Červená Karkulka

• Nizozemsko

Fantasy / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2011, 96 min

• hellstruck

We all have secrets. Zásadní slabinou filmu je rozhodně režie. Celkový námět je sice zajímavý a lákavý,ale tvajlajtovské zpracování všechno kazí. Kdyby režisérské křeslo připadlo někomu jinému,tak by se tu dalo mluvit o kvalitě snímku,ale z "Karkulky"čiší prostě ta Catherine Hardwicke.Jsem přesvědčená o tom,že je Red Riding Hood mnohem lepší než Stmívání (navzdory zdejšímu hodnocení),naštěstí se tu nevyskytuje žádná dementní Bella číslo dvě nebo zářící hruď odpudivého wannabe upíra. Ale je tu šíleně předvídatelný scénář,klišé a spoustu logických chyb. Naštěstí ne v takové míře jako u Twilight,ale jsou zde.Tak tedy,sníh byl ve vesnici nejspíš jen aby to vypadalo pěkně,jinak nechápu ty krátké rukávy.Moderní mluva a nějaké "oukej"taky celkem nebylo na místě a navíc to "pojdme zabít vlka v noci,když je nejslabší za dne".To mě dostalo absolutně nejvíc.Ale jinak musím opět pochválit Amandu,nádhernou krajinu a překvapivé rozuzlení.Příběh o vesničce,kterou sužuje zlý vlk mě zaujal a celou dobu jsem musela neustále přemítat,kdo by to tak mohl být.Navíc;žádný přeslazený happy end se nekonal,což mě tentokrát spíš potěšilo.Zkrátka i když to není žádná pecka, koukat se na to dalo.(17.5.2011)

Rozhodně to nebylo nejhorší, ale určitě to taky nebylo nejlepší. Každopádně uplně špatné to nebylo, vcelku se na to i daloo koukat, Červená Karkulka to byla minimálně a scéna s "babičko, proč máš tak velké oči" by se rozhodně dala vypustit, působila příliš komicky. Ovšem, když si odmyslím název snímku, pak je to průměrný vcelku dobrý film. Můžu na rovinu říct, že jsem čekala daleko míň a daleko větší zklamání, nakonec jsem byla i celkem potěšena v rámci možností. 2 a půl *.(17.8.2011)

• MM_Ramone

Rozprávku o Červenej karkulke pozná snáď každý. Pochybujem, že je tu uživateľ, ktorý by sa ešte nestretol s týmto detským poučným príbehom. Režisérka Catherine Hardwicke a scénarista David Leslie Johnson sa pokusili túto klasiku zmodernizovať, zdramatizovať a zromantizovať. Zo začiatku ma to oslovilo peknou výpravou a náznakom strašidelnej atmosféry, ale postupom času moja pozornosť opadla do takej miery, že som mal čo robiť, aby som to dopozeral až do konca. *(19.6.2017)

• Shaqualyck

Emaři si lížou rány, zatímco si všichni ostatní dokolečka opakují, že kdyby se v tom filmu obzáběr tak okatě "nestmívalo", mohla to být docela zajímavá, nejedním tajemstvím obestřená detektivka... Smůla, třeba příště. Jinak bylo fajn vidět, že Gary Oldman pořád ještě svede zahrát cokoliv a má oblíbená Virginia Madsen hrát taky ještě nezapomněla, ale to je tak všechno. P.S.: někdo by měl Catherine Hardwicke jemně naznačit, že ta dlouhatánská rudá kapuce na sněhu je sice vizuálně velice vděčný a cool nápad, nicméně není úplně potřeba to divákovi cpát do zorného pole desekrát za minutu. A ještě něco: bez ohledu na stylizaci či uměleckou licenci, vesnický dřevorubec/kovář v koženém oblečku, s gelem a make-upem - to už je skutečně pěkných pár metrů takříkajíc "přes čáru". 2 a půl, ať nežeru :-)(19.10.2011)

• Malarkey

Stmívání v bleděmodrym. Stejný filtry, stejný chování postav, láska, závist, nenávist, odpuštění, podvody...do toho až mystický příběh červený karkulky, ze který si tahle režisérka udělala červenou knihovnu. Na jednu stranu to bylo docela hezký. Hlavně kulisy se mně moc líbili a měl jsem skutečně dojem, jako kdybych se s filmem přenesl do nějakého středověkého městečka. Postupem času se to ale vystříbřilo a vznikla z toho nefalšovaná romance na druhou. A to mě naštvalo, už jenom proto, že jsem se na tenhle film docela těšil.(31.7.2011)

• - Do role Petera tvůrci zvažovali obsazení Kerama Malicki-Sáncheze. (Conspi)

• - Pro roli Petera byl zvažován Taylor Lautner. (Elwanelyn)

• - Do kin byl snímek distribuován pod krycím názvem Fangs of Affection. (PVi)