Během řádění hurikánu Katrina zachrání neworleanský policista Terence McDonagh (Nicolas Cage) trestance ze zatopeného vězení, ale sám si poraní záda a vytvoří si závislost na utišujících lécích. V průběhu následujících šesti měsíců si však vypěstuje i závislost na drogách, hlavně kokainu, který získává z policejního depozitu. Také mu k němu dopomáhá prostitutka Frankie (Eva Mendesová) se kterou udržuje partnerský vztah. I přes tuto stinnou stránku své osobnosti je Terence jedním z nejlepších místních vyšetřovatelů a je povolán objasnit pětinásobnou vraždu senegalské rodiny. Stopa vede k vůdci drogového gangu s přezdívkou „Velký Fate“ (Xzibit). (Česká televize)

petero

„- Shoot em again! - What for? - Because his soul is still dancing...“ Sfetený Nic je opäť späť v hereckej forme minimálne od Lord of War a Eva Mendes po We Own the Night znova neuveriteľne sexy. ()

gogo76

Nechcem tu menovať všetky sračky, kvôli ktorým N. Cage klesol takmer na samé dno, ale chcem povedať, že som mu zo srdca prial, aby už konečne natrafil na kvalitného režiséra a dobrý príbeh. Dlho to trvalo , ale konečne zabodoval. Aj jeho herecký výkon sa zrazu zdá najlepší za posledných desať rokov. Kto čaká akčnú jazdu bude určite sklamaný, pretože nato, že je tento film plný feťákov, zkorumpovaných policajtov a kriminálnikov , obsahuje jedinú krátku prestrelku. Bolo užasné sledovať Cagove "policajné metódy" aj jeho zabáranie sa do čoraz väčších problémov, z ktorých sa na druhý deň takmer bez problémov svojsky otrepe. Režisér venoval tejto troske s policajným odznakom takmer celý film ... Policajtovi so svojskými metódami a nekončiacou chuťou šnupať či kradnúť...Chcelo by to povýšenie. 80% ()

Davies182

Bad Lieutenant je ukázkovou demostrací nejšpinavějších rysů lidské osobnosti. Cageův hrdina je sice (hluboko) ve svém nitru dobrák, jenže k čemu to je lidem v jeho okolí, když myslí jen na sebe? Efektivnost některých scén je tak dechberoucí, že i když jsem neviděl originál, připadá mi tento remake jako téměř geniální dílo. Nick ještě nepatří do starého železa, naopak je to on, kdo ze snímku dělá to, čím je, a čím na diváka v konečném důsledku film zapůsobí. Tenhle policejní poručík se s ničím nemazlí, má mrazivý smysl pro odplatu a rozhodně s ním není radno vydrbávat. Dále se mi líbila hudba podobná té z Running Scared, válející Xzibit, nebo Eva Mendes, která se mi konečně začla zamlouvat. A Brad Dourif: díky za každou jeho roličku... Těsné hodnocení uteklo o fous - asi za to můžou ti leguáni. Jsou všude, damned! ()

FlyBoy

V záplave irelevantných chrachľov a zbabelo variovaných slov ako špatný-hlúpy-zmätený, mi nedá nepoznamenať, že tieto ukvapené úsudky netreba brať až tak vážne, nevypovedajú totiž o ničom predmetnom (!), len degradujú a potvrdzujú vlastnú scestnosť a obmedzenosť. Neberte to ako úmyselný atak na ktoréhokoľvek z Vás, no zopár neopodstatnených príspevkov-patvarov ma žiaľ nenecháva pokojným, preto ak niekto aspoň trochu stojí o odchylné nazeranie na tento unikát, nech číta ďalej._______Prekvapujúci vianočný darček zabalený do čierneho baliaceho papiera s mašličkou snehovo bielou (treba prenesený význam?), ktorý doporučujem rozbalovať pozorne, šetrne a so zdravým nadhľadom. Stavím sa, že ak k tomu pristúpite takto, navyše do kontajnera zahodíte predpojatie vôči nadmernému užívaniu tvrdých drog, stokárskemu ruchu New Orleans či televíznemu mlženiu cez krokodýlie i leguánske výstupy, tak si tento dekadentný obsah hlboko zamilujete a budete ho chcieť ukazovať okoliu s vedomím, že im sa páčiť nebude. Priznáte jeho poruchovosť a neúplnosť, lenže Vás k nemu bude viazať puto osobného charakteru, ktoré tieto slabiny odstrčí ďaleko do úzadia a zviaže Vás štýlom nepekne hrubým, ale nečakane rajcovným. Pôjde o vzťah slovami nedefinovateľný, založený na reciprocite a vzájomnej tolerancií, preto kto sa ešte neunudil k smrti nech pokračuje v ďalšom odstavci.______Vy ste sa vlastne ešte nedozvedeli čo je dnu, že? Takže poďme na to podľa dôležitosti odzadu. Je tam dračica Eva Mendez, ktorá nadväzuje na svoje zriedkavo prijateľné výkony ako napr. u “We own the night” a roličku eskortnej spoločníčky zvláda s bravúrou, je sexi, dokonca aj hrá a v práve vymyslenej kategórii LSMCH (Less Skill-More Chill) získava cenné body. Je tam posmelený Nicola(u)s Cage, ktorý sa predsa len preberá z notorickej opice z Las Vegas a fľasky páleniek zamieňa za kôpky koksu, šluky cracku a nechcené ochutnávky heroinu. Ako problémový detektív-egocentrik s boľavým chrbátom, s náchylnosťou na hazard, s labilnou povahou vyšetruje vyvraždenie senegalskej rodiny a tým ako priznačne prehráva, dostáva sa tak opäť na (asi skôr) dočasné herecké výslnie. A je tam aj to nehmatateľné ako old-school, neo-noir, duch Lyncha, ďalej tiež nelichotivé paralely s reálom prepierajúce pojmy ako skazenosť, zákernosť, korupčnosť, ale zároveň aj uletené slovné výmeny, netušené prípadové odbočky a takisto zámerná a účelová hyperbolizácia, ktorú mnohí zjavne nezaregistrovali. Odvážnym čitateľom ďakujem, že sa dočítali až sem a za ich vytrvalosť im v treťom, poslednom odseku ponúkam stručné stanovisko týkajúce sa darcu._______Warner Herzog je veterán-macher, ktorého know how má (nielen pre mňa) vysokú úroveň a takéto drzé ozvláštnenie krimi žánru len posiľuje jeho kredibilitu. Nebojí sa ísť na hranu-hrotiť, ale (aj keď sa to niekomu nezdá), za pomyselnú mieru únosnosti nezachádza. Dokazuje, že aj nekompaktným/nepresahovým dielom sa dá zatieniť sterilita nepoučiteľných filmárov a nepochopenie más. Počína si obdobne ako Cronenberg a jeho „Bad Lieutenant“ zlým rozhodne nie je, zlo zosobňuje a ešte pri tom stíha byť kurevsky škodoradostný. Objektívne (existuje vôbec niečo také?) za isté štyri, ale kvôli tomu príšernému podhodnocovaniu pálim protekčných päť. "Shoot him again. What for? His soul is still dancing." () (méně) (více)

Xmilden

Trošku podezřívám samotného Cage že shání prachy na koks a proto hraje v tolika filmech. Ten člověk vezme prostě cokoliv co mu nabídnou. Ale teď trošku vážně, neměl jsem s ním ve Špatném poldovi jedinej problém. Tuhle ťáplou roli zvládnul naprosto s přehledem. Ani moc k ruce nepotřeboval nějakou výpomoc. Prostě jen tak si to 2 hodinky odchodí, odkouří, odšňupe a sem tam si i vsadí na zápas. Jižanská pohoda. Nepobral jsem snad jen ty halucinogení scény s leguánama. 55% ()

sepp

Na mě až moc ujeté a některé scény vyloženě trapné (hlavně šukačka na parkovišti). Ale po dlouhé době role, která Cagovi sedla a ve které opět zaexceloval. Jen jeho výkon tahá Špatnýho poldu z bahna do snesitelného průměru. ()

lesumir

Film je hustej oldscool, ale ten Ncolas Cage je fakt podivín. Hraje on vůbec? Kromě nakřivených zad a pár "nebezpečných" grimas mi to tak nepřišlo. Vlastně v žádném filmu. Jeho sporé herectví, ať už hraje mafiána, akčního hrdinu nebo hrníček na kafe mi připadá dost suché. Vždyť každý rok natočí minimálně dva, tří filmy, kde si střihne hlavní roli a ty snímky stojí za hovno, propadnou a přitom mají zajímavej námět. Proto by si Cage zasloužil svůj žánr. Byly by to zajímavé filmy, které on pošle ke dnů svým NEhereckým projevem. - Tohle je taková malinká vyjímka, kterou zachraňují leguáni, tančíci duše a exotická Eva Mendes. ()

nunka

Špatnej polda nie je ničím výnimočne strhujúcim. Je to poriadne oldschool krimi, tváriace sa vážne s ponurou temnou atmosférou, v popredí s výdatne fuckujúcim Nicolasom Cageom, pohybujúcim sa na hrane zákona. Po stránke formálnej tomu chýba kompaktnosť a keby hlavným hrdinom nebol Cage, snímok by zostal fádny a prázdny. ()

paascha

Zcela netypický Herzog, který raději měl zůstat u svého kopýtka, a netypický Cage, který mě dost překvapil. myslím, že po Zběsilosti v srdci to byl jeho nejlepší výkon. Smutné je, že to bylo dost trapné a nuzné, ale od bulvouna ani nic jiného nečekám. ()

Fiftis

Nie všetko vo filme funguje. Vôbec nechápem, k čomu boli použité zábery digitálnej kamery s aligátorom alebo leguánom v popredí a hercami v pozadí. Možno mali navodzovať dojem, že nezainteresovane sledujeme policajnú prácu, no v skutočnosti nenavodili nič – teda ak nepočítam pocit ich nezmyselnosti. Tempo filmu sa v priebehu 2 hodín mení a hoci je pomalšie (čo nemusí byť na škodu), niekedy sa doslova vlečie a takmer nudí. Najhoršou časťou však bol záver, keď sa tvorcom určite podarilo spraviť svetový rekord v počte happyendov za minútu filmu. Najskôr som myslel, že to je len ďalší z McDonaghových drogových preludov, no tentokrát si niečo museli dať scenáristi, lebo neverím, že by dokázali takýto úlet a úplne otočenie filmu opačným smerom v priebehu pár minút v stave normálnosti. Zlý poliš nie je zlý film. Má výborného Nicolasa Cagea, zamotaný príbeh, temnejšiu atmosféru neopozeraného južanského New Orleans, no do lepšieho priemeru ho zráža nekonštantné tempo a predovšetkým akoby z úplne iného filmu vystrihnutý záver. ()

Shakers

Nicolas Cage po všetkých tých sračkách zahral celkom slušne, čo sa týka filmu tak nieje to zlý film, ale celková téma ma nejak nebrala.Eva Mendes vyzerala viac než fajn. 65% - 3* ()

Pepinec

Ó, Evo, nemusíš se bát. Má Evo, asi tě mám rád! Pana Klícku mám svým způsobem rád také, ale on mě asi musí bytostně nenávidět... Anebo se snad někdy dočkám toho, že se nebude tvářit, jakoby měl zaražené prdy? ()

sheen

Cage toho zavšiveného policistku zvládl na výbornou, jeho postava drží celý film. Moc keců a málo akce na můj vkus. ()

Vavča

Výborný film, Nicolas Cage v roli poldy, co má problémy s drogami a morální integritou, mnoha dalšími věcmi, podává úžasný výkon, po Lord Of War další role, na kterou se nezapomíná, nevím zda se to dás něčím srovnat, protože i podobně laděné fláky jako Training Day mi přijdou málo realistické oproti tomuhle. Cage se tu dostává do čím dál větších průšvihů a je zajímavé, sledovat ho pod tlakem jak si s tím poradí a ty jeho drogové vidiny jsou taky mazec, ženský má prostě na háku, kolegy umí odhadnout, zločince si stejně podá. Film, který si dám s chutí znova. Komediální prvky, zde nevidím a i ten černý "humor" bych bral trochu s rezervou, byť pár momentů vás určitě může rozesmát lehce. Je to velmi splašený a divoký film svým způsobem, ovšem, mě se to líbí není to samoúčelná magořina. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)