Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

Petfruf

Ouuu máj góš! To se takhle režisérka Twilightu nenabažila nadpřirozena a místo pijavic nám předvádí vlkodlačí příběh, lehoulince inspirovaný Červenou Karkulkou (chvilky, kdy film kopíruje momenty z pohádky, jsou asi tím nejlepším na celém snímku). Líbil se mi vizuál, výprava, která mi připomněla tu a tam Sleepy Hollow, Village a aj ten zatracovaný Twilight. Hudebně jsem si tentokrát moc nepošmákla, přišlo mi, že ve filmu zazněly jen dvě písničky a jinak nic. Ale můj "biorytmus" v mobilu mi říkal, že jsem v těhle dnech na nejnižším prahu svého vnímání a emocí, tak jsem hudbu asi přeslechla. Nu což. Ani Oldman film nezachránil, jako, že mám ráda jeho záporáky, tak tady to byl nudný kopíráček Rickmanova šerifa od Robina. Holt už asi přes ty role hodných chlapíků zapomněl, co to je být opravdu ďábelský. Amanda je pro mě docela příjemná na koukání a ani její herecké schopnosti mě nijak nepohoršují. Nejvíc se mi asi líbila Valeriina babička. Film se sám o sobě dost táhne, protože boj proti vlkodlakovi není nijak napínavý a navíc je přerušovaný milostným tokáním Petera/Valerie/Henryho, které mohlo být i kratší. V podstatě jsem film dokoukala jen proto, abych zjistila, kdo je tady teda ten vlkodlak... ()

fmash

Nevkus. To je hlavní slabina Karkulky, těsně následovaná neumělým vypravěčstvím coby druhým zásadním neduhem. Vůbec netuším, proč to musí být takový bezduchý popík s lacině lákavým vizuálem — což kecám, protože docela jasně tuším, že je to kvůli cílové skupině, jíž jsou rozháraná děvčata ve věku kolem první periody. Nám starým vlk(odlak)ům se ale ježí chlupy, ovšem nikoli pubické, nýbrž na zátylku. Docela mi to přišlo líto, protože barvotiskové obrázky mi a priori nevadí, i když zjevnou podobností s jiným prokletím bří Grimmů jsem byl dostatečně varován. Přitom se v tom našlo i pár dobrot, ale všudypřítomná polopatičnost, laciné matení diváka, kýčovitost kol kolem... Nejzábavnější nakonec bylo, že jsem si neustále pletl babičku s maminkou. Nu což, byla to sračka, připadám si trochu zlý, když dávám jenom dvojku, ale při nejlepší vůli si nedovedu představit, že bych se na to někdy dobrovolně podíval ještě jednou. 2½. ()

buchli

Zdá se delší než těch 100 minut, postavy nemastné neslané, atmosféra trochu skřípe a Twilight číhá v každém záběru... ale na pohled hezké... a variace na pohádkové motivy taky potěší - hlavně některé detaily jsou obzvláště vypečené. (PS - nineweh nevěřte, vlk je Karkulka... a já jsem Brian a moje žena taky) ()

berusche

Tenhle snímek má několik pozitiv, kterými ale bohužel nemůže vyvážit ta negativa, které čiší na každém kroku. Nemohu a ani nechci v dnešní době stavit film jen na tricích, protože se je filmaři už naučili. Ne vždy totiž ty triky k atmošce potřebujeme. Trikové to tedy není, ale atmosféru to má opravdu slušnou. Zároveň mě docela zaujala kamera: od roztřesených záběrů pozorovatele, po zpomalené při průchodu červené kápě lesem jsem se docela nechala okouzlit. To, že si scénárista nedal nijak zvlášť velkou práci mě nepřekvapuje. Zároveň marně hledám tu cílovou skupinu. vyčítat ale režisérce, že jde ve stopách Twillight je podle mě zcestné, spíš je to taková směsice námětů, které už jsem několikrát viděla (vesnice sužovaná bestií, láska, která musí překonat i hory, a kletba, která se stejnak naplní). Nakonec tedy neotřelé zpracování tradiční pohádky to je, nicméně vlk byl trochu malinko amatérský. Do tří asi schází nějaký méně stupidnější závěr, který pohřbil to rozuzlení. ()

maverick10

Moderni variace na nudu a kyc v cervenem prevleku uprostred šedi. Catherine je z frustrace ze ji sebrali jeji upirky tak poblaznena, ze ono tema nehodla opustit ani v pohadce o cervene Karkulce. Stale se pribeh toci kolem milostneho trojuhelniku za prispeni nadprirozenych sil, kterych si ve fimu zase neuzijete. Nebyt Garyho Oldmana, ktery rozviril onu nudnou sed, prepnul bych asi na Barrandov a dival se na krerslene Smouli. ()

Fíla

Je to jako hra kočky s myší. Nerad říkám, že jsem se u filmu nudil, ale takových 70% času v tomhle ano. Sto minut pro mě bylo jako tři hodiny. Jediné co se mi líbilo je prostředí, jenže z toho kytka nevykvete. Dobrá je také hra,že celou dobu můžete hádat mezi 4 lidmi kdo z nich? 5/10 ()

applause

Mělo se to spíše jmenovat Karkulka a vlkodlak. Předělaná klasická verze karkulky, kde vlk je vlkodlak a má svou lidskou podobu, ale nikdo neví, kdo to je. Opravdu povedená zápletka, která mě dokonale oklamala a myslela jsem si, že vlkodlakem je Karkulčin milý, tak jak to na první pohled vypadalo. Ten se jím bohužel stal, změnil Karkulčino dosavadní přesvědčení a ona zůstala s ním. To ukazuje, že láska je opravdu všemocná. ()

M.i.k.e

po shlédnutí traileru vypadala Karkulka slibně,po zjištění jména režiséra nadšení opadlo,ale finální výsledek nakonec není tak špatný jak místní hodnocení napovídá.Catherine Hardwicke opravdu není dobrá režisérka,ale v Karkulce se jí povedlo občas navodit i trošku té atmosféry a některé momenty jsou celkově velmi slušné.Díky tomu a díky relativně solidním trikům se dá Karkulka bez problémů přežít a dají se jí odpustit i momenty připomínající Stmívání (vlkodlak,milostný trojúhelník,přihlouplé dialogy).A koneckonců se dá Karkulce odpustit i fakt,že s Karkulkou takovou jak jí známe nemá film vůbec nic společného.Je celkem s podivem,že si nakonec film nenašel cestu do kin.O fanoušky by měl určitě postaráno...60% ()

Hees

Zo začiatku je tento film fakt nezábavný a nezaujímavý. Kto ho ale dopozerá do konca pochopí, že to až také zlé ako začiatok nebolo. Áno prvé dialógy a niektoré herecké výkony zo začiatku filmu vyzerajú ako paródia. V podstate tento film graduje s odpadu do priemerného filmu. ()

Nifgai

Zajímavě zpracovaná klasická pohádka. Celou dobu člověk přemýšlí kdo by mohl být tím vlkem. Konec celkem překvapí , aspoň mě tedy ano. Amandu Seyfried mám velmi ráda a v této roli se mi velmi líbila. Sedla mi tam jako ulitá :) To se bohužel nedá říct o chlapcích, kteří se jí dvořily, ty mi teda moc nesedli. Hlavně ten Petr. Hrozně namachrovaný mi přišel. Takže konec tedy nebyl až tak podle mého gusta, jinak spokojenost. ()

SallyZen

Au! Tohle zabolelo mé oči. Takhle znetvořit solidní Grimmovskou pohádku. To uměj jen američani. Nedoporučuju nikomu, kdo potřebuje něco víc než jen dva homo, jednu mamma-miu,vesnici plnou otužilců bez mozku a komerční trapárnu bez chvilky napětí, překvápka nebo aspoň něčeho. 20% ()

Aljak

Odhliadnuc od toho, že toto má s klasickou rozprávkou o červenej Karkulke spoločné pramálo, bolo to podľa mňa veľmi dobré. Len sa treba odosobniť od toho názvu a zopár vecí, ktoré tú rozprávku pripomínajú. Inak zaujímavé, tajomné a pútavé od začiatku až do konca. Príbeh zasadený do veľmi pekného prostredia v dedinke ukrytej medzi horami a lesmi, čo tomu dodalo tú správnu atmosféru. Celkom ma prekvapili tie priemerné hodnotenia, pretože to malo proste skvelý spád, zároveň tam nebolo nič tak extrémne prehnané (čoho som vlastne aj najviac obával), a tak vcelku sympatické. Navyše rozkošná Amanda Seyfried odetá v červenom plášti pripravená odhaliť celé tajomstvo, no čo ešte viac chcieť od toho? ()

Wiikii

Režisérka Hardwicke to nehorázně pokazila. Mohl to být hodně vysoký průměr, ale je to jen pokus si hrát na něco "kůl". .... HODNOCENÍ: 40% (2*) ()

rakovnik

S opravdovou pohádkou o červené Karkulce má tento film pramálo společného. Už jen pro (děsivě) děsivého digitálního vlka. Jenže Amanda je (nejen v červeném) okouzlující, Gary Oldman dokáže zahrát i v kravině a výprava je opravdu povedená. Nicméně, jak jsem již prozradil u hodnocení výkonu Gary Oldmana, film je celkově vzato opravdu kravina. Vlastně ani nevím, o čem byl... ()

Martin741

Tazko povedat, ci zeny reziruju inak ako muzi, ale rozdiely v psychike a nazerani na svet su podla mna obrovske. Kazdopadne reziserka Catherine Hardwicke natocila len podpriemerny film, ktory ma blizsie rozpravke nez k poriadnemu hororu. Dlho trva, kym sa film rozbehne, a potom je tempo pomale a dost nudi. Priserka bola digitalna, herecke vykony takmer ziadne a hoci Amanda Seyfried bola nadherna, sama to neutiahne : 35 % ()

Vojťas

2*. A za co? .... Prach(s)prostá kombinace TWILIGHTU a WOLFMANA, takže na jednu stranu těžko říci. Každopádně název ČERVENÁ KARKULKA je absolutně mimo mísu. Jestli jde o natáhnutí diváků na známé jméno, pak to bude asi jediný důvod. "Karkůlka" (Valerie) má červený pláštík v pár scénách, vlk není vlk, ale vlkodlak (tudíž může být nakombinováno "wolfmanovské" pátrání po představiteli tohoto monstra) a aby se neřeklo, zazní tedy 3 hlášky typu: "Babičko, proč máš tak velké oči? ... " ..... ještě se vlastně koná i zašití kamenů do břicha! BRAVO! .... Jinak absolutně jiný typ filmu, který by se tedy spíše měl jmenovat Twilight: The Next Chapter - chybí jen aby jeden nápadník byl upírem. Napětí skoro nulové, dramatická stránka na úrovni zmíněného Twilight. ... Teď by to asi chtělo obranu daného hodnocení, že ano? +1* = NENÍ to Twilight, +1* = poměrně logické vysvětlení konaných vražd. Jinak bohužel běs a bída, takže opravdu VŘELE NEDOPORUČUJI! *THUMBS DOWN* ()

Langy10

Tento film jsem musel vidět už jen proto, že to režírovala Catherine Hardwicke! Čekal jsem podobný film jako Twilight a čekal jsem správně, toto jsou filmy, kterých si opravdu vážim, je to pastva pro oči! Napínavý, drama-thriler ještě s výbornými herci a krásnou herečkou Amandou Seyfried. Příběh taky na jedničku. A překvapilo mě to, že se to nejmenuje Červená Karkulka pro nic za nic. .... 99% ()

Elyssea

Už mě trochu nudí, jak poslední dobou dávám samé čtyři hvězdičky, ale co nadělám. Červená Karkulka je celkem příjemné překvapení. Hodně mi to připomnělo Van Helsinga (asi proto hodnotím tak vysoko). Ovšem srovnávat Karkulku a Stmívání je totálně mimo. Jistě, jsou tu podobné věci. Billy Burke a režisérka, také stejně hrozně udělaný vlkodlak. A ano, o hlavní hrdinku se uchází dva kluci. Zde se začínají věci diametrálně odlišovat. Amanda Seyfried se celou dobu filmu netváří jako sražená laň (jako někdo, že Kristen?) a její dva nápadníci jsou alespoň hezcí! zvlášť Max Irons.... ehm, ale o tom jindy. Taky jsem si nevšimla, že by se ve Stmívání objevil Gary Oldman v postavě sadistického lovce vlkodlaků (i když by jim ve Stmívání nejspíš menší čistka prospěla). Prostě a jednoduše, Karkulka není vůbec špatná. Dokonce ani neskončí superhappyendem a odhalení vlkodlaka mě překvapilo. Jen bych oddělala to označení horor. Když se já, JÁ (strašpytel) u toho ani jednou neleknu, tak to prostě není horor. ()

Nach

Sladké jako Turecký med, ale přesto zajímavě zpracováno. Ten průměr zde byl určitě dosažen, i když ne překonán. Herci se zde sice nepřetrhnou (až na jednoho) a Karkulka, ač z chudé vesnice, vypadá jak z reklamy na šampon. Nicméně Gary Oldman zde předvádí opět své skvělé herectví a role padoucha - lovce vlkodlaků - mu sedla jako ulitá. Není to nadprůměr, ale rozhodně též ne, odpad. 60% ()

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?