Pach krve 3

Wrong Turn 3

Pach krvi 3

Horor / Thriller / Krimi

USA / Německo, 2009, 88 min

Po třetí a už snad naposledy. Od jedničky sestupně až ke trojce, která je zatím pořád celkem dobrá a stále maličko odlišná, ale už by to měla být určitě závěrečná tečka u ,,série´´ Wrong Turn. Lesní dementi opět správě ujetí, gore klasicky extra dobré, atmosféra sice nulová, ale celá ta jatka to vynahradí. Parta nadupaných vězňů versus rodinka mutantů, už to samotné zní lákavě. Jednička 7/10, dvojka 6/10, trojec 5/10 a dál už jen budu doufat, že to takto zůstane.(24.2.2011)

• Tommassi3

"Padáme odsud !!" ;) Tak nakonec i ve třetím zástupci série Wrong Turn zazní hláška, v originále "Let´s get out of here !!”, která platí za nejčastější filmovou repliku vůbec, přičemž bohužel právě tahle celkem provařená informace se mi zdá mnohem zajímavější než samotný film amerického režiséra a známého céčkového shitmakera Declana O´Briena, který na sebe upozornil, a to de facto zdviženým prostředníčkem směrem k diváckému vkusu, několika amatérsky vyhlížejícími zhovadilostmi v čele s Kyklopem či Tajemstvím ztracené archy, které patří právě mezi ty snímky, po jejichž zhlédnutí si přejete vrátit čas nebo podstoupit frontální lobotomii !! První setkání s trojicí lidožravých mutantích bratrů z lesů Západní Virginie spadá do roku 2003, kdy v produkci geniálního maskéra Stana Winstona, budiž mu země lehká, vznikl nízkorozpočtový, leč do jisté míry kultovní, horor Pach krve, v němž skupina teenagerů havaruje v neobydlených lesích, které se po zjištění, že nejsou až tak pusté, jak by se mohlo zdát, stávají němými svědky následné smršti brutální řezničiny, smrtelného křiku a šípů v hlavě !! Protože první film sklidil i vzhledem ke směšnému rozpočtu nečekaně pozitivní ohlasy, o čtyři roky později jsme se dočkali volného pokračování, a tím i rozjetí další hororové série, které se vydává úplně jiným směrem, když vypráví o připravované reality show, která se překvapivě znovu odehrává v lesích, které znovu pustě jen vypadají, a ačkoliv mě tenhle biják dost bavil, i pro tu dávku sebeironie, rozhodně se nachází kvalitativně úplně někde jinde než ten původní, což však producenty nedokázalo odradit od zamýšlených a předem ohlášených dalších pokračování, a tak přišel Pach krve 3 určený už rovnou na video !! Myslím, že Stan Winston se někde tam nahoře, nebo spíš dole, usmívá, že se téhle trojky už nedožil, protože ta si podobně jako dvojka s originálem režiséra Roba Schmidta vytírá prdel a jde si vlastní cestou, cestou do pekel !! Sice znovu vyšlapanou v hustých virginských luzích a hájích, ale s těmi nejzoufaleji napsanými i zahranými postavami, jaké si umíte představit, totiž s vězni, kteří dík útoku nesmrtelného mutanta Three Fingera v podání Borislava Ilieva, co vypadá, jako by starýmu Brůnovi z voka vypadl, na konvoj převážející je do kriminálu, na vlastních vnitřnostech pochopí, že není svoboda jako svoboda i že bezpečná cela se mnohdy může zdát jako útulné místečko, obzvlášť když hrozí, že vás někdo po kusech nahází do chystaného gulášku !! Největší slabinou Wrong Turn 3: Left for Dead se zdá být vedle tragické O´Brienovy režie scénář Alana McElroye, což mě zaráží, protože ten se podílel vedle spousty docela koukatelných žánrovek i na prvním Schmidtově filmu, který se spolu s Connorem Jamesem Delaneyem snaží neúspěšně zbavit nálepky teenagerovský slasher, což však pouze skrz jalové dialogy vede k naprosté dramaturgické nesevřenosti a roztříštěnosti na pomalu se střídající konverzační pasáže a naopak naprosto bezhlavé pobíhání po virginských lesích, pardon, tohle se točilo v Bulharsku, se spoustou tu méně či více (ne)povedených CGI triků, o nějakém gorefestu si však nechtě zdát !! A když ani soundtrack Claduea Foisyho nedokáže ničím zaujmout či překvapit, jeden si naplno uvědomuje, že jak nadějně tohle pokračování začalo, myslím úplný začátek s opalujícími se silikonovými krasavicemi či moc hezky Uprchlíka parafrázující scénu s havárií autobusu, o to zoufaleji se nad ním zavře voda, to finále vlastně jen potvrzuje, jak moc si vlastně tvůrci s tématem nevěděli rady, v Pachu krve 3 prostě jen těžko najdete moment, pasáž či dialog, jednoduše nic, kvůli čemuž by si jeden neměl chuť prostrčit prst okem do mozku a provést totální restart..(3.11.2013)

• JASON_X

Po slušném prvním a výborném druhém dílu, je třetí díl citelně slabší ve všech směrech - ubohý scénář, ubohé dialogy, ubohá výprava, ubozí herci... Potácení se skupinky pitomců naaranžovaným lesem, s občasnými útoky dementně se smějícího plešatého mutanta, je jen slabý odvar nápaditých a zábavných předchozích dílů. Možná možná, že kdybych film viděl samostatně, tak mu tu třetí hvězdu za oblíbený žánr a za průměrné gore dám, ale takhle ne-e, dvě jsou tak akorát. Ale úplný průser to zase není, pár vraždiček je vcelku vydařených, jedno hezky vystřelené očičko šípem určitě pobaví zvrácené nátury a čerstvá mozečková pochoutka snad taky. Dá se, za dlouhých večerů...(17.9.2014)

|80%| Vida, další nenáročný a zábavný díl je tady. Jednička byla vážnější, dvojka děsně ujetá (oba filmy mě tedy bavily) a trojka je opět trochu vážnější, ale částečně vtipná a neskutečně zábavná. Úvod této trojky byl přímo boží. Parádní a ujeté vyvražďovačky. Scéna, kdy kanibalský vidlák pomocí pasti rozřízne svoji oběť na tři díly a pak se pustí do žraní – to prostě nemělo chybu. Po tomto úvodu dostane snímek trochu vážnější notu. Děj je teda pěkně vymyšlen. Útěk vězňů v lese a k tomu tam budou kanibalové. Hlášky trestanců typu: „Hej, ty zasranej hejkale z lesa, zabiju tě ty zmrde!“ To jsem přímo umíral smíchy. Samozřejmě, až tak ujeté jako dvojka to nebylo, bylo tu mnoho zajímavých úmrtí, různých potyček atd. Krvavé to bylo dost, ale ještě v rozumné míře. S touto sérií jsem nedávno začal a zatím si jí můžu jen a jen pochvalovat. První dva díly byly dobré, ty slabší 4* jsem jim dal. Ale tato trojka je zatím nejlepší. Něco by se tu doladit dalo, ale to jsou detaily. I jsem tu ucítil kvalitní režii, hudbu a i herci mě bavili. Finále mě až tak moc nezajímalo, nebylo pro mě podstatné, jak to dopadne, ale nevadí. Těším se na čtyřku.(23.2.2017)

• PROROK14

Chcel som dať 3* lebo je to o dosť lepšie ako druhá časť, ale nemôžem. Film sa dá, ale tá ohromná kopa nelogickostí a záver to zabíjajú. Ten zmrd je fakt asi nesmrteľný. To už zostáva normálne rozum stáť. Guľka, drevený oštep, hák ba dokonca aj výbuch - nič z toho nepomôže. Tak je z toho len ďalšia pretupá sračkoidná vyvražďovačka.(21.11.2009)

• - Autobus, ktorý viezol trestancov začal horieť, chytila sa nádrž a on vybuchol, avšak problém je v tom, že nafta, na ktorú jazdí autobus, neexploduje. (beso74)

• - Walter (Charles Venn) má ve filmu zbraň Colt Trooper Mk III ráže .357 Magnum. (dc125)

• - Film se odehrává v USA, natáčení ale proběhlo v Bulharsku. Většina herců má pak svůj původ v Británii. (Holina)