poster

Přichází Satan!

 • anglický

  The Omen

 • anglický

  Omen I: The Antichrist

 • anglický

  Omen I: The Birthmark

 • slovenský

  Prichádza Satan!

Horor / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / USA, 1976, 111 min (Director's cut: 107 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  ****

  Měl jsem za to, že je tahle hororová klasika spíš komorní bubáckou záležitostí, odehrávající se až na výjimky v jednom obřím domě. Jaké tedy bylo mé překvapení, když v ní Peck procestoval skoro půlku zeměkoule a navštívil spoustu starodávných atmosférických míst! Prostě takové strašidelné mysteriózní dobrodružství! Nebojím se tvrdit, že kdyby někdo do prvního Indiana Jonese přidal 300% hororu, vypadalo by to zhruba nějak takhle (mrk mrk).(12.1.2017)

 • LiVentura
  *****

  Musím dát plnou....takový film se často nevidí, s tak barvitou atmosférou plnou úděsů a brilantně řešených "scén smrti"....a navíc, nikde není ani tupý výstřel z mlhy či hloupé ubodání temným démonem v pláštíku, všechno jsou to vesměs hloupé náhody s vyšším statusem, zkrátka a dobře, jedná se o velice kvalitně propracované dílo i po stránce "biblické"..!!! A naprosto geniální hudba......kvůli které jsem si ihned pořídil všechny tři soundtracky všech třech dílů....vřele doporučuji všem ostatním k poslechu při dobré kávě a černočerné chladné noci..:-) Omenská tetralogie má svůj opravdu temný a hluboký námět....! Ps: Ten ďáblík není v jednom těle jednoho jedince, to by bylo krásné a idealistické, ovšem sídlí v nás všech dohromady a podívejte kolem sebe..... není to na tom světě už dost znát..?!!!!!!! ...(16.7.2007)

 • J*A*S*M
  *****

  Filmařsky bravurně zvládnuté dílo, podkreslené neméně bravurní hudbou, no děj je na můj vkus zpočátku dost zdlouhavý, což se však s přibývajícími minutami mění a poslední půlhodinka (respektive od návštěvy hřbitova) je již bezesporu pětihvězdičkovou záležitostí. Jeden z nejvyrovnanějších hororů co jsem viděl, kdy ani jedna složka (režie, hudba, herci, scénář) za ostatními znatelně nezaostává. Horror movie of the year(18.5.2008)

 • cheyene
  ****

  Donnerův snímek má lákavý námět a jeho velikými přednostmi jsou herecké výkony (zejména Gregory Peck je excelentní v každém svém pohybu, gestu a mimice), geniální hudba, jež zvyšuje výpovědní hodnotu scén o 90%, a v neposlední řadě aranžmá scén, přičemž jedna z nejzdařilejších je určitě ta na starém hřbitově či kněz v biskupském parku. Trochu jsem postrádal mrazivou atmosféru a strach. Napětí graduje až ke konci snímku, kdy jsem začínal mít pocit, že se opravdu dívám na horor. Do té doby mi Přichází satan moc hororový nepřišel. S lehkým zklamáním a nenaplněným očekáváním hodnotím 4*.(29.7.2011)

 • T2
  *****

  Rozpočet $2,8miliónaTržby USA $60,922,980Tržby Celosvetovo $-║ Režisér Richard Donner a jeho celovečerný debut nemohol ani dopadnúť lepšie, okrem toho že to bol hit v kinách, sa stal obdivuhodnou snímkou plnou napätia, temnej atmosféry a ako jeden z mála sa vyrovnal úrovni filmu The Exorcist. Pre samotného Donnera to bol odrazový mostík k väčším projektom a zaručene to aj zúročil a natočil množstvo výnimočných snímok. Príbeh má po celú dobu čím zaujať a slabších chvíľ sa tu nájde len minimum, herecké obsadenie pre kompaktnosť deja funguje na čele s Gregory Peckom. "Horror overený časom" Presnejšie Hodnotenie 90%(19.7.2005)

 • - Gregory Peck dostal za svou roli honorář 250 000 dolarů + 10% ze zisku. Film přitom v kinech vydělal více než 60 milionů dolarů, a to jen v USA. (HellFire)

 • - Za temné chorály, kde sbor opkauje slova ,,sangius bebimus, corpus edimus" (pijeme krev, jíme maso), dostal skladatel Jerry Goldsmith svého jediného Oscara za Nejlepší hudbu. (DominikV)

 • - Harvey Stephens, který ztvárnil Damiena, vyhrál konkurs vskutku "ďábelsky" - když ho režisér Richard Donner vyzval, aby se k němu rozběhl a snažil se ho uhodit, chlapec ho prudce kopl do rozkroku a pokračoval v tom i poté, co Donner volal "Stop!". "Našli jsme ho", dodal potom. (-bad-mad-wolf-)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace