Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: More oblúd

Percy Jackson: Sea of Monsters

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

Stejně jako první díl, tak i tento mě dost zaujal. Méně humoru vystřídalo více akce a napětí. Což je dobře. Jen bych podotknul, že je to až moc čitelné a když si člověk dá 1 a 1 dohromady, je mu naprosto jasné, jak to dopadne a konec odhadne jakoby nic.(8.12.2013)

• Popluh

Po guilty pleasure jedničce jasná degradace série, která se od útoku na teenagery směsicí cool mýtů, moderní technologie a super hlášek oddala do vod čistě infantilní zábavy pro nejmenší útočící na první signální hlavně fyzickým humorem plným pádů. Efekty občas kvalitní, občas jako oko na pěst, herci vesměs sympatičtí, ale nemají žádný prostor k tomu to prodat, hlášky až na pár pokusů žádné. Ambiciozní pokus (skvěle obsazená jednička, zavedený režisér osvědčených hitů) o nového Pottera se brzy promění přinejlepším v sérii direct-2-dvd béček pro nejmenší. A vypadá to, že zaslouženě.(20.11.2013)

CITÁT - Super, jedeme znova??!!......................(23.3.2014)

Efekty jsou slušné,nuda nehrozí avšak je třeba se smířit s tím,že cílená skupina jsou děti do 15 let,což je škoda mohla to být slušná mytologická řezba, takhle to je jen hezká pohádka na zabavení nudného večera. 60%(18.11.2013)

Sympaťák Logan Lerman se znovu převtělil do role poloboha Percyho Jacksona, který je synem Poseidona a lidské matky. Což o to, sympatií tento chlapec s pohledem raněné laně nachází v publiku puberťáckých dívek mraky, ale tak nějak mi do role již staršího, chytřejšího a odvážnějšího hrdiny moc nesedí. On je podle mě totiž tak trochu statický, až bych možná řekla prkenný. Tak nevím, čí je to vina, protože z jeho jiných rolí mi vychází, že je to mladík nadaný a do budoucna mu hádám hvězdnou kariéru. Je to celé zkrátka nějaké ošizené, jako by se mu do hraní prostě nechtělo. No, když tak nad tím přemýšlím, tak on ani zbytek není žádné velké terno. Nejvýrazněji vystupuje Jake Abel v roli záporňáka a je jen škoda, že se v celém filmu nedostává víc ke slovu. Zlobivost mu kouká z očí. No a příběh? Ten je oproti literární předloze dost očesán, uhlazen a v podstatě se v něm, až na pár zajímavých akčních scén, nic moc neděje, což je další velká škoda. Potenciál 3D je tak zbytečně promrhán a v konečném důsledku úplně k ničemu. Z pohledu dospělého diváka mě snímek, na rozdíl od knihy, neoslovil tak, abych si ho přála kdykoliv v budoucnu znovu zkouknout. Mladým divákům, a to i díky atraktivitě 3D projekce, naopak má určitě co nabídnout, oceňuji důraz na přátelství, výpomoc v nesnázích a hlavně bezdůvodné nebití (se) hlava nehlava.(19.8.2013)

• - Mezi filmem a knihou je několik rozdílů. Kniha například začíná Percyho (Logan Lerman) snem o tom, že je Grover (Brandon T. Jackson) v nebezpečí, ne příběhem Thalie (Paloma Kwiatkowski) o její smrti. Ve filmu je dále vynechána např. vybíjená s kanibaly  ze začátku knihy. Ve filmu se soutěžilo ve šplhu na věž, zatímco v knize se konaly vozatajské závody. Vynechanou postavou ve filmu je Tantalos, který měl nahradit Cheirona, který byl vypovězen do vyhnanství. V knize se oproti filmu Percy s Tysonem (Douglas Smith) potká ve škole, kam Percy chodil. Clarisse (Leven Rambin) v knize plula na lodi konfederace, ne na moderním bitevníku, jak je vidět ve filmu. Lukova (Jake Abel) loď Andromeda byla v knize výletní lodí, ne jachtou jako ve filmu a v knižní předloze se Luke nepokusil Kronose oživit. (Dracconnis)

• - Nakrúcanie prebiehalo vo Vancouveri a New Orleans. (ludovit14)

• - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 15 000 pracovných miest. (Laslo)