Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

Fury2014

Určite najslabšia čast zo série, ale dúfam, že to je len taký most medzi parádnym Afterlife a Final Chapter na ktorú sa neviem dočkat. Hviezdy 3 sú iba za návrat Michelle Rodriguez,pre ruské zombie a zapojenie jedných z najviac ikonických postáv z hernej série: Leona Kennedyho a Ady Wong. ()

Desmond04

Proč ne odpad?...protože Mila Jovovich. Pro tuhle ženu mám já prostě slabost. Sekne jí to, je drsná, sexy.. prostě bomba. Co se týče anabáze s blonďatou Alice, to budu dělat jako, že se to nestalo. No takový přístup bych mohl vlastně zaujmout k celému filmu. S touhle sérii to šlo do kopru. Afterlife jsem ještě zuby nehty zkousnul, nicméně Retribution bylo ještě daleko horší. Dokud byla Alice ve funkci vypravěče tak ok (takže nějákých prvních 10 minut), jenž pak začal mišmaš. Nesmysl vedle nesmyslu. Rejža chtěl dostat do dílu, co nejvíc postav z předešlých dílů, což mu nemám za zlé, nicméně to prostě nefungovalo. Dějové nesmysly, co to jako má znamenat ta Umbrella? Co to je za klauni ten Albert Werski? Proč Mila nastavuje krk pro to, aby zachránila figurínu, co jí říká "mami"? Rescue tým se jmenuje Rescue, ne proto že má někoho zachraňovat, ale proto, že on je zachraňován..a tak bych mohl pokračovat dál a dál. Opravdu se bojím, co nám tvůrci naservírují v Poslední Kapitole. ()

Fjera

První díl v sérii, který se fakt nepovedl. Příběh téměř nulový, stříleček bylo zbytečně mnoho. Nebavilo. ()

F2003F

Najelegantnejší diel (aj bez kostýmu), kde absolútne nič nedáva zmysel avšak vizuálne najpodobnejší predlohe. Dokonca miestami je možné nadobúdať videoherný pocit takže sa snažím tomu nevyčítať totálnu nezmyselnosť v postavách, deji alebo prostredí. Veď od konca Afterlife by sa aj ťažko mohli niekam ďalej posunúť tak jediná možnosť bola to prekombinovať až tak, že tomu ani sami tvorcovia určite nerozumejú. Veľká chaotická slabota, no na vypnutie pohodová strieľačka. ()

blackmag

Už mě serou ty rádoby chytré komentáře o tom, jaký je režisér kretén. Pryč s předsudky, tenhle film je nabitý akcí. Má všechno, co má film mít. Přestaňte hodnotit filmy podle druhých, tenhle film si 46% rozhodně nezaslouží. ()

Drky

Nevím no,ale přišlo mi to takové mdlé, tak trošku jako by nás fanoušky tvůrci tahali za nos a snažili se nám něco vnutit, snažili se to zamotat tak abychom v tom měli už pořádný guláš. Opravdu velice strohý scénář, prostý průchod nějakými lokacemi tak nějak bez smyslu. Nedomyšlené scény, "nakudrlinkované" scény. Milovníci hry si možná mohli přijít trošku na své, jelikož zde byli skoro všechny postavy ze hry. Pouze jeden jediný Licker do kterého všichni bezhlavě střílejí, pak na něj spadne strop v metru a stále žije aby ho o chvíli později Milla dostala dvěmi dobře mířenými střelami do mozku mi přišlo úsměvné. Ke konci při scéně s vodními zombiemi přišlo jako bych sledoval Pána prstenů. Nějlepší z celého filmu byl monstrózní kone, který slibuje zajímavé pokračování a doufám, že už i ukončení mnou oblíbené zbytečně natahované ságy! Viděno v kině ve 3D. Hodnocení 3*,Milla za 100% a film za 60% a to jen proto, že jsem fanda herní série ()

svist10

Je to za hvězdu, i když popravdě řečeno, to od odpadu není zas tak daleko. Vyšší rozpočet je znát, škoda, že nebyl vynaložen na scénáristu, který umí používat aspoň TROCHU mozek. Dějově je to opět katastrofa, herci nehrají, ale pózují (což z nich dělá ne herce, ale pozéry:-)), režisér měl pravděpodobně stabilně dvojku v žíle, výsledek nemůže být nic jiného než sr***a. Tvůrci se marně snaží nahnat stopáž zpomalovačkami, což nejspíš skončí kompletně zpomaleným posledním dílem, nicméně dějová řídkost (píšu "dějová", ale celý děj se už pět dílů skládá z putování odnikud nikam) naznačuje, že by to bylo lepší jako seriál. Označení přístupnosti je k smíchu. lepší varování by bylo: Lidem nad 15 let nevhodné, může způsobit lobotomii. Jestli tohle vydělá, tak se modlím ať to režíruje někdo jiný. Kdokoliv. ()

Hardy_CZ

Tak právě jsem dokoukal...Musím říct, že po všech hanebných komentářích jsem nečekal nic extra, ale budu to komentovat jednoduše...Nehoráznej náser! Upřímě jako fanoušek RE her jsem se stal samozřejmě i fanouškem filmové série. Mnoho lidí nadává, že se to nedrží herní předlohy a že ve hře tohle a tamto. No a? Hra je hra a film je film. Co by mělo za význam dělat filmovou kopii hry? Upřímě pokud budu hodnotit RE filmy tak jednička byla v podstatě pouze na motivy hry čili ***, dvojka se měla co nejvíce přiblížit samotné hře a je tu ten pravý městský survival jaký známe ze hry, takže ****, trojka coby poušť bych hodnotil za ** takové nemastné neslané nic nového navíc vyschlé vody se záhadně doplní v pokračování no ale budiž, čtyřka byla s novýma potvorama a Weskerem a Redfieldem milé osvěžení, když teda nepočítám neustálý slowmotion a některé vykradené scény tudíž ****, no a pětka prostě *****. Od začátku má film tempo, Leon je správnej masér jako ze hry, škoda jen, že pro něj nebylo víc prostoru. Ada byla svůdná jako vždy a Barry ten se opravdu moc neohřál no a na Jill jsem se taky těšil až se vrhne do akce, když nás tak na konci čtverky hezky poškárlila. Každopádně ano, jak tu bylo řečeno film je dost přímočarý. Jít z bodu A do bodu B přes všemožný bordel. Proto má film tempo a žádné kecy kolem. Taky to tu bylo přirovnáváno k prochazení levelů ve hře.Nechápu jen proč, když se to hry nedrželo lidi nadávali, že se to nedrží hry a když se film snaží mít herní prvky, tak zase nadávají, že to je jak hra.Každopádně hudba byla také výborná, děj překvapivý a propletení se známýma lokacema mě potěšilo. Navíc choreografie se také zlepšila, bojové scény byly parádní a hlavně nebylo už znát, že někdo visí na laně. Jediné zpomalení v jinak nadupaném filmu jsem pocítil ke konci. No a konec bych také neočekával. Já jenom doufám, že tu šestku, pokud teda bude, Anderson neposere jako trojku a pokud to má být završení všeho, tak s plnou parádou. A pro všechny kdo hodnotí odpad a podpobně...je to film na motivy hry. Nemyslím si, že by hry byly vždy logické, měly super příběh apod. a stejně baví, proto to berte trochu s nadhledem, ikdyž je to zaneseno do reálného světa. Každopádně stejně to asi ocení jen RE srdcař. ()

Epco odpad!

Vylúpnem si oči, odrežem uši a nejakým iným veselým spôsobom sa zbavím ostatných zmyslov a to všetko len a len preto aby som už v živote nemusel vzhliadnuť zhovädilosť ako bol tento film. Všetko, ale doslova všetko zlé a nepomáha ani mnou vysoko tolerovaná Mila, obľúbená Michelle, ktoré tu nakopáva rite o sto 6 proste faktor idiocity tohto filmu je tak vysoký, že nepomôže nič. A pri spomienke na všetky tie zpomalovačky mám chuť vyhlásiť vojnu rodu slimákov. ()

tixi

Málo blbých kecov,veľa dobrej akcie,škoda že dej ja stále o tom istom takže skoro o ničom,potešujúci návrat Michelle a zase koniec naznačujúci 6 pokračovanie,taký starý dobrý RE.60% ()

pirate

Díl, který ještě stíhá držet děj, který je však založen téměř na tom samém, co minulý. Zombie mají ale opět o něco menší roli, než předtím, takže si každý užije spíše té obří příšery z jedničky. Vlastně o nich má film původně být a o smrtelném viru, ale jaksi se jejich úloha vytrácí. Zbylo především samé střílení a bytky a tentokrát se do toho zaplétají z největší části "lidi" ze společnosti Umbrella Corporation (v Afterlife to bylo sice stejné, ale zde už jsou téměř ve všech scénách a na různé příšerky se už nedostane). A taky by klidně mohli už vážně ubrat s tím machrováním, kdy někdo uprostřed přestřelky střílí a během toho si v pohodě stojí na místě, nebo toho, kdy někomu (hlavní hrdince) zlámou skoro všechny kosti a ona se jen zadýchá, za chvíli vstane a jede dál. Tou dobou už by byla dávno mrtvá. Až na tyhle věci je Odveta relativně záživná podívaná, která nepřináší nic moc nového, včetně efektů (sem tam se nějaký najde, ale rozhodně ne příliš) a koukalo se na ni dobře a bez menšího náznaku nudy, což je na to, že série Resident Evil už vstoupila do svého pátého pokračování, prozatím dobrý výkon. Těším se na další část a doufám, že už poslední, a že přijde brzy. Vážně by mě zajímalo to finále. Za tohle 70%. ()

Carteriiino

Myslím že prvý krát ma bavilo 3D v kine. Celkovo film je veľmi podarený čo sa týka akcie aj efektov a námetov. Dal som o 1 hviezdu menej vzhľadom na to že som fanúšikom zombie filmov a sériu RE poznám. Keď sa človek ktorý videl všetky diely obzrie dozadu na scény kedy Mila Jovovich stála zoči voči množstvu zombies (v tomto filme iba jedna scéna) a teraz ich nahradili tuctové scény s vymyslenými príšerami ktoré podla mňa už s týmto žánrom moc spoločné nemajú. Veľké plus bol návrat Michelle Rodriguez a Odeda Fehra, veľké mínus pochádzajúce z predchádzajúceho dielu: Kam sa podeli z ničoho nič Ali Larter, Wentworth Miller a "Keymart" + kde sa z ničoho nič vzal Boris Kodjoe so zásahovou jednotkou? ( btw. vlasy Sienny Guillory wtf? :D ) ()

MonsterMan

Žádný z předchozích dílů nebyl zrovna velký kinematografický přínos a tento díl to rozhodně nezmění, ALE!.....Nevím proč, ale tento díl mě opravdu bavil, navíc jako skalního fandu herní série mě zahřálo u srdíčka vidět pohromadě Leona S. Kennedyho, Barryho Burtona a Adu Wong :-).......95 minut parádní akce a skvělých efektů........................80% ()

Lukkyn

O malý chlup lepší než předchozí díl 3D opět ušlo absence příběhu mi opět u tohohle počinu nevadí prostě jsem si šel do kina odfrknout a vypnout mozek a líbilo se mi to buď jste fanoušek téhle série pak víte do čeho jdete a nemusíte tu pak soutěžit o to kdo nejvíc smázne Andersona nebo nejste fanoušek téhle série, pak ale nechápu proč jste dali 165 kč a šli jste na tento film. Doufám že další díl bude poslední a nějak slušně to zakončí!!! ()

Pointer

S Residentom to ide dole vodou, nie prudko, ale pomaly. Anderson jasne dáva najavo, že mu dochádzajú nápady, ale akoby tomu sám nechcel uveriť, a výsledkom sú často už opozerané scény z RE Afterlife alebo proste fakt, že Alice napriek strate svojich schopností sa správa tak akoby ich mala ešte viac ako v RE Extinction. Kladne však hodnotím 3D ktoré je ako vždy nadštandardné a prvé zábery filmu sú priam epické (tak ako aj tie posledné). Čo však vyčítam už dlho je zas ten Star Wars efekt, alebo 300 vojakov Umbrelly ktorých zlikvidujú za tri minúty štyria ľudia (a len s dvoma zásobníkmi). Takže zas som skončil pri troch hviezdach, a nepomohli tomu ani Leon S. Kennedy, ani z ničoho nič respawnovaná Michelle Rodriguez a dokonca ani ďalšie nakúkanie do priestorov nadnárodnej firmičky Parazól korporejšn :) ()

wrong3

Milla Jovovich je prostě k sežrání.A tenhle díl rozhodnul o tom, co si koupim za další hru na PS3-děkuji... ()

mhmm

Jsem zato že Milla kravka Jovovich posledním dílům nedává to co bych od ní čekal.A po zhlídnutí Resident Evil jsem si jist za strasne texty a už předem naplanované vraždy( tak jako se to stalo u agenta který byl rozřenán zombiem with chainsaw.Sami se mužete podívat ............ hmm kdyby tam neco bylo : ) Docela jsem se odtrhnul od tématu Milla Jovovich.Tak strasné scény jako je spomalený běh a její příšerné gestikulace v kameře mne více znechutil než porod v Prometheu. Jinak spacování po grafické stránce kromě začátku nemá chybu i příběh má 40% smysl. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy