Polda z Marsu (TV seriál)

Life on Mars

Život na Marse

• Německo

Life on Mars

Krimi / Drama

USA, 2008 - 2009, 12 h 22 min (Minutáž: 17x60 min)

Peter Nashel

Jason O'Mara, Harvey Keitel, Gretchen Mol, Jonathan Murphy, Michael Imperioli, Mike Starr, Lisa Bonet, Phyllis Somerville, Whoopi Goldberg, Edi Gathegi, Jason Kravits, Robert Klein, Vincent Curatola, Odette Annable, Eric Balfour, Alexandra Daddario, Kelli Giddish, Kerry Bishé, Matthew Cowles, Joseph McKenna, Renée Goldsberry, Corey Stoll, Cecilia Foss, Harry L. Seddon, Frosty Lawson, Mardi Jones, George Aloi, Tim Plester, Clarke Peters, Natalie Gal, Tanya Fischer, Daniel Stewart Sherman, Mark Linn-Baker, Danai Gurira, Cheyenne Jackson, Kimberly Leemans, Arthur J. Nascarella, John Cenatiempo, Mark Deklin, Bill Irwin, Robin Lord Taylor, Alicia Minshew, Susan Misner, Armand Schultz, Seamus Davey-Fitzpatrick, Ramsey Faragallah, Alex Cranmer, Jennifer Ferrin, Keri Lynn Pratt, René Ifrah, Tim Schuebel, André De Shields, Alex Ziwak, Michael Cullen, Rene Lovit, Maggie Siff, Christopher Backus, Royce Johnson, Estelle Bajou, Peter Appel, Michael J. Burg, Del Pentecost, Austin Basis, Robert Salerno, Heather Matarazzo, Sylvia Miles, Pablo Schreiber, Lee Tergesen, Dean Winters, John D'Leo, Elizabeth Higgins Clark, George W. Bush (a.z.), Richard Nixon (a.z.), Chris Bauer, Chad L. Coleman, Paul Jude Letersky, Brad William Henke, Stephen James King, Mick Jagger (a.z.), Michael Aronov, Olek Krupa, Kevin Conway, John Bedford Lloyd, Antonia Rey, Wallace Shawn, Robert Clohessy, Kristen Connolly, Laura Benanti, Chris Bowers, Fred Dalton Thompson, Geoffrey Cantor, Kevin Kilner, Janel Moloney, Austin Pendleton, Brendan Sexton III, Gina Gershon, Peter Greene, Paige Turco, Scott Adsit, Peter Gerety, Scott Shaw, Nick Damici, Benjamín Benítez, Marla Sucharetza
  • Laerry

Naprosto zbytečný remake o dva roky (!!!!!) staršího britského originálu (není to náhodou rekord?), který má jednoduše kultovní hodnoty. Tohle je jen laciný způsob amíků, jak si lehce nahrabat prachy na nepůvodním příběhu. Ale hlavně když se to bude odehrávat v jejich milované domovině, pche... Pro mě existuje jen jediný, originální Life on Mars odehrávající se v Británii kam patří! Jedna hvězda za (aspoň) originální WTF konec, který sofistikovanému původnímu konci nesahá ani po kotníky, ale do tohohle remaku to zapadá. Druhá hvězda za některé herecké obsazení, i když ta Annie musí být zase nějaká modelka, že...(29.5.2010)

Musím říct, že první díl mě docela vtáhnul (přepla jsem na začátek omylem) a s chutí a napětím se podívám na další, poněvadž mi zápletka přišla originání. Ale jak už to chodí, zdání občas klame. Neměla jsem šajn, že jde pouze o remake jinýho, dle hodnocení i lepšího seriálu. Ale čert to vem, nemám to jak porovnat, tudíž zatím za čtyři.(8.4.2010)

• cherita

Dokonalá ukázka toho, jak by remake neměl vypadat (když už teda nějaký musí vzniknout). Jednotlivé díly slepě kopírují britský originál, a když už se tvůrci odváží k nějaké změně, dopadne to většinou tragicky (viz třeba to uvalené finále). Jako by v Americe neměli dost starých kriminálek, ze kterých mohli čerpat inspiraci. Tohle chtělo mnohem osobitější přístup. Panuje tady takové přesvědčení, že to všichni hodnotíme hůř, protože jsme originál viděli jako první, ale já jsem měla tu čest nejprve s touhle verzí a málem jsem se u ní ukousala nudou.(25.3.2012)

• lioncel

Přiznávám se bez mučení, vůbec neznám ten originál .. hlavní lákadlo celé série je tu pro mě především a jen Gretchen Mol, která je mi v té uniformě velmi sympatická (ale vlastně, ona je mi sympatická vždycky .. i bez uniformy, samozřejmě ve vší slušnosti – vždyť ona je zde tak neuvěřitelně čistá a nevinná .. pro ni vždy a pouze *****, .. jen kdyby si neškubala tolik to obočí, to mě u žen a dívek úplně irituje) .. .. jo, ještě mám dotaz, kdy a kde dávali ten originál? ...(5.5.2010)

• Shakaar

chabá napodobenina uspěšnějšího a kvalitnějšího originálu z Británie. Nebudu zde vypisovat rozdíly oproti originálu, snad uvedu jen, že se jedná o dost optimistější a více good looking verzi narozdíl od britů. Prostě je potřeba brát v potaz, že to dělali amíci pro své obyvatelstvo. Kdybych britský originál neviděl předtím, asi bych tomu dal i 3*, nicméně stejně by se mi asi nelíbil trochu zabitý konec, kde asi všichni museli si říct WTF?. Nechám vás se na to podívat, má to celkem málo dílů, takže na odreágovačku proč ne.(11.1.2011)

• - Gene Hunt (Harvey Keitel) má v kanceláři na stěně plakát k filmu Hodný, zlý a ošklivý (1966) (Avicii)

• - V 8. epizodě Hunt (Harvey Keitel) pronese větu "Vodka je pro sraby, whiskey je pro pořadné chlapy," což je odkaz na v té době populární skladbu "Whiskey in a Jar" od Thin Lizzy. (Chibs)