Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: Sea of Monsters

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

• Estrellita

O třídu lepší než absolutně stupidní první díl. Ano, bylo to stupidní o trošku méně než absolutně. Ti herci neherci mě ale otravují čím dál víc a myslím si, že místo některých zbytečných efektů měli tvůrci radši vrazit peníze do toho lidského kyklopa, aby nevypadal jako vyrobený v PC hře The Sims. Ohledně zprasené řecké mytologie se radši ani nebudu vyjadřovat, musela bych to hodit do odpadu a to - v porovnání s prvním dílem - nechci. 30%(20.11.2013)

Pohádka pro děti je slepencem rozličných akcí využívajících řecké mytologie podle svého tak, jak to jen Američané umí. Jelikož jsem, stejně jako od prvního dílu, očekával jen barvotiskovou naivní zábavu, zas tak moc jsem zklamán nebyl. Triková stránka je velmi kolísavá. Slušivá Charybda (zatraceně, proč neukázali dračí Skyllu?!), byť podle mytologie se v jejích útrobách voda vaří..., průměrný mořský koník a hodně nepovedené digitální vlny (živly jdou prý v PC nejhůře). Nevím, zda neznalí odhalí stařeny Graye či se zorientují v otázce titáni (Cronos - zde zavřený nepochopitelně v arše úmluvy) vs. bozi...., což nakonec není úplně důležité. Více mi vadilo, že jsem měl celou dobu pocit, jako bych sledoval další díl Harryho Pottera....a pak ženské představitelky - neuvěřitelně protivné čúzy vzhledem i chováním. Sympatickou ženu zde prostě nenajdete.... Když nebude odpoledne nic jiného v bedně a za okny se budou čerti ženit, tak na jedno podívání klidně.(14.1.2014)

Druhý Percy Jackson se k nám vrací po třech dlouhých letech. Teenageři nám dospěli a svět je opět na pokraji zkázy. Jako na potvoru si ovšem vzali všichni Olympští bohové volno a tak je na jejich synech a dcerách, aby zachránili nejen Olymp, ale i celý svět. Ihned po velmi pěkných úvodních titulkách a okouzlující doprovodné hudbě se ocitáme znovu v táboře polobohů (Camp Halfblood). Po chvíli rozkoukávání si začnete film opravdu užívat a možná vás překvapí, že kentaur Chiron už není Pierce Brosnan. Nicméně po rozcvičce v koloseu zaútočí na tento tábor ohromný býk. Vizualizace je skvostná a příběh konečně začne dostávat nějaké ty grády. Úvod filmu tedy opravdu chválím. Film je vtipný, vizuálně úchvatný a dokáže skvěle vtáhnout do příběhu. Po odjezdu z tábora jako by filmu došla šťáva. Dlouhou chvíli přešlapuje na místě a bohužel ani konec to nevytáhne na úroveň kvality, co nasadil v prvních 30ti minutách. Percy Jackson Moře Nestvůr je určitě dobrá snaha o pokračování příjemného příběhu. I když film má nějaké ty chybky, tak si stále myslím, že jde o velmi dobrého nástupce Harryho Pottera. Zamrzí zcela jistě absence velkých hvězd jako v případě předchozího dílu. (Thurman, Brosnan, Bean) A nebo více originality a velkých soubojů. Moře nestvůr mě přesvědčilo, abych nečekal další dva roky a pořídil si knihy od Ricka Riordana a pořádně se do nich začetl. Ne tak dobrý jako předchozí díl, ale za shlédnutí to určitě stojí. *Jedná se o útržky z celé recenze* (70 procent)(14.8.2013)

• Popluh

Po guilty pleasure jedničce jasná degradace série, která se od útoku na teenagery směsicí cool mýtů, moderní technologie a super hlášek oddala do vod čistě infantilní zábavy pro nejmenší útočící na první signální hlavně fyzickým humorem plným pádů. Efekty občas kvalitní, občas jako oko na pěst, herci vesměs sympatičtí, ale nemají žádný prostor k tomu to prodat, hlášky až na pár pokusů žádné. Ambiciozní pokus (skvěle obsazená jednička, zavedený režisér osvědčených hitů) o nového Pottera se brzy promění přinejlepším v sérii direct-2-dvd béček pro nejmenší. A vypadá to, že zaslouženě.(20.11.2013)

Keďže sme sa v predchádzajúcej časti zbavili relatívne nudného predstavovania postáv, môžme si tentokrát užívať iba to dobrodružstvo. Užívať je však takisto relatívny pojem. Je ho tam spústa, dej sa valí z jednej lokácie do druhej, zobrazuje jednu akciu za druhou, ale švih a spád to postráda podobne veľkolepo.(27.12.2013)

• - Palica s dvoma hadmi, ktorú drží Hermes (Nathan Fillion), sa podľa gréckej mytológie nazýva caduceus. Vznikla z lieskovej palice, ktorú mu na znak uzmierenia venoval Apolón. Mala zázračnú schopnosť uzmierovať a utišovať škriepky. Keď ju raz Hermes hodil medzi dva zápasiace hady, hneď sa prestali hrýzť a ovinuli sa okolo nej. (Greenpeacak)

• - Leven Rambin nosila na natáčení v roli Clarisse hnědou paruku. (Weasley)

• - Zombie námořník na palubě Clarissiny (Leven Rambin) lodě se jmenuje Riordan po autorovi knih Riordanu Rickovy. (Dracconnis)