Reklama

Reklama

iCarly

(seriál)
  • USA iCarly
Komedie / Rodinný
USA, (2007–2012), 42 h 3 min (Minutáž: 23–69 min)

Tvůrci:

Dan Schneider

Hrají:

Miranda Cosgrove, Jerry Trainor, Jennette McCurdy, Nathan Kress, Noah Munck, Anthony De Longis, Jeannette Sousa, Samantha Hanratty, Carla Jeffrey (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(96)

Přesně v duchu „Waynova světa“ se Carly a její nejlepší kamarádka Samantha „Sam“ Puckettová rozhodnou přetvořit nudný školní projekt na vlastnoručně vedenou internetovou show poté, co jejich kamarád Freddie omylem vystaví video s jejich šaškováním na internetových stránkách pro domácí videa „Splash Face“. Jejich okamžitý úspěch přesvědčí Carly, aby plně zapojila Sam (spolumoderátorku) a Freddieho (technického producenta) a společně spustili iCarly jako každotýdenní internetovou show, ve které si mohou dělat, co chtějí. (TV Nickelodeon)

(více)

Recenze (32)

maty39 

všechny recenze uživatele

Náhodou jsem narazil na Sam a Cat (seriál, který běžel na Nickelodeonu) a jako oddechovka byl celkem fajn. Obzvláště mě bavila postava Sam. Takže dalším jasným krokem byl tento seriál, z kterého jsem kdysi viděl jeden díl, ale nijak jsem mu nevěnoval pozornost a odepsal ho jako pitomost pro dvanáctileté holčičky (nehodnotil jsem ho, protože hodnotit seriály po jednom díle mi nepřijde zrovna inteligentní). Teď jsem se do iCarly pustil bez předsudků a kupodivu mě to nadchlo (samozřejmě některé díly jsou horší, ale některé díly jsou vynikající). Co mě překvapilo je, že v některých dílech je více podařený gagů, než např. ve všech letošních dílech Big Bang Theory (8. série - 7 dílů - samozřejmě jsou tady dvě možnosti - buď jde TBBT do kopru a nebo je iCarly výborná....spoiler alert... a) je správně). Stále mě nejvíce bavila postava Sam. Svérázný samorost, co zbožňuje jídlo, nemá ráda lidi a pro ránu nejde daleko. V reálném životě by to asi byla slečna o 150kg, po uši v drogách a v kriminálu (njn. krása umělého světa sitcomů). Samozřejmě iCarly neservíruje žádný hlubokomyslný humor, ale jen jednoduché gagy a postavy založené na stereotypech a recykluje staré ověřené zápletky a celé gagy ze starých sitcomů (geniální je např. když Spencer - bratr Carly - přijde do restaurace a chová se úplně přesně jako Kramer ze Seinfelda, stejná mimika, stejná gesta). Záleží jen na vás, jak moc jste alergičtí na uřvané náctileté holčiny, podobný typ situačního humoru (ne konverzačního) a několikrát recyklacované gagy. Mám dva hlavní důvody, proč dávám vysoké hodnocení. K iCarly jsem přistoupil jako k neoriginální oddychovce a tím pádem jsem od toho dostal přesně to, co jsem očekával. Druhým důvodem je postava Sam a Spencerův talent proměnit v hořlavinu i obyčejný kámen. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se konečně rozhodl, že k tomuto seriálu napíšu komentář. Tento seriál sleduji už nějakých 9 měsíců, tedy od doby, kdy se mi v nabídce kanálů objevil kanál Nickelodeon. Všechno to začalo tím, že jsem hledal nějakou výplň svého času než odbude osmá hodina večerní, kdy většinou v televizi začíná ten nejatraktivnější program. První díl, který jsem viděl byl o tom, kterak si Carly o Vánocích přeje, aby její bratr byl normální a její přání se jí splní a najednou nic není tak, jak si to pamatovala, žádnou webovou show neměla, se Sam se nekamarádila, atd. Řekl jsem si, že je to zvláštní a ztřeštěný seriál, v kterém se moc neorientuji, ale který je docela vtipný. V dalších dnech jsem pak tedy znovu a znovu zapínal v 19:40 stanici Nickelodeon a celý ten příběh a všechny jeho postavy se mi začaly pořádně dostávat pod kůži a nyní si už neumím bez tohoto seriálu svůj život představit. A to říkám zcela vážně jako člověk mužského pohlaví, kterému je 25 let. Ač nejsem tedy divák, na kterého je primárně tento seriál cílen, přesto si ho užívám a bavím se u každého dílu, a to i přesto, že některé díly jsem díky neustálému opakování viděl klidně i pětkrát, ale vůbec to nevadí, protože postavy jako jsou Spencer nebo matka Freddieho se hned tak neomrzí. A hostující herci v epizodních rolích, jako jsou Jane Lynch (hraje Saminu matku), Jack Black (hrál Aspartama, jenž se v památném díle utkal se Spencerem jakožto Arutorem) nebo Jim Parsons (hrál blázna na psychiatrii), rozhodně potěšili a pobavili. Takže ve výsledku říkám, že tenhle seriál v mých očích nemá chybu a z toho důvodu mu uděluji pět hvězd a doufám, že mě bude bavit ještě hodně dlouho. ()

Reklama

ManOfPhoenix 

všechny recenze uživatele

Parta přátel, znuděných ze školy a otrávených ze své učitelky si řeknou, že vytvoří webshow, která by byla...o všem. A začnou každým jedním dílem v týdnu. A jde jim to parádně. iCarly je brilantní seriál o partě přátel, kteří vedou svou web-show, a přitom se nevyhnou ulýtlých kousků jejich přítele, bratra Carly, která je hvězda jak web-show, tak i celého seriálu. Drsná Sam tu působí dobře, Freddie neuškodí, a potrhlé a zvláštní kousky Gibbyho pobaví. Bezvadné. ()

Scoobys 

všechny recenze uživatele

iCarly by se dal popsat řádkem naplněným sprostými slovi ukončený někdy to není tak špatné. Ale protože nechci být vůlgární a moc byste se o tom seriálu nedozvěděli a to je hlavní náplň recenze. Začal bych tim že je to další Nicklodeonský výplod tvořený někdy až tak trapnýma vtipama z kterých někdy až mrazí po zádech nechci narážet na Nicklodeonské seriály vytvořil jsem si pro ně stupnici od hrozného trapného amerického nic až po úžasné příběhově založené u kterých dokážete strávit hodiny a hodiny. Prostě tento film hodnotím bez ne nějak extra dlouhého rozmlýšení 2 hvězdy jedna je založená na Bratrovi protože je jediný který mě dokáže pobavit a druhá je rozdělená na dvě půlky první je nápad a druhá půlka jsou ty pokusy o vtipy které prostě musím aspoň trochu ocenit. Jestl se jedná o ostatní postavy tak docela dost zápletek ale bohužel extrémě klasických které všechny známe na spaměť z ostatních filmů a seriálů. Postavy bych mohl přirovnat jako postavy z komedií ale bez humoru. No všechno směruje k tomu abych tomu takže 1 hvězda a ze svojeho pohledu je to naprostý bullshit. ()

Majky28 

všechny recenze uživatele

Seriál som si obľúbila už po zhliadnutí prvých častí. Je vtipný, zábavný a kreatívny. Každá postava v tomto seriáli je niečim iná. No mojou obľúbenou bude stále Sam, ktorá si svojim neprimeraným chovaním dokáže u každého vzbudiť "rešpekt" a každý radšej spraví to, čo mu povie, pretože ju nikto nechce naštvať. Spencer (brat Carly) je sám o sebe cvok (v dobrom slova zmysle) a ja osobne som sa smiala na každej scénke v ktorej účinkoval. Celý seriál som pozerala po nemecky, no po zhliadnutí niekoľkých častí s českým dabingom môžem povedať, že vybrali skvelých dabingových hercov. Veľká škoda, že táto televízna stanica prestala vysielať podporovať takéto seriály ako boli iCarly, Victorious alebo Big Time Rush, a radšej sa vrhli do produkcie sci-fi seriálov (nevravím..pri všetkých hateroch, ktorí pôsobia na internete je v reálnom svete ťažké presadiť si svoju webshow bez psychickej ujmy, no je to viac reálne ako Thundermanovi alebo Henry Nebezpečný). ()

Galerie (103)

Zajímavosti (15)

  • Herečka Victoria Justice si v seriáli zahrala dve rozličné postavy. Najskôr si zahrala MMA zápasníčku Shelby Marx v časti iFight Shelby Marx (séria 2, epizóda 20). O dva roky neskôr sa objavila v krátkom filme iParty with Victorious ako Tori Vega (zo seriálu Victorious). (Majky28)
  • Tento seriál několikrát vyhrát cenu za oblíbený pořad na Kids Choice Awards. (ČSFD)

Reklama

Reklama