Polda z Marsu (TV seriál)

Life on Mars

Život na Marse

• Německo

Life on Mars

Krimi / Drama

USA, 2008 - 2009, 12 h 22 min (Minutáž: 17x60 min)

Peter Nashel

Jason O'Mara, Harvey Keitel, Gretchen Mol, Jonathan Murphy, Michael Imperioli, Mike Starr, Lisa Bonet, Phyllis Somerville, Whoopi Goldberg, Edi Gathegi, Jason Kravits, Robert Klein, Vincent Curatola, Odette Annable, Eric Balfour, Alexandra Daddario, Kelli Giddish, Kerry Bishé, Matthew Cowles, Joseph McKenna, Renée Goldsberry, Corey Stoll, Cecilia Foss, Harry L. Seddon, Frosty Lawson, Mardi Jones, George Aloi, Tim Plester, Clarke Peters, Natalie Gal, Tanya Fischer, Daniel Stewart Sherman, Mark Linn-Baker, Danai Gurira, Cheyenne Jackson, Kimberly Leemans, Arthur J. Nascarella, John Cenatiempo, Mark Deklin, Bill Irwin, Robin Lord Taylor, Alicia Minshew, Susan Misner, Armand Schultz, Seamus Davey-Fitzpatrick, Ramsey Faragallah, Alex Cranmer, Jennifer Ferrin, Keri Lynn Pratt, René Ifrah, Tim Schuebel, André De Shields, Alex Ziwak, Michael Cullen, Rene Lovit, Maggie Siff, Christopher Backus, Royce Johnson, Estelle Bajou, Peter Appel, Michael J. Burg, Del Pentecost, Austin Basis, Robert Salerno, Heather Matarazzo, Sylvia Miles, Pablo Schreiber, Lee Tergesen, Dean Winters, John D'Leo, Elizabeth Higgins Clark, Chris Bauer, Chad L. Coleman, Paul Jude Letersky, Brad William Henke, Stephen James King, Michael Aronov, Olek Krupa, Kevin Conway, John Bedford Lloyd, Antonia Rey, Wallace Shawn, Robert Clohessy, Kristen Connolly, Laura Benanti, Chris Bowers, Fred Dalton Thompson, Geoffrey Cantor, Kevin Kilner, Janel Moloney, Austin Pendleton, Brendan Sexton III, Gina Gershon, Peter Greene, Paige Turco, Scott Adsit, Peter Gerety, Scott Shaw, Nick Damici, Benjamín Benítez, Marla Sucharetza, Laura Esterman, Shirley Rumierk, George W. Bush (a.z.), Richard Nixon (a.z.), Mick Jagger (a.z.), Malachy McCourt, Waltrudis Buck, Babs Olusanmokun

TV/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +Jason O´Mara, Harvey Keitel, Gretchen Mol, postavy, kostýmy, výprava, prostředí, zápletky, humor, scénář, námět, děj se podařilo uzavřít -opravdu škoda, že to nemá víc částí/// NEUVĚŘITELNÉ. U tohoto seriálu jsem zažil takovou diváckou extázi jakou jsem už dlouho u žádného seriálu nezažil. Pořád jsem se bavil, smál, samým napětím nedýchal, měl skoro pořád spadlou čelist... Polda z Marsu je velmi kvalitní krimi detektivka s velmi sympatickým a charismatickým hlavním hrdinou, který se nějak záhadně dostane v čase z roku 2008 do roku 1973. Neví jak, neví proč a neví jak se dostat zpátky. Zná jen metody moderního vyšetřování a ty se během svého působení na okrsku 125 snaží aplikovat v praxi. No a mnohdy naráží na divné pohledy a nepochopení ze strany kolegů a taky se učí řešit případy pěstmo, což v současnosti už moc nebylo zvykem. Zároveň v roce 73 potkává a poznává svoji matku a sebe jako malého. O to větší zmatek mu to naděla. Když pominu tento fantastický námět, který je využit na 100 procent, tak nám seriál nabídne spoustu zábavy, vtípků ("Jmenuji se Tom, Tom Criuse" "Říkejte mi Luke Skywalker, můj otec přešel na temnou stranu, ale je v něm kus dobra"), odkazů, akce, vyšetřování a pro fajnšmekry jako jsem já i trochu toho sci-fi, které je sem naroubované bravurně a moc neruší ty co by od seriálu čekali čistou kriminálku. Sice poznamenám, že jsem britského předchůdce neviděl, proto tento seriál neberu ani jako kopii, ale spíše jako originál a je klidně možný, že si naopak na tu původní verzi nezvyknu a nebo se mi možná bule líbit ještě víc. To těžko hádat, ale v tomto případě jsem z tohoto seriálu opravdu nadšený./// Celkem 91%///(6.5.2010)

Americké remaky britských seriálů nebo filmů jsou to největší zlo. Ale vyjímka potvrzuje pravidlo. Tohle je vtipný a inteligentní seriál a navíc se sympaťákem Jasonem O'Marou v hlavní roli. Jen konec mě šíleně překvapil. Zakončení příběhu mladého policisty z roku 2008, který se nechtěně dostane do roku 73 a pak se probere někde úplně jinde a jindy. No...nechci prozrazovat jak to všechno dopadne.(29.8.2011)

• Rodin

Hmmmm... Čekám, čekám, a ono nic. Z atmosféry sedmdesátých let se do tohoto kousku opravdu moc nedostalo. Jo, chlapi nosí kotlety, dvojčata stojí, černoši mají půlmetrová afra, ovšem jinak je to spíš celé postavené na běžném současném americkém životě, do kterého jsou PŘESNĚ NAOPAK přesazeni lidé ze 70. let. Harvey Keitl je standardně dobrý, ale za prvé nemá, co hrát, a za druhé - léta prostě nezastavíš. Proč prostě nepromítli v USA velice dobrý britský originál? Nebo snad Britové hovoří nějakou jinou řečí?(21.4.2010)

Jsa nedotčen původním zpracováním, jež všichni tak chválí, hodnotím nezávisle. A hodnotím vysoko, protože navzdory pár drobnostem, které mi pily krev (třeba okaté genderové hrátky) se mi velmi líbila ta všudypřítomná paranoidní schizofrenie, náznaky, déja vu, úniky... a pochopitelně romantika. A pak to rozuzlení, které jsem opravdu nečekal, ale bylo tak absurdní, až jsem se musel smál. Nicméně když vidím, jak hodnotí má topka, asi bych se měl brzy poohlédnout po originálu.(7.8.2011)

• lioncel

Přiznávám se bez mučení, vůbec neznám ten originál .. hlavní lákadlo celé série je tu pro mě především a jen Gretchen Mol, která je mi v té uniformě velmi sympatická (ale vlastně, ona je mi sympatická vždycky .. i bez uniformy, samozřejmě ve vší slušnosti – vždyť ona je zde tak neuvěřitelně čistá a nevinná .. pro ni vždy a pouze *****, .. jen kdyby si neškubala tolik to obočí, to mě u žen a dívek úplně irituje) .. .. jo, ještě mám dotaz, kdy a kde dávali ten originál? ...(5.5.2010)

• - V 8. epizodě Hunt (Harvey Keitel) pronese větu "Vodka je pro sraby, whiskey je pro pořadné chlapy," což je odkaz na v té době populární skladbu "Whiskey in a Jar" od Thin Lizzy. (Chibs)

• - Gene Hunt (Harvey Keitel) má v kanceláři na stěně plakát k filmu Hodný, zlý a ošklivý (1966) (Avicii)