Preacher (TV seriál)

Kazatel

(neoficiální název)

Preacher

Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2016 - 2018, 28 h 24 min (Minutáž: 60 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks)

Dave Porter

Dominic Cooper, W. Earl Brown, Joseph Gilgun, Elizabeth Perkins, Ruth Negga, Lucy Griffiths, Tabatha Shaun, Jamie Anne Allman, Brian Huskey, Ricky Mabe, Ian Colletti, Derek Wilson, Miles Wartes, Thomas Barbusca, Tom Brooke, Anatol Yusef, Jackie Earle Haley, Irungu Mutu, Allan Gaitirira, Miriam Fease, Elias Hanlon, Andrei Lapionak, Matt Peterson, Judith Rane, Kristen Loree, Joseph Gallegos, Luke Gallegos, Madelyn Henderson, Tim Mikulecky, Crystal Martinez, Isabella Martinez, Steven Davis, Ronnie Gomez, Travis Jenkins, Walter Johnson, David Miller, Yolanda Aragon, Euphrates Arthur, Ashley Aufderheide, Isaac Barnes, Jetto Dorsainville, Edward A. Duran, Graham McTavish, Bonita Friedericy, Gianna LePera, Frances Lee McCain, Boots Southerland, Richard Barela, Morse Bicknell, Julie Dretzin, Catherine Haun, Miguel Martinez, Jason E. Hill, Grizelda Quintana, Jack Burning, Sarah Minnich, Trine Christensen, Maria Bethke, Alex Knight, Rodger Larance, Michael E. Stogner, Sherri Eakin, Julie Ann Emery, Sam Malone, Noah Taylor, Pip Torrens, Michael Beasley, Vik Sahay, Kim Collins, Lance Tafelski, Abbie Gayle, Ronald Guttman, David Brian Smith, Boyana Balta, Frankie Muniz, Mark Harelik, Justin Prentice, Paul Ben-Victor, Sean Boyd, Stella Allen, James Kyson, Sewell Whitney, Fredric Lehne, Blake Cooper Griffin, Kelly Lind, Sam Medina, Nathan Darrow, Rey Hernandez, Teri Wyble, Dean J. West, Glenn Morshower, Robert Catrini, Rutherford Cravens, Malcolm Barrett, Amy Hill, Lucky Johnson, James Hiroyuki Liao, Reginal Varice, Summer Selby, Bryan Murphy, John Ales, Hawn Tran, John L. Armijo, Oscar Gale, Dane Rhodes, Mike Mayhall, Tyson Ritter, David St. James, Carrie Lazar, Finch Nissen, Peggy Walton-Walker, Jamie Bernstein, Clint James, Sharon Garrison, Taylor Murphy, Jordan Salloum, Barbie Robertson, Desmin Borges, Marty Lindsey, Cailey Fleming, Tim Ransom, Betsy Holt, Doris Hargrave, Betty Buckley, Colin Cunningham, Jeremy Childs, Dave Allen, Lucy Faust, Liz McGeever, Shawn Halliday

Strašne zvláštne dejom spracovaný seriál, pretože človek má aj po polke prvej série stále pocit, že netuší o čo tam vlastne ide. Je to plné WTF momentov a ani koniec nesklamal, kde si schovali zopár tých najsilnejších. Postavy sú ale vykreslené a zahrané výborne a čiernohumorné vtipy fungujú skoro vždy vtedy, keď majú. Ak som to aj správne pochopil, tak prvá séria bola tak spoly prequelom k deju v komikse, ktorý tu všetci vychvaľujú, i keď som o ňom nikdy nepočul. Ja sa aspoň teda môžem tešiť na pokračovanie a nie som rozhorčený z adaptačných zmien. 10/10 – 80%(15.8.2016)

Komiksy nečtu, takže neznám ani tento, ale tohle by mohlo být něco pro mě. Já mám vůbec biblická fantasy takhle dost ráda a když se šikovně ve správném poměru zkombinuje smysluplný, napínavý příběh s pořádnou dávkou nadsázky (zdravím prvních pět řad SPN) je to teprve voda na můj mlýn. Proto můžu jen doufat, že se toho v dalších dílech dočkám, potenciál by tu byl. Hlavní trojka vypadá zajímavě, Tulip s upírem zatím zaujali spíš cool akcí než něčím osobnějším, ale to se jistě změní, a kazatele jsem si oblíbila téměř okamžitě. O dostatek drsnějších scén se vzhledem k tomu, že to jde na kabelovce taky nebojím, prostředí texaského zapadákova je více než stylové a country muzika přímo lahůdková. Neznalost předlohy beru jako výhodu, alespoň nebude o překvapení nouze. Teď už jen aby se má očekávání naplnila a budu spokojená.(28.5.2016)

Tento seriál mě zaujal hned od začátku a to díky skvělým hercům a zajímavým postavám. Seriál lze definovat jedním slovem a to " divný ". Seriál má naprosto originální zápletku (pro mě první seriál od Vertigo) a ačkoliv to malinko spadá pod Dc, tak to s Dc nemá nic společného. Dominic Cooper hraje kazatele velmi dobře a jsem velmi rád, že to není seriál o "pouhém" kazateli, ne tenhle má i cool schopnost a velmi zajímavou minulost. Pokud, jste ale přišli k seriálu abyste hledali akci, tak si radši vyberte jiný, ze všech 10 dílů jsou tam pouze 3 akční scény... Což nevadí, seriál to vynahrazuje skvělými postavami jako třeba Tulip (Ruth Negga), Arseface, a nebo i Lucy Griffiths. Nejlepší "záporák" je pro mě samozřejmě Odin Quincannon, kterého hraje legendární Jackie Earle Haley (Rorschach) :) 85% Druhá série přináší mírný skluz dolů. Skoro vůbec se neřídí komiksem (tak jak Rogen sliboval), což je škoda, kniha první je opravdu skvělá. Prvních šest epizod se Saint of Killers je opravdu jízda, jenže pak se skoro nic neděje. Alespoň trochu to vynahrazujou úžasné scény v pekle s Arsefacem a Hitlerem, to jsou snad ty nej scény ze všech. A když jsem u toho dobrého, předvedli nám dokonalého Herr Starra, ten má boží hlas, a scény s ním jsou fakt divné a tím seriál přímo vyniká. 80% Třetí série zatím nejlepší, co nám seriál nabídnul a určitě za to může osekání na 10 epizod, kdy tvůrci dali přednost kvalitě před kvantitou, a to je dobře. Víc akce, komedie, absurdity a Humperdooa. Mighty Allfather byl jako vytržený z komiksu, to byla (ne)radost pohledět. 9/10(2.8.2016)

Každé zlo má své opodstatnění i odplata: Tolik keců okolo jednoho N.E.F.E.L.I.N.. ale docela mě to baví... :) První a 6 díl... teď jen doufám že to bude lepší a lepší. Konečně to začíná být i sranda..... ta neustálá respavnace.. mě úplně rozsekala! :D Bitka vojáčků... LUXUSNÍ!!! Ten černý humor je čím dál tím děsivě prohloubenější! XD Čekal jsem spíš něco na způsob Supernaturál... ale kdo ví. Terminátorskými anděli to třeba jen začíná, o démonech totiž byla taky zmínka. ;) Začíná se to dost slušně uzavírat a postupně zapadat jako dokonale promyšlená skládačka. Úvodní a ending scény z minulosti... GENIÁLNÍ! :) A je tu Grandiozní finále! MÁM ČÍSLO NA BOHA ZNÁM I JEHO PIN! JSEM PREACHER!!!!! :D Luxusní.. i když tu závěrečnou parodii jsem trochu čekal, ale následky které to vyvolalo.. byli prostě explozivní... už jen chybělo si zapálit kdybych byl tedy kuřák... TAKŽE HURÁ A ZaBOHEM! :DDDD Jednoznačně 95%! Komiks neznám.. ale mám google, ale nechám ho být, nechte ho raději taky i vy: .. ;)(9.7.2016)

Zvláštní, netradiční, odvázané, tajemné a praštěné. A sexy. A tím nemyslím Tulip, která je moc divoká a příliš nesmiřitelná. Myslím tím například, že kazatel má totálně super vohoz a naprosto skvělou přezku na opasku. A jiné skvělé detaily zde najdete, když se na to podíváte. Bože! A Upír! Zdá se mi o něm už druhou noc :), je opravdu k zakousnutí. Tak dobře, je originální a hustej. A super muzika. Výborná kamera.(27.7.2016)

• - Ve scéně při příchodu andělů k cestovní agentuře si můžete všimnout plakátu, lákajícího k horské návštěvě Československa. (Reyak)

• - Když se andělé DeBlanc (Anatol Yusef) a Fiore (Tom Brooke) snaží dostat do Pekla pomocí auta, která je vyzvedne na osamoceném místě u silnice, můžou v tom někteří vidět odkaz na seriál Perníkový táta (od r. 2008), kde když někdo potřeboval zmizet, postupovalo se úplně stejně. Na seriál odkazuje i scéna, když andělé Fiore a DeBlanc čekají na autobus do pekla v 9. epizodě 1. série "Finish the Song". Jde o to samé místo, na kterém v seriálu Perníkový táta čeká Jesse a následně i Walter na člověka, který je má nechat zmizet. V obou seriálech také při odjezdu postav přeběhne přes silnici pes. (vyfuk)

• - Dominic Cooper a Ruth Negga boli v čase natáčania seriálu partnermi aj v reálnom živote, podobne ako ich seriálové postavy. (Dr.Linus)