Reklama

Reklama

Polda z Marsu

(seriál)
USA, (2008–2009), 12 h 22 min (Minutáž: 41–44 min)

Hudba:

Peter Nashel

Hrají:

Jason O'Mara, Harvey Keitel, Gretchen Mol, Jonathan Murphy, Michael Imperioli, Mike Starr, Lisa Bonet, Phyllis Somerville, Whoopi Goldberg, Edi Gathegi (více)
(další profese)

Epizody(17)

Obsahy(1)

Sam Tyler (Jason O'Mara) je mladý policajt s hezkou přítelkyní a slibnou kariérou před sebou. Právě uzavřel svůj zatím největší případ, ze kterého kouká povýšení. Nešťastnou náhodou je však sražen autem a probouzí se v jiné době.
Píše se rok '73, New York je plný ostrých hochů, silných gangů a příslušníků hippie hnutí, tudíž mají Sam a jeho noví kolegové o práci postaráno.
Tento americký projekt je pouze remakem již existujícího stejnojmenného britského seriálu. (Freeya)

(více)

Recenze (48)

GigaPudding 

všechny recenze uživatele

Americký Sam Tyler se stejně jako ten britský dostane za poslechu Life on mars při srážce s autem do roku 1973 a nastoupí tu na oddělení Gena Hunta a musí řešit všemožné kriminální případy a do toho si užije ještě nějaké "nadpřirozené" televizní vysílání a podobné, přesně jako v původním seriálu. První díly se americká předělávka vcelku věrně drží nebo dokonce někdy doslovně kopíruje původní britskou sérii a představuje všechny charaktery jako prakticky totožné s jejich britskými verzemi. Rozdíl je ale znát už v maličko odlišném pojetí těchto charakterů, kdy jim trochu chybí ten britský nadhled a humor, i když vtip tu je často a nikdy ho neprezentují hloupě a lacině, vážné scény na druhou stranu ale nemají takovou sílu, ale to je možná tím, že americký díl je o 20 minut kratší než britský a často se to tu musí vzít trochu hopem. Na ten britský vtip a nadhled původních postav se to ale nechytá, protože zvlášť v prvních kopírovacích dílech je to tak nějak umělé a dál v sérii je to prostě jen takové americké a hlavně Harvey Keitel je prostě pořád tak nějak vážně "vážnej" a Jason O'Mara zase není tak vyjevenej jak představitel britského Sama Tylera, ale na druhou stranu jsou tu mnohem víc využité všechny ostatní postavy a jsou zapojené do vlastních příběhů. Po pár úvodních dílech se ale naštěstí autoři asi vzpamatovali a začali trochu i tvořit, takže některé známé britské příběhy předělali do amerického prostředí a jejich vyznění se tím pádem změnilo a nakonec začali vytvářet úplně nové příběhy nekopírující ty britské. Nové příběhy sice nejsou taková pecka jako libovolný britský díl, ale určitě jsou lepší než jen obyčejné kopírování a některé z nich se dokonce těm britským silně blíží svou našláplostí a vtipností zároveň. Tahle snaha vytvořit "nový" seriál nakonec úplně změní tu hlavní zápletku o Samovi Tylerovi a vede až k trošku střeleně "recesistickému" závěru, který sice nedává celkovému vyznění série to co britský konec, ale člověk se u toho může fajn pobavit :). Americký Life on mars je prostě příjemný a zábavný policajtský seriál s kvalitním a sympatickým obsazením a i když se nechytá na ten britský, tak rozhodně stojí za to na něj kouknout už jen proto, že tam jsou prostě i nové díly a ne jen kopírky britských :). A taky přináší tu zásadní informaci, že britský rock'n'roll byl prostě tehdy lepší. :) A poslední zajímavá věc je, že nevysílaný preair pilot byl úplně katastrofálním způsobem špatný, takže je div, že tomu nakonec dali zelenou a ještě větší div je, že to zvládli ve vysílaných dílech tak dobře. :) ()

lioncel

všechny recenze uživatele

Přiznávám se bez mučení, vůbec neznám ten originál .. hlavní lákadlo celé série je tu pro mě především a jen Gretchen Mol, která je mi v té uniformě velmi sympatická (ale vlastně, ona je mi sympatická vždycky .. i bez uniformy, samozřejmě ve vší slušnosti – vždyť ona je zde tak neuvěřitelně čistá a nevinná .. pro ni vždy a pouze *****, .. jen kdyby si neškubala tolik to obočí, to mě u žen a dívek úplně irituje) .. .. jo, ještě mám dotaz, kdy a kde dávali ten originál? ... ()

Reklama

#47 

všechny recenze uživatele

Life on Mars v americkém hávu není ani horší ani lepší než jeho britský bratříček, je prostě jiný, což je u remaku základním předpokladem pro jeho sledování. Nedokážu ani pořádně vysvětlit proč mě život Sama Tylera v New Yorku 70. let natolik pohltil, asi je to vhodnou kombinací herců, prostředí, příběhů a také perfektního soundtracku (David Bowie, Hollies, Beach Boys, Ringo Starr, Marmelade atd.). Snad jedinou výtku bych měl k podivnému zakončení, takže pro potenciální diváky bych měl jeden tip...ve chvíli kdy v posledním díle Sam obejme Gena (cca 6 minut před koncem) to prostě radši vypněte :-) ()

Icefist 

všechny recenze uživatele

Originál jsem neviděl, takže hodnotím samostatně. Mně se to zamlouvalo, sympatický krimi seriál v retro stylu, proč ne? Postavy hezky vykreslené, herci a herečky odvádí "na plátně" kvalitní práci (i když je fakt, že třeba Harvey Keitel má na kontě určitě víc strhující role). Rok 1973 je zachycen velice pěkně a věrně a vrcholem je bezesporu špičkový, celým seriálem se linoucí, hudební podkres. 80 % Oblíbená část- Samovo pozvání Annie k tanci na večírku a poté i tanec samotný ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +Jason O´Mara, Harvey Keitel, Gretchen Mol, postavy, kostýmy, výprava, prostředí, zápletky, humor, scénář, námět, děj se podařilo uzavřít -opravdu škoda, že to nemá víc částí/// NEUVĚŘITELNÉ. U tohoto seriálu jsem zažil takovou diváckou extázi jakou jsem už dlouho u žádného seriálu nezažil. Pořád jsem se bavil, smál, samým napětím nedýchal, měl skoro pořád spadlou čelist... Polda z Marsu je velmi kvalitní krimi detektivka s velmi sympatickým a charismatickým hlavním hrdinou, který se nějak záhadně dostane v čase z roku 2008 do roku 1973. Neví jak, neví proč a neví jak se dostat zpátky. Zná jen metody moderního vyšetřování a ty se během svého působení na okrsku 125 snaží aplikovat v praxi. No a mnohdy naráží na divné pohledy a nepochopení ze strany kolegů a taky se učí řešit případy pěstmo, což v současnosti už moc nebylo zvykem. Zároveň v roce 73 potkává a poznává svoji matku a sebe jako malého. O to větší zmatek mu to naděla. Když pominu tento fantastický námět, který je využit na 100 procent, tak nám seriál nabídne spoustu zábavy, vtípků ("Jmenuji se Tom, Tom Criuse" "Říkejte mi Luke Skywalker, můj otec přešel na temnou stranu, ale je v něm kus dobra"), odkazů, akce, vyšetřování a pro fajnšmekry jako jsem já i trochu toho sci-fi, které je sem naroubované bravurně a moc neruší ty co by od seriálu čekali čistou kriminálku. Sice poznamenám, že jsem britského předchůdce neviděl, proto tento seriál neberu ani jako kopii, ale spíše jako originál a je klidně možný, že si naopak na tu původní verzi nezvyknu a nebo se mi možná bule líbit ještě víc. To těžko hádat, ale v tomto případě jsem z tohoto seriálu opravdu nadšený./// Celkem 91%/// ()

Galerie (24)

Zajímavosti (3)

  • V 8. epizodě Hunt (Harvey Keitel) pronese větu "Vodka je pro sraby, whiskey je pro pořadné chlapy," což je odkaz na v té době populární skladbu "Whiskey in a Jar" od Thin Lizzy. (Chibs)
  • Seriál má dvě pilotní epizody. Vedle odvysílané je tu neodvysílaná verze, která se ale odlišuje obsazením a místem děje. Např. Gena Hunta hraje v této verzi Colm Meaney, Annie Cartwright hraje Rachelle LeFevre, Raye Carlinga hraje Lenny Clarke a Stephanie Jacobsen v této verzi hrála Mayu Daniels. Změnila se i lokace, v této verzi Sam Tyler působí jako detektiv v Los Angeles a časové období, do kterého se „přesunul“, bylo 1972. Tato verze nebyla přijata při testovacím promítání a nikdy nebyla oficiálně odvysílana. Tato verze nakonec unikla na na net v roce 2008 a je k dispozici ke zhlédnutí na YouTube. (Shakaar)

Související novinky

Kdo čelí Spielbergovým dinosaurům?

Kdo čelí Spielbergovým dinosaurům?

22.06.2010

Na Jurský park 4 si ještě počkáme. Do té doby nám ale Spielberg nabídne výlet do pravěku v dobrodružném sci-fi seriálu Terra Nova. Ambiciózní projekt Foxů nás vezme na cestu časem z roku 2149, kdy je… (více)

Reklama

Reklama