aLCaP0Ne

Ako sa hovorí aj málo je niekedy viac a v tomto prípade to platí dvojnásobne. O tomto počine vedel málokto, no o to väčšie prekvapenie prišlo s príchodom do kina. Zdrojový kód je niečo čo ľudí zo žánru sci-fi príjemne prekvapí. Zaujímavá myšlienka s inteligentným spracovaním prináša riadnu pochúťku tohto žánra. 80% ()

Mik_e

Originální akční film, napínavý, divák se nenudí.Naopak, drtivou většinu času pěkně utíká, zápletka je vystavěna zajímavě, v hlavních rolích sympatičtí herci.A všechno to neochvějně směřuje ke svému závěru, který je zřejmý, logický, a zcela v duchu filmu.Jenomže bohužel, nekoná se..Za závěrečnou scénu, která je naprosto příšerná a zcela v souladu s požadavky na moderní hollywoodský film, jen tři hvězdy. ()

Ceberus

Parádní herecký výkon všech zúčastněných v čele s Gyllenhaalem, skvělá zápletka i s rozuzlením (byť se jako ve všech podobných filmech nesmí moc přemýšlet nad časovými paradoxy), byť bych osobně jako závěr zvolil dřívější scénku. Dokonce i ta vždy nezbytná milostná zápletka nepůsobila jako vražený klín a nerušeně zapadala do celého příběhu. Akčností někde mezi Frekvencí a 12 opicemi, které si taky hrají s časem. ()

MilesTeg

Původně jsem chtěl dát plný počet, ale pak mi došlo, proč se mi to tak líbí - připomíná mi to Svěrací kazajku. ()

Eventyrer

Výnimočný film. Budiš, u mňa stráca tú jednu hviezdičku, pretože som ho - napriek nesmiernej snahe- vôbec nepochopila. Celý mi bol jasný až na ten zdrojový kód a to, že osobnosť jedného nahradila osobnosť druhého, čo je v takýchto typoch filmov nemyslitelné a vždy z toho musia tvorcovia šikovne vykorčuľovať, aby dával zmysel celý ostatný dej filmu. ()

VanMagnifico

Nesnáším emerické happyendy, ale tady mi to vůbec nevadilo. Nápad a zpracování vynikající! Stejně jako Gyllenhaal. Na pět hvězd to není, přece jen to nebylo dokonalé, ale moc nescházelo! ()

marek86

Film, který je přesně vhodný k tomu, podívat se na něj v autobuse při nějaké kratší cestě. Středně dobré sci-fi, které má podstatně lepší první polovinu filmu. ()

porky93

Není to špatný film. Mohl to být dokonce vynikající film, kdyby byl více propracovanější, napínavější a kdyby skončil scénou, ve které se zastaví čas. Takhle to trochu působí dojmem laciné popcornové zábavy. I tak to byl ale od tvůrců celkem zajímavý a zručně natočený námět, který stojí za zhlédnutí. ()

ZnalecH

Povedlo se tady něco, co se u většiny podobných filmů nepovede. Byla tu skvělá myšlenka a tady se jí podařilo dobře zpracovat. Bylo tam vidět, že to co tam je, tak bylo myšleno a vše tam do sebe zapadalo. ()

Likan7

Duncan Jones nám ukázal sci-fi zase trochu jinak. K úplný dokonalosti jsem doufal v trochu odzbrojující konec, takhle těch 75 minut vychází kvůli poněkud růžovýmu konci poněkud do ztracena. Obrovská škoda, mohl to být kult. Takhle to je pouze "skvělý" film. ()

Inozuka

Typ filmů o časových smyčkách mám rád - 12 opic, Na hromnice o den více, Zítra ráno vstanu a opařím se čajem, Minority report ... A zdrojový kód poskytuje v tomto smyslu doslova hody. Je to vzaté z trochu jiného úhlu a principiálně to funguje jinak než obvykle, což je ale ve finále i důvod proč jednu hvězdu musím ubrat. Tvůrci totiž na konci filmu jakoby zapomněli, v čem chtěli být originální a celý příběh postavili na hlavu. Což je velká škoda, skončit to v tom "pause" módu, bylo by to za plný počet. Škoda, každopádně zůstává dobrý dojem a vzpomínka na skvělou Veru Farmigu a Jakea Gyllenhaala. ()

GTS_PUNK

Staviť na jednoduchý námet a opakujúce sa scény sa síce na prvý pohľad môže javiť ako jasná cestu k neúspechu, ale čuduj sa svete, ono to dokáže aj fungovať. Podareným príkladom je práve tento snímok Duncana Jonesa, ktorý v sebe šikovne spája vyložene akčné prvky s prvkami thrilleru, hrajúceho sa s témou cestovania v čase či možných alternatívnych realít. A to je vždy dokonalý spôsob, ako sa autorovi tejto mini recenzie filmovo zavďačiť. Ono, ak sa na to pozrieme bližšie, skutočne zistíme, že tomu niet čo vytýkať, no takisto niet čo chváliť. Príbehovo je to priemer, ale pozerateľný, vizuál obstojný, aj keď CGI efekty pôsobia niekedy ako nepekná päsť na oko, a herecky takisto v poriadku. Source Code síce nie je tematicky, ak ide o filmové cestovanie časom, ani zďaleka najlepšou voľbou, ale divácky neurazí. Najmä ak poukážeme na jeho samotný záver, ktorý prinúti zamyslieť sa, ako to vlastne celú dobu bolo. Ideálna voľba ako niečo "náročnejšie", pričom sa však dá "vypnúť". Ale len na osem minút. Inak by potom divák musel scénu sledovať znovu. A znovu. A znovu. A znovu... ()

Nix

Není to úplně k nepochopení, i když se tu skáče časem, tak se to dá v pohodě sledovat a člověk nemá pocit, že se ztrácí v bludišti nebo v nějakých složitých linkách. Jake dokáže dycky zaujmout a umí si vybrat film a tohle je důkazem. Je to zábavný sci-fi thriller, který odsýpá a ani chvilku mne nenudil. Není to veledílo, přece jen tyhle myšlenky už tady taky byly, aspoň náznakem, ale vše je zabalené do takové zábavné vaty. Tohle by šlo. ()

ing.man

První půlka mě TAK nebavila, ale nakonec jsem byl rád že jsem to vydržel. Až od 47 minuty to začalo být víc než zajímavé a nakonec z toho byl pěkný film s hezkým závěrem. Nenapadá mě jak by šla udělat první půlka jinak, ale timeloop filmy mám rád, páč i mě prosím nechte žít znovu. Ideálně dle Edge of tommorow nebo Groundhogday. ()

datos

Na tenhle film jsem se už dlouhodobě těšil a když jsem ho viděl, vyvolal ve mě obrovské nadšení. Zdrojový kod, je film plný akce, napětí a emocí. Film se odehrává ve vlaku, kde se Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) probudí v sedadle a naproti němu sedí Christina (Michelle Monaghan). Colter netuší, kde se tam vzal a kdo je Christina zač, ale ona ho zná moc dobře. Než dokáže tuhle situaci pochopit ve vlaku vybouchne bomba. Potom se vzápětí objeví Colter v malé místnosti, kde na něj mluví přez monitor důstojnice Goodwin (Vera Farminga). Zmatený Colter si naposledy pamatuje, že byl den předtím v Afganistánu ve vrtulníku ze svojí jednotkou. Dustojnice Goodwin mu vysvětlí, že byl vybrán pro speciální ukol. Musí prožít posledních 8 minut v těle Seana před výbuchem vlaku a najít bombového utočníka. Ukol v identitě jiného člověka je pro Coltera velmi těžký a situace ve které se ocitl neni jednoduchá, ale má to i své kladné stránky... ()

Iwet.K

Jake Gyllenhaal opět předvádí své herecké umění! Po prvních dvou sekvencích jsem se bála, že bude neustálé deja vu, ale kdeže... díky bohu za to! Jedno doporučení: koukněte na to ve vlaku, fakt skvělý zážitek :)) ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem