Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: Sea of Monsters

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

• IQ Tiqe

Teenagerské dobrodružství, tentokrát víc ve fantasy prostředí než mezi lidmi, zato s teenagerským chováním a mluvou. Děj místy postrádá logiku a popravdě je dost nudnej. Jediné plus je zábava daná dialogy. Docela jsem se nudil. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 4 | hudba 7 | humor 2 | akce 7 | pustil bych si znovu 4(14.11.2013)

• chelseaman22

Zasranej film pro zasraný desetiletý parchanty! Takhle vysoko nasazená laťka kýče a absurdna bude vyžadovat pořádný kumšt, aby byla v horizontu příštích deseti let překonána! Vždy když se začnete mlátit hlavou o stůl nad monstrózností absurda, tak si můžete vsadit, že do pěti minut přijde ještě větší (což u citlivějších jedinců může způsobit tiky). Patnáctiletý bastard Tyrellů se se svým půlčíkovským mečem (houbařským nožíkem) pouští do tvrdého work-outu v kempu bastardů, jelikož je tutově jasné, že v budoucnu bude pověřen misí, na níž bude záležet osud planety Země. Zatímco se mečuje s dcerou sera Boltona, tak ostatní bastardi sedí ve dřevěných chatkách bez elektřiny a prohání svůj nový iPad s Retina displayem. Naneštěstí, Pecival každé mečování prohrává a tudíž není zvolen Kapitánem Bastardem, ale on hlavu nesklání! Naopak, vezme Hermionu, kopytníka a jednookého frajera s brýlemi Ray Ban a kšááá mávnout si na záchranný autobus a hurááá směr kalba na Floridě! Tam si osedlá mořského koníka (jiného, než znáte z encyklopedií), a ten jeho klub sráčů vyexpeduje na jachtu úhlavního nepřítele (taky ho máte?), všechny zbije a na vlně tsunami dopraví své kolegy do sídla toho nejhoršího kyklopa, jež si na ostrově, kde přečkával dovolenou Odysseus postavil (fakt nekecám) lunapark. Mezitím se úhlavní nepřítel vzpamatuje z tvrdého direktu a míří rovněž za bastardem Percivalem, aby mu šlohl zlaté rouno (vobyč deku z vlny) a resuscitoval nějakého pekelníka, jež má prý odolat i transformerům z odvrácené strany Měsíce. Všichni mrtví se na konci ve zdraví vrátí k životu a strom košatý je vyléčen přehozením rouna přes jeho kořeny. Už jsem očekával, že se hodovní stoly v kempu bastardů sami prostřou (jako ve Velké síni), a že se rovněž zjeví vesmírní elfové z Tóra. P. S. Věřte nevěřte, v téhle sračce účinkovali i zombíci. Takže se těšme na trojku! odpad! Celosvětový výdělek k 2. 1. 2014: $199,767,393, což je 2,22 násobek budgetu(2.1.2014)

Pro mě stejné jako jednička. Příjemná oddychovka, která si dělá srandu sama ze sebe (Fillion a jeho odkaz na "zrušený seriál" pobavil náramně), s parádními efekty a krásnou hudbou. Příběh je sice opět taková splácanina všeho možného, ale přišel mi o něco promyšlenější než minule. A když už nic jiného, tak povinnost zkouknout minimálně kvůli očím Alexandry Daddario.(2.2.2014)

• mcb

Nikdy bych neřekl, že může vzniknout něco dementnějšího než Souboj Titánů. Druhý Percy Jackson ale dokazuje, že řeckou mytologii lze znásilnit ještě brutálnějším způsobem - zatímco Columbusova jednička byla přiznaným guilty pleasure, Moře nestvůr je příšerným televizním "blockbusterem" s naprosto katastrofální úrovní všeho. Velmi odpudivý a pro cílového dětského diváka taky neuvěřitelně škodlivý film, kterých se (naštěstí) rodí málo.(20.11.2013)

• playboxguest

Po nadupané jedničce, která mě osobně hodně bavila, ačkoli jsem vždycky měla všecky ty titány a Bohouše těžce u zadnice, přichází hůře obsazená i zrežírovaná, doslova tuctová, dvojka, v níž se na přehršel akce a tupé dialogy sazí víc než na zábavu. Z tohohle Percyho žádný Titán mezi dobrodružnými filmy pro dnešní omladinu nevzkvete, ale zůstane z něj tentýž outsider, jakým byl na začátku filmu. A tak stejně jako třem čarodějnicím, stačí i divákovi pouze jedno oko, aniž by se bál, že mu něco podstatného uteče. 3D: ** které se tu předvedlo, do světa taky velkou díru neudělá, až na pár zbrklých efektů slabota jako samotný film. 40%(5.12.2013)

• - Než se Logan Lerman ujal role, Percyho Jacksona předtím neznal. S knižní sérií ho seznámili až jeho mladší bratranci. (Zdroj: Abicko.cz) (Dracconnis)

• - Ve filmu je Percyho (Logan Lerman) bratrem kyklop Tyson (Douglas Smith), podle řecké mytologie by však Percyho nevlastními sourozenci byli i kyklop Polyfémos a mořská nestvůra Charybda. (Kletus)

• - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 15 000 pracovných miest. (Laslo)