poster

Preacher (TV seriál)

 • Česko

  Kazatel

  (neoficiální název)
 • USA

  Preacher

Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Fantasy

USA, 2016 - 2018, 28 h 24 min (Minutáž: 60 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks)

Hudba:

Dave Porter

Hrají:

Dominic Cooper, W. Earl Brown, Joseph Gilgun, Elizabeth Perkins, Ruth Negga, Lucy Griffiths, Tabatha Shaun, Jamie Anne Allman, Brian Huskey, Ricky Mabe, Ian Colletti, Derek Wilson, Miles Wartes, Thomas Barbusca, Tom Brooke, Anatol Yusef, Jackie Earle Haley, Irungu Mutu, Allan Gaitirira, Miriam Fease, Elias Hanlon, Andrei Lapionak, Matt Peterson, Judith Rane, Kristen Loree, Joseph Gallegos, Luke Gallegos, Madelyn Henderson, Tim Mikulecky, Crystal Martinez, Isabella Martinez, Steven Davis, Ronnie Gomez, Travis Jenkins, Walter Johnson, David Miller, Yolanda Aragon, Euphrates Arthur, Ashley Aufderheide, Isaac Barnes, Jetto Dorsainville, Edward A. Duran, Graham McTavish, Bonita Friedericy, Gianna LePera, Frances Lee McCain, Boots Southerland, Richard Barela, Morse Bicknell, Julie Dretzin, Catherine Haun, Miguel Martinez, Jason E. Hill, Grizelda Quintana, Jack Burning, Sarah Minnich, Trine Christensen, Maria Bethke, Alex Knight, Rodger Larance, Michael E. Stogner, Sherri Eakin, Julie Ann Emery, Sam Malone, Noah Taylor, Pip Torrens, Michael Beasley, Vik Sahay, Kim Collins, Lance Tafelski, Abbie Gayle, Ronald Guttman, David Brian Smith, Boyana Balta, Frankie Muniz, Mark Harelik, Justin Prentice, Paul Ben-Victor, Sean Boyd, Stella Allen, James Kyson, Sewell Whitney, Fredric Lehne, Blake Cooper Griffin, Kelly Lind, Sam Medina, Nathan Darrow, Rey Hernandez, Teri Wyble, Dean J. West, Glenn Morshower, Robert Catrini, Rutherford Cravens, Malcolm Barrett, Amy Hill, Lucky Johnson, James Hiroyuki Liao, Reginal Varice, Summer Selby, Bryan Murphy, John Ales, Hawn Tran, John L. Armijo, Oscar Gale, Dane Rhodes, Mike Mayhall, Tyson Ritter, David St. James, Carrie Lazar, Finch Nissen, Peggy Walton-Walker, Jamie Bernstein, Clint James, Sharon Garrison, Taylor Murphy, Jordan Salloum, Barbie Robertson, Desmin Borges, Marty Lindsey, Cailey Fleming, Tim Ransom, Betsy Holt, Doris Hargrave, Betty Buckley, Colin Cunningham, Jeremy Childs, Dave Allen, Lucy Faust, Liz McGeever, Shawn Halliday, Randy Austin, Johnny Ray Gibbs
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaceris
  *****

  Zatiaľ po prvých šiestich dielov musím uznať, že som s preacherom spokojný. Má to síce ešte miestami hluché miesta, ale pri tom koľko filmových referencií som počul, a kopec momentov a hlášok ktoré som už počul, tak mi to ani moc nevadí. Je ale zase pravda, že celé to ťahá hlavne Joseph Gilgun ktorý je proste neuveriteľne dobrý. Tak uvidíme, snáď to v budúcnosti potiahne, a vytiahne sa vyššie.(13.7.2016)

 • SaNcHeZ_cz
  ***

  Po pilotu: S komiksem to má pramálo společného. Čekal bych, že se cestou politické korektnosti vydá spousta seriálů, jen ne ten, který je založen na stěžejním díle Gartha Ennise. Seriálový Preacher je sice v mnoha ohledech zajímavý a zpracování, stejně jako část obsazení (Gilgun!) patří ke špičce, přílišná nuda, natahovanost a odklony od předlohy seriál táhnou hodně ke dnu. Doufám, že se to ještě zvedne, nicméně po úvodní hodince z téhle adaptace jednoho z mých oblíbených komiksů příliš nadšen nejsem.(25.5.2016)

 • Kothy
  ****

  Je tu komixová adaptace od Setha Rogena na AMC. Hrubost a násilí tomu vážně nechybí. V předloze je to snad ještě drsnější. Dominic Cooper je pro roli Kazatele velmi dobrou volbou. Ani ostatní postavy nezaostávají, jako například upír Rudy z Misfits nebo záhadná drsňačka Tulipv podání Ruth Neggy. Kazatel má za sebou dost temnou historii. Většina děje se odehrává v Novém Mexiku. Silné momenty střídají slabé. Třeba rvačka v letadle je naprosto úžasná, i ta v hospodě není špatná. Kazatel má své problém a řeší si je po svém. Ve městě moc oblíbený není, protože na svou práci kašle. Lidé mu ale stále naslouchají. Časem se mu věci trochu vymknou z rukou a on získá zvláštní schopnosti. S těmi pak nakládá podle svého. Má to docela slušné finále. :) Ve 2. sérii se stane spousta věcí. Herr Starr vstupuje na scénu a naši hrdinové prchají pře Svatým zabijákem. Cassidy se setká se svým synem a dozvíme se spoustu věcí o Řádu. Ve 3. série nahlédneme do Jessieho minulosti. Objeví se dost nových postav a děj se posune. Zatím je to nejlepší série. Ať už je 4., je to vážně nářez. :) "Proč jsi udělal dinosaury?" :D(27.5.2016)

 • burton
  *****

  Zvláštní, netradiční, odvázané, tajemné a praštěné. A sexy. A tím nemyslím Tulip, která je moc divoká a příliš nesmiřitelná. Myslím tím například, že kazatel má totálně super vohoz a naprosto skvělou přezku na opasku. A jiné skvělé detaily zde najdete, když se na to podíváte. Bože! A Upír! Zdá se mi o něm už druhou noc :), je opravdu k zakousnutí. Tak dobře, je originální a hustej. A super muzika. Výborná kamera.(27.7.2016)

 • gonga
  **

  Zatím dost opruz a nuda, vypadá to tak, že první série bude věnována úvodu do světa komiksu Preacher. A Ťululip je příšerná, herečka, která je do její role obsazena je poněkud tmavší a její postava vůbec nefunguje, navíc pekelně přehrává. Chtěla by tak moc být hustá a cool vtipná a vůbec ji to nejde.Čtvrtý díl a pořád nic, jen nuda, za trest dám už teď trapné 2*.(15.6.2016)

 • - V první epizodě můžeme zahlédnout komiks "Preacher" ve stojanu na časopisy. (Miro_CZ)

 • - Když se andělé DeBlanc (Anatol Yusef) a Fiore (Tom Brooke) snaží dostat do Pekla pomocí auta, která je vyzvedne na osamoceném místě u silnice, můžou v tom někteří vidět odkaz na seriál Perníkový táta (od r. 2008), kde když někdo potřeboval zmizet, postupovalo se úplně stejně. Na seriál odkazuje i scéna, když andělé Fiore a DeBlanc čekají na autobus do pekla v 9. epizodě 1. série "Finish the Song". Jde o to samé místo, na kterém v seriálu Perníkový táta čeká Jesse a následně i Walter na člověka, který je má nechat zmizet. V obou seriálech také při odjezdu postav přeběhne přes silnici pes. (vyfuk)

 • - Jedná se o třetí televizní seriál založený na komiksu od vydavatelství Vertigo, temnější odnože DC Comics. Předchozí dva seriály jsou Constantine (od r. 2014) a Lucifer (od r. 2016). (Miro_CZ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace