poster

Pach krve 3

 • USA

  Wrong Turn 3: Left for Dead

 • Německo

  Wrong Turn 3: Left for Dead

 • Německo

  Wrong Turn 3

 • Slovensko

  Pach krvi 3

Horor / Thriller / Krimi

USA / Německo, 2009, 88 min

 • DaliX
  ****

  Do tretice všetko dobré, alebo zlé? Tam kde boli jednotka, a povedzme aj dvojka zábavné, napínavé a osobité (predovšetkým prvý diel) je trojka už len nastavovanou kašou, takže hoci som sa pri filme celkom solídne zabavil, na prvé dva diely to nemá. Netvrdím, žeby bol dej zlý (ani prevratný) ale u série ako je Wrong turn sa toho už pri tretej časti veľa očakávať nedalo.(25.12.2010)

 • matestlust
  ***

  Po třetí a už snad naposledy. Od jedničky sestupně až ke trojce, která je zatím pořád celkem dobrá a stále maličko odlišná, ale už by to měla být určitě závěrečná tečka u ,,série´´ Wrong Turn. Lesní dementi opět správě ujetí, gore klasicky extra dobré, atmosféra sice nulová, ale celá ta jatka to vynahradí. Parta nadupaných vězňů versus rodinka mutantů, už to samotné zní lákavě. Jednička 7/10, dvojka 6/10, trojec 5/10 a dál už jen budu doufat, že to takto zůstane.(24.2.2011)

 • obitus
  ***

  Potřetí a zase jinak. Tvůrcům nelze upřít snahu o jakous takous originálnost, kdy zmutovaným vidlákům staví do cesty místo ječících modelek řvoucí hory masa v podobě uprchlé bandy trestanců. Je jen škoda, že tahle dějová linka s mutanty až tak nepočítá a nebýt několika málo scén, mohl hlavního záporáka hrát libovolný český strejda, který si po sobotách hraje v lesích na myslivce. I přes to jsem se ale docela bavil a neměl bych problém si třetí Pach krve pustit za rok znova.(8.12.2009)

 • SOLOM.
  **

  Nesmrtelný Three Finger je zpět. Co už ten chlapík jeden zmutovaný musel už přežít, aby si mohl pochutnat na šťavňatém lidském masíčku. Pomalu se rodí další ''hvězda'' slasherového žánru které se asi jen tak nezbavíme. Trojka je zákonitě nejslabším dílem celé série a je zde k vidění spousta otřesných digitálních efektů, ale občas se tu objeví i nějaká ta lepší scénka. Vězni jsou docela povedá partička nejrůznějších individuí a místo, aby toho vetchého staříka sejmuli tak si radši rozbijí držky sami. Co se týká režiséra, tak většího blbečka si opravdu nemohli vybrat. Film Kyklop stál za vyliž... a tohle k tomu nemá zas až tak daleko.(27.3.2010)

 • honajz
  *

  Jestli jste měli v ruce DVD od Uranie s filme Kyklop, tak tenhle kanibalský exploitation horor točil stejný režisér. Což je varování. V lesích žije zmutovaný kanibal Tříprsťák, který žere lidi. Návaznost na první dva filmy Wrong Turn, tedy špatné odbočky, zde není v podstatě žádná. Zatímco první film je honem kanibalské rodinky na mladé ječící slečny, druhý na účastníky natáčené reality show, třetí díl je prostě vyvražďovačkou vězňů, kteří byli původně převáženi do jiného vězení či kam. Tříprsťák navzdory hendikepu zručně ovládá luk a šípy a běhá po lese jak Robin Hood. Osobně tyhle filmy moc rád nemám, protože je jasné, že všichni zhebnou, tudíž nějaké napětí nebo příběh odpadají, a vše se soustředí na natočení co nejhnusnějších detailů. Což nezlobte se na mne, ale na to stačí vidět Paroubka nebo Klause (podle gusta) v televizních zprávách. Nehledě na to, že v rámci zachování půdorysu podobných vyvražďovaček se často kašle na logiku, kanibalové / emzáci / vesničani / mutanti jsou v podstatě nesmrtelní, takže není o co hrát. Ještě že některé podobné filmy pracují s černočerným humorem, jinak těžko říct, proč podobné filmy vznikají a jsou určitou skupinou diváků oblíbené. Tady humor tak nějak chybí. Logika rovněž dostává na frak (když převážíte vězně, budete s nimi převážet samozřejmě i balík peněz; parta nabušených neonácků si neporadí s anorektickým kanibalem a jeho synkem; džípem sejmete autobus; nohu přeříznete hravě obyčejným nožíkem; máte úchyla na stromě, ale nesejmete ho, raději se hádáte mezi sebou a pak odejdete; anorektický kanibal má neuvěřitelnou spotřebu masa, když mu nestačí pět lidí na den; mlátíte ho sekerou po hlavě, ale naplocho; máte ho na střeše auta a nenapadne vás prudce zabrzdit a pak ho přejet). Efekty jsou sice hrůzné, ale horší jsou herecké výkony a sem tam naprosto viditelná počítačová animace. Připravte se i na hodně dlouhé a naprosto zbytečné ukecané scény a únavný pochod nočním lesem. Disk načíná pitomoučký a nereálný protipirát Bob a Jim (ve zkratce - nelegálně koupené DVD bude zrnit, duchovat, bude nadabované snad turecky a s islandskými titulky), následuje trailer na Blu-Ray. V bonusech pak najdeme sebechválou smrdící film o filmu ve třech prstech, tedy částech (18:10), dvě krátké vystřižené scény (1:21) - oboje s CZ titulky, a WWW odkaz na Foxe.(10.8.2019)

 • Tom Frederic