Ruffian (TV film)

Ruffian

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 2007, 85 min

No jo-tak jsem zase brečel jako malý Jarda.Další nádherný,ale nesmírně smutně končící film podle skutečné události.Příběh dostihové královny Ruffian je vyprávěn tak úžasným sugestivním způsobem,že se na něj stále nemohu vynadívat.Navíc podmanivá krásná hudba dodává příběhu ohromnou sílu.Další obrovská sportovní tragédie famozního koně.Podobně jako u Phar Lapa.Tady to vypadalo,že ji vyvedli z míry ti pitomí holubi.Na televizní film je to úžasný počin.Asi díky tomuto filmu budu muset přehodnotit některé své názory.Dlouho jsem si myslel,že nejskvělejším koněm všech dob byl Phar Lap,ale...Ruffian je jediná neporažená ve špičkových dostizích-od prvního do posledního závodu vyhrávala.To nedokázal Phar Lap ani Secretariat.(18.1.2012)

Rozpočtově malý, ale ve skutečnosti velký a ohromně působivý TV film podle skutečnosti o dostihové klisně Ruffian. Byla to klisna s neskutečným srdcem a bojovností, na dostihové dráze nebyla nikdy poražena (i v soubojích s hřebci) a právem je považována za jednoho z nejlepších koňů celé dostihové historie. Ve své době jí fandila skoro celá Amerika a o jejích soubojích s přízněmi i nepřízněmi osudu právě nezapomenutelným způsobem vypráví tento vyjímečný film. Veškeré dostihové scény i "dostihové zázemí" jsou znázorněny naprosto realisticky a myslím, že poutavě zachycenou atmosférou i dramatickou a působivou stavbou celého příběhu o této legendární klisně dokáže plně vtáhnout do děje i "nedostihového diváka", a že po skončení filmu málokdo na osud tohoto koně s "ohromným srdcem" jen tak rychle zapomene. Škoda jen, že si někdy nevzpomene alespoň jeden z té přemíry všech možných TV kanálů anebo že se nedostane do hledáčku DVD distributorů...(21.4.2017)

Príbeh človeka a koňa sme už videli toľko krát. Ale tento je niečím famózny. Popisuje vzťah ako Kôň a široká verejnosť. Nie je to zasa ten príbeh o psej vernosti koňa ak ma rozumiete. Ten príbeh ma dojal a mne bolo Ruffiana ľúto. Posledných 10 minút som sa modlil aby nezomrela. Neumožnili mi to :(...4*(2.3.2013)

Velmi silný a dojemný příběh byl zfilmován nízko nákladově jako TV film a velmi kvalitně. Opravdu mě Ruffian dostala. (A nejen kvůli tomu, že jezdím na klisně, která jí je podobná.) Příběh plný vytrvalosti, síly a přírody. Ale jak už to tak u dostihů bývá, mají dost často své “krvavé” daně v podobě zranění žokeje či koně, případně dost často i smrt. Dostihy jsou plny endorfinů a štěstí, napětí a hazardu, proto lidstvo tolik přitahují, s tím je ale spojeno i to, že jednou to vyjít nemusí a nemyslím jen “finančně”. Každopádně Ruffian byla krásná a silná klisna a přála bych jí jiný život, než ten co musela prožít.(22.4.2015)

Mám ráda filmy o dostizích a koních vůbec. Tohle si skutečně zasloužilo moji pozornost. A pokud mohu doporučit, tak vydržte chvíli po titulcích a uvidíte autentické záběry skutečné Ruffian, což mě okouzlilo natolik, až jsem měla chuť to ohodnotit plným počtem. Líbí se mi, že se tvůrci nebáli chytit i této klisny, která toho bohužel moc nestihla, když zemřela jako tříletá. I když možná změnila celé nazírání a průběh dostihů. Je to příjemný příběh jednoho krásného a nadějného koně. Velmi se mi líbily záběry, ale trochu mi scházelo nějaké vtáhnutí do emocí.(4.6.2011)

• - Vasquez i Whitley požadovali po společnostech Walt Disney Production a ESPN Enternational deset milionů amerických dolarů, protože odmítli prodat práva na svá jména a své příběhy, což společnosti obešly tím, že nechaly reportéra Billa Nacka napsat vzpomínkovou knihu "Ruffian: A Racetrack Romance" a podle ní film natočily. (Geriel)