Preacher (TV seriál)

Kazatel

(neoficiální název)

Preacher

Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2016–2018, 28 h 24 min (Minutáž: 40–60 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks)

Dave Porter

Dominic Cooper, W. Earl Brown, Joseph Gilgun, Elizabeth Perkins, Ruth Negga, Lucy Griffiths, Tabatha Shaun, Jamie Anne Allman, Brian Huskey, Ricky Mabe, Ian Colletti, Derek Wilson, Miles Wartes, Thomas Barbusca, Tom Brooke, Anatol Yusef, Jackie Earle Haley, Irungu Mutu, Allan Gaitirira, Miriam Fease, Elias Hanlon, Andrei Lapionak, Matt Peterson, Judith Rane, Kristen Loree, Joseph Gallegos, Luke Gallegos, Madelyn Henderson, Tim Mikulecky, Crystal Martinez, Isabella Martinez, Steven Davis, Ronnie Gomez, Travis Jenkins, Walter Johnson, David Miller, Yolanda Aragon, Euphrates Arthur, Ashley Aufderheide, Isaac Barnes, Jetto Dorsainville, Edward A. Duran, Graham McTavish, Bonita Friedericy, Gianna LePera, Frances Lee McCain, Boots Southerland, Richard Barela, Morse Bicknell, Julie Dretzin, Catherine Haun, Miguel Martinez, Jason E. Hill, Grizelda Quintana, Jack Burning, Sarah Minnich, Trine Christensen, Maria Bethke, Alex Knight, Rodger Larance, Michael E. Stogner, Sherri Eakin, Julie Ann Emery, Sam Malone, Noah Taylor, Pip Torrens, Michael Beasley, Vik Sahay, Kim Collins, Lance Tafelski, Abbie Gayle, Ronald Guttman, David Brian Smith, Boyana Balta, Frankie Muniz, Mark Harelik, Justin Prentice, Paul Ben-Victor, Sean Boyd, Stella Allen, James Kyson, Sewell Whitney, Fredric Lehne, Blake Cooper Griffin, Kelly Lind, Sam Medina, Nathan Darrow, Rey Hernandez, Teri Wyble, Dean J. West, Glenn Morshower, Robert Catrini, Rutherford Cravens, Malcolm Barrett, Amy Hill, Lucky Johnson, James Hiroyuki Liao, Reginal Varice, Summer Selby, Bryan Murphy, John Ales, Hawn Tran, John L. Armijo, Oscar Gale, Dane Rhodes, Mike Mayhall, Tyson Ritter, David St. James, Carrie Lazar, Finch Nissen, Peggy Walton-Walker, Jamie Bernstein, Clint James, Sharon Garrison, Taylor Murphy, Jordan Salloum, Barbie Robertson, Desmin Borges, Marty Lindsey, Cailey Fleming, Tim Ransom, Betsy Holt, Doris Hargrave, Betty Buckley, Colin Cunningham, Jeremy Childs, Dave Allen, Lucy Faust, Liz McGeever, Shawn Halliday, Randy Austin, Johnny Ray Gibbs, Robbie Tann, Jason Edwards, Long Nguyen

Vpravdě šílený seriál si žádá alespoň trochu šíleného diváka. 1) Spoiler. Zběhlý lupič, nyní kazatel (!) hledá Boha za pomoci svého kamaráda - irského upíra (!), a dále za pomoci tajemné síly zvané Genesis, po které pátrají dva gangsteroidní andělé (!) s vizáží a metodami Al Caponeových pistolníků. Dále ctěný divák spatří pár příšer skutečných a pár lidských a to všechno se děje na zelených pahorcích texaských._____ 2) V tomto ryze americkém seriálu, natáčeném v polopouštích Nového Mexika, vystupují v hlavních rolích 38letý Angličan Dominic Cooper (kazatel Jesse), 32letý přitažlivý Angličan Joseph Gilgun (upír Cassidy) a 34letá rodilá Etiopanka (žije v Anglii) Ruth Negga (Jesseova dívka Tulip). Bez zajímavosti není ani 19letý Ian Coletti (Eugene se zašitou pusou)._____ 3) Předlohu jsem samozřejmě nečetl. Ale kdyby byly všechny zfilmované komiksy takovéhle, možná bych se stal jejich fanouškem._____ 4) Abych nezapoměl - skvělá znělka._____ 5) Druhá řada ještě lepší. Zatímco v první řadě hledáme cestu k Pánu, ve druhé pak samotného Boha. Zvyšuji hodnocení na 5*._____ 6) Pro fajnšmekry uvádím složení nápoje proti nočním můrám, který se jmenuje Keltský skřítek. Je to panák whisky, panák medu a dva drobky jedu na krysy. Dobrou chuť. 7) 6. 2. 2019 - Třetí řada si drží úroveň předchozích, i když novinek je již podstatně méně. Seriál jí neskončil, i když možná měl. No, uvidíme, jak to dopadne.(10.8.2016)

• Rockerman

Předlohu neznám, takže nemám s čím porovnávat. Po pilotním dílu však jasně říkám: "Budu se dívat dále"! Zatím je to pěkná slátanina. Kazatel s nepěknou minulostí, drsná Tulip, která odrovnává své protivníky po domácku vyrobenou bazukou a irský upír, který nepohrdne ani kravskou krví! To je mi pěkná směsice na pořádnou, černěhumornou jízdu.(29.5.2016)

Čekal jsem něco drsnějšího. Preacher nastavil vysokou laťku vynikající první epizodou. Pak ji dalších devět dílů s úsměvem podlézal a vychloubal se, že ji jednou s lehkostí přeskočí. Měl pár momentů kdy se rozběhl, ale nikdy se to nestalo. Téměř každá zajímavá scéna byla okamžitě vykompenzována rozpačitou, nebo dokonce nudnou. Tempo kolísalo, vývoj událostí neustále zpomaloval a ředil tím atmosféru a můj zájem. Neobvyklé postavy a chytlavě vymyšlený fikční svět stále držely vysokou kvalitu seriálu a slibovaly kulervoucí závěr. I po něm ale zůstala pachuť nevyužitého potenciálu.(18.9.2016)

Lucifer sa môže schovať späť do pekla pretože Preacher nadstavil vyššiu laťku než som si myslel a to som i tak čakal dosť. Veru pre veru, seriály idú každým rokom do výšin a som rád, že tento tiež nie je tá výnimka ako poniektoré iné. Posledné tri epizódy išli tak trochu pomimo kazateľskej kvality a či to bolo tou zle rozuzlenou zápletkou neviem, no ale to, že ôsmy diel bol o tom ako sa všetko posralo, deviaty o tom ako sa všetko dávalo medzi sebou zo sračiek von a ten desiaty diel, že bol tom ako sa na konci dostalo všetko ešte do väčších sračiek, nebolo zrovna najbombovejšie, teda až na ten vedľajší komiks, ten bol naozaj cool. Ak bol toto fakt len úvod pred celým preacherom ktorý má v skutočnosti začat druhou sériou, mlčím ako hrob a tento komentár je tým padom totálne bezpredmetný. (86%) Druhá séria zmenila atmosféru a celkovo má najslabšie epizódy zo všetkých sérii. (70%)Tretia séria naberá obrátky už v hneď od prvej minúty a druhá polovica série je už potom takmer dokonalá. Finále je bezchybné a ponúka skvelé možnosti pre novú sériu. (89%)(4.10.2016)

Pejsek a kočička (Rogen a Goldberg), nejspíš na plech zhulení, navařili totální dada pankový dort, kde se střídají všemožné žánry i scény naprosto geniální, scény úplně dementní a scény zoufale natahované, nudné (těch je bohužel nejvíc). Doteď jsem něpochopil, jak dokázali zařídit, že jim na to dal někdo peníze. S polovičním počtem epizod by to bylo docela fajn, takhle pro mně bylo hrozně náročný se tím prokousat a závěr byl vyloženě na pěst (telemost v poslední epizodě je totální WTF). Nad vodou to drží Joseph "Rudy" Gilgun a jestli dám ještě šanci druhý sérii, tak jenom kvůli němu... 59 %(5.8.2016)

• - Když se andělé DeBlanc (Anatol Yusef) a Fiore (Tom Brooke) snaží dostat do Pekla pomocí auta, která je vyzvedne na osamoceném místě u silnice, můžou v tom někteří vidět odkaz na seriál Perníkový táta (od r. 2008), kde když někdo potřeboval zmizet, postupovalo se úplně stejně. Na seriál odkazuje i scéna, když andělé Fiore a DeBlanc čekají na autobus do pekla v 9. epizodě 1. série "Finish the Song". Jde o to samé místo, na kterém v seriálu Perníkový táta čeká Jesse a následně i Walter na člověka, který je má nechat zmizet. V obou seriálech také při odjezdu postav přeběhne přes silnici pes. (vyfuk)

• - Dominic Cooper a Ruth Negga boli v čase natáčania seriálu partnermi aj v reálnom živote, podobne ako ich seriálové postavy. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Jméno hlavní postavy Jesse Custer (Dominic Cooper) je přesmyčka slov "Secret Jesus" (volně přeloženo jako "tajný Ježíš". (Miro_CZ)