Červená Karkulka

Red Riding Hood

Fantasy / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 96 min

• Yardak

Červená karkulka a vlkodlak? Proč ne, řekli si v Hollywoodu! Jak poznamenal M.a.t.t., tak na papíře to mohlo vypadat dobře, dokud z toho režisérka a scénárista neudělali další Twilight! Jediné pozitivum vidím ve výpravě a ještě se mi líbila krajina, i když ta nehraje takovou velikou roli. Herci sice nebyli špatní, ale tohle nezachránil ani Gary. Filmografie Catherine Hardwicke dokazuje, že jeden film z Vás neudělá dobrého režiséra!(16.6.2011)

• swamp

Čemu se to proboha upsal Gary Oldman?! :( Hardwicke prakticky "přetwilightila" pohádku o Červené karkulce a výsledek je takový, jaký je - příšerný. Proč sakra točí takové sračky, když umí stvořit i něco takového, jako byli Lords of Dogtown?! Jednu hvězdu za zmíněného Oldmana a velká kukadla Amandy Seyfried..(7.10.2011)

• 666teen

Bylo nebylo. Před několika lety se konal konkurz na homoupíry, homodlaky a jejich citově nevyrovnanou milovnici. Všechno dobře dopadlo a jestli Majer dá, budou žít až do (ne)smrti. No, a to co při konkurzu spadlo pod stůl, protože to nebylo dost pohledné, osvalené a sexy, narvala paní režižérka do adaptace pohádky o Karkulce. Zazvonil zvonec a s Gary Oldmanem je konec.(1.9.2012)

Červená karkulka (je drsný, že ani distributor to neumí správně pravopisně napsat) je původně francouzská pohádka, kterou sebral Ch.Perrault. V jeho podání ovšem končí smrtí babičky i Karkulky, jelikož jde o pohádku výchovnou varující mladé slečny před cizími pány. Moderní mix je jakýmsi slepencem od Stmívání, přes Vlka, Vlkodlaka k Vesnici a ještě asi tuctu dalších filmů. Obecně lze říci, že jde o červenou knihovnu zahalenou do pohádkového kabátu. Vizuál je velmi podařený a ani nevadí občasné kýčovité záběry s barevným listím či východem slunce. Škoda, že se tvůrci neodhodlali pro dospělejší variantu. Více krve, vášně, syrovosti a horroru by snímku jen prospělo. Hudba velmi dobrá, herecké výkony nevyrovnané. Hezky se kouká na obrázky, zejména les je okouzlující. Ovšem Společenství vlků od N.Jordana (1984) se vydalo tou lepší cestou.(21.10.2012)

Tak tohle teda nemělo s Červenou Karkulkou jak jí známe společného vůbec nic (vlastně, no dobře, možná dvě podobné scény tam byli) a už vůbec to nemělo nic podobného s pohádkou, tohle byl thriller a kdyby to mělo lepšího režiséra, tak by to mohl být dost dobře horror. Některé scény opravdu byli strašidelné, ale myslím, že je plno režisérů, kteří by to zvládli mnohem líp. To, kdo nakonec bude ten vlkodlak, jsem teda totálně nečekala. Ale musim říct, že teda soudtrack byl výborný. Vidět Garyho Oldmana v takovémhle filmu bylo docela překvápko. A bohužel, ten konec to docela zabil, udělali by líp, kdyby ho tam snad vůbec nedali. Nicméně, tady to má, jak jinak, velice nízké hodnocení, já s tím nesouhlasím v podstatě se mi ten film líbil, až překvapivě rychle mi to utíkalo a já nevidím důvod proč tomu dávat nízké hodnocení. Trochu to nadhodnotím, ale dávám 4*(5.8.2011)

• - Film bol natáčaný vo Vancouveri. (Greenpeacak)

• - Ačkoli je filmová vesnička se svými obyvateli malá a chudá, je namísto tradičních výplní oken, jimiž byly tenké vysušené zvířecí kůže, použito sklo, tehdy ve středověku nedostupné a velmi nákladné zboží, které si mohli dovolit jen ti nejbohatší. (Conspi)

• - Amanda Seyfried (Valerie) si na jednom večierku prežila jednu zlú skúsenosť so Shiloh Fernandezom (Peter), preto herečku musela presviedčať Catherine Hardwicke, aby mu dala ešte jednu šancu.
    (misterz)