Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Percy Jackson, Annabeth, Luke, Grove a Thalia jsou pronásledování kyklopy a běží lesem do tábora polokrevných, aby si zachránili život. Thalia se rozhodne s netvory bojovat, aby svým přátelům umožnila útěk. Bohužel je v souboji zabita. Její otec, bůh Zeus, ale najde způsob, jak by mohla žít dál. způsob, jak by mohli žít všichni polobozi. Dá jim dar, který zajistí, že nikdo z nich už nezemře. Promění Thalii v borovici, která zajistí neviditelnou ochrannou bariéru kolem tábora. Po nějaké době se do tábora dostane i kyklop Tyson, který je nevlastním bratrem Percyho, mají společného otce Poseidona. Percy ani jeho přátelé nejsou z Tysonovy přítomnosti zrovna nadšení. Když však kolchidský býk prorazí ochrannou bariéru a ohrozí všechny v táboře, Tyson se zachová velmi statečně. Zjistí se, že někdo otrávil strom, a tím pustil býka do tábora. Byl to Luke Castellan, syn boha Herma. Má vztek na celý svět a chce tábor vyhladit... Percy se od delfské věštkyně dozví o příběhu z minulosti. Tři synové zlého Krona otce zabili a jeho ostatky svrhli do hlubin Tartaru. Ale Kronovi je souzeno, aby povstal a pomstil se Olympu i celému světu. Dále hovoří o proroctví, ve kterém má polobožský potomek jednoho z nich Krona přemoci, nebo také přinést zkázu, a to za pomoci zlatého rouna. Toto proroctví se jistě týká Percyho... Zlaté rouno je v Moři nestvůr, kterému lidé říkají Bermudský trojúhelník. Annabeth zjistí, že zlaté rouno by mohlo zachránit i strom, a tím znovu obnovit ochrannou bariéru kolem tábora. Nebyl to však Percy, kdo byl vybrán, aby se vydal hledat zlaté rouno, nýbrž jeho věčná rivalka Clarissa. Percy, Annabeth a Grover se rozhodnou také opustit tábor a vydat se hledat zlaté rouno na vlastní pěst a k jejich nelibosti se k nim přidá i Tyson. Navíc se dozvědí, že Luke už je také na cestě do Moře nestvůr. Našel ostatky Krona a chce ho s pomocí zlatého rouna zase oživit. To se nesmí stát, protože Kronos by zničil celý svět... (TV Prima)

(více)

Videa (24)

Trailer 3

Recenze (416)

Wysch 

všechny recenze uživatele

Moje TISÏCOVKA v hodnocení je bohužel Percy Jackson. Chjoo. Pecka. Ještě větší sračka, než jednička, akorát mám pocit, že tak nějak vyprchala ta svěžest. A hlavně vyprchal Sean Bean (byl tam vůbec???) a Kevin McKidd a úplně nejhůř to odsral Pierce Brosnan, jehož postava nevyprchala, jen herec se změnil. Tak nějak jsem naivně doufal, že to bude mít stejný sračkoidní grády jako Lightning Thief, ale se zmizelým osazenstvem jako by zmizela i zábavná sračkoidnost. Jo, zkouknul jsem Moře nestvůr na jeden zátah, aniž by mě to nějak bolelo, ale tady opravdu nehrozí, že budu mít doma blu-ray s tímhle filmem, takže chudák Lightning Thief zůstane na poličce asi sám. Může za to Chris Columbus, že jeho "jednička" byla pro mě zábavnější? Nebo opravdu to osazenstvo? Nebo je ve filmu ještě kousek něčeho jinýho, co Sea of Monsters postrádá? Takovej ten pověstnej kousek duše? Nevím. Sea of Monsters je nakonec přeci jen solidní rutina, dobře otrikovaná a !!! ozvučená !!!, ale nejsem si jistej, jestli ty tři hvězdičky dávám zaslouženě. [zhlédnuto někdy 17.9. v ústeckým CinemaCity], komentář napsán s hodně velkou sekyrou nad předprodukčním kusem DVD, nad jehož obalem jako bych se vrátil do osmdesátejch let. To opravdu nemohli přijít s lepším?? P.S. P.S. Nathan Fillion si to neskutečně dává! Škoda, že dostal odhadem půl minuty. ()

Lamiczka 

všechny recenze uživatele

Sympaťák Logan Lerman se znovu převtělil do role poloboha Percyho Jacksona, který je synem Poseidona a lidské matky. Což o to, sympatií tento chlapec s pohledem raněné laně nachází v publiku puberťáckých dívek mraky, ale tak nějak mi do role již staršího, chytřejšího a odvážnějšího hrdiny moc nesedí. On je podle mě totiž tak trochu statický, až bych možná řekla prkenný. Tak nevím, čí je to vina, protože z jeho jiných rolí mi vychází, že je to mladík nadaný a do budoucna mu hádám hvězdnou kariéru. Je to celé zkrátka nějaké ošizené, jako by se mu do hraní prostě nechtělo. No, když tak nad tím přemýšlím, tak on ani zbytek není žádné velké terno. Nejvýrazněji vystupuje Jake Abel v roli záporňáka a je jen škoda, že se v celém filmu nedostává víc ke slovu. Zlobivost mu kouká z očí. No a příběh? Ten je oproti literární předloze dost očesán, uhlazen a v podstatě se v něm, až na pár zajímavých akčních scén, nic moc neděje, což je další velká škoda. Potenciál 3D je tak zbytečně promrhán a v konečném důsledku úplně k ničemu. Z pohledu dospělého diváka mě snímek, na rozdíl od knihy, neoslovil tak, abych si ho přála kdykoliv v budoucnu znovu zkouknout. Mladým divákům, a to i díky atraktivitě 3D projekce, naopak má určitě co nabídnout, oceňuji důraz na přátelství, výpomoc v nesnázích a hlavně bezdůvodné nebití (se) hlava nehlava. ()

Reklama

pakobylka 

všechny recenze uživatele

"Moři nestvůr" nechybí neotřelé nápady, vcelku akceptovatelný humor ani přiměřený nadhled, ale schází mu to nejdůležitější: ODVAHA. Bojí se dát své fantazii křídla s vzlétnout ke slunci, a proto stejně jako jeho starší bráška ("Zloděj blesku" z roku 2010) zůstává jen přízemní, neumělou a trochu hračkovitou pohádkou na dobrou noc - neškodnou, leč taktéž nepřínosnou vyprávěnkou o dětech ... a pro děti. ()

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Ano, ano. Kurvení řecké mytologie á la Hery Potrat pokračuje ještě bestiálnějším způsobem, až jsem měl zhnuseně chuť pochcat oheň, chytit pod krkem nějakého vypelichaného orla a okousanými nehty mu vytrhat játra. A tak tu opět máme ultranesympatického jelimana, negrosatyra a homokyklopa, jak už tak vymaštěné MTV degeneraci vyplachuji mozky báchorkou natolik dementní a Nasírací Titány, že kdybych byl Cojs, okamžitě bych ztrestal toho grafomanského patlala, co tyhle sračky plodí jako Rosamunde Harlekýny, tím, že by musel navěky válet do příkrého kopce bradavičnatou Roulingovou po přechodu, přičemž by vždy těsně pod vrcholem dostala nával, převalila se přes něj a skutálela se s hysterickým kurvováním dolů. A každé druhé válení by navíc musel absolvovat se srolovanou Iliadou v rektu. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

První Percy Jackson byla taková odlehčující americká rodinná fantasy ptákovina, která se mi líbila a působila na mě zcela průměrným dojmem. Bohužel nemohu to stejné říci o druhém pokračování, protože mi přišlo až příliš komerčně pojaté a zaměřené na spoustu psedovtipných scén a momentů, které mě nepobavily tak, jak asi původně tvůrci chtěli. Ostatně i to překopávání řeckých mýtů, kterého se zde dotkla celá řada uživatelů, mě ve výsledku také celkem vadilo. Zkrátka snímek, který pobaví nejvíce asi mladší publikum a nenáročné fanoušky fantasy. ()

Galerie (109)

Zajímavosti (16)

  • Předlohou filmu je druhá kniha ze série o Percy Jacksonovy amerického autora Ricka Riordana, která u nás v roce 2010 vyšla pod názvem „Percy Jackson: Moře nestvůr“. (dandislav1991)
  • Mezi filmem a knihou je několik rozdílů. Kniha například začíná Percyho (Logan Lerman) snem o tom, že je Grover (Brandon T. Jackson) v nebezpečí, ne příběhem Thalie (Paloma Kwiatkowski) o její smrti. Ve filmu je dále vynechána např. vybíjená s kanibaly  ze začátku knihy. Ve filmu se soutěžilo ve šplhu na věž, zatímco v knize se konaly vozatajské závody. Vynechanou postavou ve filmu je Tantalos, který měl nahradit Cheirona, který byl vypovězen do vyhnanství. V knize se oproti filmu Percy s Tysonem (Douglas Smith) potká ve škole, kam Percy chodil. Clarisse (Leven Rambin) v knize plula na lodi konfederace, ne na moderním bitevníku, jak je vidět ve filmu. Lukova (Jake Abel) loď Andromeda byla v knize výletní lodí, ne jachtou jako ve filmu a v knižní předloze se Luke nepokusil Kronose oživit. (Dracconnis)

Související novinky

Percy Jackson míří na Disney+

Percy Jackson míří na Disney+

16.05.2020

Knižní fantasy sága Percy Jackson se dočká nové adaptace na streamovací službě Disney+. Zprávu potvrdil autor předlohy Rick Riordan. Příběh vypráví mix řecké mytologie, historie a kouzel, v jehož… (více)

A kdy vlastně uvidíme...

A kdy vlastně uvidíme...

04.06.2012

...pokračování X-Men, Spielbergovu novou scifárnu nebo druhého Thora? Hollywoodská studia čachrují s daty premiér a obsazují volné termíny pro předpokládané hity. Tak především: příští rok Amerika… (více)

Reklama

Reklama