Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: More oblúd

Percy Jackson: Sea of Monsters

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

Moje TISÏCOVKA v hodnocení je bohužel Percy Jackson. Chjoo. Pecka. Ještě větší sračka, než jednička, akorát mám pocit, že tak nějak vyprchala ta svěžest. A hlavně vyprchal Sean Bean (byl tam vůbec???) a Kevin McKidd a úplně nejhůř to odsral Pierce Brosnan, jehož postava nevyprchala, jen herec se změnil. Tak nějak jsem naivně doufal, že to bude mít stejný sračkoidní grády jako Lightning Thief, ale se zmizelým osazenstvem jako by zmizela i zábavná sračkoidnost. Jo, zkouknul jsem Moře nestvůr na jeden zátah, aniž by mě to nějak bolelo, ale tady opravdu nehrozí, že budu mít doma blu-ray s tímhle filmem, takže chudák Lightning Thief zůstane na poličce asi sám. Může za to Chris Columbus, že jeho "jednička" byla pro mě zábavnější? Nebo opravdu to osazenstvo? Nebo je ve filmu ještě kousek něčeho jinýho, co Sea of Monsters postrádá? Takovej ten pověstnej kousek duše? Nevím. Sea of Monsters je nakonec přeci jen solidní rutina, dobře otrikovaná a !!! ozvučená !!!, ale nejsem si jistej, jestli ty tři hvězdičky dávám zaslouženě. [zhlédnuto někdy 17.9. v ústeckým CinemaCity], komentář napsán s hodně velkou sekyrou nad předprodukčním kusem DVD, nad jehož obalem jako bych se vrátil do osmdesátejch let. To opravdu nemohli přijít s lepším?? P.S. P.S. Nathan Fillion si to neskutečně dává! Škoda, že dostal odhadem půl minuty.(18.11.2013)

Keďže sme sa v predchádzajúcej časti zbavili relatívne nudného predstavovania postáv, môžme si tentokrát užívať iba to dobrodružstvo. Užívať je však takisto relatívny pojem. Je ho tam spústa, dej sa valí z jednej lokácie do druhej, zobrazuje jednu akciu za druhou, ale švih a spád to postráda podobne veľkolepo.(27.12.2013)

Percy Jacksona mám rád a nechápu proč ostatní ne je to takový jiný Harry Potter sice s ním nemá moc co společného , ale hodně mi ho připominá , možná že je to právě přehnaností tohoto filmu že ho lidi nemají rádi , a co mě se to líbí a právě taky pro jeho přehnanost . Jinak nevím jestli byla dvojka lepší nebo horší zdá se mi to tak neják nastéjno , ale připadá mi že si tady s tím víc pohráli . Škoda že na Percyho nesehnali větší rozpočet protože to mohla být další z těch velkých sérií . ( 24.11.13/MAC )(24.11.2013)

• necisty

Teda nezlobte se na mě, ale v moři ne nestvůr ale Harry Potterů, Hunger Games, Stmívání, Divergence a dalších musí mít film v sobě něco speciálního, čím ty ostatní nějak překoná. Tady jim bohužel nesahá ani po kotníky a spíš je vykrádá. Auto, co se vynoří z lesa a vezou je ty tři šílené ženské, no já být Rowlingovou, tak je zažaluji za plagiátorství... A toho kyklopího týpka ukradli z Matrixu. Nevím, jestli se to jen netrefuje do mých chutí, podle mě je tu špatně snad úplně všechno, ale co hlavně - chybí tomu napětí!(23.2.2015)

• Madsbender

Narozdiel od zábavného parodicko-brakového dobrodružstva, ktoré priniesla jednotka, tu máme tentoraz rovnakú zostavu, ochudobnenú o všetky zaujímavé mená (Uma Thurman, Pierce Brosnan), no zato s koňskou dávkou demencie a uspávankového syndrómu. Zvyšok zaklincoval katastrofálny záverečný "súboj", ktorý je vrcholom súdobého animačného nevkusu (ako ostatne celý film). Vďaka bohu aspoň za Filliona (i keď za účasť na tomto paskvile by sa mal skôr hanbiť).(30.12.2013)

• - Když Hermés (Nathan Fillion) dává Annabeth (Alexandra Daddario) termosku s větry čtyř světových stran, říká, že se jedná o sběratelský kousek ze seriálu Herkules (od r. 1995). Hermés tvrdí, že se jedná o nejlepší seriál všech dob, který ovšem zrušili. To odkazuje na seriál Firefly (od r. 2002), kde Fillion ztvárnil jednu z hlavních rolí. (koviak)

• - Leven Rambin nosila na natáčení v roli Clarisse hnědou paruku. (Weasley)

• - Vo filme sa pôvodne mala objaviť aj Gina Carano. (ywo666)