Preacher (TV seriál)

Kazatel

(neoficiální název)

Preacher

Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2016 - 2018, 28 h 24 min (Minutáž: 60 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks)

Dave Porter

Dominic Cooper, W. Earl Brown, Joseph Gilgun, Elizabeth Perkins, Ruth Negga, Lucy Griffiths, Tabatha Shaun, Jamie Anne Allman, Brian Huskey, Ricky Mabe, Ian Colletti, Derek Wilson, Miles Wartes, Thomas Barbusca, Tom Brooke, Anatol Yusef, Jackie Earle Haley, Irungu Mutu, Allan Gaitirira, Miriam Fease, Elias Hanlon, Andrei Lapionak, Matt Peterson, Judith Rane, Kristen Loree, Joseph Gallegos, Luke Gallegos, Madelyn Henderson, Tim Mikulecky, Crystal Martinez, Isabella Martinez, Steven Davis, Ronnie Gomez, Travis Jenkins, Walter Johnson, David Miller, Yolanda Aragon, Euphrates Arthur, Ashley Aufderheide, Isaac Barnes, Jetto Dorsainville, Edward A. Duran, Graham McTavish, Bonita Friedericy, Gianna LePera, Frances Lee McCain, Boots Southerland, Richard Barela, Morse Bicknell, Julie Dretzin, Catherine Haun, Miguel Martinez, Jason E. Hill, Grizelda Quintana, Jack Burning, Sarah Minnich, Trine Christensen, Maria Bethke, Alex Knight, Rodger Larance, Michael E. Stogner, Sherri Eakin, Julie Ann Emery, Sam Malone, Noah Taylor, Pip Torrens, Michael Beasley, Vik Sahay, Kim Collins, Lance Tafelski, Abbie Gayle, Ronald Guttman, David Brian Smith, Boyana Balta, Frankie Muniz, Mark Harelik, Justin Prentice, Paul Ben-Victor, Sean Boyd, Stella Allen, James Kyson, Sewell Whitney, Fredric Lehne, Blake Cooper Griffin, Kelly Lind, Sam Medina, Nathan Darrow, Rey Hernandez, Teri Wyble, Dean J. West, Glenn Morshower, Robert Catrini, Rutherford Cravens, Malcolm Barrett, Amy Hill, Lucky Johnson, James Hiroyuki Liao, Reginal Varice, Summer Selby, Bryan Murphy, John Ales, Hawn Tran, John L. Armijo, Oscar Gale, Dane Rhodes, Mike Mayhall, Tyson Ritter, David St. James, Carrie Lazar, Finch Nissen, Peggy Walton-Walker, Jamie Bernstein, Clint James, Sharon Garrison, Taylor Murphy, Jordan Salloum, Barbie Robertson, Desmin Borges, Marty Lindsey, Cailey Fleming, Tim Ransom, Betsy Holt, Doris Hargrave, Betty Buckley, Colin Cunningham, Jeremy Childs, Dave Allen, Lucy Faust, Liz McGeever, Shawn Halliday, Randy Austin

Od Ennise mám radši jiné komiksy, takže to, že zůstala jenom kostra, na kterou seriál nabalil nové maso nebo si ho pro svoje potřeby pochopitelně upravil, jsem kvitoval. O něco svižnější tempo by ale rozhodně neuškodilo. Najde se i dostatek času pro typické hláškování, násilí a atmosféru, což byla jedna z věcí, kterou si seriál z předlohy občas přinesl. A konečně se mi zase někam pro jednou hodil Dominic Cooper, který se přebíhal se zbylou dvojkou.(23.9.2016)

10 hodin jsem se bavil, hltal to a hodně přemýšlel. A ono to bylo ve výsledku fakt skvělý a to i přesto, že jsem neznalec předlohy, což možná napomohlo mému výslednému dojmu. Každopádně natěšenost na druhou sérii je fakt velká. Hlavně tedy na Cassidyho , jehož postava je absolutně geniální. Snad jen nebudeme muset čekat na pořádný rozjezd tak dlouho a zůstane to minimálně v takovém tempu v jakém to skončilo. Some people just can't be saved. (3.8.2016)

• Morholt

Rozhodně jsem nečekal, že se seriál bude do puntíku držet grafické předlohy a i když mám k pojetí první série výhrady, dokázal bych příběhovou linku překousnout. Jenže to by musel být televizní Preacher alespoň stínem toho komiksového. Naděje, že pod Ennisovým dohledem seriál posviští na vlně brutálního černého humoru, explicitního násilí a břitkých dialogů, vzala po celkem solidním pilotu rychle za své. Nebylo tu prakticky nic, co dělá Preachera Preacherem. Netvrdím, že se tu pár solidních sekvencí nenašlo, ale na deset dílů jich bylo zoufale málo. Rozpaky panovaly i v případě castingu. Dominic Cooper mojí představu texaského drsoně s kolárkem rozhodně nesplňoval, ale dá se říci, že byl snesitelný. Naopak zcela dokonalým Cassidym byl Joseph Gilgun a jeho postava seriál často zachraňovala. Pro herce ve vedlejších rolích platí totéž, co pro Coopera. Ale kdo byl nesnesitelný až k zbláznění, byla Ruth Negga jako Tulip, která jako jedna z hlavních postav dostala obří prostor a protivným přehráváním mi v každém dílu hrála na nervy. Z mého pohledu je právě ona nejvýraznější chybou, která se bohužel nedá přehlédnout. Hodnotím lehce podprůměrně a jiný seriál bych normálně odpískal, ale tady budu doufat, že Preacher do toho s příští sezonou konečně pořádně praští a přimlouvám se za přizvání Kevina Smithe. 45%(2.8.2016)

Southen gothic a k tomu hodně nekorektního a všeobecně ujetého humoru, co si na paškál bere náboženství a všechny stereotypy s tím spojené. Z toho nějakým způsobem dokázali tvůrci vykřesat nadpřirozené drama, které působí jako mix Supernatural a True Blood a to vše v krvavém obalu od kabelovky. Ruth Negga jako Tulip kraluje a já se nemůžu dočkat 2. řady!(10.8.2016)

Pilot mne nedchnul, bohužel kvalita strmě klesá ke dvoum hvězdám osmého dílu. Nadsazený komiksový svět přece nemusí být prázdným pózérstvím. Shrnuto - metrosexuální kněz s top účesem vážně přemítá o bohu a ke konzumaci tu máme pěkně povrchní a nesmyslnou srajdu. A to mám Constantina s Reevesem velmi rád, jenže tady si smočil Seth Rogen a podle toho to taky dopadlo.(25.7.2016)

• - Jedná se o třetí televizní seriál založený na komiksu od vydavatelství Vertigo, temnější odnože DC Comics. Předchozí dva seriály jsou Constantine (od r. 2014) a Lucifer (od r. 2016). (Miro_CZ)

• - V první epizodě můžeme zahlédnout komiks "Preacher" ve stojanu na časopisy. (Miro_CZ)

• - V 2. díle 1. série "See" je odkaz na film Zjizvená tvář (1983). A to v podobě věty: ,,Say hello to my little friend!" ("Pozdrav mého malého přítele!").
    (joker.george)