Inspektor Tarconi a Frank společně rybaří, když Tarconi dostane hlášení o muži, který prchá v Marseille policistům v černém audi. Do Francie přilétá zločinec Johnson a začíná vydírat ministra životního prostředí. K Frankovi domů skrz stěnu vlétne prchající černé audi s mužem, vykonávajícím práci kurýra, která byla původně určena právě Frankovi. Muž je odvezen do nemocnice a Frank ve voze najde dívku. Ta ho upozorní na náramek, který měl i odvezený muž – v určité vzdálenosti od vozu má náramek explodovat. To už ale Frank muži a záchranářům nestihne říct a sanitka vybuchne... Franka po návratu do domu překvapí muž a omráčí ho. Frank se pak probudí s náramkem na ruce ve zvláštní místnosti. Přichází Johnson a Frank je pod pohrůžkou zabití nucen přijmout práci předchozího muže. Jediné, co chce, je jet vlastním vozem. Dostává upravené audi, ve kterém čeká dívka z předchozího vozu, ona a dvě tašky mají být doručeny na místo určení. Inspektor zatím začíná vyšetřovat, kam zmizel Frank, a ministr řeší svůj problém s vydíráním. Při odvozu černého audi je muž s odtahovým vozem zastřelen a z vozu je ukraden navigační systém... Frank je na cestě s dívkou Valentinou a snaží se dopátrat, co je na místě, kam míří – v Budapešti. Policisté mezitím najdou svého zastřeleného kolegu s odtahovým vozem a inspektor si přehrává videozáznam, který je ukryt ve voze. U ministra jsou muži ze společnosti Eco Corp. Vydíraný ministr má této společnosti vyjít vstříc a má podepsat proclení jejich lodí. Nechává si den na prostudování materiálů. Muži, kteří vzali z audi navigační systém, hovoří s ministrem a jsou již na cestě do Budapešti, tam kam míří i Frank... Frank sjíždí z trasy a u kamaráda Otta se chce zbavit náramků. Sem ale přijíždí skupina mužů vyslaná Johnsonem, která má Franka navrátit na trasu, ať už po dobrém, anebo po zlém... (TV Prima)

Ruut

Co tohle zase mělo znamenat?! Megaton si myslí, že je kříženec Greengrase s Leonem. Na úvod předvede rozklepanou "akci" ze které nejde vůbec nic vidět a pak v nastolenem trendu víceméně pokračuje až do konce. Kdyby to byla jediná výtka a zbytek bylo prostě béčko se vším všudy, tak se nepohoršuju. Ale jelikož se Megaton totalně zbláznil a zhruba 50% filmu tvoří velmi detailní záběry do xichtů Jasona s tou ruskou pihovatou modelkou, tak fakt nemám slov. Sice se na oba hezky kouká, ale poslouchat ty příšerné dialogy, to vážně ne. Kdyby bylo vedle občasných honiček po zbytek Kurýra trojky na plátně vystaveny jen fotky obou herců, tak to má úplně stejný efekt jako to, nač útrpně zíráte v kině. Jediné co tuhle příšernost drží nad absolutním dnem je dobrý Statham, kterému se prostě nejde posmívat a slušný Robert Knepper jako šílený rusácký záporák. ()

-OverLord-

Legendární a kultovní kurýr ve třetím díle sundal nohu z plynu a už nemá takovou šťávu jako dřív. Statham pořád vynikající, ale celej film prostě utáhnou nemůže, protože z takovýho materiálu se těžko dá stavět. Na druhou stranu bych se nebránil čtvrtýmu dílu, kdyby šel ve stopách prvního, maximálně druhýho dílu, bylo by to fajn. ()

HAL

Ve francouzštině je osm různých výrazů pro slovo demence - to poslední, nejsilnější, se vyslovuje stejně jako francouzský název Kurýra 3... a nebo by to tak alespoň mělo být, protože kdyby se někdy pořádala soutěž o nejdementnější film všech dob, tento by nejspíš vyhrál a dokonce i předchozí díly série či výplody Uwe Bolla a Eda Wooda by se před ním krčily v koutku. Ale budiž, ne každý akčnák musí být tak chytrý jako je třeba Komando, stačí když v něm furt někdo někoho mlátí dostatečně cool způsobem aby to svižně uteklo. Prostým výčtem však dojdeme k tomu, že tady je jen jeden efektní skok autem z vlaku do vlaku, jedna převelice nudná honička s auty na jakési rumunské polňačce, pak Statham párkrát někoho rutinně zmlátí a nakonec ultraklišé způsobem zrakví rádobydrsného uberevil záporáka, který je tak směšný že by z něj vyplivl bránici i Hanibal Lecter. Tudíž se nabízí otázka - není náhodou čumění na prázdnou zeď zábavnější než tohle? Dal bych 4/10, ale že Statham tu svou děvku nezastřelil, nemohu jinak než 2/10 ()

misterz

Lepšia ako dvojka, ale horšia ako jednotka. Akčné scény sú vyslovene prehnané, čo dosť uberá na "cene" filmu a presúvajú ho tak do oddelenia komédií. ()

mzss1

Celkem solidní uzavření trilogie o kurýrovi. Ve filmu opět nechybí akce, která je celkem dobrá, potěší dost soubojů, nějaká ta honička atd.. ve tomto díle není nic přehnaného. Nejvíc se mi líbil konečná akce ve vlaku. Sice to není tak přeakčnělé jako v předchozích dílech, ale zde chybí to správné akční Stathamovské tempo. Film je o něco delší než jednička a dvojka a chvílema i nudí. Příběh je celkem zajímavej, s tím nemám problém. Představitelka Natalya Rudakova je ale ošklivá :-) Kdyby bylo ve filmu více akce a film měl rychlejší spád tak dám plný počet. Akční scény jsou ale dobré, s tím moc problém nemám. Spíš jich neni moc, scéníř se moc nevyvedl. Hudba je ale dobrá stejně jako ve dvojce. Přesto ale hodnotím na 79% = **** ()

kingik

Nezničitelný Jason Statham se vrací do třetice všeho dobrého i zlého jako Frank Martin se solidní porcí akce, a chce být tak moc "cool", až se mu to vymstí. Nejenže stihne všem nakopat zadky, ale dokonce se i zamiluje do Natalye Rudakove. Příště prosím vyberte stylovějšího režiséra, než je slaboučký Olivier Megaton. ()

InJo

Epic fail, v němž mě neštval jen (nešťastně upozaděný) Robert Knepper (pravděpodobně jediný trochu charismatický záporák série). Všechno ostatní je názorným příkladem toho, jak se dá zmrvit přímočarý akční film o ikonickém hrdinovi. Děj nejen, že je stupidní (možná ještě víc než u předchozích dílů), ale tentokrát ani nemá žádný drajv a většina stopáže je namísto akce věnována otravnému a idiotskému sbližování Franka s hnusnou pihatou štětkou, která je s každou další minutou víc na zabití (nepřeháním!). A bohužel ani ta trocha akce za moc nestojí - rychlý střih jsem ještě ochoten jakž takž snést, ale ty časté 'zrychlovačky' se hodně míjí účinkem (dynamice nepomáhají a působí převážně směšně). Stathama mi tu bylo skoro až líto (ta jeho jízda na kole není úplné WTF jen díky dobře pasující hudbě)... Za tuhle prasárnu by Besson s Megatonem zasloužili, aby je Jason pořádně skopal a pak přejel audinou... 30 - 40 % ()

IQ Tiqe

Na rozdíl od "1" a "2" tohle pokračování není tak povedené - místy mě film vytáčel a chyběla mu originalita. Měl jsem pocit, že jsem to už aspoň jednou viděl (a asi to je pravda). Taky přibylo trochu romantiky, která moc nepřidá, ale na škodu taky není. Na druhou stranu, když pominu nezničitelnou Frankovu Audinu, nesetkal jsem se s tolika scénemi, co by odporovaly zdravému rozumu. Pro mě je tohle už průměrný film, a jen proto, že jde o akční záležitost a taky za nápad s pneumatikou hodnotím 3*. ()

Sonnery

:-D Frank Martin je tvrdej chlap. Když mu někdo čorne auto neváhá ani vteřinu a chopí se nejbližšího kola BMX se zrychlením z 0 na 100 za 1,2 vteřiny a tváří se u toho úplně stejně jako David Rath, když uviděl svoje zosobnění na obálce Reflexu ()

Anderton

Relatívne kultová jednotka bola pre mňa slušným utrpením. Čakal som najhoršie (čo sa dá čakať po dvoch podpriemerných filmoch série) a prekvapivo som sa dočkal celko vtipného priemeru, ktorému nechýbal ani veľmi dôležitý nadhľad. Doporučujem po mesiaci s Bergmanom a Tarkovskim, vtedy sa niečo podobné bude hodiť. ()

Kothy

Tentokrát byl Jason Statham s autem pevně spjat. A to opravdu doslova. :D Záporáka obstarává skvělý Robert Knepper. ;) ()

Smok

Jason znovu jazdí odušu a bojuje s pľuhavcami tak odhodlane, že na ňom jediný kus oblečenia nezostane celý. Ale však nech si aj nežnejšia polovica divákov príde na svoje. Tej druhej časti budú musieť stačiť pohľady na produkt nemenovanej nemeckej automobilky a akciu predvádzanú drsoňom Jasonom, pretože na Natálku sa moc dívať nedá. Ako čítam v jej životopise, tak sa do filmu dostala za zvláštnych okolností a to tak, že po ceste z práce narazila do Luca Bessona a zrazu mala fleka vo filme. Trošku som sa zľakol, lebo som si spomenul, že ja som včera na ulici narazil do ožratého suseda, tak neviem teraz, ako to dopadne. V každom prípade dúfam, že s Natálkou sa už neuvidíme. ()

AllShallFall

Je to na úrovni dvojky. Dá se říct, že nic nového a zajímavého. Zkrátka další kousek na zabavení večera. Jason udržel své tempo, chladnou hlavu a myslivost. To se cení. Ale tímto dílem už by to mělo skončit. Ne že bych se opět rád nepobavil. Zkrátka je vidět, že už jaksi není co pořádně vymýšlet. Scénáře začínají být více a více o ničem. Cení se pak pouze jen a jen akce. Takže to je prostě tak že Jason Statham to tam zachránil. Jeden je Rambo, druhý zase Terminator, třetí kickboxer a Jason je prostě Kurýr. ()

teutates

Tzv. "Transporter 3" je ako celok relatívne pozerateľný a slabší priemer spĺňa. Dočkáme sa menej akcie ako v predošlých dielach, taktiež o kus menej prehnanej efektiviti réžie, trochu viac svalov ako obyčajne a nakoniec výrazná zmena "Bond Girl"! Kurier je síce prehnaný, avšak charizma menom Jason Statham nedovolí klesnúť až na dno a preto 5/10 ()

swamp

Snad ještě horší než hrozné. Stathamovy akční oblbováky miluju, ale tohle snad Transportera odpíská - kurýr se přece nesmí a nechce zamilovat! ()

predators

Tak já dám míň, než jsem čekal. Pro mě je to zklamání, jakože Stathama mám rád. Jenomže břišní svaly nejsou všechno :-) Akce je neslaná nemastná, ale kdybych si měl vybrat, tak bych poslal na Franka další bandu hromotluků. Honičky v autě za moc nestály, ale zato víme, kde se dobře najíst :-) Transportér je o napětí, o strachu o "zavazadlo", o nevšedním akčím hrdinovi. To mi ve Trojce chybělo! Zajímavosti: Všimli jste si, že R. Knepper(T-Bag) ze seriálu Prison Break měl obě ruce? Skvělá práce transplantační chirurgie. / Při jízdě mezi kamiony měl Statham pěkně nahnáno. :-) 40% ()

Eawy

Mám rada sériu Transporterov, mám rada štýl humoru, ktorý do filmov vkladajú. Podľa mňa je to príjemný Francúzsky filmík. Má grády, vyvrcholenie, vhodné dialógy. Okrem toho som osobne zasiahnutá Jasonom Stathamom, čo už? Bol to o niečo horší diel, ako tie predchádzajúce, možno keby som nevidela tie predchádzajúce páčilo by sa mi to viac. ale celkovo Soundtrack bol veľmi dobrý, herci boli v poriadku, Režírované dobre, nechýbala akcia. 65% ()

nash.

Statham je pořád bourák a když provádí svůj bitevní striptýz, je to občas i zábava. Tím však nejspíš klady třetího kurýra končí. Celé to postrádá logiku a pohybuje se přískoky od jednoho nesmyslného momentu ke druhému, otravná ruská kráska je na zabití a ani ty úžasné pihy to nezachrání, padouch se utápí v klišé, ze kterých se mu podaří vynořit až v úplném závěru. Má to sice švih, a když se pihatá nesnaží o improvizovanou Frankovu psychoanalýzu, tak to i šlape, z žánrového podprůměru to však neunikne. ()

Claw

Proti obstojné jedničce a špičkové dvojce se jedná o nudný, nezáživný, vykrádající a trapný "videoklip"... Změna režiséra je asi základním kamenem úrazu. Statham je jedinečný, a to jak po fyzické stránce, tak herecké... Statham je prostě opět megafrajer. Navíc namakaný tak, že jsem nechtěl ani věřit tomu, co jsem na něm viděl... Takový Van Damme za mlada... Ale jinak, naprosto nevýrazné postavy, debilní zápletka vykrádající první díl, nová holčičí hvězdička někde od Ruska (mám takový pocit, že castingy na ženské vedlejší role do dnešních akčních filmů se dělají snad nějak v "koprodukci" s pornocastingy ve východních zemích...) která mi opravdu k srdci nepřirostla. Málo akce, málo dobrých nápadů, debilní prostředí někde... no věřím, že to natáčeli v Rumunsku, což mi připomnělo Stevena Seagala a Dolpha Lundgrena, kteří filmy točí jedině v Rumunsku nebo ještě víc na východ... A to hlavní - akce. Špatná!! Sestřih vteřinově po sobě jdoucích kopanců, chvatů, úderů mi prostě trhá oči a nevím proč, ale mám vždycky pocit, že kameraman dostal epileptický záchvat... Proč proboha není možné natočit útok třeba jen tří nepřátel na jednoho hrdinu a následné nesestřihnuté jejich zpacifikování??!! Vždycky to šlo, v Asii to dělají běžně, ale teď to prostě nejde. Jsou ty akční Hollywoodské hvězdy tak neschopné a nemotorné nebo co? Fakt na toto se nedá koukat, skutečně nedá... A když mi do toho ještě střihnou 2 x 10minutovou scénku rybaření s inspektorem z předchozích dílů (ta jediná je nesestříhaná!!), tak už jsem se prostě musel smát... /30%/ ()

klerik

Kým jednotka prekvapila a dvojka bola príliš šialená, trojka situáciu upokojuje. Z úvodu trochu zamrzí menej akcie, neskôr čudné zopakovanie scény, kde kuriéra obstúpi desať chlapov a on ich vymláti. Potom sa to však slušne rozbehne. Je to taká béčková bondovka, s primitívnym scenárom, ale celé je to sympatické, aj napriek tomu, že režisér Megaton moc nevyužíva Yuenove choreografie. Efektný videoklip, ktorý pobaví... "Prečo sa všetci zaujímajú o moje pravidlá?" Celkom dobré uťahovanie si z kuriérskych trademarkov... ()

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

19.05.2010

Chtěl bych být Luc Besson. Když mu padne do oka nějaký herec, řekne: „Hej, Roberte Marku Kamene, pojď sem, kámo, a spíchni mi zase scénář nějakého přímočarého akčňáku, abych mohl obsadit tu prima… (více)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů