Rudá Sonja

• USA Red Sonja (více)

Krutá královna Gerden přepadne chrám a zmocní se nebezpečného talismanu, který chtěly kněžky zničit. Poslední, těžce raněná kněžka unikne z chrámu a je zachráněna mohutným bojovníkem Kalidorem. Než zemře, požádá ho, aby našel její sestru Sonju a pomohl jí zastavit královnu Gerden. Ta chce s pomocí talismanu ovládnout svět. Rusovlasá Sonja, která přísahala Gedren pomstu, se okamžitě vydává po stopách kruté královny. Odmítne Kalidorovu pomoc, ten je jí přesto neustále v patách. Sonja si chce zkrátit cestu podzemní cestou, tu však střeží bojovník Brytag. Sonja, jež mu za průchod odmítne zaplatit svým tělem, ho vzápětí zabije v souboji. Když se na ni vrhnou ostatní strážci, zasáhne prozřetelný Kalidor. V další cestě pokračuje Sonja s početným doprovodem - kromě Kalidora ji následuje Tarn a Falkon. Gedren pomocí magického zrcadla postupující čtveřici odhalí a vžene je do pasti. Přes četná nebezpečí se pronásledovatelé blíží ke hradu. Pokud chtějí Sonja s Kalidorem talisman zničit, mají poslední možnost. (TV Nova)

SeanLSD

Trojica legendárnych Talianov (Danilo Donati – Ennio Morricone – Giuseppe Rotunno) robí čo môže, ale nezmôže nič, keď ich  naverbovali do spolku s trojicou amerických nímandov v úlohe scenáristov a režiséra. A samozrejme nepomôže ani násilím či podvodom dotiahnutý Arnold, keď má pricmrndávať Brigite, ktorá vynikla hlavne tým, že vedela hrať ešte menej ako on – a to už je čo povedať! (Ba čo viac, mladý Švarco je popri nej skoro kandidát na Oscara.) Ich katastrofálnemu tandemovému neherectvu parádne zodpovedá neréžia a nescenár tejto srajdy, kde niekomu prišlo ako dobrý nápad pridať k ním (ne)vtipného tučniaka a neznesiteľne otravné kung-fu decko... Takže krásne dekorácie (hlavne tie monumentálne sochy voľne umiestnené v krajine) a kostýmy sú asi tak jediné, kvôli čomu sa vyplatilo doplniť si tento v detstve premeškaný skvost. ()

fantoci

Pokud jste fanoušci Anieho tak se budete muset spokojit s tím, že v tomhle filmu je prostě na střídačce. Hlavní hrdinkou je ženská, takže feministky asi skáčou do nebes. Celkem slušná akce ve stylu Conana. ()

Decker

Arnold pro me zustane pouze Conanem a tento pokus o kuti zeleza dokud jak nazev napovida je rude jasne nevychazi. Avsak musim uznat ze jako maly kluk jsem tento film strasne hltal a vzdy se tesil na nejakou reprizu. ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1986 : VÍŤAZ (1) : Najhorší nový herecký objav - Brigitte Nielsen (spolunominácia za viacero filmov), NOMINÁCIE (+2) : Najhoršia herečka - Brigitte Nielsen, Najhoršia herečka VR - Sandahl Bergman. ()

LadyPupu

Škola v přírodě, 80. léta a Rudá Sonja na videu v rámci odpolední pauzy. Super zážitek do té doby, než nám to soudružky vypnuly. Ze sentimentu dávám 3 hvězdy. ()

Ertai

Mno... je tam Arnie a hudba od Morriconeho. O mnoho více pozitivního nenalézám, ale celek vyznívá jako poměrně vtipná pseudofantasy taškařice. ()

gjjm

Jak jsem se k tomuhle jinak zcela nezajímavému filmu dostal? Velmi jednoduše. Na cédéčku Best of Ennio Morricone se mi líbilo main theme. Skutečně, je to možná nejlepší fantasy soundtrack vůbec, atmosféru S&S světa vystihuje jako málokterá jiná hudba. A tím spíš je mi líto, že film, ve kterému tak úžasná hudba hraje, je tak debilní. Zvlášť úvodní scéna - probuzení pornoherečky moudrým duchem - patří k nejblbějším scénám žánru. Postupem děje se film trochu zlepšuje a má dokonce i docela slušnou atmosféru, ovšem nechutnost efektů (nezvládnuté jsou i triky meteorologických jevů, a to se zas tak často nevidí - o té namalované dinosauří kostře se radši ani rozepisovat nebudu), herců, bojových scén (to ty rekvizity mečů nemohli udělat tak, aby aspoň v y p a d a l y jako kov?) a výpravy je tak neuvěřitelně neuvěřitelná, že to celé kazí. Není to prostě ani pořádné béčko a dějově je to brutální znásilnění skvělých Howardových povídek, právě tak brutální, jaké by si zasloužily všechny "herečky" tohoto filmu. Jednou z příčin debility je evidentní snaha navázat na Conana a využít jeho prostředků, což je prakticky urážka tématu. Pokud Con... pardon, Schwarzennerger říká, že to je nejhorší film, ve kterém hrál, pak musím říct, že je to z velké části vina jeho a jeho příšerného hereckého výkonu. Ovšem, kdyby ten film neměl žádnou jinou historickou úlohu než být promítán k soundtracku, splnil svou úlohu výtečně, a proto dávám relativně slušné hodnocení. Ten vychvalovaný soundtrack k poslechnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=91ye_YUNJVI P. S. Mimochodem, jediný film, jaký jsem zatím viděl, kde je jméno skladatele uvedeno PŘED jménem režiséra - a plným právem. ()

ivan bohatyr

To tam nenašli lepší babu, na tuto roli je strašná. Škoda, že od Barbara Conana musím dát míň za Ničitele Conana a za tento ještě méně, přestože takové filmy zbožňuju. V conanovi to bylo hlavně za Arnolda, ale tady už moc vidět není a když on zabije 10 chlapu, s jeho svalama to beru, ale taková vyzáblina je pro smich a o tom malym děcku radši nemluvim. ()

noriaki

První díl dobrodružství barbara Conana má díky výbornému soundtracku Basila Poledourise přezdívku nejdelší videoklip na světě. Nepřiznané třetí pokračování se může pochlubit hudbou neméně geniálního Ennia Morriconeho. Ta je na něm asi to nejzajímavější. Dlužno dodat, že mistrovy melodie se k fantasy nehodí. Ať už se na plátně odehrávalo co chtělo, tak jsem v duchu viděl vyprahlou krajinu Divokého západu, nebo mlčenlivého Venturu v nějaké špičkové francouzské detektivce. I proto filmu chybí atmosféra předhistorické historie, která charakterizovala jeho předchůdce. Bez něj jde jen o tuctové fantasy s několika zajímavými scénami a s větší cameo rolí Arnolda Schwarzeneggera. Na Brigitte Nielsen v koženém oblečení je sice radost pohledět, jenže repertoár výrazů mají zhruba stejný a už se to nedá vydávat za masku bojovníka. Dojem nezachraňují ani ostatní postavy, ani prapodivně vystavěný příběh. ()

Madadajo

V daném žánru je film vcelku průměrný, jen jsem si občas říkal, jestl se Rudá Sonja nevěnuje kulturistice nebo vzpírání. Sice tomu její vzhled nenapovídá, ale v souboji s Arnoldem si dovolí meč držet jen jendnou rukou a při zkřížení obou mečů dokonce i touto jednou rukou vzdorovat a přetlačovat se s Arnieho malinkýma ručičkama. Páni! ()

Danny F.

Tak já to vidím jako Conan ničitel a Barbar Conan dokupy. Příběh je to v rámci fantasy pěkný a koukatelný, ale místama trochu nudnější, což zachraňuje akce svalovce. 65% ()

JohnSmith

Jako malej jsem ten film žral. Asi jsem u toho měl zůstat a nekoukat se na film znovu. Je to fakt strašná chujovina a ještě hrozně natočená. Arnold s Morriconem jsou sice výborní, ale to je na jeden film trochu málo. ()

lykan9

Z nostalgie a kvůli skvělému prostředí a dobrým trikům a maskám dávám dvě hvězdy. Jo a nesmím zapomenou na Paula L. Smithe, ten byl skvělý. Jinak kromě Arnieho, který předvedl spíše průměrný výkon, se jednalo o herecké peklo a scénář byl také podprůměrný. Jako dítě jsem Rudou Sonju zbožňoval, ale nyní se divím proč. ()

VanTom

Jelikož zde má Con… tedy Kalidor jen vedlejší (byť v titulkách hlavní) roli, dostal pro mě Howardův hyborský svět osvěžující dávku sexappealu navíc. Brigitte Nielsen se totiž do role (barbarské) bojovnice perfektně hodí, protože v topornosti hereckého projevu si s Arnoldem v ničem nezavdá. Skvělá dvojka! :-) K tomu výprava vypadá překvapivě slušně, triky taktéž, dětinskost rozmazleného princátka se dá přežít, no a "cválavá" hudba maestra Morriconeho nepotřebuje komentář. Celkově mi Rudá Soňa (jako neoficiální třetí část conanovské trilogie) přišla mírně povedenější než Ničitel. ()

Kalidor_

Tohle je pro mě prostě srdcovka. Fantasy příběh je to sice ubohý, ale nostalgie, Arnold ve vrcholné formě co na svých bedrech (občas doslova) zachraňuje skupinku, a geniální hudební složka Ennia Morriconeho (kde motiv hrdinský a love motiv jsou naprosto famózní), mi nedá než to zvednout až na čtyři hvězdičky. ()

Death

Nejvetsi omyl serie o Barbaru Conanovi byl reziser Fleischer. Uz Nicitel Conan byl dost podprumerny, ale Ruda Sonja ho presto ve sve stupidite dokazala prekonat. Proboha, kde vyhrabali toho cinskyho spratka (nebo co byl zac)-doted je mi z tech jeho kecu blbe(mozna prispel i priserny dabing). Scenar sice nebyl tak uplne spatny(asi lepsi nez u Barbara Conana), ale to provedeni, jednim slovem katastrofa. Odflaknute triky i boje, no zkratka dost zoufaly pokus o fantasy film. ()

JančiBači

Jeden z filmov mojho detstva.Arnie bol moja hviezda. Je mi jedno,že je to zle zahrane,že Bridget Nielsen nevie vobec hrat..ako celok to u mna prešlo.Keby to ale nakrutia teraz,a tak isto,bol by som nekompromisny ()

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

23.06.2019

S režisérem Bryanem Singerem (X-Men: Apokalypsa) teď v Hollywoodu nikdo nechce být moc spojován, dohnala jej totiž minulost, a po jeho vyhazovu od Bohemian Rhapsody to s jeho kariérou zkrátka… (více)

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

29.06.2008

Jen předevčírem jsme psali o projektu War of Gods, Tarsemem Singhem režírované fantasy na motivy příběhů o Théseovi (to je ten chlápek, co si kutálel klubko labyrintem na Krétě a zapíchl tam… (více)

Meče, magie... a spousta krve!

Meče, magie... a spousta krve!

02.06.2007

Fantasy byl ještě nedávno žánr, jehož by se žádný hollywoodský producent nedotkl ani v gumových rukavicích. Dnes je situace mnohem radostnější. Ovšem jen v případě, pokud vás baví koukat na další a… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga