Propracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem, který se v hlavní filmové roli objevuje poprvé od roku 2002, kombinuje skvělý scénář s přímočarou akcí. Detektivovi Thomasovi Cravenovi umírá v náručí jeho vlastní dcera. Během vyšetřování její vraždy proniká Thomas stále hlouběji do nebezpečného světa zločinů velkých korporací, vládního krytí a vražd, které je mají utajit. Jeden z nájemných vrahů, kteří zametají a čistí důkazy, ho navede směrem, jež změní pátrání na divokou temnou cestu až na hranici vykoupení. (oficiální text distributora)

Disk

Čekal jsem poctivý thriller o pomstě otce za mrtvou dceru, dostal jsem téměř dvouhodinovou nudu s překombinovaným scénářem. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 6/10/// +celkem drsné, Mel Gibson nekompromisní, závěr přímo adrenalinový -slabší prostřední část, možná mírně delší než by bylo potřeba, na můj vkus málo akční/// Na první pohled je to obyčejný film o pomstě. Při bližším ohledání ale najdeme cosi shnilého u jedné velké společnosti. A zároveň zjistíme, že to co se z počátku tvářilo jako nenáročná akční podívaná je dokonalý detektivní thriller./// Celkem 69%/// ()

S.Quentin QUALE

Nevím, kdo je Troy Kennedy-Martin, ale ta kniha asi bude dobrá, nedivím se tedy, že se tento příběh dočkal zfilmování. Na druhou stranu, příběh moc té originality nepobral, takže ona ten filmek docela zachraňuje akce a body count, kterej je výborně pumpnutej kvalitními gore efekty. Co už je o dost horší, je chudák Melda, kterej, co si bude povídat, na roli pomstychtivýho, drsňáckýho pízla už vůbec nestačí. Já nevím, že se na to nevysere a nemaká radši na nějaké režijní pecce viz. Apocalypto. No třeba mu to někdo vysvětlí časem. I přes nezanedbatelné nedostatky jsem ale bavil slušně, takže za mě 3,5* a 70%. ()

Javert

Co si budeme namlouvat, Campbell není kdovíjaký režisér. Když mu navíc pod nohy hážou klacky oba scénáristé, tak jako zde, nic extra z toho být nemůže. Edge of Darkness ovšem není filmem nudným, jen velmi (!) tuctový (kromě Toma Cravena tam není jiná výrazná postava). Jediné opravdu velké pozitivum tak vidím v comebacku Mela Gibsona, který je zde ve vypjatějších scénách opravdu cool, jak za starých časů. Budu si muset posvítit na původní sérii. ()

mzss1

Velmi podařený kriminální thriller ! Mel Gibson je zpět ! Není to kdovíjaký trhák,ale na návrat až moc slušný. Tenhle film není jen o střílení,kopání a tak dále. Je to příběh policisty co ztratil dceru a postupem času se dovídá,že terčem nebyl on,ale jeho dcera. Gibson nelítostně a tvrdě pátrá po pravdě. Sice se to nedá moc srovnat,ale tenhle film bych trochu přiřadil k filmu Výkupné,který byl opravdu prvotřídní. Takový stín odhodlaného samotáře vrhá Gibson a to se mi na něm líbí! Tudíž je to skoro pět hvězd , ale přeci to není úplně bez chyby - tudíž 87% = **** ()

kingik

Je mně to moc líto, ale tento film mně nedával smysl. Herecký výkon Mela Gibsona a technická stránka jsou jediným pozitivem. Gibson se vrátil po letech před kameru a rozhodně na něm není herecká pauza příliš znát. Sice zestárlý a s prošedivělými vlasy, ale celkem ve formě. Je však s podivem, že kývl na takto extrémně blbý scénář, který nezapře svůj seriálový původ, a ani režisér Martin Campbell se nijak nesnaží zamaskovat slabiny scénáře a prakticky se zmůže jen na pár naturalistických průstřelů krku nebo pěkně sraženou dívku autem. Jenže, když si odmyslíme Gibsona, vyjde nám z toho, že je film natočen ve stylu druhořadého seriálu, ve kterém hodně scén nedává smysl, protože jsem měl několikrát pocit, že snad z filmu byly vystřiženy jeho důležité části, anebo je režisér zapomněl natočit, a proto většina scén měla podivnou návaznost. Zpočátku to ještě vypadá dobře. Bostonskému detektivovi Gibsonovi přímo před jeho bytem zastřelí maskovaný muž jeho milovanou dceru.Terčem měl však být podle policie a jména, které útočník vykřikl, právě on. Policie nemá žádné stopy a nemá se čeho moc chytnout, a tak detektiv začne pátrat na vlastní pěst a dozvídá se, že jeho dcera musela zemřít, protože odhalila nekalé praktiky v ústavu zabývajícím se jaderným výzkumem, ve kterém pracovala. A asi dvacet minut po začátku se film přehoupne v úžasnou nenapínavou slátaninu, ve které jsem nechápal skoro nic. Nepochopil jsem, k čemu byla postava, kterou hrál Ray Winstone, a proč se nechal v závěru tak idiotsky zabít. Rovněž jsem nepochopil motivaci mnoha postav, a proč se Gibsonovi neustále zjevovala jeho mrtvá dcera, nejprve jako malá a v závěru už jako dospělá. A vlastně dost dobře nechápu, proč jsem se na tento film vůbec díval. Zbytečný film. 20% ()

sochoking

Vynikajúci thriller s dvoma debilnými časťami. Prvou v 12 tej minúte , a tou druhou v 1.hod 39 tej minúte . A kto nevie prečo, tak pre neho tam bude určite napísané : " Do 12 rokov nevhodné ! " ()

Šakal

Musím přiznat ( soudě podle místních hodnocení ), že jsem čekal " horší průser " . Pro ty, co čekají nadupaný akční nářez, Cambellův snímek rozhodně není a budou tudíž zklamáni. Nicméně pro ty, co dávají přednost poklidnému vyprávění příběhu a kterým Mel Gibson již hodně chyběl na plátně právě v takovéto roli, to rozhodně ztráta času nebude. Protože to je právě on, kdo spolu s Rayem Winstonem " dělají " tento snímek. Na místě je však povzdechnutí,... škoda, že Winstone nedostal více prostoru. Nevím, zda -li je to nízkým místním hodnocením, či jsem se patřičně naladil, ale pro mě osobně je Edge of darkness příjemným zpestřením a zdařilou žánrovou jednohubkou, ikdyž přiznávám, že POTENCIÁL byl rozhodně vyšší a Cambell z toho mohl vytěžit rozhodně více.... 77% ()

Webb

Nudná podívaná, ve které je snad vše odfláknuté. Od příběhu, kompletní scénáristické a akční stránky počínaje, po nevýraznou režii konče. Alespoň na Gibsona se dá koukat, bohužel po čase stejně omrzí. ()

Sonnery

Díky Bohu, že mi ještě před filmem POMO připomněl, abych na CSFD ohodnotil film, páč jinak by "spousta" (tím myslím tak dva) lidí přišlo o tenhle můj zásadní slovní průjem... Měl jsem štěstí v tom, že jsem se na Mela vydal o hodně později, než ostatní uživatelé, taky rádi sdílející svý průjmy. Proč? Protože kazděj, včetně POMA - kterej nám připomněl, abychom nezapomněli - čekal, že to bude další Odplata. Soudě dle traileru se není čemu divit, ale jak z poslední doby víme - trailer kecá. Četl jsem si tu komentáře mých oblíbených, neoblíbených a dokonce i nejvýš bodovaných uživatelů a nechtělo se mi věřit, že z Na hraně temnoty měli všichni horší pocit, než ze školní jídelny v prním stupni na základní škole (ta vařená mrkev se tam prostě nedala žrát). Rozhodl jsem se tedy, ačkoli já mrkev stejně nerad, že nebudu čekat další Odplatu, ani akční nářez a že mi nebude vadit neustálý konstatování "to je tajný". Pak začal film, nějakej týpek v masce zařval "Cravene", vystřelil a od tý doby byly na plátně samý koule. Ano koule, protože za poslední leta nebylo hrdiny s většíma koulema než jaký měl Gibsonův detektiv. Cambell točí od CR pořád stejně skvěle a já jeho reálný pojetí miluju - už nechci čumět na píčovinu, kde se fotr nasere, protože mu sejmuli dceru, vezme Glocka a zabije víc lidí než rakovina aniž by se mu cokoli stalo. Film je na thriller naprosto vyvážený a akce je doslova boží. O herecký výkonech Gibsona, Winstona, Hustona a ostatních ona žádná, stejně jako film byly famózní. Takže mohu s klidným svědomím říct, že ty prachy za to stály. Byla to bomba ()

Jordan

Keď to išlo prednedávnom v kinách, veľmi ma mrzelo, že som to nestihol - po nadšení z Taken a Death Sentence, po skúsenostiach s Paybackom, kde som Mela žral a kde ukázal, ako to má vyzerať, keď sa chlap naštve a ide za svojou pomstou, a pri spomínaní na Golden Eye či Casino Royale som po zhliadnutí trajlery (prekliate trajlery) na tento film naozaj zalapal po dychu v očakávaní ďalšieho nárezu. Ako ale mohlo trio osvedčeného režiséra, skvelého herca a skúseného scenáristu vyrukovať s takmer dvojhodinovou veľmi zle pozerateľnou nudou v niektorých miestach až nechcene smiešnou? Zle postrihané silené emócie, až na usmiatie vyumelkované prízvukovanie prísnej tajnosti, nezvládnutá "psychológia" a snaha o hlášky, ktorá ostáva len pri snahe - o to viac bijúcej do očí ("Everything is illegal in Massachusets"), preexponovaný starecký otcovský melancholizmus a - nechal som si to nakoniec, lebo toto bola pre mňa najväčšia rana - NUDA taká, že som mal chuť si radšej prečítať učivo o Bostonskom pití čaju . . . Sklamanie, zle, úplne zle! Ale čo, keď sa na staré kolená chlapci, ktorým ide rozdávanie rán, snažia zahrať na psychologickou-vzťahový-politický thriller . . . rovnako by to dopadlo, keby napríklad Robert Altman chcel natočiť akčný film . . . ()

Anderton

Slušný návrat Mela Gibsona na herecký post. Možno si mal lepšie vybrať scenár, očakávali sme predsa monumentálny návrat. Film sa drží svojho názvu, prekvapí svojou temnosťou, ale stále iba balancuje na jej hrane. Ako keby sa Campbellovi nechcelo nakrútiť poriadne kino. Za všetkým je znova niekto mocný, utrápený drsňák zoberie spravodlivosť do vlastných rúk, logika hapruje a tak ďalej. Na druhej strane komornosť snímky ju udržuje v civilnom móde. ()

AppleCore

Jak se Campbellovi povedlo Casino Royal, tak zkurvil Hranu temnoty. Tedy, neni to vůbec špatný, ale když uvážim kolik podobnejch filmů už před tímhle vzniklo, tak si myslim, že to mohlo bejt mnohem lepší. Už tu bylo mnohými oblíbený Taken (96 hodin), kde nám Liam Neeson předved, že je jedno kde mu koho zabijou/unesou, on si tam zajede. To byl film kterej se s ničim nesral a jel až po konec v neústupný akci (zkrátka film bez zbytečností). Byl tu i Rozsudek smrti, kde si Kevin Bacon pořídil manuál na brokovnici a úspěšně prolil krev za svýho syna. Ten už sem tam nějakou tu zbytečnost měl, nicméně dynamická řežba, kterou byl film prostoupenej kovala diváka ke křeslu. Edge of Darkness je kombinací zbytečnosti a dynamiky, přičemž první zmiňovaná vlastnost je ve filmu zastoupená v příliš velký míře (což způsobuje nudu). Příběh je sice zajímavější než v mnou uvedenejch případech (to jsou jenom klasický revenge movie), ale je tak nudně podanej, že i když se střílí, tak to film nijak nevyrovná (byť je těch málo střílecích scén parádních). Hudba ve filmu nijak nevynikla (ani nevim jestli byla dobrá), kamera byla výborná (jako u všech Campbellovo filmů) a Gibson skvělej. Kdybych bral v úvahu starší díla, která jsou filmu podobná, asi bych dal dvě až tři hvězdy, ale protože nejsem kurva, co by chtěla škodit kvalitním filmům (a že kvalitní vážně je!), tak dávam čtyři (i přes veškyrý zápory, kterejch je víc, než kladů. I tak je film pořád kvalitní!). Příště by bylo ale fajn, kdyby zbytečný řeči ustoupili akci a nechali tak vyniknout Gibsonovo akční um, kterej předved v Odplatě (pokud nějaký příště bude). ()

Smok

Mierne prestarnutý Mel je späť a snaží sa nám ukázať že ešte stále dokáže nacápkať zlosynom z nukleárnej lobby a nielen svojim ženám a milenkám. Ale uznávam, že mu to ešte celkom ide. ()

AllShallFall

Stárnoucí Mel Gibson zazářil v povedeném thrilleru. Od samého začátku jsem byl napjatý a vtažen do děje. Neuvěřitelně napjatá atmosféra. Zápletka byla perfektně vymyšlená a neuvěřitelně se to vymotalo k dost dobrému konci co mě zvedl z gauče. Ve filmu byli celkem tři takové události, kdy ve mě hrklo až mě polilo horko. Když to shrnu, tak Mel Gibson dal snímku 3 hvězdy. Zápletka a děj za jedna hvězda. A ta poslední, za perfektní scény, které mě potěšili. K hodnocení 63% se raději vyjadřovat nebudu, pač mi to hlava nebere. z mého hlediska to mělo silný náboj. Více než z 90% mě film potěšil. ()

teutates

Fuck, Mel Gibson má ešte stále ten akčný nádych ako za starých časov... mrzelo ma však, že práve v jeho prípade nefungovala dejová línia tak ako som si predstavoval. Počítal som s Punisherom, ktorý bezhlavo kosí a mstí... dostalo sa mi pochmurnejšieho a menej výrazného thrilleru, ktorý sa opäť opiera o vládu US a jej praktiky... kto iný ako Mel by to mal odhaliť? slabšie, ale dalo sa 6/10 ()

oje

Po svižném začátku jsem měl dojem, že se Mel sebere, půjde padouchům urvat hlavy a spláchnout je do hajzlu. Agrese v jeho očích se ale proměnila na sentiment a místo trhání končetin bojoval spíš hubou. Náběh na akční snímek tak poklidně přešel v tichý boj s korporací a noha na plynu filmu už do konce neztěžkla. Pěsti a zbraně zůstali povětšinou v klidu a bohužel tak jde spíš o průměrnou detektivku než adrenalinovou pomstu, která by byla určitě zajímavější. Svižnějším filmem o pomstě je například Ctihodný občan. Alternativa: Law Abiding Citizen, Death Sentence. ()

predators

Mel Gibson je tahoun! Po Smrtonosných zbraních přichází opět v roli detektiva, který však v dlouhém kabátě připomíná onoho známého Columba. Ikdyž je to už pořádný dědáček a i výrazem tváře mi připomíná toho mého (za což má velké plus), má stále dostatek energie na to, aby rozdal pár užitečných ran. Jo, bavil jsem se.70% ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Režisér Casino Royale má naspěch

Režisér Casino Royale má naspěch

14.11.2008

Musí totiž stihnout Nagasaki Deadline. To je titul akčního thrilleru, do kterého se Martin Campbell pustí hned jak dotočí polit-thriller Edge of Darkness, v němž svůj herecký comeback slaví Mel… (více)