Mark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z rolí v šestém dílu slavné krvavé série získala vítězka soutěže Scream Queen hudební stanice VH 1 Tanedra Howard. Název soutěže odkazuje na titul scream queen, který kdysi nosila herečka Jamie Lee Curtis za účinkování v hororech jako Mlha nebo série Halloween. (oficiální text distributora)

Deimos

DVD/// Obsazení 4/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// PLUS: konečně mám pocit, že to trochu dává smysl, atmosféra je slušná a některé momenty mrazivé nebo přinejmenším napínavé MÍNUS: také mi ale přijde, že se motáme v kruhu a že série nepřináší invenci, ale třeba se pletu, protože mám velký rozestup mezi díly a také je koukám napřeskáčku, herecké obsazení by mohlo být klidně hvězdnější/// Shrnutí: Evidentně na to diváci chodí, jinak by netočili další díly. všeobecné mám rád dlouhé hororové série, proti tomu nic nemám, spíš mám pocit, jestli se Saw nevyčerpal. Někdy si víc zanalyzuji celou sérii, možná to bude dávat ještě větší smysl./// Celkem 62%/// ()

666teen

Nic nového pod pilou. Šesté pokračování Skládačkovy hry na pravdu by mohlo mít podtitul Kladivo na pojišťováky. Takže pokud vám někdo slíbil fuct libovou pojistku, která se v okamžiku plnění stává křížovkou ze Čtyřlístku s předem jasnou tajenkou: DOSTANEŠ HOVNO, můžete si při sledování představovat toho svého pojišťovacího dobromila, potácejícího se od úkolu k úkonu. Což je ovšem na devadesát minut času dost blbá zábava. ()

Ruut

Podstatně lepší než hrůzná pětka a zhruba stejně dobré jako 2 + 3 + 4. Stačí? Líp to asi v rychlosti shrnout nejde. ----- update po druhém shlédnutí: přidávám jednu hvězdičku a řekl bych dokonce že tenhle díl je snad i o kousek zajímavější než kterékoliv jiné pokračování původní Pily ... ()

misterz

Po dlhom čase som si pustil ďalší diel tejto mega série, no ako zvyčajne som dospel k záveru, že mi už nemá čo ponúknuť. Mnohí si to chvália, hlavne kvôli prepracovanému deju, no ja som na to pozeral ako na španielsku dedinu. Nič mi nedávalo zmysel, čistý chaos v postavách. A rafinovanosť jednotlivých úloh tiež nebola nič moc. Podpriemer. 40/100 ()

mzss1

Další perfektní díl série je tady. Film pod vedením nového režiséra má svižnější tempo než v předchozím filmu Saw V. Více se režie a technická stránka podobá režisérovi Darrenu Lynn Bousmanovi (Saw II, Saw III, Saw IV). Film klasicky začíná tam, kde skončil předchozí díl. Je zde dost kravavých pastí, nejkrvavější a nejlepší pastí je začátek, kdy si černoška uříznu ruku, aby přežila. Ostatní pasti jsou rovněž krvavé. Příběh jednoduchej, flashbacky tu jsou také, podobně jako v pátém dílu. Opět mě velmi baví herec Costas Mandylor hrající zrádného detektiva Hoffmana. Dostal mě naprosto konec, kdy jsem si už myslel, že Hoffman umře a on se z toho opět dostal. Pro mě další povedenej díl, který se dost vyrovnává dvojce. 96% = ***** ()

kingik

Tahle série už byla málem na odpis a šestý díl trochu napravuje pošramocenou reputaci ze čtvrtého dílu, ale rozhodně nijak výrazně. Na to už prostě nemá. A stále platí rčení o opakovaném vtipu, který přestává být vtipem. Studnice nápadů tímhle dílem definitivně vyschla. Podle mě měli tvůrci skončit se sérií hned po smrti Tobina Bella alias Jigsawa, bez jeho charismatu série ztratila i to své kouzlo. V šestém dílu převzal řezničinu po Jigsawovi detektiv v podání Costase Mandylora a svým obětem přichystal ve jménu odkazu Johna Kramera opravdu trýznivá muka a tentokrát si vzal na paškál arogantního pojišťováka, který s oblibou ruší svým klientům z různých důvodů pojistky, ale i řadu nedomyšleností spočívajících už třeba v únosech jednotlivých obětí, které se rozhodně nedají označit za promyšlené na rozdíl od nápaditých smrtících pastí, ale i tady jsou porušována pravidla stran vyproštění se z pastí. Divné je rovněž, že tolik lidí unese, ale způsob, jakým je dopravuje a umisťuje do pastí, není vůbec objasněn. A pár nedotažeností se najde i stran děje, ale nějaká ta překvapení se také rozhodně najdou. Závěr filmu naštěstí není z rodu těch předvídatelných. Ale točit další díly rozhodně nedoporučuji. Celá série mě už totiž přestává bavit, respektive ani mě nikdy moc nebavila, ale třetí a pátý díl mám dost v oblibě. ()

DJ Obelix

Bůh žehnej Kevinu Greutertovi! Sérii SAW už jsem od posledních dílů bral jako takový celkem příjemný seriál, který nám servíruje každý rok nový devadesátiminutový krvavý díl. Ale šestka je něco víc. Konečně je zpět napětí, příběh už není tak zmatečný jako u předchozího dílu a oproti němu se zlepšil i design pastí. Celkově bych v rámci hodnocení dal Saw VI krásné čtyři hvězdy, ale v povědomí toho, že se filmové série dokáže takto rapidně zvednout v !šestém! dílu, musím jít na hodnocení nejvyšší. Celkově se u mě "šestá pila" kvalitativně umístila hned mezi prvním a třetím dílem - tedy na stříbrné, krví zbrocené pozici. ()

dr.horrible

Je to síce o jeden a pol triedy lepšie ako väčšina predošlých častí, furt je to ale len ďalšie prázdne dojenie trapného a nezaujímavého príbehu s céčkovými hercami, hrajúceho sa na ľavicovú obžalobu. ()

Webb

Oproti pátému dílu který působil stejně lacině jako video film tu máme malé zlepšení. Je to sice o trošku lépe natočené a dokonce to má ještě malinko lepší scénář, jenže mě to opět nebavilo a spíš mě některé scény nutí k nechtěnému smíchu tím, jak jsou hodně nezáživné. Alespoň že to nepokračuje v sestupné tendenci. ()

Sobis87

Furt to samé dokola, ale aspoň ten závěr slibuje, že by se to v dalším díle mohlo celé ubírat trochu jiným směrem, nějaký krvavý revege flick by tuhle už od druhého dílu vyčpělou sérii mohl trochu oživit. 45% ()

IQ Tiqe

Přidejte na brutalitě, domyslete příběha je tu další díl Saw. Příběh sám o sobě zapadá do skládanky, neni špatný, zasloužil, ale to by nesmělo jít o 6. v pořadí. Někdo by si měl uvědomit, že toho už bylo dost. Ještě několik pokračování a jedinou cílovou skupinou budou duševně narušení. ()

Anderton

Dej je tentokrát našťastie priamočiary a v centre pozornosti Jigsawa a jeho nasledovníkov je istý manažér zdravotnej poisťovne. A aj zopár jeho kolegov. Pasce sú vymyslené fajn, ale to by nemalo byť jediným kritériom pri hodnotení jednotlivých častí, scenáre už dávno nie sú tou najväčšou devízou tejto série. Bohužiaľ sa zase dostáva k slovu prepisovanie vlastnej histórie a tak som celú líniu s tým, čo s Hoffmanom a prečo, proste odignoroval. Záver chvalabohu neprináša nejaký brutálny zvrat, pri ktorom by sme si opäť museli klepať na čelo ako napríklad pri štvorke, ktorá mimochodom prezradila, kto je nasledovníkom a aj to, že Hoffman nesiaha charizmou Jigsawovi ani po prvú pascu na pätách. ()

Spinosaurus

KURVA! KURVA! KURVA! To si ze mě asi fakt děláte prdel. Totální zklamání. A jelikož chci nasrat i ostatní tak začnu spoilerovat. Film začíná scénou, kdy si má nějakej špekoun odřezávat kusy masa. Už při téhle scéně jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo brečet. Tato scéna zároveň ukázala jakým směrem se bude tento film ubírat. Další věc, co mě nasrala byla, že scénáristům zjevně došli nápady, a tak všechny otázky (a že jich je: bedna pro Jill, dopis pro Amandu, pitva Jigsawa atd.), které se už táhnou asi od třetího dílu jsou zodpovězeny naráz a tak je v tom strašnej chaos. Jsem moc zvědav, co dají do sedmičky, protože všechno co mě nebo diváky zajímalo již zde bylo zodpovězeno a tak ani není třeba se na další díly těšit. Další věc co mi lezla na nervy bylo, že tam umírali nevinní, jen kvůli tomu, aby zkoušený viděl jak umírají, což v předchozích dílech nepřipadalo v úvahu. Jediné pozitivum, oproti dvěma předchozím dílům, je pouze to, že to není tak strašně předvídatelné a párkrát jsem byl i překvapen. Ovšem s prvními třemi díly to nelze vůbec srovnávat. Jinak agent Erickson a jeho pomocnice Perezová zde dokonali svou pouť demencie (nechápu jak někdo s tak dlouhým vedením může dělat u FBI) a je tu závěr. Závěr je totální zmatek. Opět následuje zadanou kolej a to je, že všichni musí chcípnout díky svojí blbosti. Tak se i stane (navíc se jedná o kopii konce trojky). A třešnička na závěr. Jill omráčí Hoffmana, nasadí mu masku roztahovačku a bez jakýchkoliv pravidel ho pošle na smrt. Zemře? To bohužel nevím ani já a nejsem si jist, jestli to vůbec ví tvůrci. Vysoké hodnocení tak trochu nechápu. Možná, že až to uvidím někdy v klidu doma, zvýším hodnocení, ale prozatím je to pro mě zklamání. Velké zklamání. UPDATE: Tento film jsem chtěl nakonec ohodnotit třema hvězdama, jenže poté, co na mě zaútočili psychicky narušení fanoušci, jsem se rozhodl, že hodnocení ponechám. UPDATE: Tak zase zvedám hodnocení, protože film za debilní fanoušky nemůže. ()

Smok

Tak som sa po predchádzajúcich výčitkách na stranu tvorcov a počet pokračovaní nakoniec dokázal povzniesť nad vec s argumentom, že aj mnohé svetoznáme kapely hrajú dlhé roky tú istú hudbu a predsa si ich albumy kupujú milióny ľudí a sú stále žiadaní. (Karla Gotta som nemyslel). Čiže polemiku o správnosti existencie ďalších dielov nechám tak a sústredím sa na kvalitu filmu: Takže ani v sérii Saw sa nič na zabehnutom scenári sa nemení ani pri šiestom dieli, mašina ide ďalej a šestka nám hlavne ukáže návod, ako sa vysporiadať s krkavými zamestnancami zdravotnej poisťovne. Nemôžem sa ale zbaviť pocitu, že keď už chceme pomaranč vyžmýkať, tak treba aj poriadne zatlačiť... ()