Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

Flopik

Super prekvapenie.Som myslel že to nebude nič moc ale nakoniec ma to milo prekvapilo.Hudba nebola nič moc ale k filmu sa hodila.Príbeh bol skvelý počas filmu som sa nenudil no a koniec bol perfektný.Takže 5* a 100%. ()

LuccinyFilmy

Internetové memy mě inspirovaly ke zhlédnoutí všech a veškerých filmů s Leonardem za účelem odborného posouzení, jestli má opravdu takový oscarový rozsah nebo jestli pořád hraje variace stejné postavy. Prokletý ostrov je slušný film žánru mindfuck, který se mi napoprvé líbil velmi, ale napodruhé už trochu ztrácí svoje kouzlo a zdá se nastavovaný zbytečným zamotáváním. ()

Greg25

Pointu, respektive pointy není těžké odhadnout. Jeden ze dvou konců, který by vás napadl si každopádně na konci můžete zvolit podle svého uvážení, ačkoliv na to, že se Prokletý ostrov tváří dvojznačně má spoustu scén, které do dvojznačnosti úplně nezapadají. Prokletý ostrov má skvělou kameru, mistrnou atmosféru, která hmatatelně mrazí až do chvíle, kdy přijde konec, kdy pochopíte, že je Prokletý ostrov příběhově čistá žánrovka, která pointami nevybočuje od podobně laděných filmů. Jasně, že vás to chytne, Scorsese je mistr atmosféry, jen to pro mě osobně nemá ten efekt, co by to mít mělo, ten příběh. Ten konec. Kdy se vám místo toho, aby jste skoro nedýchali, chce říct už zase? Už zase to takhle skončilo? Inovace žánru, bez inovace příběhu. Každopádně dobrý film, ale mohl být skvělý. 75% ()

Lilloos

Už při prvním záběru na loď vyplouvající z mlhy mě pohltila tíživá atmosféra, která přetrvávala ještě dlouho po titulcích. Jasně, že drobnou protekci si snímek získal už jen svým žánrem, ale nakonec ji vůbec nepotřeboval. Nenapadá mě jediné slabé místečko, které by sice jednoznačně přebyl propracovaný námět, ale stejně by tvořilo nepatrnou vadu na kráse. Kdybych ale měla ocenit jen jedno, byl by to právě závěr, kdy si člověk myslí, že pochopil vše a přitom neví vůbec nic. ()

Heero

Musím říct, že jsem se ve filmu i několikrát ztratil. Co je realita, co není, kdo je tedy pacient onoho záhadného ústavu a kdo není, kdo je skutečný a kdo ne. To jsou otázky, které film ve mně vyvolával, a na které jsem dostával v průběhu děje odpovědi. Až do samotného konce nevím komu věřit a hlavně čemu věřit. Zbytečně pochmurný prostředí, a docela mi vadilo, jak se někdy v půlce filmu vytratit ten jeho vymyšlený parťák, to byla jediná sympatická postava, proto mě asi začátek bavil víc než konec, i když by to mělo spíš naopak celý gradovat. ()

Klara

Tak. A je to. Naprosto neuvěřitelná dvouhodinová jízda, při níž vám bude po čele stékat pot a vaše mozkové závity se budou točit na plné obrátky. Geniálně vymyšlený psychothriller, kde každých deset minut tápáte a měníte názory, kdo za co může a jak to vlastně všechno dopadne. Leonarda DiCapria jsem dřívě opravdu nemusela, ale co se týče jeho posledních výborných filmů (kupříkladu Počátek), tak si myslím, že si prvenství zaslouží. Tento film je něco neuvěřitelného. Jistě, bude potřeba si ho shlédnout vícekrát, mnoho detailů vám při prvním pozorování unikne. Ale zaručuji, že po skončení budete ještě deset minut zírat na titulky a dalších deset minut zírat na černou obrazovku počítače či televize. Jediné, co mě mrzí, je to, že jsem film neviděla v kině, ale až na DVD. To by byl teprve sakra ,,mind-blow''! Každá věta má svůj smysl a poslední věta filmu je naprosto geniální. A poté už je jen na vás, jak se rozhodnete, že film skončil... ()

VictorMartel

Zpočátku mě překvapila k Inception (2010) upomínající zápletka subjektu propadávajícího se vzájemně popíravými vrstvami vnímané reality. Skrytá pointa mi pletla hlavu dokonale. Dovršeno myšlenkou, že je lepší zemřít (pozbýt osobnosti lobotomií), než zůstat doživotně ohrožen dalším regresem (peklem, kterým je jednání mimo kontrolu). ()

TheSpearCZ

U tohohle Scorseseho počinu úplně nemůžu sdílet nadšení s ostatními, přijde mi, že to tady právě zkušený americký režisér zbytečně složitě překombinoval a jakkoliv je konec a závěrečná DiCapriova věta významná pro celkový děj filmu, tak ještě předtím během sledování to na mě působilo jako jedna velká zamotanina, která bohužel v kontextu toho, co jsem měl možnost vidět, převažovala nad atmosferickým deštivým vizuálem a hereckými výkony. Čisté 4* ()

hemul

Scorsese je velky reziser, ale ja sa pri jeho filmoch priserne nudim a vacsinou ich ani nedopozeram. Cely som videl len New York, aj to hlavne kvoli hudbe. Aj Shutter Island som chcel po prvej polhodine vzdat , ale akosi som vydrzal, a dobre som spravil. Melodrama sa zmenila na Hitchcocka 21. storocia. ()

Aluminium

Nuž, čakala som, že čo sa z tohto vykľuje, keďže knižné adaptácie, na ktoré sa teším zväčša dopadnú katastrofálne. A musím povedať, že tentokrát, tentokrát to vyšlo! Dennis Lehane napísal výbornú knihu a Martin Scorsese z nej spravil výborný film. ()

Money_too

Furt přesně nevím co k tomuto filmu říct...Snad jen, že to je dokonalá filmařská práce. Časem mě snad napadne něco kloubějšího...:) ()

Jabro

Když jsem vcházel do kina asi jsem na tuhle pecku nebyl dost připravený.. Po žánrové stránce je Shutter Island doslova vymazlený, hodně mi připomíná Shining. Hned od začátku mě pohltila zlověstná hudba, která dává tušit, že to nebude procházka růžovým sadem. Scorsese si dal záležet na každém záběru a je to poznat, o Leovi ani nemusím mluvit, jako vždy podává výborný výkon! Na konci mě to vyplivlo tak, že nevím čí jsem --- moment, nemám halucinace??? ---. Bravo, opravdu mě to dostalo, ještě dlouho se na to nejspíš nepodívám, ale nemůžu jinak než za pět:)! ()

xxSmoldaxx

Tak už se bláznům nebude smát, že jsou blázni, že ne! Brilantní režijní práce, ale také prvotřídní casting s Leem v hlavní roli mě nutí zkouknout to znova. Nemohl jsem se zbavit pocitu, jaký jsem zažíval při Osvícení a také na konci Šestého smyslu .Bravo! 85% ()

KOZEL84

Scorsese patří mezi režisérské titány a Leo už je na tom podle mě herecky nejinak.Navíc ti dva už sou asi dost sehraný tým,takže špatný film vzniknout ani nemohl.Trochu mi vadil Kingsley,který může být Sir jaký chce,ale já v jeho herectví vždycky vidím hroznou topornost a pointa nebyla šokantní ani omylem.Tím nechci říct že sem ji uhodl od začátku.Do třičtvrtě filmu sem opravdu netušil o co jde.Je ale fakt že hlavně proto že sem čekal něco složitějšího.Čím víc se film ale blížil ke konci tím víc sem si říkal:vážně to skončí jenom takhle?.Tohle bude ale spíš Lehaneho vina (tuhle předlohu sem nečetl).Přesto ale nejsem ani trochu zklamaný ono je totiž dobře že jeho knihy točí samý výborní režiséři(ne že by byl Lehane špatný spisovatel.Naopak.Jenom ty jeho pointy mě zas tak nedostávají).Scorsese to umí podat tak že člověk chrochtá blahem a už se těším na druhé zhlédnutí,abych viděl jak všechno krásně zapadne do sebe.Moc se mi líbil ten burácivý trombon (nebo co to bylo) v pozadí.jinak se film skoro obejde bez hudby.Myslím že po dalším shlédnutí bych mohl hodnotit i víš.Zatím ale ne. ()

jorgus

priklanim se k spise trem hvezdam..kdyby to nebyl Scorsese tak dam vis, ale takhle jsem az do posledni minuty cekal jeste neco..neco co by jeste to dilko povysilo..sokujici odhaleni bylo zretelne po prvni hodine a ta me sama o sobe celkem nudila..:(druha hodka byla lepsi, atmosfera celeho ostrova vynikajici..ale na to, ze to melo pres dve hodky mi tam chybi vice scen, ktere si budu pomatovat..:(pro me zklamani, tesil jsem se moc:) ()

G900

Dostal jsem presne to, co jsem chtel... Perfektne natoceny thriller s mnozstvim (vsechny) uveritelnych postav, navic velmi dobre zahranych. Vizualni stranka take skvela, moc dobre se na to divalo. Pro me zatim nejlepsi film v tomhle roce. Uz se tesim na dalsi projekci. ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013