Preacher

(TV seriál)
  • Česko Kazatel (neoficiální název) (více)
Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Fantasy
USA, (2016–2019), 34 h 45 min (Minutáž: 40–60 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks)

Dave Porter

Dominic Cooper, W. Earl Brown, Joseph Gilgun, Elizabeth Perkins, Ruth Negga, Lucy Griffiths, Tabatha Shaun, Jamie Anne Allman, Brian Huskey, (více)

Série(4) / Epizody(43)

Jesse Custer, kazatel v jednom malém městě v Texasu, je dosti složitý případ. Má ho v moci jakási tajuplná entita, která mu propůjčuje nadpřirozenou sílu. Custer se ve společnosti své bývalé přítelkyně jménem Tulip a Ira Cassidyho vydává na cestu, aby - a to je míněno doslova - nalezl Boha. (AMC Czech)

KevSpa

Po prvních dvou dílech jsem sice ze seriálu stále poněkud zmatená, ale věřím, že se do toho postupem času dostanu. Z nějakého důvodu se mi tahle podivná směska žánrů strašně líbí. Každopádně doufám, že se to v následujících epizodách už pořádně rozjede. První dva díly - 80% Pro mnohé bylo pomalé tempo nestravitelné, s tím já naštěstí problém neměla. Horší je to s celkovou nevyvážeností série. Velmi rychle jsem se vzdala snahy pochopit, co se to přede mnou vlastně děje, ale občas tam bylo těch WTF momentů až příliš. A bohužel i dost zbytečné vaty, která škodí tempu seriálu. Preacher vás v jednu chvíli nějakou scénou nadchne, aby o pár minut později spadl do těžkého průměru. A tohle se děje prakticky celou sezónu, dokonalou ukázkou takových propadů je i samotné finále, které se po slibně rozjeté první polovině stalo bizarní fraškou. 1. série - 70% Druhá řada je o fous lepší než ta první i díky tomu, že jsme rovnou hozeni do víru dění. Nicméně stále trpí podobnými neduhy, takže výborné díly střídají ty slabší a výkyvy v kvalitě se objevují i v průběhu jednotlivých epizod. Celkově jsem si ji ale užila o dost víc, na čemž má zasluhu skvělý Pip Torrens v roli Herr Starra. 2. série - 80% ()

Isherwood

Neznat komiks, po třech dílech to balím, protože máloco odvážně vezme tak divácky nepříznivou vyprávěcí strukturu, aby s ní pracovalo skrze deset epizod, aby se až v závěru slilo ve funkčně vystavěnou, epickou a osobitou adaptaci, která vsadila na události, které se staly dříve, než Dillon začal kreslit, ale přitom vzala v potaz vše, na co Ennis při psaní myslel. Rogen & Goldberg mají můj obdiv, že si nevybrali nejjednodušší postup, ale načrtnuli cestu k promyšlené adaptaci, která může svůj potenciál uplatnit v nevídané šíři, která se odvážně nabídla na velkém plátně snad jen u Watchmenů. ()

SNCIS

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pouze Série 1: Komiks jsem nečetl, seriál jsem viděl. Mohu říct, že toto je nejhorší DC seriál co jsem zatím viděl. Nesympatičti herci (Ruth Negga nejvíc nesympatická.), scénář rádoby originálni, ale přitom strašně nudný a přeplácaný. Je tam páté přes deváté - andělé, pistolník z divokého západu, upír, bůh, prdelman atd. - Takovej gulášek. Není tam žádná akce jako třeba v Arrowi nebo Flashovi to jsou top DC seriály. Ubohosti - Konkrétně třeba to když andělé vytahovali z kazatele sílu do plechovky pomocí písničky a neznámého hracího stroje, nebo ta část s bohem... To byl vrchol trapnosti. Po vizuální stránce rozhodně. Asi jediný to hodnotím objektivně. Nemohou dát víc hvězd - SORRY JAKO. ()

DaViD´82

Předloha je ve své podstatě nášlápnutou nahláškovanou neo westernovou road-movie, která nejde pro nějaký ten vyhřezlý mozkomíšní mok, odhalené ňadro či urážku všeho svatého nikdy daleko. A je vrcholným dílem Gartha „Tarantina komiksu“ Ennise z dob, kdy ještě nebyl směšnou parodií sebe sama jakou je dnes. Ovšem pod rouškou vší té zdánlivě (skutečně pouze zdánlivě) prvoplánové kontroverznosti, laciného sexu a samoúčelného násilí ukazoval všem náboženstvím mohutné vztyčené prostředníčky a rozvíjel po několik let komplexní příběh s nosnými mnohavrstevnými charaktery o krizi víry a pokrytectví v každém z nás. A proto je do značné míry odvážné přijít se značně umírněnější adaptací, která má být v první sezóně pouze prequelem událostí z úvodního dílu předlohy a bude se celá odehrávat v Texasu. Každopádně se zdá, že je to pojaté sice velmi volně na motivy komiksu, ale v jádru naprosto věrně duchu předlohy. A to je nejdůležitější. Hlášky i černočerný humor fungují, akce sympaticky fyzická, znatelná umírněnost oproti předloze vlastně i vítaná (přeci jen co fungovalo na stránkách devadesátkového komiksu se stylizovanou kresbou nemusí nutně stejně působit v realistické hrané podobě o dvě dekády později) a je si to plně vědomo, že to celé navzdory lákavému pozlátku bude stát a padat především na postavách čili vyloženě potěší naprosto sednoucí obsazení... Potenciál tedy nezměrný a díky časovému odstupu by se mohly napravit i nešvary předlohy (především pak přepálené utržení se ze řetězů v pozdějších dílech v podobě nebeských anabází či celosvětových spiknutí skrytých uvnitř jiných spiknutí), autoři na to koule evidentně mají a rýsuje se tu adaptace jdoucí si svou vlastní cestou, která by potenciálně mohla být i lepší své dnes již právem kultovní předlohy. ()

EvilPhoEniX

Preacher má potenciál stát se letošní jedničkou mezi seriály, otázkou je, jak přehnané budou Sci-fi prvky? Co se týká akce je velmi nápaditá i slušně tvrdá, hned první díl nabídne tři solidní souboje v třech skvělých lokacích ( letadlo, auto, hospoda), ale rozhodně mohly být štavnatěji brutálnější. Samotný Kněz mě sice nechal po prvním díle chladným, za to Cassidy a Tulip se jeví jako skvělé zvířáta, které by mohly táhnout seriál. 80% ()

Galerie (1 368)

• Scéna, kde Herr Starr (Pip Torrens) leze na stůl, aby se oběsil, je zrcadlově otočená. (Seffi)
  • Herečka hrající postavu Tulip (Ruth Negga) je napůl Irka. Ironicky jediná irská postava v seriálu je upír Cassidy (Joseph Gilgun), kterého hraje anglický herec. (Miro_CZ)
  • Dominic Cooper a Ruth Negga boli v čase natáčania seriálu partnermi aj v reálnom živote, podobne ako ich seriálové postavy. (ČSFD)