Během řádění hurikánu Katrina zachrání neworleanský policista Terence McDonagh (Nicolas Cage) trestance ze zatopeného vězení, ale sám si poraní záda a vytvoří si závislost na utišujících lécích. V průběhu následujících šesti měsíců si však vypěstuje i závislost na drogách, hlavně kokainu, který získává z policejního depozitu. Také mu k němu dopomáhá prostitutka Frankie (Eva Mendesová) se kterou udržuje partnerský vztah. I přes tuto stinnou stránku své osobnosti je Terence jedním z nejlepších místních vyšetřovatelů a je povolán objasnit pětinásobnou vraždu senegalské rodiny. Stopa vede k vůdci drogového gangu s přezdívkou „Velký Fate“ (Xzibit). (Česká televize)

BoPo

Nicolas Cage dokáže s tým istým výrazom v tvári stvárniť desiatky postáv. To je zrejme svetový unikát. Eva Mendes uviazla v kruhu, stále hrá postavu z filmu Training Day. No a Val Kilmer nedokáže udržať svoje kilá na uzde. Takže ako to asi dopadlo? ()

Caszidy

Tak tohle bylo jako zjevení. Jméno režiséra sice dávalo tušit možnost kvalitního kulturního zážitku, ale téměř pětihvězdičkovou podívanou jsem opravdu nečekal. Nicolas Cage hraje a tím myslím opravdu hraje, Eva Mendes je krásná jako vždy. Překvapí i Jennifer Coolidge v pro ní netradiční roli. Hlavní dominantou snímku je ale samozřejmě samotné Katrinou zkoušené New Orleans! Když se k tomu přidají zajímavé záběry a lehce netradiční kamera, máme tu opravdu velké překvapení. Škoda pouze toho lehce uspěchaného závěru. ()

Johny_fork

Nicolas Cage možná chytá druhý dech, role nahrbeného fetujícího detektiva mu sedla a sledovat jeho výstupy je zážitek. Hůře už jsme na tom s režií, podle mě by se neměli točit filmy, pokud nemáte dopředu promyšlenou pointu. ()

Terva

Tak jsem čekal postkatastrofické kriminální drama a zatím půl hodiny sleduju jak Terence ( Nicolas Cage ) jen fetuje, bere koks, šlehá si a další a další věci okolo drog a zatím se tam nic jiného neděje. A ani to nemá tu správnou atmosféru. Hudba je deprimující. Nutno však napsat, že Nicolas Cage hraje mistrně chlápka, co ho bolí záda. Ta chůze je perfektní. CITÁT : Já tuhle práci miluju. Pak jsem si začal říkat, že to s ním jde z kopce. Zvláště ta scéna, kdy na stole lezou ti dva leguáni. Jsou tam, nebo ne ? Zatím se z filmu stalo docela dobré psychodrama. CITÁT : Zabiju všechny než přijde úsvit !! V 95 minutě nastoupí perfektní harmonika a Cageovo ( Terencovo ) další delirium, jo a přijde i leguán. Jak jsem se ze začátku bál, že to bude blbost, tak jsem se do toho zažral, až jsem litoval že je konec. Perfektní sjetý film a nejsjetější konec. CITÁT : Na zdraví. Hudbu dělal Mark Isham, byla docela deprimující a ponurá, a pomalu se vám vlévá do mozku. U tohoto filmu hrozí, že budete taky sjetí. V tom filmu totiž fetuje kde kdo a pomalu se to, stejně jako hudba, přenáší na diváka, tak bacha na leguány. Mají ryby sny ? Ve filmu si zahrál i Renaldo Heyes. ()

Chermy

Tenhle film je opravdu špatný! Možná že tužby otrávených fanoušků Cage, tolik pátrající po sebemenším záblesku zašlé slávy opoměly, že ač má Nicolas konečně co hrát, hraje v ukázkově zbytečném filmu. Ztráta času...takový mám z filmu pocit. Bad Lieutenant je asi tak významný a zajímavý film, jako je role Vala Kilmera v něm. ()

MrCreosote

O vyšetřování případu tu vůbec nejde, kriminální zápletka slouží pouze k tomu, aby Cage mohl potkávat různá individua z neworleanského podsvětí a hulit před nimi trávu, zabavovat koks, popřípadě jim krást kyslíkové přístroje. Hodně černohumorný popis rutiny jednoho nonkonformního policajta, který Herzogovi vyšel téměř bez chyb. A pokud říkáte něco jiného, jste leguáni. ()

Zeebonk

Po zhlédnutí tohoto filmu jsem hodně přemýšlel, že nebylo od věci změnit si profesi na fízla. A kdo by nechtěl? Když vám dojdou prachy, tak si zajdete na parkoviště, vytáhnete svůj obrovský kvér na mladý pár co si to zrovna chce rozdat na kapotě, vyhulíte jim všechen crack, opícháte holku a donutíte kluka, aby se na to koukal. Když zrovna nemáte nic na práci, tak jdete za megašukózní Evou Mendes, šňupnete si koksu a omrdáte jí (vlastně omrdáte skoro všechno co má kozy a kundu a není to vaše příbuzná nebo nadřízená). No a nakonec když už se začíná zdát, že jde všechno do prdele a nad vámi schylují mračna, tak se spojíte s negrem co kšeftuje s drogama a dostáváte od něj tolik peněz, že zaplatíte všechny své dluhy a ještě si můžete dovolit tolik koksu, že to nevyšňupete ani za deset let. "Shoot him again! His soul is still dancing!". Špatnej polda je výborný úlet plný wtf momentů a se skvělým Nickem v hlavní roli, jeho dny zřejmě nejsou sečteny a já věřím, že se máme ještě na co těšit. ()

corpsy

Proste ten typ filmu, ktorý ak nemá v hlavnej úlohe herca, ktorý film ako tak tlači dopredu a podáva ( v tomto prípade po dlhej dobe ) skvelý herecký výkon, tak stojí za starú belu. ()

PauloZ

Šlo to hodně jinam než jsem vůbec mohl čekat. Celkem mentální úlet, kde Cage ve výborne roli zahrál tak jak kdysi uměl! ()

Andersis

Nicolas fuckuje asi nejvíc ve svojí kariéře. Konečně po dlouhé době opravdu hraje a jeho herecký výkon musím pochválit. Celí film je zvláštní a stojí právě na hereckých výkonech a scénáři který je mítsty utahaný a akce tam taky není mnoho. Eva Mendes, ikdyž jí nemusím tak tady je celkem v poho a Val Kilmer dělal spíše křoví a v celém filmu je asi na 5 min. Sečteno a podtrženo po dlouhé době Nicolas ukázal, že nepatří do starého železa. ()

Kryton

Renesance u Nicolase. Po dlouhé době si nevybral ryze béčkový shit, ale něco co nevypadá tak zle. Zlý policajt je v jeho podání opravdovou zvláštností, protože se člověk dočká i jiné tváře (mrtvá gazela) jeho herectví. Krásná Eva Mendes a Val Kilmer jsou pak dobrý tým. Co však filmu škodí je jeho délka (2 hodiny jsou moc). ()

ledzepfan

Tak tohle je teda parádní parádička :D ...Myslel jsem, že to bude nějáká "bububu/drogy jsou špatné kriminálka" ale to jsem se nechutně seknul...Herzog evidentně umí pořád-i po všech těch letech-točit filmy po svém a k lacinému moralizování nesklouzává ani v čistě USA produkci.......Celá ta hra se žánry, obrazem a tempem mě setsakramentsky bavila..A Cage ukázal, že když je za co chytnout(čti:když je postava dobře napsaná), tak umí ještě pořád hezky zamakat................. Tohle není jedna ze stovek laciných "jakože tarantinovek"..Tohle je Herzogovka(!) :) ()

EastWicka

Psychedelická one-man show Nicolase Cage v roli sjetýho poldy, kterému ale dost dobře přihrává Elvis leguán? No ano, tohle je totiž skoro čistej dadaismus. ()

selfesteem

Špatnej polda a špatnej film. Co na tom, že prý brilantně řeší jemu přidělený případ, když se u toho filmu člověk opravdu strašlivě nudí. Ale kdyby jenom nudí, feťácké filmy skutečně nemusím a neviděla jsem nic vtipného na počínání pana McDonagha. Drogy jsou prostě svinstvo a je jen málo filmů, u kterých mi toto téma nevadí a které jsem ocenila. ()

SaNcHeZ_cz

Cage pod taktovkou Herzoga dokazuje, že hrát umí, když má dobrou roli. Typicky Herzogovsky ulítlý remake, který dává zapomenout všem těm Mirkům Dušínům v Hollywoodu. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)