Červená Karkulka

• Nizozemsko

Fantasy / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 96 min

• 666teen

Bylo nebylo. Před několika lety se konal konkurz na homoupíry, homodlaky a jejich citově nevyrovnanou milovnici. Všechno dobře dopadlo a jestli Majer dá, budou žít až do (ne)smrti. No, a to co při konkurzu spadlo pod stůl, protože to nebylo dost pohledné, osvalené a sexy, narvala paní režižérka do adaptace pohádky o Karkulce. Zazvonil zvonec a s Gary Oldmanem je konec.(1.9.2012)

Tak tohle teda nemělo s Červenou Karkulkou jak jí známe společného vůbec nic (vlastně, no dobře, možná dvě podobné scény tam byli) a už vůbec to nemělo nic podobného s pohádkou, tohle byl thriller a kdyby to mělo lepšího režiséra, tak by to mohl být dost dobře horror. Některé scény opravdu byli strašidelné, ale myslím, že je plno režisérů, kteří by to zvládli mnohem líp. To, kdo nakonec bude ten vlkodlak, jsem teda totálně nečekala. Ale musim říct, že teda soudtrack byl výborný. Vidět Garyho Oldmana v takovémhle filmu bylo docela překvápko. A bohužel, ten konec to docela zabil, udělali by líp, kdyby ho tam snad vůbec nedali. Nicméně, tady to má, jak jinak, velice nízké hodnocení, já s tím nesouhlasím v podstatě se mi ten film líbil, až překvapivě rychle mi to utíkalo a já nevidím důvod proč tomu dávat nízké hodnocení. Trochu to nadhodnotím, ale dávám 4*(5.8.2011)

Kam se hrabe Stmívání. Tady konečně všechno funguje tak, jak má. Překopání klasický pohádky do hollywoodskýho celovečeráku dopadlo nad moje očekávání. Mám rád mystery a tady jsem až do konce nevěděl, kdo je vlk, a to je velký plus. Herci byli docela sympatický a až na ústřední dvojku se objevily celkem neznámý tváře a jejich výkony potěšily.(7.8.2012)

• Vitason

Psychiatrická léčebna, Los Angeles. Doktor se lehce zhoupl na židli a zahleděl se na Catherine Hardwicke: ,,Catherine, dnes vás propustíme." Režisérka se však neměla k odpovědi a tak psychiatr pokračoval: ,,Myslím, že celou tu Twilight aféru už máte za sebou." Catherine se poprvé za celou dobu na doktora podívala. Zdálo se, že bojuje s vlastními myšlenkami. Chvíli váhala. Nadechla se: ,,To prostě není fér. Oni mě odkopli a dali to nějakému Weitzovi, protože je to kamarádíček lidí ve studiu. Vždyť já jim vydělala skoro čtyři sta miliónů!" - ,,Jste si jistá, že to byla jen vaše zásluha?" - ,,Co tím chcete říct, doktore?" - ,,Já jen, že to byl slušný fenomén už před zfilmováním, takže si nemůžete připisovat všechny úspěchy." - ,,Doktore, vy jste šílenec!" Psychiatr se napřímil: ,,Catherine, poslyšte. Už na to nemyslete, zkuste natočit jiný film." Oči režisérky se rozzářily: ,,Natočit jiný Twilight, říkáte?" - ,,Jen to ne," vyprskl doktor. ,,Máte pravdu. Natočím si vlastní Twilight. Jen tam tentokrát už nebudou upíři, ale jen vlkodlaci. Seženu si hezčího kluka než je Pattinson a bude mít vyšší a nagelovanější ofinu než on. Ne, počklat, seženu si dva kluky hezčí než Pattinson. Dá to práci, ale já to zvládnu. A bude tam holka, hezká. A ten hezčí kluk jí bude odmítat a ona nebude vědět, kterého si vybrat. To je tak originální! A aby to bylo ještě zajímavější, tak to zasadím do hlubokého středověku a lidé tam budou mít dobré znalosti o astronomii. Jo a taky obsadím Garyho Oldmana. Teď jsem ho viděla v Knize přežití, kde hrál náboženského fanatika. Tak si to zopakuje. To bude hit!"... A tak milé děti, vznikla Červená karkulka.(21.7.2011)

Ale jo. Po přečtení zdejších komentářů jsem k filmu přistupovala s Krucifixem v ruce (metaforicky, samozřejmě), neboť jsem očekávala další dávku "Stmívání". Milostný trojúhelník (lze-li to tak vůbec nazvat), nicméně tak daleko nezašel a dilema (lze-li to tak vůbec nazvat) mezi kovářem a dřevorubcem, tak bylo spíše doplňkovou záležitostí - já osobně bych brala kováře.;-) Vizuální stránka "Karkulky" je ucházející, nad spoře oděnými vesničany mi nicméně, vzhledem k tomu, že se příběh odehrává v zasněženém lese, zůstával rozum stát. Škoda finálního rozuzlení, určitě se dal vymyslet lepší adept na "vlka". K mému zklamání ale možná přispělo i to, že 1) vlkodlaka a za 2) jeho lidské já, nadabovali dva rozdílní herci...(12.10.2014)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 35. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Do role Petera tvůrci zvažovali obsazení Kerama Malicki-Sáncheze. (Conspi)

• - Postava Petera vznikla na základě stejnojmenné postavy z hudební ruské pohádky Sergeie Prokofieva „Peter a vlk“ z roku 1936. (Conspi)