jakeer

Wrestlera som odkladal pätnásť rokov, v podstate od jeho vzniku. Včera som bol v kine na výbornej Veľrybe a tak retrospektívne trochu smutne zisťujem, koľko veľa motívov si Aronofsky vzal z Wrestlera. Tá mustra je v podstate rovnaká: zničujúci životný štýl, zlý vzťah s dcérou a vyzenie záverečnej fatálnej scény. Samozrejme, Veľryba je film o úbožiakovi, ktorý sa prežiera, lebo stratil priateľa. A Wrestler je o časoch, kedy chlapi boli chlapmi a chľastali tretinkové pivo v stripbare... Film mal vibe "starej dobrej Ameriky", ale aj niekoľko hluchých miest. A netrvá to teda viac ako jeden deň: mením svoj názor a Wrestler je najcivilnejším Aronofskeho filmom. ()

Ondis

Příběh starého wrestlera, kterému jde okolní život na nervy a bez zápasení a věrných fanoušků nedokáže žít. ()

Crackonosc

Zajímavě natočené životní drama. Žánr, kterému zrovna moc neholduju a kterej má většinou tendence olizovat hranice tříhodinových stopáží pojal Aronofsky z pro mě zajímavějšího pohledu. Skoro dokumentární kamera zachycuje krátké životní období wrestlera ve velice příjemných 100 minutách. Nikdo se moc nesnaží vysvětlovat ani hrabat v minulosti, o hlavních postavách (tři a z toho ještě jedna hodně upozaděná) ví vlastně člověk strašně málo a je to tak dobře. Mickey Rourke skoro nesleze z obrazu a všechno co dělá jsem mu naprosto věřil. Ať už jsem sledoval, jak se likviduje v ringu, prodává salámy, nebo jenom někam cestuje, pořád mě to zajímalo a ani ony prodávací a cestující pasáže nejsou vůbec nudný! Záběry z ringu i šaten jsou pak zajímavým nahlédnutím do života člověka, jehož profesi jsem dosud považoval jen za stupidní divadýlko. Suma sumárum: Výborný Rourke, dokumentární kamera, dobře napsané postavy, zajímavý děj, minimum klišé i patosu a velice povedený konec, který tomu všemu dá ještě více vyniknout. ()

Wishkah

Snad žádný filmový plakát nevyjadřuje příběh filmu tak jako tenhle. Unavená legenda wrestlingu, která se nedokáže vzdát toho jediného co opravdu umí a ztrácí přitom všechno co má. Výborný film, při kterém sem si připadal, že nesleduju film, ale dokument. Vynikající kamera, která jen chodí za excelentním a doufám že oskarovým Mickey Rourkem, který je naprostým vládcem tohoto filmu a na němž všechno stojí a padá. Podává nám Randyho tak dokonale, že si přejete aby přestal se nčit, aby všechno bylo už v pohodě a je vám ho líto, ale v okamžiku , kdy vleze do ringu se vám chce spolu s ostatními křičet RAM JAM, RAM JAM..............bohužel. Oskara jsem Mickey Rourkovi přál, když už si kvůli téhle roli huntoval tělo a vizáž dvacet let:-) ()

Ještěřák

Tííí vado, to byl ale rokenrol - a snesl bych i delší. Je to asi trochu paradox, že mě z celého filmového panoptika pro rok 2008 nebral nejvíc přechytralý okatý přičmoudlík z chatrče, ani Angelina Jolie s obrklóbrcem přes dvě třetiny hlavy, ba ani Clint Eastwood co vyměnil andaluského hřebce za hřebečka od firmy Ford, nýbrž trio papírových nicek: na všem možném závislý strejc-wrestler, pravá americká kurtizána, co už asi krásnější nebude, a úsměvně tvrdohlavá dcerka. Což je mimochodem trio, kde jsem se s každým dokázal aspoň trošku ztotožnit, protože sám sebe huntuju monumentálně, k vlastnímu otci se chovám navlas stejně a ve svý práci jsem taky tak trochu děvka. Jsem rád, že do toho nešli Cage se Slyem, jak je nahoře proklamováno uživatelem Don Corleone, protože jsem přesvědčen, že by tím WRESTLER ztratil hodně ze své autentičnosti (čti: zšaškárnovatěl a zpatetičněl by). Mimoto WRESTLER opět potvrzuje, že ty největší majstrštyky často vzejdou z pravého finančního bahna Hollywoodu (upřímně doufám, že Mickey Rourkemu nakonec vyplatili každý slíbený dolar) a nemají na sobě cenovku. ___ EDIT 06/2009___ tak mám kýženého WRESTLERA konečně na DVD. Moje nedávné juchání se tímto ještě více ztvrdilo, tento film sype jako voda a v podstatě nemá jediné průměrné, neřkuli přímo slabé místo. Ten film se musí potkat s mojí zelenoještěří TOP TEN, mmmuc! ()

dormouse

Americký sen naruby. Druhá strany slávy a odloupané pozlátko. Příběh stárnoucího zápasníka živořícího na periferii a těžícího se zbytků úspěchu, když spolu s ostatním bývalými wrestlery, mnohdy již invalidními, podepisuje fotky z dob své zašlé slávy. Rourke je báječný, tak neprosto a nečekaně civilní a zcela přesvědčivě vyčpelý, odkecaný, vyšeptalý a nepřitažlivý. Pochybuji, že by postavu kdokoli jiný takhle zahrál, ani navrhovaný Nicolas Cage či Sylvester Stallone. Druhou předností filmu je režie, zcela odstřižena od jakýchkoli emocí a falešného sentimentu. prostě zrcadlový obraz čistokrevného hollywoodského clinteastwoodovského Million Dollar Baby. Film netětěží z divákových citů, prostě jen ukazuje, jaký je život. Že jsou v něm chvíle vzestupu a chvíle, kdy je všechno podělaným navrch, ale přesto ho člověk žije rád. ()

DannyBoy80

4 - 5*. 4 dám protože Aronofského Requiem for a Dream bylo prostě lepší. Velmi zdařilý snímek. Rourke i Tomei vynikající, Tomei k tomu velmi odvážná. Všechno stojí a padá na jejich výkonech, protože příběh samotný není až tak originální, ale Aronofsky se toho zhostil dobře, místy až dokumentárně. Poznávacím znamením může být pohled kamery na Rourkova záda, kterých tam je požehnaně. Hudba sedí výborně ke zvolenému tématu. Prostě život je už takový, někdy velmi drsný. ()

blues

těžko hodnotit, asi na úrovni 3,5*, čekal jsem od toho asi víc, než jen otevřený konec a nahou striptérku. ()

lucijelucije

Příběh zašlého sportovce, má jistě vliv na každého, kdo má rád takové žánry. Poctivý chlap, který se chová nepoctivě ke své dceři i k sobě samému. Svůj život prodal tam,kde byl uctíván a brán takovým, jakým chtěl být. Je zde vidět naprostá snaha překonat něco, co vás neustále táhne ke dnu, je to snaha překonat něco, co ve vás žilo celý život. Vyrovnanost a něco dokázat, jak sobě tak svým blízkým. Nelehký život a touha po něčem správným vás zamrazí pod kůži. Výborně zpracovaný filmek s ještě lepším obsazením. Mickey Rourke, zahrál tuto roli tak přesvědčivě, jako kdyby hrál svou vlastní autobiografii=) ()

Milodar

Působivý příběh postavený na perfektním hereckém výkonu Marisy Tomei a hlavně nestárnoucího Mickeyho Šourka. Těch nocí, co jsem proseděl u wrestlingu v televizi... ()

ThomasL

Skvělé herecké výkony všech aktérů ve skvělém snímku se skvělým příběhem. Ať už to byl stárnoucí wrestler, striptérka(Marisa Tomei má opravdu pěkná prsa = taky docela plus), wrestlerova dcera atd. Ale co mě na tomhle filmu dostalo byla závěrečná scéna: ten šťastný výraz plný spokojenosti, co měl Randy ve tváři, když vylezl na lana ringu,si budu ještě dlouho pamatovat. ()

Prochy38

Obyčejný příběh o obyčejném wrestlerovi? Už to zní neobyčejně. U mě jeden z nejlepších výkonů M. Rourka/eho. Film dal možnost nahlédnout do zákulisí hlavně amerického typu zábavy. Jak to ale chodí ve skutečnosti, to asi málokdo může jen tušit. Obyčejné 4,44444444*. :) ()

Tristaver

Oblíbená postava: Cassidy (Marisa Tomei). Na začátek trochu subjektivity. Před Wrestlerem jsem zhlédnul Requiem a Fountain, přičemž oba dva považuji za silně nadhodnocené. Requiem hraje nechutně na city diváka, Fountain je soubor nepochopitelných žvástů trvající půl druhé hodiny. Čili jsem si uvědomil, že pokud mě ani Wrestler nepřesvědčí o svých kvalitách, pak hodlám ignorovat i Black Swan. Nicméně přišla velice hřejivá sprcha. Wrestler je velice příjemný film, u kterého bych buďto řekl, že jej nemohl natočit Aronofsky, nebo jako režisér Aronofsky konečně dospěl a poučil se z chyb. Na začátek musím Wrestlerovi vytknout kameru. V momentě, kdy už popáté vidíte deseti až patnáctisekundový záběr pouhých Rourkových zad, kterak kráčí obchodem, šatnou, chodbou - nebo čímkoliv jiným, začíná to dost výrazně iritovat. Na druhou stranu jsem moc rád, že snímek neopakuje záběry pořád dokola jako předchozí filmy Aronofského. Wrestler je točený na svůj sub-žánr dosti netradičně, čekal bych, že vztah Randyho k dceři bude více pitvaný, ale nebyl, a funguje to výborně. Aronofsky má cit pro vytváření postav a dlouhou dobu se zdálo, že pro nic jiného. I to Wrestler vyvrací a ukazuje, že má stejně tak cit pro vykreslení prostředí, zvláště interiérů. Snímek v divákovi vykouzlí širokou škálu emocí, z nichž ty nejvěrnější jsou úsměvy při Randyho práci v lahůdkách. Závěrem: Aronofsky částečně odskočil od svých dosavadních režijních mechanismů a funguje to zatraceně dobře. Mickey podal oscarový výkon; stejně tak Marisa. Věřím, že od Wrestlera bude Aronofsky natáčet lepší a lepší snímky, které nebudou jenom hystericky hrát na city, ale ukážou i víc. ()

Hyb_rid

Surový vizuál a zašlá sláva kdysi miláčka publika, dnes už zapomenuté wrestlerské hvězdy v podání vynikajícího Mickeyho Rourka. Téměř až dokumentární feeling a nostalgie z filmu přímo čiší a musím přiznat, že jsem po skončení filmu zůstal jen nevěřícně zírat co jsem to právě viděl. Bravo, takhle mi už dlouho na city žádný film nezahrál a rozhodně to není tím, že wrestling už nějaký ten pátek sleduju a mám k němu vztah ... takhle nějak jsem si představoval poslední díl Rockyho ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis