Červená Karkulka

• Austrálie

Red Riding Hood

Fantasy / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 96 min

Já jsem v pohodě zkousl i první Twilight ( další jsem dosud neviděl ) a tohle je trochu podobnej styl, což jsem čekal. Líbilo se mi dost věcí - romantická vesnička a prostředí bylo něco pro mé oko, vyprávění vyloženě nenudilo, hudba mi seděla, Amanda není vůbec škaredá ropucha no a ty pitomosti kolem jsem prostě bez nadýmání a prdů strávil, ale nevěděl bych, komu tohle vlastně doporučit. Průměr jak vyšitej a horrorové zpracování bych uvítal rozhodně více. 5.5/10(1.6.2011)

Hrozne dlho som sa rozhodoval ako ohodnotiť Red Riding Hood a dospel som k tomu, že 3,5* bude správne rozhodnutie. No keďže také hodnotenie tu nieje, priklonil som sa radšej k 4* a to kvôli Amande, atmosfére a nepredvídateľne temnom deji............Soundtrack Alex Heffes: 1. Towers Of The Void – Brian Reitzell ,2. Kids – Brian Reitzell & Alex Heffes ,3. Dead Sister – Brian Reitzell & Alex Heffes ,4. The Wolf – Fever Ray ,5. Mt. Grimoor – Brain Reitzell & Alex Heffes ,6. Tavern Stalker – Brian Reitzell & Alex Heffes ,7. Grandma’s House – Brian Reitzell & Alex Heffes ,8. Keep The Streets Empty For Me – Fever Ray ,9. Wolf Attack – Brian Reitzell & Alex Heffes ,10. Just A Fragment Of You – Anthony Gonzalez from M83 & Brian Reitzell ,11. The Reveal – Brian Reitzell & Alex Heffes, ,12. Finale – Brian Reitzell & Alex Heffes ,13. Crystal Visions – The Big Pink(18.6.2011)

• flanker.27

Vlk babičku sežral, s Karkulkou maličkou, hajnej ho přitom přistih, praštil ho paličkou... Ne, tak jednoduchý to není, kancelář pro uvádění pohádkových omylů na pravou míru opět zaúřadovala. Kdepak takto maskulinní pojetí. Již není udržitelná ženská naivita zračící se ve vyzrazení tajného plánu na zásobení babičky naslouchajícímu vlkovi, který následně provede vojenskou operaci variující slavný klamný manévr z Trojské války, v jehož důsledku jsou dvě ženské protagonistky sežrány a musí být zachráněny myslivcem mužského rodu. Toto nemohlo být, to odporuje nejnovějším poznatkům výzkumného ústavu gender studies. Tak se dozvídáme, že zmíněná Karkulka je ve skutečnosti dcerou vlkodlaka. Film je tak velmi aktuální, bo se vyslovuje k problémům mnoha současných žen a dívek, jejichž otcové trpí sadomasochistickou derivací oidipovského komplexu. Další výzkum nám odhaluje, že ne maskulinní myslivec, ale dva chaláni silně femininního vzeření jsou tím správným mužským elementem, který poltí srdce mladých dam ve dví. Z těchto zjištění nám již jasně vystupuje prapůvodní věrná podoba příběhu o vývoji ženy v mužském světě a nikoli pod pozdějšími šovinisticko sexistickými deformacemi, v nichž je žena viděna co oběť a muž co zachránce. Naopak, žena je tu hybatelem a základním kamenem příběhu. Gratulujeme, jde o další vysoce cenný krok na trnité cestě za osvobozením žen ze spáru mýtu vytvořeného mužem... Nevýslovně pitomé, špatně napsané a podřadně natočené. Ale pro Amandu mám slabost, tak ten jeden bod uroním.(25.9.2012)

• swamp

Čemu se to proboha upsal Gary Oldman?! :( Hardwicke prakticky "přetwilightila" pohádku o Červené karkulce a výsledek je takový, jaký je - příšerný. Proč sakra točí takové sračky, když umí stvořit i něco takového, jako byli Lords of Dogtown?! Jednu hvězdu za zmíněného Oldmana a velká kukadla Amandy Seyfried..(7.10.2011)

• Mi Nü-Chai

Twilight 2.0, naštěstí tady se občas i něco dělo. Gary Oldman jako fanatický kněz (nebo co byl vlastně zač) potěšil, zbytek ansáblu byl zralý spíše na odstřel, zejména ti dva o 'Karkulku' soutěžící hoši s nepřehlédnutelnými komediemi na hlavách a výrazy mužských real dolls. Jinak je to film poměrně hezký (kamera, barvičky, mlha, dům babičky atd.), byť asi z důvodu ratingu přespříliš sterilní. Sledovatelné bez újmy na zdraví, žádný zázrak to ovšem rozhodně není. Vážným zájemcům o osudy Karkulky bych raději doporučoval podívat se např. na Společenství vlků.(5.7.2012)

• - Film produkuje i Leonardo DiCaprio, a to kvůli účasti Lucase Haase, Dicapriova nejlepšího přítele, který si ve filmu zahrál jednu z hlavních rolí. (Lauri)

• - Do role Petera tvůrci zvažovali obsazení Kerama Malicki-Sáncheze. (Conspi)

• - Do role Heryho tvůrci před akvizicí Maxe Ironse uvažovali nad obsazením Sama Claflina. Absolvoval dokonce i zkoušky před kamerou ve společnosti Amandy Seyfried. (Conspi)