REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)

S.Quentin QUALE

To byla ale taškařice, tahleta svajba! Takže postupně - několik velice dobrých scén, spousta mizerných scén, párkrát se mi i protočily panenky. Jako zombie horor to možná sahalo po průměru. Ale teď - může mi někdo vysvětlit, z jakého důvodu se to jmenovalo REC? Doprdele dyť už to nebylo ani FF. Kdyby se to jmenovalo "Wedding of the dead", tak bych nad tím mávl rukou, ale toto.....ještěže to mělo jen 80 minut, netrpěl jsem dlouho. Tfuj! ()

Satan

Jako samostatný film tohle nikoho nezajímá a ani nemá šanci zabodovat. Po titulku = po 21. minutě = po zavedení klasické kamery se jedná o šablonovitý zombie survival horror, kde se místo headshotů káže z Bible. Opravdu jen sporadickými nápady (naslouchátko) Plaza "svůj" díl neobhajuje a jeho vklad k této sérii je vyloženě mimo kolej. Od prvních minut totiž posílá veškerou atmosféru do kopru, situuje děj do krásného zámku, kde se odehrává pohádková svatba v ideální den bez mráčků. Dvojka byla geniální v tom, že vzala koncept z jedničky a stejnými nástroji ho obrátila o 180 stupňů. Ve trojce se sice o jakýsi nový rozměr Plaza snaží (černý humor? citace a odkazy? klasická kamera?), ale zoufale zakopává ve stimulech divákovi, v tíživé atmosféře a ve faktu, že existují dva díly předtím, které tuhle sérii definují úplně jiným způsobem. Tohle by mohlo fungovat za předpokladu, že by se název přejmenoval na Zombie Invasion: Massacre at the Wedding a over the top scén by bylo víc (motorovka). Sice by to byl jen další z mnoha zombie filmů ušitých horkou jehlou hraných na efekt, ale aspoň by to nezpůsobilo takovou bolest fanouškům série. Proč se Balagueró třetího dílu nezúčastnil mi není známo, každopádně to jako postup viru do ulic mohlo dopadnout daleko lépe. Závěrečná Apokalypsa může sérii buď spláchnout do sraček nebo jí dát důstojnou tečku. Cloverfieldovské pojetí se v tomto případě přímo nabízí. Hvězdička navíc za to, že to ten zmrd z OSY nepřežil... BTW aktuální synopse k filmu je úplně mimo. [Přesná stopáž: 77 min] ()

Peytl

Ano, má milá Phobie, dnes nastal ten den a já plním svá odhodlaná slova z nedávné minulosti. Ale i pro vás ostatní pár rad do života. Být vámi, pak bych si již dával větší pozor, než se rozjuchaně vrhnete na obálku s pozvánkou na svatební veselici, byť s vidinou zábavy a žrádla zadarmo ( i když ???), hlavně pokud se vám zdá nevěsta k nakousnutí, pak bych byl velmi obezřetný, i kdyby se mejdan zdál tak velký a úžasný (jako zde), že by si na něj našinec musel vzít šestnáct úvěrů. Na druhou stranu, co by to bylo za svatbu, kdyby se tam strejda s bratrancem trochu nepokočkovali, ne? Když už se vám to trošku zvrtne, stejně jako krizí zmítaným ( a že se kroutili) Španělům, pak je nutné mít po ruce aspoň flanďáka, chlapa převlečenýho za sýr ( s kvérem!) nebo v brnění, či nějakou jinou bizarní postavu, čím šílenější tím lepší. I přesto ale musíte počítat s tím, že o takové svatební noci zažijete podstatně víc krve, než by se jí mělo objevit na prostěradle ortodoxního katolického páru v jejich deflorační večer. Tentokrát jsem byl rád, že se kamera (až na začátek) vrátila do ruky kameramanovi, protože natáčet mi někdo svatbu mobilem drženým prdelním svalem, pak bych ho rád do té prdele kopnul a motorovkou upálil palici (možná je v tom ono vysvětlení počátku krvešílenství)...mimochodem, motorovka, super přístroj, a Osman Lafita by se posral v teplém úžasu, kdyby viděl, jak a čím se tvoří ve Špáňu večerní toaleta. Kvůli takovým scénám, jako je zmiňované postřižinovské zkracování sukní a hlav, nebo cpaní se důchodců do autobusu, zřejmě aby si sedli, nějakým bezva lekačkám, parádním maskám, dávám 4/5. Konec, který tady nevybleju, mě lehce nasral a film opět trochu sráží, pak už jsem téměř na 3/5. Jenže protože vím, že se na REC 3 bude nadávat hromadně, pak já to přepálím a u čtyř zůstanu, i když si to vzhledem k starším bratříčkům nezaslouží. Nečekejte REC a to není žádnej KEC, prostě taková milá zombárna. ()

2-Xtreme

Od [REC]³ Génesis som čakal dve veci: Za prvé, že sa mytologia filmu o nákaze, posadnutí (a bohvie o čom veštkom to je) sa viac priblíži a divákovi ukáže ako to vôbec začalo a čo všetko za tým je. Za druhé, že sa séria opäť pohne do vôd originality a tentokrát aj Plaza predvedie nejakú novinku. Zo spomínaného film sa splnila asi tak 1/10. Mytologia na bode mrazu. Pes s besnotou, pohryznutie a jeden záber na TV kde sa odohrávajú udalosti z prvého dielu? To je rana pod pás. Genesis je klasický zombie film, film o nákaze a nič viac (a dokonca nijak extra dobrý). Nadväznosť na prvé dva diely minimálna. Plazovi by som ruky odťal za to, že do filmu vsunul vtipné prvky a tým pádom zabil akúkoľvek vážnosť a atmosféra sa nemala ani kedy dostaviť. Zbytočný diel, ktorý ani nemusel vzniknuť, pretože sa vlastne nič nové nestalo. Dúfam, že [REC] Apocalypse toho ukáže viac a splní vysoké očakávania. ()

sullafelix

Rec 3 ...kauzalny nexus logickych suvislosti deja sa utapa v naivite scenara a bludnych dialogoch ale pre horror XXI. storocia to podla mna nie je vobec nic nezvycajne, takze ziadne velke ocakavanie som od tohto projektu ani nemal . Je vsak zrejme , ze reziser Paco Plaza bez pomoci Jaume Balaguera nedokaze narabat s mysteriou predoslych casti a pripadne ju aj umocnit /autokraticky vedena umelecka syntax do konecnej podoby nepriniesla v jeho pripade vytuzene ovocie co sa odrazilo okrem ineho aj na imdb ratingu/ Masky , komparz , spravanie sa postav , vsetko podpriemerne odflaknute a voci kamere by som snad ani nejake extra velke vyhrady nemal. Zaverecnych 5 minut filmu je z mojho pohladu vskutku porovnatelnych s predoslymi castami ...neoplyvnilo ma to vsak ani do tej miery aby som mal z tohto filmoveho pocinu priemerne alebo vyrovnane uspokojive pocity ... davam poctive ** ()

Vančura

Stejně zbytečný film jako dvojka; celkově nechápu, proč se musí každý jen trochu lepší horor rozmělnit milionem sequelů. Btw. překvapilo mě, že to na rozdíl od jedničky a dvojky obsahuje i občasný humor, není to tedy čistokrevný horor; moc vtipné to ale není, a strašidelné už vůbec ne, takže na mě ten film nefungoval a splývá mi se záplavou jiných zombie filmů (mj. i kvůli nevýraznému obsazení). Jo a název filmu je zavádějící, protože se žádné vysvětlení původu viru - které jsem tam bláhově očekával - nekoná. ()

kingik

Byly to zombíci nebo démoni? Co tohle vlastně bylo? Horor, (sebe)parodie, komedie nebo idiotská kravina? Od každého trochu, a to poslední jmenované především. Tenhle maglajz trval sice jen 70. minut, ale mně bohatě stačilo si španělskou filmovou produkci nadlouho znepřátelit, a všem Rafu Nadalům se příště velkým obloukem vyhnout jako smrduté stoce. Připravovaný další díl si s velkou pravděpodobností nedám, protože tenhle přiblblý, mě nádherně odradil. Takhle dokurvit hororový žánr. Pak už se nedivím, když si někdo pustí tenhle film, a ostatní horory, vinou tohoto, pak končí v negativních číslech. Po tomhle kousku je každý americký horor zlatý až platinový. Svatební veselí přeruší nenadálý vpád nepozvaných svatebčanů - zombíků. Nikdo se nad tím nepodivuje. Jedná se totiž o prequel a současně třetí díl slavné, a podle mě úděsné španělské hororové série Rec točené ruční kamerou. "Rozjuchaní" zombíci dávající si nebohé svatebčany jako hlavní chod ze svatebního menu, je v tomto případě jev prakticky normální. Netrpělivě očekávaný prequel se od svých předchůdců liší také hlavně tím, že ruční kamera je využívaná cca do 20. minuty, pak následuje teprve titulek s detailním záběrem na ruční kameru ležící na podlaze s blikající kontrolkou nahrávání. Pak se strhne vřava, nakažený strýček už není hodným strýčkem, nevěsta s vypoulenýma očima se nakrátko odloučí od svého milovaného ženicha a hned tak se nesejdou, ale zato tenhle díl postihla ne ani tak tajemná nákaza, jejíž původ se nedozvíme, ale hlavně nablblost telenovel. Úvodní dvacetiminutovka se dokonce v tom tak vyžívá, že ani nemáte pocit, že byste sledovali horor. Zaláskovanost obou hlavních, a poměrně necharismatických protagonistů, byla tak idiotsky přehnaná a rozhodně ne tak umně vystavěna, aby se to dalo brát jako režisérův záměr. Apropo, Paco Plaza je pěkný pako a otřesný režisér, a pokud to ještě neví, tak mu to právě vzkazuji. Točil tak otřesně s idiotskými dialogy a naprosto bez napětí, hororového i goreového dusna a zombíci byli designově úplně ubohoučcí. Když k tomu přidám trapné náboženské kecy z úst jakéhosi faráře, které zastaví řádění rozběsněných zombies, je to celé k smíchu. Abych ho nezadupal úplně do rozkydlého bláta, tak dvě závěrečné scény se povedly. Jedna, kdy nevěstu kousne zombík do ruky a její ženich se v zoufalosti odhodlá k useknutí její končetiny, aby se infekce nerožšířila do celého těla, ale stejně to nepomůže, a pak závěrečné vytržení ženichova jazyku při vášnivém polibku s milovanou, a následné rozstřílení na hadry obou biologickou jednotkou. Jenže vše předtím děs, gumové masky, motorová pila nevyužitá dostatečně, a navíc hloupě položená kdesi v podchodu a spousta dalších nelogičností a debility soustředěné do sedmdesáti odvarových minut. A k tomu nefilmový jazyk, jakým španělština je. Odklon od série zcela zřejmý, v nestylovém střídání výše zmíněných žánrů se filmu nedaří. Nečekal jsem zázraky, ale takovou hovadinu, aby v hororovém žánru pohledal. A co je mně do nějakých španělských kravin. Na americké horory to nemá ani v jedné milisekundě. Naprosto vzorová slátanina s divně pojatou režií. Zřejmě z nadějné dvojice Plaza-Balaguero, je ten druhý jmenovaný tím lepším a stylovějším. 30% () (méně) (více)

dr.horrible

Keď nedokáže vybudovať ani náznak atmosféry, či napätia, je jednoduchšie si sám zo seba robiť srandu, aby to vyzeralo ako blbosť zámerne. A že to je blblosť. Slabučký diletantský odvar zombie hororu, ktorý na úspechu prvých dvoch dielov iba parazituje a pritom s nimi nemá zhola nič spoločné. Dokonca ani po technickej stránke sa to nedá porovnávať. Vymizli všetky rýchle, zmätené strihy, ktoré nás neustále udržovali v napätí a nahradil ich pomaly plynúci, hlúpy príbeh. A najhorší bol ten humor. Zakaždým, keď sa Plaza snaží byť vtipný, je to trápne a zakaždým, keď má byť vážny, je to síce trápne tiež, ale zároveň na smiech, a to že bol úmysel, nech rozpráva niekomu inému. Na tomto filme je jasne vidieť, kto je naozaj režisérom Recu a Rec 2. Jedna hviezda za tie zhruba tri gore efekty, ktoré sa vo filme objavili a druhá za štylizáciu hlavnej hrdinky do postavy nevesty s motorovou pílou. Tá sa mi páčila. Škoda jej. 30% ()

Carol Pifková

Tak tu máme krásnu postupku. Tretí RECtálny film má odo mňa 1*. Dúfam, že slovo rectálny som nikomu neprebrala, pretože v poslednej dobe tu padajú sprosté obvinenia z kopírovania ale prisahám, že ma to napadlo z mojej vlastnej prázdnej hlavy a akékoľvek zhody sú náhodné. Nemôžem si pomôcť ale čo nový Rec to nová sračka. Milujúci sa nemŕtvi, ktorí spolu držia aj po smrti, ktorá ich vlastne rozdelila? Čo to bude nabudúce, svadobný obrad nemŕtvych? Plodenie malých zombíčat? A teda ja vám neviem ale prečo v zombie filme musí byť vždy jeden tlstý? Vždy potom viem, ktorý z nich bude určite zombie, no presne tak vždy ten najviac rôsolovitý alebo ten čo sa najviac podobá na fotku verbala. ()

Frajer42 odpad!

Pako Plaza nezklamal ani po třetí. Opět se mu podařilo vytvořit superkokotinu nejhrubšího zrna, která se už nemůže líbit vůbec nikomu. Vzhledem k tomu, že je ve filmu vše k posrání špatné, tak se člověk musí umět radovat z maličkostí, takže mimika a gesta strýčka byly vtipné. Myslím, že postrádá význam kritizovat film po jednotlivých částech, protože bych se jistě ukritizoval. Kdo měl tu smůlu s tímto snímkem ztratit 80 minut života, ten jistě ví o čem teď píšu. Nezlobte se na mě, ale taková pičovina, jakou bezesporu předčítání bible do rozhlasu je, může napadnout pouze totálně retardovanýho idiota. Za to by si řešisér zasloužil ukřižování v přímém přenosu, které by vysílala TV Nova. Všem, kteří se na filmu podíleli bych přikázal sežrat svá hovna, vysrát je a sníst je znovu. A to, že se snad chystá další pokračování považuji za naprostou nesoudnost, neúctu ke kinematografii a totální zradu vůči všem divákům. Člověk nemusí být vědma, aby mu bylo jasné, že i čtvrtý díl bude naprosto debilní s bude oceněn stejně jako tento - tedy opět odpadem! ()

AppleCore odpad!

Paco Plaza to nepokazil! Během prvních patnácti minut jsem tak nějak očekával takovej ten "recovskej" standard, když se ale dění prolnulo do normálního filmu a začal tam běhat Spongebob, neschopnej rytíř a jeho drahá polovička s motorovkou, veškerá atmosféra a brutální stránka jakoby společně s původním pojetím ustoupila. Už to neni ten dechberoucí nářez, už vám nebude naskakovat husí kůže a už nebudete mít nutkání řvát společně s postavami. Stala se z toho naprosto rutinní a věru neoriginální záležitost, která doplácí na neschopnost režiséra budovat jakoukoli atmosféru či emoce. Vlastně mi po celou dobu sledování bylo úplně jedno, jak rytíř s nevěstou skončí, nutno ale dodat, že právě konec nakonec zachránil film od odpadu. Doufám, že Jaume Balagueró taky nevytvoří něco takovýho (na filmu je vidět, že předchozí dva fláky má na svědomí z 90% právě on), přeci by nechtěl tak skvělou sérii takhle zazdít. Paco Plaza to posral! ()

Kudly4

Mně se to dost líbilo, sem tam jsem se i zasmál. Mixér, motorovka a useknutá ruka = chuťovka. Rec 1 samozřejmě bomba (5*), Rec 2 mírně nudil (3*), Rec 3 (4*) romantický, vtipný masakr. ()

MikeCool

Příběh vůbec nenavazuje na 2.díl. Po dvaceti minutách filmu plného zdlouhavých dialogů se konečně dočkáme nějaké té zombie. Od této doby mě to docela chytlo, ALE pak přišel velký zlom a to, že po nějaké půl hodině se přestalo točit pomocí Found Footage, což je u filmu s názvem REC hodně velký problém. Potom také to, že zmutovaní lidé chodili jako hlemýždi, vzpomeňme si na REC či REC 2, tam když se objevila nějaká potvůrka tak během mikrosekundy okusovala člověku krk a nebo byla přilepená na kameře. Pro mne určitě hodně velké zklamání. ()

Kothy

Prequel k Rec. Všechno to začalo na jedné španělské svatbě. Sice na ně ženich s nevěstou vyzráli, ale nepočítali s jednou věcí... Škoda toho konce, ani amputace nepomohla. ()

swamp

Po prvních dvou dílech, které byly příjemným osvěžením na poli hororů, přichází část třetí, režírovaná tím větším "pakem" z původní autorské dvojice. Všechno je tady ovšem tak nějak špatně, skoro až komediálně - a snad to i vypadá, že je to tak schválně. Do rozjeté série se to však vůbec nehodí. Uvidíme, čeho se dočkáme od čtvrtého dílu režírovaného kolegou Balaguerém. ()

Campbell

Do žánru bych ještě přiřadil komedie, protože občas mi to tak přišlo. Některé scény mi přišla až přespříliš odlehčené, že to tvůrci nemohly ani myslet vážně. Nicméně jsem se na film hodně těšil ale co následovalo bylo zklamání které ukázala už dvojka. Je tu sice krve dost a gore je pěkné, a i zombie jsou slušný svině. Ale ted přijde na řadu humorná stránka která se k filmu prostě nehodila. Navíc je to Rec(což znamená nahrávání) ale to co dělalo rec Recem se nedočkáme, handycam tu není využit jedině na začátku ale ten je bez zombíků, takže nuda. Zombí jak jsem říkal jsou strašný svině ale masky samotné nic extra. A bohužel ani postavy mě moc nebraly a dost mě nudily. tohle je spíše vyloženě pro fanoušky zombáren, nedávno jsem viděl Quarantine 2 a ta se mi líbila o něco víc. Ale i tak dám 3*, za hezké gore, a za pár dobrých scén. ()

PetrPan

Jak z výborného hororu vytvořit křečovitou komedii...nesmál jsem se, nebál jsem se a dokonce jsem nebyl ani zhnusen nějakou to vydařenou požíračkou.. ()

SeBig

Při tak krátké stopáži, jsem se ani nestihl nudit, takže hodnotím spíš pozitivně.. hlavní charaktery mi byly u prdele.. jen jsem čekal kdy už všichni skapou. ()