Folky

Dvě a půl hodiny hezkých triků s neuvěřitelně mizerným scénářem. Aquaman prostě nemá charisma a sexy Amber Heard vedle něj to nezachrání. Scénář je skladiště všech myslitelných klišé a neuvěřitelně nudných zvratů. Wan by to sice zvládl, akce místy bavila, ale s takhle mizerným scénářem to prostě nedá. ()

Warlukyn

Tenhle film má všechno v jedný kostce. Zpracování ve všem parádys i když prominu poslední dialogy před závěrem, protože mi trošku určitá blonďatá herečka (ex krujzová) do toho moc neseděla... Ale tenhle syntwave výlet na vlnách do země podmořskýho avataru byl suprovej. Kam se na tohle hrabe posranej Iron man, kapitán USA nebo jiný mašťáci... P. S. Nekoupejte se radši v moři na Sicílii. ()

Hapretor

Velmi kýčovité, na mě až moc infantilní, nudné a kromě hezky udělaných potvor a prostředí dost nenápadité ... pokouší se to o vtip a odlehčení, ale to vázne ... je vidět, že Jason Momoa se hodně snaží - vylepšil gestikulaci, přidal i nějakou mimiku, snaží se hrát celým tělem, stejně ale nemá talent velikosti opravdových herců, ale pro tuto roli se velmi hodil, tady není stejně moc co hrát ... je to vlastně přehlídka směšných kostýmů a afektovaných ksichtů ... marně jsem se snažil přijít na to, kdo vypadá více debilně ... asi nejdebilnější ksicht na závěr filmu patří W. Dafoeovi ... můj obdiv má jen A. Heard - z jejího dekoltu a nalíčených očí jsem byl hned hard ... a N. Kidman, která na svých padesát let má excelentní postavu a myslím, že díky ní se enormně zvýší prodej originálních neoprénů ... taky musím dodat, že v jednom mě Momoa hodně zklamal - tady je lživý poster - tešil jsem se na jeho břišáky, vedle kterých bude želví krunýř vypadat jak rozteklý hermelín ... a ono hovno ... ne kecám ... ironie ... je mi to šumák ... ztráta času ... a peněz ... přehmat ... stále horší ... kdy už to skončí ... ()

Wargoo

Krásny podmorský svet, hrdinov xsicht nezdigitalizovaný, na rozdiel od jeho lietajúceho kolegu a jeho fúzikov, a dobrým soundtrackom. Zápletka nič moc, DC Comics ale ponúka aj oveľa horšie "varianty" na priemerný komixový film. Od Man of steel najlepšia DC-ovka. (z BvsS Dawn of justice som už vytriezvel) Ale nenechajte sa pomýliť, je to ako byť DRUHÝ NAJKRAJŠÍ ZO ŠKAREDINCA ! Lepšie 3*** za ľudský prístup zo začiatku a celkom zábavná vyše dvojhodinovka. Treba vypnúť, a kochať sa.73,203% ()

char_t

V DC konečně pochopili, že na Nolanovskou temnotu nemají dostatečně kvalitní tvůrce, a CGI-fest ala Justice League nefunguje bez pořádné porce nadsázky a schopného režiséra, který ukočíruje tu zběsilou digitální řež, aby se dala stíhat. Aquaman (jako první film DCEU) v tomhle směru konečně funguje. Jasně, nesmí se u toho moc přemýšlet, ale naštěstí na to moc není čas - film šlape od začátku do konce. Chvílemi mi připomínal Avatara - předvídatelný tisíckrát omílaný příběh, ale zabalený do tak promakaného vizuálu a dobře natočené akce, že to ani trochu nevadí. A k tomu dost povedené obsazení... Za mě 85 % a spokojenost. ()

HH odpad!

To si tak sednete a přemýšlíte, jaké filmy jste už viděli. Z každého vyberete tak dvě až tři scény a hodíte to na papír. Pokud jste hollywoodský scénárista pracující pro DC Comics, máte hotovo. Jen namátkou se v této trapárně objevují (a určitě to nebudou všechny filmy, odkud scénáristické trio čerpalo): Souboj titánů, Avatar, Hvězdné války, Hobití filmy, Jurský park, Indiana Jones, takřka celá sága o Harry Potterovi, Vetřelec, Godzilla, Ant Man a Wasp, Ironman, Excalibur... Přidejte k tomu nicneříkající hudbu, skvělé efekty, které ovšem dneska už nikoho na zadek neposadí, soubor herců, z nichž půlka hraje dobře a půlka se tváří, že hraje. A samozřejmě nesmí chybět zelené ekologické poselství... a máte Aquamana jako když vyšije. Doufám, že na dvojku nedojde, i když potitulková scéna samozřejmě dalšímu pokračování dveře otevírá... ()

Majkak

Podmořský svět je vychytávkou sám o sobě a vítaným doplňkem příběhu, rozvíjejícího se klasickým příběhem vyvoleného krále, který by nejraději dělal cokoliv jiného než kralovat. Cením si dialogů, které jsou ve správných místech odlehčené a kompenzované vhodně časovaným patosem. Vše zabaleného do romantického hávu proleženého slušnou akcí a podbarvené solidní hudbou. ()

MikeeTheory

Rukopis Jamese Wana DCEU neskutečně osvěžil. Cítit je hlavně v akčních scénách díky excelentní kameře a skvělém výběru herců. Mezi postavami funguje ta správná chemie, nechybí vkusný humor ani podmanivá hudba a vizuál doslova bere dech. Tady nutno pochválit hlavně cit tvůrců. Efekty jsou totiž po celou dobu filmu tak okouzlující, že diváka doslova a bez většího přemýšlení pohltí. S příběhem to už bohužel žádná sláva není. Zde musíme přijmout fakt, že James Wan striktně dodržuje předvídatelnou kostru příběhu se všemi jeho klišé. Aquamana lze tedy ve výsledném dojmu považovat za efektní a jednoduchou komiksovou pohádku, při které nemusíte zbytečně moc přemýšlet. Stačí skočit do vody a prostě plavat. ()

Vodny

Když budu Aquamana hodnotit jako film se vším všudy, tak neobstojí ani v konkurenci Posledního zápasu Pepíka Hnátka. Když se ale na něj zpětně podívám v zrcadle zvaném "mistrovská triková fantasy pohádka pro všechny generace", tak s přehledem smlaskne Avatara se všema Transformerama dohromady. Je to velká podívaná a pokud jdete na film s čistokrevným zájmem v tricích, pak nemůžete být zklamáni a možná se vám dostaví slastný pocit katarze, který se podaří zažít asi tak jednou za 10 let. ()

CaptainCzech

Po Wonder Woman se DCEU konečně něco povedlo, už se mi v to ani nechtělo věřit. Jason Momoa i když ho moc nemusím, byl fakt sympaťák a měl spoustu dobrých momentek a hlášek. Především chemie mezi ním a Amber Heard byla uvěřitelná, což cením. Méra neuvěřitelně HOT a navíc cool postava, která ukázala schopnosti, který vypadali úžasně na efekt. Záporák v podobě Ocean Mastera na jedničku, Patrick Wilson je sympaťák, sice byl šáhnutej a chtěl válku s lidma, tak i přesto byl fanditelnej. Vztah mezi ním a Aquamanem slibuje zápletku do budoucna. A finální boj? (Aquaman vs. Ocean Master, ne podmořská bitva) KONEČNĚ u DCEU žádná nepřehledná slátanina, ale ''normální'' bitka. Black Manta jako druhý záporák jednoznačně slabší, ale svoje si splnil. Nejlepší část filmu rozhodně na Sicílii. Nádherné záběry, vtipné momentky a akční sekvence opravdu stojí za to. Pokud DC takhle půjde dál, můžou se ještě zmátořit a vytvořit kvalitní vesmír. Tenhle film si zaslouží alespoň 82% ()

P.J.2

Tak to vypadá že se restart DC povedl, zatímco se Marvel v rámci žánru drží při zemi a postupně nám servíruje čím dál opulentnější podívanou, Aquaman do toho šlápl ve velkém, epickém stylu, a že je na co se dívat!! Občas naivní, občas hloupé, občas vykradené ale zatraceně dobře se na to kouká. Momoa se našel a zbytek obsazení je na výbornou. Po celou dobu jsem věděl že Wan drží režisérské otěže naprosto pevně ve svých rukách a moc dobrou a jasnou představu má o výsledné podobě filmu.Ten šlape jak hodinky bez hluchých míst a my jako filmovokomixový maniaci máme dvojnásobnou výhru. Rozhodně zkouknu ještě jednou. ()

loki5

Další z DC blbin. Stejné problémy jaké měly všechny předchozí pokusy jsou i zde. Nekonzistentní děj i postavy. Nesmyslně přepálené, nepřehledné akční scény. Stejně přeplácené stejně nesmyslné a stejně divně vypadající. A v tomto případě je to opravdová škoda. Vizuálně to totiž místy vypadá skvěle. Problém totiž je, že to celé vypadá jako asi deset filmů naprosto volně spojených v jeden kdy z každého filmu je naprosto bez jakéhokoliv řádu vytrháno několik scén a ve volném pořáadí jsou spojené do jednoho. Ariel/malá mořská víla a Aquaman nemají mezi sebou žádnou chemii. A pak tu máme vše co vás napadne. Jurský park, jak vycvičit draka (v podstatě celá linka Atlantou je jak vystřižená z 2), Black panthera/iron mana, souboj titánů, nějáké vetřelce/Riddicka, Antmana/muchomana :-D který si bůhví proč říká black manta, pak tu máme Jupiter vychází, cestu do středu země (asi), Indiána Jonese + ještě asi dalších 10 filmů. Z mého pohledu bych radši koukal na pár s úvodu a jejich soužití (týpek z majáku a mořská pana :-D). ()

Heavyman

AquaRom a jeho řádění ve vodě i na souši, je milá ekopoudačka na dnešní poměry dost stravitelná, za což mohou hlavní představité a stvárnění ač opět megalomansky vyhoněné přes kompa do poslední bubliny. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů