Výpravný historický film kanadského režiséra Jena-Marca Valléea sleduje první roky vlády královny Viktorie, která nastoupila na britský trůn v pouhých osmnácti letech. Mladičká panovnice si musí vybojovat své místo v rámci zkostnatělého systému a emancipovat se jak ve vztahu k vlivným politikům své doby, tak ve sféře soukromé ve vztahu k panovačné matce a jejímu ctižádostivému tajemníkovi lordovi Conroyovi. V prostředí plném intrik nachází tolik potřebnou oporu ve vztahu k princi Albertovi. Viktorii ztvárnila Emily Bluntová, která byla za svůj výkon nominována na prestižní Zlatý glóbus, prince Alberta hraje Rupert Friend. Ve vedlejších rolích obrazově i technicky dokonale zpracované podívané se představují Jim Broadbent, Mark Strong, Paul Bettany a Miranda Richardson. Snímek získal celou řadu cen, včetně Oskara za nejlepší kostýmy. (Česká televize)

Leyla

Díkybohuu, konečně zas jednou historický film ze staré Anglie:) Ne tak převratné jako Elizabeth, ale i tak moc příjemný film se sympatickým obsazením. A moc se mi líbila kamera. ()

david666

Standard nic víc. Poslední dobou mi připadá, že podobných filmů je nějak moc a jsou si podobné jako vejce vejci. Člověk se moc fakt z historie nedozví - řeší se tady jen milostný vztah a pár intrik. ()

Smrtijedka

Hlubší pohled na mládí královny Viktorie. V mnoha ohledech daleko lepší než sáhodlouhé filmy o celém jejím životě. Režisér se zřejmě (hlavně v druhé polovině filmu) nemohl rozhodnout, zda chce divákovi přiblížit politickou situaci v Evropě nebo romantické chvilky mezi Viktorií a Albertem. Za to srážím tu jednu hvězdičku. Taky za pár hluchých míst. Dvě hvězdy za herecké výkony, všechny bez výjimky. Výběr hlavní přesdtavitelky perfektní. Hvězdu za hudbu. Hvězdu za kostýmy. Krásné :). ()

gezper

A pokud se nic nestalo, tak tam žíjí šťastně až do smrti, .., no bohužel, princ umřel o 40 let dříve na tyfus, ups! Je to 'historický', takže to nepovažuji za provinění proti přikázání "Nezaspoileruješ bližního svého!". Ale ne, romanťárna je to ucházející, jsouc těžce potlačovány jakékoli vnější okolnosti poddaných, krom pár krátkých momentů, takže moc té historičnosti a věrohodného komplexního dramatu nečekat (moc jednostranné ač nepopírám pěkné). Kamera a výprava je opravdu na úrovni. I počáteční pletichaření a popostrkování potěší srdce nejednoho začinajícího intrikána, bohužel to vydrží jen v první části filmu, pak poleví a ustoupí romantické linii. Emily Blunt jako mladá panovnice sedla, Alberta měli zvolit někoho lepšího (byl mi nesympatický), Melbourne o stupínek lepší (hodně to zde dělá kostým a značné zamaskování), ale znám Bettanyho v lepší formě. Celkově to ovšem není nic extra upamatovatelného a tak davám realistické ale poctivé tři. [60%] ()

Scaevola

Bylo to milé, příjemné, nenáročné a v rámci dobrého vkusu i romantické. Leč objeví se zde i jisté mouchy: Intriky jsou spíše naznačeny, než aby stály v centru dění, a vyústění filmu jaksi nenavazuje zaměřujíc se na rodinný život, takže předchozí hodina jako by patřila do jiného snímku. Mám obavu, že život usedlé královny ztělesňující konservatismus (a za to jí čest!) není dobrým námětem pro flm. ()

Anetulicek

V tomto filme nešlo o zachytenie historických míľnikov Anglicka, ale o sladký príbeh, ktorý zažívala jedna z najväčších postáv v histórii. Naozaj to na mňa nepôsobilo dramaticky. Skoro vôbec sa neriešili problémy tej doby. Emily Blunt však bola skvelá, o čom svedčí nominácia na Zlatý Glóbus. Ak nehľadáte historickú drámu, ale romantický príbeh, ktorý sa zrejme stal, nech sa páči, tento film je preto ako stvorený. ()

Radek273

Není to sice podle pravdy, ale tak pohodový snímek snad ani nemusí. Počátek možná trochu rozpačitý, ale potom jedna velká pohádka, která plyne neskutečně rychle. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

lada32

Překrásné kostýmy,interíéry a exteriéry..Zajímavý děj a dialogy mající hlavu a patu. Hudební píseň kandidující na oscara,parádní opilý výstup J.BROADBENTA,výbornou kameru (třeba ta scéna na bále).Nej.scéna: manželská hádka panovnice, stejná jako když na sebe řvete doma. ()

embee

O královně Viktorii si vždy ráda přečtu i se podívám na film. Toto zpracování, je taková příjemná romantická podívaná, s výborným hereckým obsazením. Přesto ničím, nijak zvlášť, nezaujme (až na Paula Bettanyho, toho nelze přehlédnout). Ale ani neurazí. Určitě zase někdy zkouknu - až to poběží v televizi. ()

Fracek

Emily Blunt je sympatická, ale chybí ji osudová přitažlivost ...v dramatických pasážich se nic nekoná, jen že se na ni hezky roztomile kouká ... je to tak na dvacet minut soustředění a pak se začnou plést i ti přátelští kamarádi ze zahraničí, které mohl maskér odlišit alespoň barvou pudřenky. Takhle jsem nevěděl, kdo že to vlastně tu Viktorii chce poplácat po zadku. Prostě to všechno bylo jen jako ... ()

dyjaska

Čekala jsem s komentářem do druhého shlédnutí, jestli přece jen... Ale bohužel. Film nemastný neslaný, skoro až bezpohlavní, a oba hlavní hrdinové trpí tak zoufalým nedostatkem charisma a emocí (ano, i Emily), že i ty dvě hvězdy jsou skoro příliš... ()

Kajouska

Jelikož mám ráda dobové filmy, tak Young Victoria byla pro mne luxusní odpočinkový zážitek. Navíc s krásnou Emily Blunt a charismatickým Rupertem Friendem se nedá nic zkazit. ()

robbez

Film nenadchne ani vyloženě nezklame. Rozhodně to ale není jen nějaká kýčovitá romantika, jak by se mohlo zdát. Celkem podrobně se tu ukazuje mládí a počátek vlády Viktorie, která neustále čelí intrikám svého okolí. Podaří se jí vymanit z vlivu své matky a jejího rádce, ale začne zase až příliš důvěřovat lordu Melbournovi. Ten to s ní sice myslí dobře, ale přeci jen hájí především zájmy své politické strany. Pak konečně přichází jejího srdce šampión, ale Albert se musí poměrně hodně snažit, aby definitivně pronikl do Viktoriny blízkosti. Nakonec se mu podaří poněkud oslabit Melbournův vliv, ale Viktorie zase nelibě nese Albertovu snahu podílet se na vládě. Mezi novomanželi dochází k hádkám, které ukončí teprve atentát, při němž je Albert postřelen místo Viktorie. Strach o Albertův život Viktorii s manželem opět sblíží. Zkrátka ani anglické královny to v životě nemají jednoduché. ()

Eseter

Trochu nadhodnocuju - především kvůli Emily Blunt, která je tu děsně roztomilá a krásná a ta role jí hrozně sedne. Aj příběh na mě udělal trochu dojem, ale mám z toho rozporuplné pocity. Na jednu stranu je to pěkná podívaná (vážně zajímavá kamera), ale na druhou stranu je to tak nějak odtažité a asi to ve mně nevyvolalo takové pocity, jaké mělo (?). A neznám tuto část dějin dostatečně, takže jsem se někdy i dost ztrácela a přijde mi tedy, že mohlo být mnohem více vysvětleno a kdyby se děj točil více kolem politiky, tak bych byla radši. A nakonec mě překvapil Rupert Friend, který je tu docela sympaťák, i když bych tomu nevěřila. ()

Mistr119

Čekal jsem teda, že nám film odhalí trochu více zákulisí historického období vlády královny Viktorie, nakonec film skončil v pro mne celkem prenatálním stádiu událostí, kdy důraz byl kladen hlavně na romantickou rovinu vztahu královny Viktorie s princem Albertem. Ale co do romantičnosti dobrý. Jako ždímačka emocí obstálo. :) ()

Kerriova

Coby milovnice historických filmů jsem se těšila na pořádnou porci viktoriánských časů, které slibovalo i vysoké hodnocení. Ano, začátek mě uchvátil. Mladá princezna, kterou matinka odmala ovládá jako loutku, odmítne nechat si dál lajnovat život a jde si tvrdě za vlastním snem. Krásné kostýmy, pěkné prostředí, zajímavé dialogy. No prostě paráda. Ale v tom nejlepším se najednou film zadrhne, a ve chvíli, kdy se člověk má dočkat propracovaných atentátů na královnu a hlubšího rozvinutí děje, dostane se mu naservírováno jen strohého nástinu událostí v podobě pár odstavců, několika střihů a nazdar. Dílo dokonáno. Chápu, že film se zaměřuje na první léta Viktoriiny vlády, ale i ty jsou tedy osekány až na kost. Vše důležité naznačeno jen tak letem světem. V konečném důsledku ani herecké výkony nejsou nijak dechberoucí. Celkový dojem? Nevýrazné, vlekoucí se k zoufalému závěru, zmatené. Škoda, náběh měla Viktorka slušný. ()

AmunRa

Smutné, že film s tolika herci je v podstatě exhibicí výborně hrající Emily Blunt, které však nemá kdo sekundovat. Rupert Friend jako princ Albert připomíná plyšáka vzhledem i herectvím, obvykle výborný Paul Bettany jen chodí okolo a mlčí. Oba herce v důležitých rolích hravě strčí do kapsy Jim Broadbent jako král a uhrančivý Mark Strong jako Sir John Conroy ve svých krátkých výstupech. Scénář je po všech stránkách mizerný - film nemá žádné dramatické nebo zapamatovatelné scény, žádné emoce, žádnou gradaci děje. I strašný brak jako "Královna Viktorie" (1954) s Romy Schneider má lepší scénář než tento film. Naštěstí situaci zachraňují alespoň kostýmy a interiéry, které stojí za to. Celkově lze shrnout, že bez Emily Blunt a vizuálu by film mohl směle kandidovat na propadák. ()

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (více)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky