Červená Karkulka

• Austrálie

Red Riding Hood

Fantasy / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 96 min

SPOILER: Bylo na čase shlédnout nový film a Karkulka od Catherine Hardwicke byla jasnou volbou. Říkala jsem si, že tohle bude film pro mě, jelikož se mi od ní zatím líbil každý a byl dobře natočený. Nezklamala mě, ztvárnění mě celkem překvapilo, bylo to natočeno napínavěji než jsem čekala a musim říct, že nápad to byl dobrý. Opravdu si hrála s divákem, protože podezření pokaždé padalo na někoho jiného, hrála si se scénama, které byly zaměřeny právě na oči. A já jsem proto vinila pro jednou kováře, Petera nebo babičku... nakonec to byl někdo naprosto nenápadný, do koho by jste to neřekli. O to víc mi přijde, že byl film zvládnutý. Gary Oldman tomu přidal trošku té vážnosti a rozhodně herecké kvality. Role byly podle mě vybrány dobře a Amanda Seyfried mi sem seděla. Děj plynul naprosto přirozeně, nebyly zde žádné zbytečné scény, bylo zde pár věcí co souviselo s Červenou Karkulkou, ale to film nenarušovalo. Nakonec do sebe všechno zapadlo, závěr s dítětem tam sice nemusel být, ale budiž. Ale nemůžu říct, že by bylo vyuzlení předvídatelné, takže to má bod navíc. A pro mě to byl další film, který rozhodně zaujal.(2.6.2011)

• HoneyBunny

Nenechte se napálit úvodními atmosférickými titulky. Že je něco špatně pochopíte v třetí minutě filmu, kdy na scénu skočí namachrovaný chlapeček s nastajlovanou ofinou a udělá pózu a la Twilight (ano, jako ostatní budu i já narážet na režisérčin předchozí film, protože Karkulka ho v mnohém připomíná). Připomínám, že mně Twilight (první díl) nevadí a myslím si, že v rámci možností jako film funguje. Karkulka je ale dementní film, kde se spousta postav chová dementně, že byste je nejradši vzali po kebuli pánví (ano, mluvím i o tobě, Amando). Hlavní hrdinka je otravná, do všeho se plete a je hloupá. Její dva nápadníci jsou panáci bez charismatu (to i ten Patyzón ho má!). A Gary Oldman? Jeho postava se chová afektovaně a tak nelogicky, že jediným výsvětlením jejího chování by bylo šílenství. Ale ani na okamžik jako šílenec nevypadá (a to je Gary umí tak dobře, sakra). Hardwicková je pozérka a natočila hloupý film. Tečka. PS: Moje hvězda je za ne úplně trapnou výpravu a odhalení toho, kdo je opravdu vlkodlak. Pusťe si radši Společenství vlků.(21.6.2011)

Chtěla jsem dát dvě, ale což... Moje zášť vůči Amandě by neměla přespříliš ovlivnit hodnocení. Fantasy žánr potvrzuje onen vlkodlak, ovšem horor a thriller mi vůbec nesedí. Catherine se spíše stará o romantickou stránku filmu, než o tu akční - nutno podotknout, že ty souboje jí vážně nejdou. Člověk by si řekl, že to s původní pohádkou nemá nic společného, ale příběh, ze kterého ta pohádka vznikla, byl naopak ještě krvavější. Byla to přeci hospodská povídačka, to se bez nějaké té krve neobejde. Takže zpracování vcelku šlo. Co mi ale nesedělo, bylo, proč všude musí tahat ten milostný trojúhelník. Jak je to ještě může bavit?(25.11.2012)

• tron

„Bez urážky, ale žili sme s tou potvorou dve generácie. Poznáme ju.“ – „Bez urážky. Nepoznáte.“ Červená čiapočka ako film? Dočerta, to ma zaujíma. Bohužiaľ, filmové spracovanie mojim očakávaniam neodpovedá. Chvíľku sa to ešte dá: len čo príjemne štylizovaná výprava (malebná dedinka uprostred zasnežených hôr so spomalene padajúcimi snehovými vločkami) začne nudiť, príde Gary Oldman a príjemne hrôzostrašný pocit ohrozenia z tajomnej príšery, záhadne 20 rokov žijúcej v okolitých lesoch. I táto atmosféra sa ale už čoskoro vyparí a na jej miesto prichádza záverečná hodina, plná tupých dialógov, banálnych zvratov a otravne spracovanej nevierohodnej romantickej línie, v ktorej si mladí a nepoškvrnení hrdinovia hovoria veci ako „nie som pre teba dobrý, láska“ a ona „na tom mi nezáleží“ – a hlboko sa pobozkajú, jaj. Viem, že hodnotenie 20% môže vyzerať prehnane prísne, ale ten film je proste tak strašne nudne napísaný a zahraný (Oldman je zďaleka najlepší – a aj on je totálne nezaujímavý), že som ho nevládal ani poriadne dopozerať.(13.5.2011)

Hrozne dlho som sa rozhodoval ako ohodnotiť Red Riding Hood a dospel som k tomu, že 3,5* bude správne rozhodnutie. No keďže také hodnotenie tu nieje, priklonil som sa radšej k 4* a to kvôli Amande, atmosfére a nepredvídateľne temnom deji............Soundtrack Alex Heffes: 1. Towers Of The Void – Brian Reitzell ,2. Kids – Brian Reitzell & Alex Heffes ,3. Dead Sister – Brian Reitzell & Alex Heffes ,4. The Wolf – Fever Ray ,5. Mt. Grimoor – Brain Reitzell & Alex Heffes ,6. Tavern Stalker – Brian Reitzell & Alex Heffes ,7. Grandma’s House – Brian Reitzell & Alex Heffes ,8. Keep The Streets Empty For Me – Fever Ray ,9. Wolf Attack – Brian Reitzell & Alex Heffes ,10. Just A Fragment Of You – Anthony Gonzalez from M83 & Brian Reitzell ,11. The Reveal – Brian Reitzell & Alex Heffes, ,12. Finale – Brian Reitzell & Alex Heffes ,13. Crystal Visions – The Big Pink(18.6.2011)

• - Postava Petera vznikla na základě stejnojmenné postavy z hudební ruské pohádky Sergeie Prokofieva „Peter a vlk“ z roku 1936. (Conspi)

• - Do role Petera tvůrci zvažovali obsazení Kerama Malicki-Sáncheze. (Conspi)

• - Podle traileru se tento příběh odehrává ve 14. století. V samotném filmu se však datum neobjeví. (PVi)