Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: Sea of Monsters

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

• IQ Tiqe

Teenagerské dobrodružství, tentokrát víc ve fantasy prostředí než mezi lidmi, zato s teenagerským chováním a mluvou. Děj místy postrádá logiku a popravdě je dost nudnej. Jediné plus je zábava daná dialogy. Docela jsem se nudil. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 4 | hudba 7 | humor 2 | akce 7 | pustil bych si znovu 4(14.11.2013)

Vzhledem k rozpočtu nadprůměrně otrikovaná a především velice zábavná blbina pro teenagery 15-, která se překvapivě soustředí na postavy a ve chvílích akce dovede uspokojit víc, než kupříkladu Wolverine. Jen kdyby Cinemart zase nevsadil na dabing, z něhož si sice lze původní anglické hlášky a nadhled vydestilovat, ale který přesto bolí hlavně v momentech, kdy vládne filmu takový Fillion a snaha o heroický patos. Filmu, který nechá puberťáky na kameru chlastat a v první scéně zabije dítě ale míň než tři dát odmítám, i kdyby byl sebehloupější.(12.8.2013)

• Chrustyn

"Zloděje blesků" jsem neviděl a možná mi díky tomu utekla celá řada souvislostí a vůbec celkové fungování vesmíru Percyho Jacksona, to ale není jediný důvod proč je film v mých očích, tak neskutečně mizerný, hloupý a nudný zároveň. Pokud očekáváte nenáročnou, napínavou a zábavnou fantasy, najdete asi tak 100 daleko lepších kusů než je tahle debilita, která snad nemůže být zábavná ani pro diváky předškolního věku.(19.4.2014)

Jednoznačně to více čerpá z knihy než jednička, ale kniha sama o sobě byla už trochu větší blbost než jednička. Však to, že opisuje více děj neznamená, že bude lepší než jednička. Ani náhodou. Výhodou jedničky bylo to, že se u ní divák i docela bavil, ale tady mi to už opravdu připadá jako naprostá slátanina a to vím, že to bylo i v předloze. Například býk tady byl naprosto zbytečný a naproti tomu, co jsem si říkal u jedničky ( "škoda, že tam nedali tuto část knihy" ), jsem si zde říkal, že právě tato pasáž mohla být vynechána. Takových tam však bylo víc. Přesto musím pochválit efekty a místy jsem se i docela bavil. Taky se mi líbil pan D, kterého docela pěkně zpracoval Stanley Tucci. Film postrádá alespoň ten prvek toho blockebusteru, díky kterému celý film hltáte, přesto, že to je blbost. Taková byla například jednička. Tady už asi nezvýším a nezměním názor. 50%(18.1.2014)

Percy Jackson: Moře nestvůr je solidní dětskou fantasy, která je zvládnutá jak po režijní, herecké či trikové stránce. Pokud chcete hledat problém, hledejte ve scénáři, který je právě díky ohledům na cílovou skupinu místy hodně zkratkovitý, nebo naopak doslovný. Celkově sice nejde o nadprůměrný film, který by měl šanci zabavit jak děti i dospělé, ale ti dospělí u jeho sledování nebudou trpět tolik, jak mohli původně předpokládat.(6.11.2013)

• - Termoska s větry z fiktivního seriálu o Herculovi je odkaz na vak s větry, který dal Odyseovi bůh větru Aiolos v "Eposu o Odyseovi". (Kletus)

• - Vo filme sa pôvodne mala objaviť aj Gina Carano. (ywo666)

• - Mezi filmem a knihou je několik rozdílů. Kniha například začíná Percyho (Logan Lerman) snem o tom, že je Grover (Brandon T. Jackson) v nebezpečí, ne příběhem Thalie (Paloma Kwiatkowski) o její smrti. Ve filmu je dále vynechána např. vybíjená s kanibaly  ze začátku knihy. Ve filmu se soutěžilo ve šplhu na věž, zatímco v knize se konaly vozatajské závody. Vynechanou postavou ve filmu je Tantalos, který měl nahradit Cheirona, který byl vypovězen do vyhnanství. V knize se oproti filmu Percy s Tysonem (Douglas Smith) potká ve škole, kam Percy chodil. Clarisse (Leven Rambin) v knize plula na lodi konfederace, ne na moderním bitevníku, jak je vidět ve filmu. Lukova (Jake Abel) loď Andromeda byla v knize výletní lodí, ne jachtou jako ve filmu a v knižní předloze se Luke nepokusil Kronose oživit. (Dracconnis)