Reklama

Reklama

VOD (1)

Již mnoho desetiletí panuje ve vesnici Daggerhorn nelehké příměří s tamním vlkodlakem, kterému při každém úplňku místní lidé nabízejí zvířecí oběť. Obě strany dohodu dodržují, ale přesto ve vesnici panuje všudypřítomný strach. Dcera místního dřevorubce Valerie je zamilovaná do samotáře Petera, avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym. Milenci nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnou pro útěk. Když se to chystají udělat, dojde k útoku vlkodlaka. Obětí je Valeriina starší sestra. Vesničané touží po pomstě, a tak povolají známého lovce vlkodlaků Solomona. Od něj se dozvídají, že nebezpečné zvíře žije celou dobu mezi nimi a může to být kdokoliv. Pátrání po jeho lidské identitě vrhá temný stín podezření na několik Valeriiných blízkých. Ona postupně zjišťuje, že má s nestvůrou zvláštní spojení, které je táhne k sobě. Vlkodlak k ní promlouvá a Valerie se mu musí vzdát, nebo každý, koho miluje, bude zabit. (TV Nova)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (669)

CaptainNor 

všechny recenze uživatele

Snad 20 minut jsem měl ruku na spoušti a přesto jsem nepřepnul. Od začátku bylo zřejmé, že bude scénář chatrný, ale ponurá atmosféra, výprava, slušná kamera a takové to: Vlk je někdo z vás, mě přimělo film dokoukat přesto že se mi chtělo spát. Ono to ani na tři hvězdy nebude, ale v tomto žánru už byly natočeny kvanta daleko horších sraček s trapnými monstry, že jsou nakonec ty 3 hvězdičky docela optimální. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Smyslně natočená moderní hororová pohádka protkaná smyslnou romantikou, které je ze současné režisérské generace schopná pouze Catherine Hardwicke, která si krom toho z klasické předlohy vypůjčila jen několik notoricky známých motivů. Pověstných vět "babičko, proč máte tak velké oči, uši a vaginu" se sice dočkáme, ale v jiném kontextu, než se dá očekávat. Červeného pláště, košíčku, chůze přes temný les a mluvícího vlka v originálním zpracování, jsem si užil perfektně. Hardwicke pobláznila svět tím, že na něj přivedla nejzprofanovanější upírskou ságu, a i v tomto filmu se dají s ní najít styčné body. Je tady naznačený milostný trojúhelník, poutavé kamerové průlety lesem i nad ním a spojení klasických prvků vyprávění s těmi moderními. Příběh ze středověké vesnice se soustředí na plavovlásku Valerii, která přijde po útoku vlka o svoji sestru. Bestie již několik let sužuje zdejší obyvatele svými krvelačnými výpady a skupinka odvážných mužů po posledním tragickém útoku se rozhodne s ním zúčtovat. Jenže bestie na sebe dokáže brát lidskou podobu a může být prakticky kterýmkoliv obyvatelem vesnice a její identifikace, a následné zabití, je takřka nemožná. Naštěstí Hardwicke nenapadlo převést sem ze své ságy někoho z hereckého ansámblu, kromě Billyho Burka. Předvedla poněkud decentnější a rezervovanější mladou dvojici. Hrbatou Stewartovou vystřídala okatá plavovláska se zvláštním sex-appealem a mimořádným hereckým talentem Amanda Seyfried a "donchuána" s třiceti centimetry v klidu Pattinsona, nahradil velmi zajímavý příslib do budoucna Shiloh Fernandez. Gary Oldman v roli vydřidušského farizeje perlil, jak je u něho vždy dobrým zvykem, a tuhle jeho hereckou polohu mám u něj velmi v oblibě. Velmi originální režisérka Catherine Hardwicke natočila renesančně pohádkový horor se smyslně uhrančivou romantikou a krásně strašidelnou atmosférou. To už je dnes vzácnost. 100% ()

Reklama

Anderton odpad!

všechny recenze uživatele

Čevená kalkulka je skôr červený kalkul. Nevadia mi modernizácie klasických tém, ani cool modernizácie, avšak ak sa na takýto tenký ľad niekto pustí, takmusí vedieť prečo a musí mať silné argumentypre. Tu je ten jediný argument Twilight. Pekné obrázky sú jediným kladom tejto ťažko povedať že rozprávky, skôr metrosexuálnej rozprávanky. Oldmana nechápe nikto, ale ja nechápem ani Seyfried, ktorá má slušne rozbehnutú kariéru a dobre vie, že podobné projekty ju môžu poriadne zbrzdiť. Najväčším omylom sú bezpochyby bezkrvní mladíci, ktorí by sa viac hodili ako upíri do tretieho radu v Twighlighte. Aj takí Lautner s Pattinsonom sa na ich nevýraznosti museli dobre zabávať. Mohla to byť aspoň priznaná béčková zábava, lenže ani s tempom to nie je bohviečo a divák tak celý čas iba neveriacky krúti hlavou. ()

Hakha 

všechny recenze uživatele

Když Catherine Hardwicke nedostala zelenou k natočení pokračování Twilightu, tak si natočila svoji vlastní verzi s červeným hábitem a bez upírů a dopadlo to téměř podobně, jak její slavný bratříček. Během filmu jsem smutně přemýšlel nad tím, jak by to asi tak vypadalo, kdyby se otěže chopil zručnější režisér, který mohl natočil napínavě pochmurnou podívanou při hledání vlkodlaka... tak se jen nezajímavě řeší milostný trojúhelník a na hutnou atmosféru nebo na zajímavou akci se zapomíná. Dřevěné herecké výkony a prázdné dialogy snad nepřekvapí nikoho. Ale i přes všechny zápory jsem rád, že se nejednalo o tak bolestnou podívanou jak jsem očekával, ale víc jak 2 hvězdičky si nezaslouží… ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Ano, někdy mám i lehce masochistické tendence a zavítám do kinematografických sfér, které jsou mi stejně blízké, jako Shakespeare Seagalovi. Bylo to o něco méně blbé, než žánrově spřízněný ´Twilight´, ale to jenom díky barvité výpravě, něčemu, co by se dalo označit slovem „děj“ a postavě Garyho Oldmana, který asi potřeboval zalepit nájem na rok dopředu. Ovšem jméno Leonarda DiCapria v kolonce „producent“ nechápu stále. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (15)

  • Ačkoli je filmová vesnička se svými obyvateli malá a chudá, je namísto tradičních výplní oken, jimiž byly tenké vysušené zvířecí kůže, použito sklo, tehdy ve středověku nedostupné a velmi nákladné zboží, které si mohli dovolit jen ti nejbohatší. (Conspi)
  • Postava Petera vznikla na základě stejnojmenné postavy z hudební ruské pohádky Sergeie Prokofieva „Peter a vlk“ z roku 1936. (Conspi)
  • Do role Petera tvůrci zvažovali obsazení Kerama Malicki-Sáncheze. (Conspi)

Související novinky

Twilightovitá Saoirse Ronan?

Twilightovitá Saoirse Ronan?

05.05.2011

Twilight sága spěje k závěru a je načase něčím navázat. Pokusy typu Červená Karkulka a Beastly pohořely, možná ale pomůže jméno samotné „matky“ Stmívání Stephenie Meyerové. I její román The Host je… (více)

Reklama

Reklama