Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: Sea of Monsters

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

• zbyshek

To, co fungovalo v jedničce, jakoby ztratilo svoje kouzlo. Řeckou mytologii zbožňuji, ve Zloději blesku bylo hezky popsáno a vyobrazeno celé gró této zajímavé mytologie. Pokračování jsem čekal i u dvojky, bohužel ani v nejmenším se mi tohoto nedostalo. Tolik otřepaných klišé pro diváky na pomezí prvního a druhého stupně základních škol jsem dlouho neviděl. Bylo vidět, že to byl účel, můžu jen litovat. Příběh vcelku nezajímavý s ne moc dobře napsanými dialogy mi ze sledování místy dělal utrpení.(26.11.2013)

Dávám těsné tři hvězdy, ale né že by to mělo blízko ke čtyřem hvězdám, ale naopak, spíš ke dvoum !... Mythologie je tam dělaná pro děti, co jsou úplně hloupé a jediná možnost jak je něco naučit, je že to uděláte moderní a cool, ale tím se to pro normální lidi stává téměř k nekoukání a všímáte si i takových věcí jako je špatná trajektorie letu nabraného chudáka býkem nebo válečná loď co dokáže proplout dírou ve stěně, kterou protéká 100vky litru za vteřinu... Ale mnohem víc věci je špatně, vlastně málo co je tam dobré a proto... HODNOCENÍ: 45% (3*)(3.12.2013)

Vzhledem k rozpočtu nadprůměrně otrikovaná a především velice zábavná blbina pro teenagery 15-, která se překvapivě soustředí na postavy a ve chvílích akce dovede uspokojit víc, než kupříkladu Wolverine. Jen kdyby Cinemart zase nevsadil na dabing, z něhož si sice lze původní anglické hlášky a nadhled vydestilovat, ale který přesto bolí hlavně v momentech, kdy vládne filmu takový Fillion a snaha o heroický patos. Filmu, který nechá puberťáky na kameru chlastat a v první scéně zabije dítě ale míň než tři dát odmítám, i kdyby byl sebehloupější.(12.8.2013)

• verbal

Ano, ano. Kurvení řecké mytologie á la Hery Potrat pokračuje ještě bestiálnějším způsobem, až jsem měl zhnuseně chuť pochcat oheň, chytit pod krkem nějakého vypelichaného orla a okousanými nehty mu vytrhat játra. A tak tu opět máme ultranesympatického jelimana, negrosatyra a homokyklopa, jak už tak vymaštěné MTV degeneraci vyplachuji mozky báchorkou natolik dementní a Nasírací Titány, že kdybych byl Cojs, okamžitě bych ztrestal toho grafomanského patlala, co tyhle sračky plodí jako Rosamunde Harlekýny, tím, že by musel navěky válet do příkrého kopce bradavičnatou Roulingovou po přechodu, přičemž by vždy těsně pod vrcholem dostala nával, převalila se přes něj a skutálela se s hysterickým kurvováním dolů. A každé druhé válení by navíc musel absolvovat se srolovanou Iliadou v rektu.(19.11.2013)

I když jsem velký fanda řecké mytologie, její amerikanizace mi zase tolik nevadí. Druhý díl série Percy Jackson je relativně uspokojivá podívaná, ale dvě věci mě zklamaly. A to neustálé zdůrazňování Jacksona jako hlavního hrdiny (ostatní postavy nemají tolik šancí zazářit, případně je jejich "15 minut slávy" hodně uspěchaných) a také mě nepotěšilo trestuhodně nevyužité finále, které bylo velmi uspěchané.(25.12.2013)

• - Leven Rambin nosila na natáčení v roli Clarisse hnědou paruku. (Weasley)

• - Termoska s větry z fiktivního seriálu o Herculovi je odkaz na vak s větry, který dal Odyseovi bůh větru Aiolos v "Eposu o Odyseovi". (Kletus)

• - V tomto filme má Annabeth Chase (Alexandra Daddario) na rozdiel od prvej časti zafarbené vlasy na blond. Tam ich mala prirodzene hnedé. (Kacenka616)