Červená Karkulka

• Austrálie

Red Riding Hood

Fantasy / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 96 min

Hrozne dlho som sa rozhodoval ako ohodnotiť Red Riding Hood a dospel som k tomu, že 3,5* bude správne rozhodnutie. No keďže také hodnotenie tu nieje, priklonil som sa radšej k 4* a to kvôli Amande, atmosfére a nepredvídateľne temnom deji............Soundtrack Alex Heffes: 1. Towers Of The Void – Brian Reitzell ,2. Kids – Brian Reitzell & Alex Heffes ,3. Dead Sister – Brian Reitzell & Alex Heffes ,4. The Wolf – Fever Ray ,5. Mt. Grimoor – Brain Reitzell & Alex Heffes ,6. Tavern Stalker – Brian Reitzell & Alex Heffes ,7. Grandma’s House – Brian Reitzell & Alex Heffes ,8. Keep The Streets Empty For Me – Fever Ray ,9. Wolf Attack – Brian Reitzell & Alex Heffes ,10. Just A Fragment Of You – Anthony Gonzalez from M83 & Brian Reitzell ,11. The Reveal – Brian Reitzell & Alex Heffes, ,12. Finale – Brian Reitzell & Alex Heffes ,13. Crystal Visions – The Big Pink(18.6.2011)

Musím říct, že mě tahle teen horror zaléžitost, docela i bavil. Hodně se mi líbilo prostředí, kde byl zasazený děj, i když nechápu jak mohl v tom sněhu, chodit jen tak nalehko. Garyho Oldmana jsem skoro nepoznala. Hudba byla podle mně perfektní a sedla tam, Kdo byl nakonce vklodlakem, bylo i trochu překvapení. Zajímá, co dalšího má Hardwicková v plánu.(1.9.2011)

Ak čakáte rozprávku bratov Grimmovcov o červenej Karkulke, tak vás sklamem, uvidíte mix filmov The Village a Underworld :D. Zmierený s tým, že jediná spoločná vec s touto rozprávkou bude názov, som to pozeral už od začiatku a musím povedať, že som to celé zožral aj s navijakom. Scenár bol až na pár psycho úletov celkom prijateľný, celková atmosféra filmu napínavá, soundtrack na úrovni. Tiež sa mi páčil aj strih, "krajinkové" zábery a efekty, ktoré prekvapivo pôsobili celkom prirodzene. Čakal som, že to bude ďaleko horšie, ale kľudne by som si to pozrel znova.(29.5.2011)

• Hild

Film určen fanynkám Twilight, hlavní postava navíc Edwarda silně paroduje už svým účesem. Tolik pitomých scén v jednom filmu se jen tak nevidí. Neuvěřitelně nudná režie, napětí absolutně žádné. Milostný trojúhelník vůbec nefunguje, dokonce je tady i náznak telenovely: "Tvoje sestra miluje Henryho, ale nemůže si ho vzít, protože je to její nevlastní bratr, není totiž dcera tvého otce. Henryho si musíš vzít ty", "ale já Henryho nemiluji, já miluji Petera". To ani nemluvím o akčních scénách, kde se sice rvou i ruce, ale jsou natočené neuvěřitelně vtipným způsobem, budete jen kroutit hlavou a vydržte hlavně až do závěrečného zúčtování, takhle jsem se už dlouho nepobavila. Jo a co to středověké disco a ten lehce lesbický tanec? Zkrátka takhle vypadá hodně špatný film.(23.8.2011)

• Beastmaster4

Při sledování jsem ani netušil, že film natáčela režisérka, která splácala Stmívání, a přesto jsem po úvodních přiblblých scénách hned tenhle další paskvil k Stmívání přirovnal. Už první záběry, kde např. rozdrásaná žena od vlka měla jen potrhané šatičky a jinak byla naprosto v pořádku, záběry na kupy slámy (která asi kvetla :-D) a zároveň sněžení (nevím, ale v době kdy se seče tráva myslím nesněží :-D) mě utvrdily v tom, že to už bude jenom horší, a ono opravdu bylo. Pak přišly klasické otřepané záběry, jakoby očima zrůdy sledující oběť a náhle “baf!“ a on to byl někdo úplně normální :-D....pak kování železa za studena a podobné další zhovadilosti, které může ocenit snad jen někdo do 13 let a to ještě se zakrnělým mozečkem :-D.....No prostě klasický průšvih dnešní doby, kde techno hudba má nahradit emoční skladby, herecké výkony jsou horší než průměrných seriálových herců a scénář píší snad lunetici co si lokli trochu moc silného pivka. Sladké polibky a sexík s různými "monstry" snad přichází do módy. Co nám ukáže Catherine Hardwicke příště se neodvažuji ani hádat.....snad románek olgoje chorchoje s ..... bůh ví čím...a pak trocha punk-techno hudby, barevný filtřík na objektiv kamery, hezký polibeček na konci a puberťáci zas budou skákat nadšením :-D......Prů(ser)švih s velkým P!!!!!(16.6.2011)

• - Do kin byl snímek distribuován pod krycím názvem Fangs of Affection. (PVi)

• - Do role Heryho tvůrci před akvizicí Maxe Ironse uvažovali nad obsazením Sama Claflina. Absolvoval dokonce i zkoušky před kamerou ve společnosti Amandy Seyfried. (Conspi)

• - Film bol natáčaný vo Vancouveri. (Greenpeacak)