící film podle skutečné události.Příběh dostihové královny Ruffian je vyprávěn tak úžasným sugestivním způsobem,že se na něj stále nemohu vynadívat.Navíc podmanivá krásná hudba dodává příběhu ohromnou sílu.Další obrovská sportovní tragédie famozního koně.Podobně jako u Phar Lapa.Tady to vypadalo,že ji vyvedli z míry ti pitomí holubi.Na televizní film je to úžasný počin.Asi díky tomuto filmu budu muset přehodnotit některé své názory.Dlouho jsem si myslel,že nejskvělejším koněm všech dob byl Phar Lap,ale...Ruffian je jediná neporažená ve špičkových dostizích-od prvního do posledního závodu vyhrávala.To nedokázal Phar Lap ani Secretariat. ()

• Jako neporažená několikanásobná vítězka stakes, bleskurychlá, prvotřídní a šikovná, byla Ruffian vybrána jako šampionka mladých klisen roku 1974. (Zellie)
  • Vasquez i Whitley požadovali po společnostech Walt Disney Production a ESPN Enternational deset milionů amerických dolarů, protože odmítli prodat práva na svá jména a své příběhy, což společnosti obešly tím, že nechaly reportéra Billa Nacka napsat vzpomínkovou knihu "Ruffian: A Racetrack Romance" a podle ní film natočily. (Geriel)
  • Na Ruffianinu počest se běhá dostih Ruffian Stakes v Turffonteinu v JAR, který je dlouhý přes 1 000 m. Koná se každoročně 23. února. (Zellie)