Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: Sea of Monsters

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

• Marqta

Tak tohle pro mě bylo velké zklamání. V prvním díle se mi líbila originalita tématu i samotný příběh. Je pravda, že od dvojky už jsem trochu čekala podobnou atmosféru a možná zase nějaký ten útržek mytologie (Kterého se mi ale dostalo, tak v podobě dvou minut). Příběh je placatý a jednoduchý, má spustu logických do očí bijících zádrhelů, podivných pasáží bez souvislostí a celkově jsem si čas od času ťukala na čelo (když to vyjádřím zjemněně). Knižní předlohu jsem nečetla, takže podle toho nemůžu posuzovat, ale tenhle snímek se moc nepovedl a dokonce odešli i něktřeří dobří herci, co se objevili v prvním dílu.(30.8.2013)

• mcb

Nikdy bych neřekl, že může vzniknout něco dementnějšího než Souboj Titánů. Druhý Percy Jackson ale dokazuje, že řeckou mytologii lze znásilnit ještě brutálnějším způsobem - zatímco Columbusova jednička byla přiznaným guilty pleasure, Moře nestvůr je příšerným televizním "blockbusterem" s naprosto katastrofální úrovní všeho. Velmi odpudivý a pro cílového dětského diváka taky neuvěřitelně škodlivý film, kterých se (naštěstí) rodí málo.(20.11.2013)

• KarelR

Lerman je pořád fajn a úvod s hláškujícím Tuccim docela šlape, ale jinak je to málem podprůměrná bída s občas zbytečně dětinským humorem (hadi), která se dopustila hlavně dvou zásadních chyb - nepochopitelně udělala z Alexandry Daddario blondýnu a z Leven Rambin brunetu! Chtěl jsem jít na tři, ale už za půl dne to vybledlo natolik, že mi v hlavě zbyla jen geniální pětiminutovka s Fillionem. Proč sakra nemohl jít s nima?!? :) (5/10)(5.1.2014)

Stejně tak hloupoučké jako v prvním případě. Opět, až na výjimky dostatečně nevyužívá propojení současnosti se starořeckou mytologií a opravdu zábavných scén jako v taxíku není příliš mnoho. Postavy paběrkují z jedné lokace do druhé a iritovala mě demence tvůrců, kdy z potomka Poseidona dělají i na moři neschopného idiota a nahodile tasí kouzla, kdy se to hodí. Akce nevypadá bůh ví jak oslnivě, ale se spoustou monster to docela odsýpá. Prostě teenage fantasy, kterou bych si podruhé nepouštěl......5/10(18.5.2017)

Percy Jackson podruhé a z mé strany zavládá opět neutuchající nadšení nad tím, co jsem viděl. Tohle byla velkolepá jízda, na kterou myslel ještě dlouho dobu poté, co film skončil. Percy Jackson je sympaťák, jeho kamarádi rovněž, a celý ten příběh z mého pohledu perfektně fungoval. Neznám knižní předlohu, takže hodnotím čistě jen podle svých pocitů, a ty mi říkají, že jsem viděl jeden z nejúžasnějších fantasy teenage filmů ve svém životě, který si v lecčems nezadá s filmy ze série o Harrym Potterovi. Pravda, podobné věty jsem psal i v komentáři u prvního filmu, ale ono to prostě tak je, evidentně mi styl této série perfektně sedí a vyhovuje a já jsem schopen po dobu sledování filmu na vše okolo zapomenout a jen se naplno oddávat sledování filmu a užívat si, co se před mýma očima odehrává. Pravda, měl jsem trochu obavy o kvalitu filmu, když jsem se dozvěděl, že dvojku už nerežíruje Chris Columbus, ale naštěstí mě to dokázalo zaujmout stejně jako jednička, a i proto znovu uděluji výtečných pět hvězd. A abych nezapomněl, paní Kyklopová byla prostě úžasná :-))(21.7.2014)

• - Předlohou filmu je druhá kniha ze série o Percy Jacksonovy amerického autora Ricka Riordana, která u nás v roce 2010 vyšla pod názvem „Percy Jackson: Moře nestvůr“. (dandislav1991)

• - Než se Logan Lerman ujal role, Percyho Jacksona předtím neznal. S knižní sérií ho seznámili až jeho mladší bratranci. (Zdroj: Abicko.cz) (Dracconnis)

• - Vo filme sa pôvodne mala objaviť aj Gina Carano. (ywo666)