Percy Jackson podruhé a z mé strany zavládá opět neutuchající nadšení nad tím, co jsem viděl. Tohle byla velkolepá jízda, na kterou myslel ještě dlouho dobu poté, co film skončil. Percy Jackson je sympaťák, jeho kamarádi rovněž, a celý ten příběh z mého pohledu perfektně fungoval. Neznám knižní předlohu, takže hodnotím čistě jen podle svých pocitů, a ty mi říkají, že jsem viděl jeden z nejúžasnějších fantasy teenage filmů ve svém životě, který si v lecčems nezadá s filmy ze série o Harrym Potterovi. Pravda, podobné věty jsem psal i v komentáři u prvního filmu, ale ono to prostě tak je, evidentně mi styl této série perfektně sedí a vyhovuje a já jsem schopen po dobu sledování filmu na vše okolo zapomenout a jen se naplno oddávat sledování filmu a užívat si, co se před mýma očima odehrává. Pravda, měl jsem trochu obavy o kvalitu filmu, když jsem se dozvěděl, že dvojku už nerežíruje Chris Columbus, ale naštěstí mě to dokázalo zaujmout stejně jako jednička, a i proto znovu uděluji výtečných pět hvězd. A abych nezapomněl, paní Kyklopová byla prostě úžasná :-))(21.7.2014)

• Rosaviva

Mě se první díl docela líbil, zdálo se mi to jako celkem zajímavý námět, možná průměrné zpracování, ale ráda jsem si to pustila opakovaně. O tomhle filmu teda pochopitelně vím už dávno, jen jsem to pořád nějak odkládala a po zhlédnutí si myslím, že jsem to možná měla odkládat ještě dál. Líbil se mi ten začátek, s legendou stromu. Pak to šlo do háje, zbytek zápletky byl úplně uhozený na hlavu, přišlo mi že vykradli snad deset filmů a ty splácali dohromady. Bylo tam strašně hluchých a nudných míst a většina postav se chovala úplně uhozeně. Navíc na to, že to byl film o (polo)bozích, tak tam bylo málo mytologie. Taky na tom bylo strašně moc vidět, jak jsou speciální efekty počítačové. Tohle už si víckrát nepustím a doufám, že od filmování dalších dílů Percyho Jacksona tímto opustili. 2*(27.12.2015)

• IQ Tiqe

Teenagerské dobrodružství, tentokrát víc ve fantasy prostředí než mezi lidmi, zato s teenagerským chováním a mluvou. Děj místy postrádá logiku a popravdě je dost nudnej. Jediné plus je zábava daná dialogy. Docela jsem se nudil. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 4 | hudba 7 | humor 2 | akce 7 | pustil bych si znovu 4(14.11.2013)

Pokračování fantasmagorického Percyho Jacksona se nese ve stejném duchu jako Zloděj blesku. Opět dostaneme hromadu, většinou povedeného, CGI materiálu a tak obyčejný příběh, že to až bolí. Mě to ale i přesto bavilo. Líbily se mi dobře využité mýtické stvůry a vlastně i ten film docela odsejpal až do té míry, že bych klidně uvítal dotočení celé knížní série...70%(27.10.2013)

• MM_Ramone

Prvý film o teenagerskom hrdinovi Percy Jacksonovi natočil v roku 2010 veľmajster mainstreamových kino trhákov Chris Columbus. Napriek šialenej žánrovej kombinácii to bola celkom zábavná popkornová jazda. Po troch rokoch bolo vyprodukované voľné pokračovanie. No na režisérskej stoličke už nesedel ostrieľaný profesionál Chris Columbus. Jeho miesto prebral akýsi berlínsky niktoš Thor Freudenthal. Pod taktovkou tohto neskúseného nemeckého režiséra vzniklo úplne zbytočné pokračovanie. **(24.2.2017)

• - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 15 000 pracovných miest. (Laslo)

• - Než se Logan Lerman ujal role, Percyho Jacksona předtím neznal. S knižní sérií ho seznámili až jeho mladší bratranci. (Zdroj: Abicko.cz) (Dracconnis)

• - Leven Rambin nosila na natáčení v roli Clarisse hnědou paruku. (Weasley)