Percy Jackson, Annabeth, Luke, Grove a Thalia jsou pronásledování kyklopy a běží lesem do tábora polokrevných, aby si zachránili život. Thalia se rozhodne s netvory bojovat, aby svým přátelům umožnila útěk. Bohužel je v souboji zabita. Její otec, bůh Zeus, ale najde způsob, jak by mohla žít dál. způsob, jak by mohli žít všichni polobozi. Dá jim dar, který zajistí, že nikdo z nich už nezemře. Promění Thalii v borovici, která zajistí neviditelnou ochrannou bariéru kolem tábora. Po nějaké době se do tábora dostane i kyklop Tyson, který je nevlastním bratrem Percyho, mají společného otce Poseidona. Percy ani jeho přátelé nejsou z Tysonovy přítomnosti zrovna nadšení. Když však kolchidský býk prorazí ochrannou bariéru a ohrozí všechny v táboře, Tyson se zachová velmi statečně. Zjistí se, že někdo otrávil strom, a tím pustil býka do tábora. Byl to Luke Castellan, syn boha Herma. Má vztek na celý svět a chce tábor vyhladit... Percy se od delfské věštkyně dozví o příběhu z minulosti. Tři synové zlého Krona otce zabili a jeho ostatky svrhli do hlubin Tartaru. Ale Kronovi je souzeno, aby povstal a pomstil se Olympu i celému světu. Dále hovoří o proroctví, ve kterém má polobožský potomek jednoho z nich Krona přemoci, nebo také přinést zkázu, a to za pomoci zlatého rouna. Toto proroctví se jistě týká Percyho... Zlaté rouno je v Moři nestvůr, kterému lidé říkají Bermudský trojúhelník. Annabeth zjistí, že zlaté rouno by mohlo zachránit i strom, a tím znovu obnovit ochrannou bariéru kolem tábora. Nebyl to však Percy, kdo byl vybrán, aby se vydal hledat zlaté rouno, nýbrž jeho věčná rivalka Clarissa. Percy, Annabeth a Grover se rozhodnou také opustit tábor a vydat se hledat zlaté rouno na vlastní pěst a k jejich nelibosti se k nim přidá i Tyson. Navíc se dozvědí, že Luke už je také na cestě do Moře nestvůr. Našel ostatky Krona a chce ho s pomocí zlatého rouna zase oživit. To se nesmí stát, protože Kronos by zničil celý svět... (TV Prima)

Wajny13

Film není žádným pokladem, ale hrozně mě bavil a odreagoval mě - líbili se mi "nestvůry", děj, vizuální efekty, které nebyli přehnané. Teď si asi přečtu knižní verzi, abych věděla, jak to bude dál :-) 4* ()

Pythonator

Že by ještě horší než jednička? Těžko říct. Každopádně je to zábavnější než první Potrati. Jedno se musí nechat. Slečna Daddario je kočka. A ten digitální ptakorybokůň nebo co to bylo v tom moři, ten byl fakt pěkně udělaný. ()

AmunRa

Film v nejhorší tradici prznění řecké a římské mytologie jako nechvalně známý remake Souboje titánů. Mladí herci nehrají špatně, ale bezduchý scénář a nadužívání digitálních efektů nenahradí pořádný příběh a interakci postav. Žádná z postav není napsaná tak, aby skutečně zaujala a vzbudila zájem o své další osudy, jen se probíjejí houštinami zbytečných efektů a pravidelně vstávají z mrtvých, protože kladným postavám se v rodinném filmu nemůže nic špatného stát. Záporák je přítomen jen pro formu a záhadně se objevuje s přesilou nohsledů v kritických situacích. Jake Abel podstatě nemá šanci zápornou postavu nějak zahrát, protože po několika svalnatých replikách vždy začíná bitka. Humor filmu je z větší části prvoplánový a infantilní. Stejně zbytečný film, jako předchozí díl. ()

Thalin

Jednička nebyla žádný zázrak a spíš balancovala na hranici podprůměru. Prostě pro děcka dobrý. Ale dvojka už pokulhává na mnohem víc úrovních, šetřilo se na všem včetně scénáře a působí to celé vcelku béčkově. Ale snaha vytřískat peníze i z podprůměru je asi holt silnější než nějaká sebeúcta a přiznání si, že tohle nemá cenu. ()

Dracconnis

Už z traileru jsem poznal, že tu budou některé věci jinak než v knize a zprvu jsem se obával, ale výsledek nebyl špatný. Sice se film nemusí líbit někomu, kdo Percyho Jacksona nezná, ale i tak to není nejhorší film pod sluncem. Trochu mi vadilo několik vynechaných částí, které jsou v knize (například vybíjená s kanibaly ze začátku knihy, ale nevadí). Rozhodně je film dějově lepší, než např. John Carter, který byl nejhorším filmem podle knihy, jaký jsem viděl, (zatím). Pokud jde o efekty, měl jsem dojem jakoby to natočil někdo z režisérů Harryho Pottera, (nejlepší byla scéna se steampunkovým býkem, skoro na začátku. Percy Jackson je celkově skvělí film, ve kterém děj ubýhá rychlostí rozjíždějícího se vlaku, mohl být sice o trochu delší, ale nevadí, už se těším na trojku: Prokletí Titánů. ()

emarie

Film som absolvovala skor zo zvedavosti a kvoli dcére. Začiatok vyzeral zaujímavo, vizuálne moc pekné. Keď sa už ale dostali mimo svoju osadu, tam mi to začalo"pokulhávať". Neucelené, rozbité, občas nelogické, mytologické súvislosti chabé (a že je z čoho čerpať) a prekvapilo ma, že sa do toho nezamontoval v podstate žiadny veľactený dospelák. Aspoň od Nathana Filliona som ešte niečo čakala. I tie dary od neho moc nevyužili. Očakávala som niečo bombastickejšie. Ale asi to tak má byť. Neviem, preto si radšej prečítam knihy. Aspoň k tomu ma to inšpirovalo. Inak pre deti obstojné. Naj - býk a morský koň. Celkový dojem by som prirovnala k nie moc vydarenej polievke. Vypadá to dobre, najeme sa z toho, ale pocit v ústach je taký nejaký prázdny. ()

nadinka

Synům i mně se film líbil a pokud to byla "velice zábavná blbina pro teenagery kolem 15-ti", tak jsem ráda, že se umím do těch let v pohodě vrátit, vypnout stále šrotující rádoby "chytrej dospělej mozek" a užít si to. Mytologický motivy - kor takhle pěkně zpracovaný - jsou super (moderní vsuvky beru jako fór s nadsázkou). Nám to prostě "sedlo" a nudit jsem se nestihla ani chvíli - na rozdíl od spousty jiných filmů. Stovku tomu nedám, ale určitě to je skvělá volba, když chcete vzít děti do kina a neobětovat se jenom coby doprovod .. Kdo viděl jedničku, myslím, že zklamanej nebude, nám se to líbilo minimálně stejně. Až na ty příšerný kilový 3D brýle v Cinestaru, který si člověk musí celej film přidržovat nebo lehce nadzvedávat, aby mu neoddělily nos od obličeje :) . ()

tomkat

"Mirka Spáčilová efekt" - pokud vidíte něco takového poprvé, tak celkem dobré. Ale jinak... Už několikrát omleté téma "teenager je něčím jiný, najde sobě podobné a bojuje se záporáky", hloupě podané patetické hlášky a trochu uměle působící otevřený konec. * a plus navíc filmu ale zaslouženě patří za reinkarnaci světa starých řeckých mýtů. ()

Yaan2

Slabší průměr. Připadlo mi, že po shlédnutí filmu jakoby uběhlo sotva půl hodiny. Byl to až moc jednoduchý děj. ()

killerko13

Jedno sa tomuto filmu musí nechať - Fantázia. Ako zarytý fanúšik kníh sa však uspokojím len z časti. Nektoré veci boli zbytočne prehnané, niektoré tam ani nemali čo robiť ( Kronos ). Som však toho názoru, že herci odviedli skvelú prácu a jediní ktorý chybovali bol režisér a ten mizerný scenár. ()

le_loulou

Neuvěřitelná slátanina a pro mě i absolutně marná snaha o humor, akci i napětí v jedné chvíli. Přišlo mi to celé takové ohrané, některé scény mi připomínaly Harryho Pottera a Piráty z Karibiku. Dokonce jsem si vzpomněla i na Pinocchia! Každopádně tenhle film nepřinesl nic nového a můžu říct, že jsem se u něho docela nudila.Podle té dějové linky bych řekla, že problém je už v předloze, protože celý příběh mi přišel hrozně prvoplánový. Jediné plus u mě mají za příjemný soundtrack. ()

Fazca

Velke zklamání oproti jedničce. Zase ta samá ohraná písnička. Luke chce zabít bohy. To nemohli vymyslet něco lepšího? A co ty efekty? Ten kdo to vypustil ven tak se díval na Hellboye: Zlatou armádu ne? A co ten Kronos? To dělalo nějaké dítě v malování,ne? Když už si vyhráli s Hádem v jedniččce tak proč si nevyhráli s Kronosem? ()

Incanus odpad!

Vracím se právě z kina a po shlédnutí tohoto díla jsem si řekl, že zde sepíši své poznatky, dokud jsou vzpomínky čerstvé a paměť neochabuje pod vlivem času. Od Souboje Titánu s Laurencem Olivierem mi chybí vpravdě kvalitní zpracování látky z řecké mytologie, a přitom je zrovna tato oblast zdrojem nádherných příběhů, mravního ponaučení, a i notné dávky mystična - kouzel/magie. Před shlédnutím druhého dílu Percyho Jacksona jsem si pro oživení přečetl celou pentalogii s PJ. Přece jenom mohou vznikat bílá místa v dějové linii, a proto jsem nechtěl jít do kina nepřipraven na možné nástrahy scénáristů a režiséra. Drobný poznatek, co se týče obsazení - prohodil bych představitele Cheiróna (Anthony Head), s představitelem "pana D.", Stanleyem Tuccim. Anthony Head prokázal již mnohokrát, že dokáže hrát jak kladné, tak záporné postavy, a part boha Dionýsa by mu sedl dle mého názoru jako trojhlavý pes Kerberos před vstup do podsvětí. Sága "hrdinové z Olympu" skýtala příležitost pro příjemnou "letní záležitost", a přitom by se v konečném důsledku kvalitou a zpracováním hodila spíše rovnou na placku, rozuměj DVD. Chápu možnou ideu tvůrců, přetvořit původní předlohu v rodinnou podívanou, ale asi mělo být již od prvního dílu jasné, že tomu tak nebude. A nepomůže ani pojmenování jedné z postav po autorovi, R. Riordanovi (ti, co viděli, zajisté vzpomenou). V konečném důsledku jsou to drobnosti, které utváří celek, a mám takový pocit, že při psaní scénáře našeptávala autorům sama bohyně nesmiřitelného hněvu Allektó, protože bych se radši vypravil na výlet do Tartaru, než shlédl tento skvost ještě jednou. Zásadní překopání struktury děje, proměna či upozadění některých postav, natolik podobné schématem filmovému zpracování Eragona spíše napovídá, že propříště by měl do křesla usednout režisér s týmem, inspirovaný Múzou, než pomstychtivými Erínyemi. Nakopat do pozadí všechny, kdo kdy svolili k tak nešťastnému zpracování. Vydržel jsem do konce jen proto, abych pak mohl zasvěcenou recenzi napsat, což se nakonec ukázalo jako Tantalova muka. ()

sabrinab

Asi tak do poloviny filmu se film vyvíjel dobře. Milé zpestření v podobě Jake Abela. Ale od přijeti na ostrov čarodějnice Kirke to šlo z kopce. Velmi zmatený děj, scény neodpovídaly předlohy z knihy. Přemýšlela jsem o 3D a jsem ráda,že jsem nešla a uštetřila si peníz :) Na druhou stranu nemůžu být tak kritická protože je to film a ne kniha. A nikde není řečeno že film má být přesný odrazem knihy. Takže 3* ()

Beca52

Jelikož se to přece jen podobá knize víc než jednička, jelikož se mi George a Martha (ti hadi) líbí, a protože nevynechali Tysona,jsem ochotna tomu dát dobré hodnocení. P.S.: Nemám páru, proč se tomu(i jeničce) vyčítá, že to je jako pro děti a puberťáky, když děti a puberťáci jsou cílová skupina, aspoň u knih, teda. ()

KharDemon

První polovinu filmu jsem čekal že se stane něco zajímavého a druhou jsem se těšil na závěrečný souboj s Kronosem. Fight nestál za nic a celkově film hodnotím jako sto minut ztráty kulturního času... ()

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (více)

A kdy vlastně uvidíme...

A kdy vlastně uvidíme...

04.06.2012

...pokračování X-Men, Spielbergovu novou scifárnu nebo druhého Thora? Hollywoodská studia čachrují s daty premiér a obsazují volné termíny pro předpokládané hity. Tak především: příští rok Amerika… (více)