Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: Sea of Monsters

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

• Rosaviva

Mě se první díl docela líbil, zdálo se mi to jako celkem zajímavý námět, možná průměrné zpracování, ale ráda jsem si to pustila opakovaně. O tomhle filmu teda pochopitelně vím už dávno, jen jsem to pořád nějak odkládala a po zhlédnutí si myslím, že jsem to možná měla odkládat ještě dál. Líbil se mi ten začátek, s legendou stromu. Pak to šlo do háje, zbytek zápletky byl úplně uhozený na hlavu, přišlo mi že vykradli snad deset filmů a ty splácali dohromady. Bylo tam strašně hluchých a nudných míst a většina postav se chovala úplně uhozeně. Navíc na to, že to byl film o (polo)bozích, tak tam bylo málo mytologie. Taky na tom bylo strašně moc vidět, jak jsou speciální efekty počítačové. Tohle už si víckrát nepustím a doufám, že od filmování dalších dílů Percyho Jacksona tímto opustili. 2*(27.12.2015)

• Malarkey

O trochu méně blbé, než první díl. Pořád ale dostatečně blbé na to, aby to bylo na hraně s fantasy sračkomety dneška. Nechápu, kde tvůrci pořád berou to sebevědomí na to, aby točili pokračování a topili v tom prachy. Přijde mi, že tyhle fantasy příběhy pro mladý, pakliže nejsou drsný jako třeba Hunger Games, nemají šanci. Stanovit nějaký fantasy svět tak, aby nevyzněl blbě, je totiž docela dost umění.(30.11.2014)

• kaylin

Snímek, který v názvu slibuje celé moře nestvůr, ale nakonec vám jich dá jenom pár, protože víc ani není třeba. Bude to stačit. Divák bude mít pocit, že dostává naprosto skvělou podívanou, i když je to jen splácání několik bájí dohromady, a to v celek, který je skutečně hrozný mišmaš. Snaha o hlášky je hezká, jen jich je celkem málo. Mládeži by se tohle mohlo líbit, prznění bájí jim asi tolik vadit nebude.(30.11.2013)

• IQ Tiqe

Teenagerské dobrodružství, tentokrát víc ve fantasy prostředí než mezi lidmi, zato s teenagerským chováním a mluvou. Děj místy postrádá logiku a popravdě je dost nudnej. Jediné plus je zábava daná dialogy. Docela jsem se nudil. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 4 | hudba 7 | humor 2 | akce 7 | pustil bych si znovu 4(14.11.2013)

Pro mě stejné jako jednička. Příjemná oddychovka, která si dělá srandu sama ze sebe (Fillion a jeho odkaz na "zrušený seriál" pobavil náramně), s parádními efekty a krásnou hudbou. Příběh je sice opět taková splácanina všeho možného, ale přišel mi o něco promyšlenější než minule. A když už nic jiného, tak povinnost zkouknout minimálně kvůli očím Alexandry Daddario.(2.2.2014)

• - V tomto filme má Annabeth Chase (Alexandra Daddario) na rozdiel od prvej časti zafarbené vlasy na blond. Tam ich mala prirodzene hnedé. (Kacenka616)

• - Než se Logan Lerman ujal role, Percyho Jacksona předtím neznal. S knižní sérií ho seznámili až jeho mladší bratranci. (Zdroj: Abicko.cz) (Dracconnis)

• - Předlohou filmu je druhá kniha ze série o Percy Jacksonovy amerického autora Ricka Riordana, která u nás v roce 2010 vyšla pod názvem „Percy Jackson: Moře nestvůr“. (dandislav1991)