Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

cariada

Na motivy klasické pohádky, je jasné že tady se to muselo hodně rozvinout neboť pohádka samo o sobě je poměrně jednoduchá a krátká. Jakási vesnice v lesích, kde se bojí vlka, ale on to není vlk nýbrž vlkodlak. Karkulka je krásná Valerie, která nosí červený plášť . Nejvíc mě pobavilo, když voják (černoch) otce Solomona ho zastřelí a oplatí mu stejnou mincí to co udělal jeho bratrovi. Celou dobu jsem přemýšlel , kdo že je ten vlkodlak a nepřišel jsem na to, záměrně nás to svádí na jinou stopu. Má to pěkně ponurou atmosféru, s dobrým koncem. ()

Joges

Atmosféra, výprava i hudba filmu je výborná, skvostná, herci jsou dobří (žádné béčka). Logika příběhu (především závěrečné finále) a děj samotný však pokulhává. ()

Crawler-D

Hláška o velkých očích pozbývá smysl, když je pronáší někdo s tak velkýma kukadlama jako Amanda Seyfried. Na Červené karkulce je nejpřekvapivější, že i když dokáže vykouzlit krásnou barevnou kompozici rudé na bílé, ale hlouběji či rozvětveněji s tím nepracuje a v řadě ostatních míst plácá pestré barvy do nesnesitelně kýčovitých obrazů. EMOcionálně kulhající trojúhelník je důvodem, proč se film roztáhl na sto minut, a také zabíjí jak původní poselství pohádky, tak i dojem z filmu, který v lepších chvílích opisuje z atmosféry Bratří Grimmů Terryho Gilliama. Ale je jich málo. ()

C0r0ner

Ten popis jakože fantasy, horor a tak je hodně mimo. Co ale čekat od režisérky, která si pár let předtím střihla supersračku Stmívání? Červená Karkulka je prostě jen natočená klasická pohádka okořeněná o pár změn, které však na zajímavosti moc nepřidají. Průměrný film ve všech ohledech, který napoprvé nevadí, ale další projekci rovnou zamítá. 55% ()

pabab

Na historické a fantazy filmy sa teším dlho dopredu, ale väčšinou zbytočne. Jednoduchý , úplne predvídateľný dej,stupidne až priblblé dialógy, spadnutie do inkvizičných postupov , zaslúžená odplata. Bieda. Nezachránil to ani Oldman a čistulinká Amanda. Do zúrivosti ma ale dokázal privieť nagelovaný účes drevorubača Petara a upravené kotlety ()

Pajky3

Ale no tak, tak špatný to nebylo. Byl to mix Ospalý díry, Vesnice a nějakýho Vlkodlaka. Billy Burke letos nedostane dobrou roli. S červenou karkulkou to zas až tolik společnýho nemělo, kromě noční můry a pár detailů. Oldman je patřičně slizkej a Amanda je sympatická karkulka. Žádný extra překvapení se nedějou a jede si to hezky v šablonce. Pro mě je to někde na hranici 60% ()

Morzael

Zase tak strašné mi to nepřišlo, čekal jsem horší slátaninu. Romantická stylizace vesnice a krajiny se mi líbila. Mělo to své kouzlo, i když místo to bylo až moc emo. Soundtrack také nebyl úplně k zahození, a Gary Oldman skvělý jako vždycky. Rozhodně to překonalo Twilight srágoru, jejímuž srovnání se film v době svého vypuštění nevyhne. Jen herec Shiloh mi přišel velmi nesympatický svým arogantním ksichtem, který za celý film nezměnil. Jinak celkem příjemná podívaná na líný nedělní večer. Slabší průměr. ()

Dannysek4U

Nic proti tomu, že si filmaři berou do úst pohádky. Stejně tak nic proti tomu, když je přetvářejí v dark fantasy snímky laškující s hororem. Speciálně Grimmovské krvárny si stejně jiný přístup nezaslouží. A dokonce ani nic proti Catherine Hardwickeové. Třebaže *Stmívání* opravdu není vrchol kinematografického umění, aspoň něco málo v něm bylo. Jenže i když nemáme nic proti ničemu, stejně *Červená karkulka*, kterou režisérka uvedla letos do kin a u nás na placky, úplně zřetelně nefunguje. Přitom ale má zcela viditelný potenciál. Hra s barvami a hlavně kontrast červené pláštěnky s bílým sněhem úplně svádí oči ke hříchu. Dřevěná vesnička na okraji Černého lesa je taky k zulíbání. Nápad s příjezdem plus mínus inkvizice není originální, ale dá se s ním pracovat stejně jako se samotnou pohádkou nepohádkou, kde jeden nakrknutý vlkodlak vymaže z matriky v podstatě celou jednu rodinu respektive vesnici. Jenže to by Harwickeová, ale spíš producenti, museli chtít opravdu točit něco, co má pokud ne rovnou koule, tak alespoň touhu postrašit diváka. Ale ne, bylo rozhodnuto otočit se k žánru zády a možnost vytvořit něco opravdu výjimečného, autorsky výrazného, padla za oběť další teenage free cool ptákovině, jejíž stravitelnost končí ruku v ruce s maturitou. A proto je zde najednou rozháraný milostný trojúhelník roztomilé koketky s dvěma chlapci z vesnice, svádění smíchané s nevinnou láskou, jakýkoli nádech opravdové erotiky postrádající párty a la středověk, spousta jalových replik, rodinný konflikt, nahlouplá detektivní zápletka... prostě kočkopes, který svojí necelistvostí, neutralitou a diskotékovou rádobystylovostí dokáže zabít všechno kolem. Včetně výkonu Garyho Oldmana, který sám o sobě stojí za starou papuč, a včetně parádního vizuálu, který mohl z *Červené karkulky* udělat legendu. Ale nestalo se. Hlavně že první ročník na střední škole tleská. Promrhat takovou reálnou šanci na úspěch je vážně na pěst... ()

necisty

Asi si to 4 nezaslouží, ale já mám rád Catherine, která alespoň ty romantické scény dotáhla k lepšímu, ale zase si naopak myslím, že ty akčnější jí moc nešly:(. Pak mě to vlastně ničím vyloženě nenaštvalo, jen jsem se nedočkal ničeho co jsem od toho očekával. Bylo to prostě slabší. Takové větší pozitivum je v tom, že opravdu nevíte, kdo je vlk:). ... Souhlas s Malarkey a Lima ()

pufina

Od Catherine Hardwicke jsem předem nic velkolepého neočekávala - a možná to je i důvod, že nejsem příliš zklamaná. I přes zklamání jsem se dočkala milého překvapení (a to i díky své slepotě při čtení obsazení), byl tam Gary Oldman - měl naprosto výbornou roli a Amanda Seyfried jako Karkulka se mi taky moc líbila. Film hodně drží herci, atmosféra je docela slušná a už ani nedovedu říct, jaká hudba film provázela (asi byla málo výrazná nebo jsem ji automaticky nevnímala). A taky jsem byla dost zvědavá, kdo onen vlkodlak bude - a to pro mě bylo docela překvapení (celý film jsem uvažovala, kdo to bude a všem jsem kontrolovala oči, což mi moc nepomohlo, pač snad všichni je měli hnědé!). Líbilo se mi zakomponování "A babičko, proč máš tak velké oči? Abych Tě lépe viděla... " a stejně tak scéna s kameny, kterým naplnili břicho vlkodlaka.. Je to takový slabý průměr, hodnocení jsem zaokrouhlila jen díky hercům (za tu jejich snahu).. ()

Martrix

Diváku, proč máš tak velké oči? To proto, že to byla taková sračka, že jsem je měl pořád vyvalené. A diváku, proč máš tak velké uši? To proto, že jsem si je pořád zakrýval, abych neslyšel ty blbé kecy. A diváku, proč máš tak velké zuby? To abych mohl kousnout do prdele debila, který tuhle kravinu napsal! Nemá smysl psát o nevyužitém potenciálu. Ten scénář, totiž žádný nemá. Je to hollywoodská slátanina, která spadá do subžánru horor pro děcka. A protože už náctek nějakou dobu nejsem, tak mě ta linie o rádobynešťastné lásce několika teenagerů, vysloveně otravovala. Jenže pak už tam zbyl jen ten vlkodlak a postava mírně jeblého vlkodlakobijce, takže ani nebylo komu fandit. Co se ale tvůrcům upřít nedá je, že "nevykecají" kdo onen vlkodlak je a celý film se daří tuto atmosféru nejistoty vcelku zdařile udržovat. Což je sice veliké, ale jinak úplně osamělé plus tohoto filmu. Načančané béčko. ()

pakobylka

Pohádka, která se zhlédla v krvavém měsíci ... a následovala ho po stezkách vlkodlaků - vyzbrojená křehkým dívčím půvabem, nerozvážnou mladickou odvahou ... i zahořklou, fanatickou krutostí. Drží se ve stínu ... a našlapuje zlehka, věrná všem pohádkovým zvyklostem - nemůžete po ní chtít víc. Její afektovanost je jen zdánlivá - ve skutečnosti je otevřená i nesdílná, živočišná i zasněná, prozaická i mystická, zdrženlivá - i trochu vyzývavá. Umí být trpělivá - s dětinskou radostí rafinovaně číhá v záloze, pohrává si s rudou barvou a s proměnlivým výrazem očí. Nemá v sobě ani stín chladu či kalkulu pečlivě vyšperkované Love Story z temných časů plných pradávných mytických bytostí. Nelze jí upřít určitou vzdálenou podobu s "Twilight ságou" (přesněji řečeno s jejím prvním dílem), což je dáno stylem režie - Catherine Hardwicke se zkrátka nezapře. Nicméně "Červená Karkulka" je svá - vzdorovitá a zatvrzelá ... neústupná ... nedětská ... skoro dospělá - a řekla bych, že si na tom převelice zakládá. Digitální podoba milého vlkodlaka je sice kulantně řečeno nepodařená (popravdě takovou hrubku nedokážu pochopit ... vzhledem k roku, v němž se zrodila) - leč kvůli neobyčejně sevřené, sugestivní, téměř intimní atmosféře jsem se rozhodla ten nemilý ... nemalý detail pro tentokrát přehlédnout. P.S.: Kdo je horší - člověk nebo vlkodlak ? ()

Juto

Červená čiapočka sa snaží kombinovať prvky z už zavedenej mytológie a zároveň ukázať všetky psychologické aspekty príbehu. 6/10 ()

c.tucker

Takže si to shrňme (a hlavně dámy v čele s Amandou v tomhle filmu by toho měli dalo více shrnovat): je tu jedna pohádka o zlém vlkovi a hodné dívce v červené karkulce co nese babičce přes les svačinu v košíku - do tohohle byl napasovaný příběh o vlkodlakovi (který ještě k tomu nevypadá jako vlkodlak, ale jako přelostlej vlk jako byl ve Stmívání, proč?); příběh rozervaných (duševně i fyzicky) mládežníků a jedné rodinné krize; aby toho nebylo málo přijíždí velký lovec dravých nadpřirozených stvoření, katolík a milující otec v jedné osobě (proč tam pro Boha ukazovali ty děti?); a nakonec strach a hrůza vesničanů někde uprostřed hor, kteří byli docela dobře situování do všeho a o všem měli velký přehled a na úplný konec lovec má dva černé (?) bratry jako pomocníky. Je to napěchováno velice povzbudivými záběry hor, mlhy, sněhu a stromů s divnými větvemi. Tak či onak to nebylo tak hrozné jak si člověk může myslet a v celkovém pohledu se zavřeným jedním okem to bylo docela stravitelné a když nad tím člověk vůbec nepřemýšlí, tak je to příjemný film k odpolednímu čaji a s lahví rumu nebo jinou pochutinou, to musí být to pravé ořechové ;-) ()

Plangi

Madam Hardwicke se snažila o druhý Twilight, v což jsem já, jakožto vyvrhel mužského pokolení – fanoušek Twilight ságy, marně doufal. Takže, úvodní titulky byly první a poslední věcí, která mě potěšila, poněvadž Red Riding Hood oproti zmíněnému postrádá zcela zásadní věci: kouzlo a lehkost knižní předlohy plus sympatické herce. Výsledek je naprostý guláš podprůměrné teenage romance a fantasy klonu Van Helsinga s ne nečekanou ale nečekaně stupidní pointou. Netuším, kdo na tohle má zabrat…milovníci fantasy budou zívat stejně jako pravidelné odběratelky Bravíčka. Já málem zabral, spánkem. 40% ()

Iwus.ka odpad!

Katastrofa. Již po půl hodině sledování jsem měla chuť to odpískat, ale jak mám pak objektivně hodnotit, pokud nevidím celý film, že. S názvem filmu to nemělo až na červený plášť, lautr nic společného. Ten, kdo zplodil tak debilní scénář o ničem, by zasloužil pověsit za koule do průvanu. Málem jsem chcípla smíchy při scéně, kdy ve vesnici slavili. Buď všichni tak věrohodně předváděli tanec Sv. Víta, nebo prostě do komparsu nabrali pacoše z PL. Dlouho jsem neviděla takový výplach mozku. ()

animaxis

Dobrá dark fantasy,která mě uspokojila,když jsem hledal film s temnou atmosférou.Možná si říkáte,že se jedná jen o další "zbrutálněnou" pohádku,ale tohle nemá moc společného s pohádkou o Červené Karkulce.Příběh je dobrý,jako horor to moc nefunguje,ale jako dark fantasy ano.Musím říct,že jsem se u toho bavil mnohem víc,než u Sněhurky a lovce. ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?