Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: More oblúd

• Nizozemsko

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

"Moři nestvůr" nechybí neotřelé nápady, vcelku akceptovatelný humor ani přiměřený nadhled, ale schází mu to nejdůležitější: ODVAHA. Bojí se dát své fantazii křídla s vzlétnout ke slunci, a proto stejně jako jeho starší bráška ("Zloděj blesku" z roku 2010) zůstává jen přízemní, neumělou a trochu hračkovitou pohádkou na dobrou noc - neškodnou, leč taktéž nepřínosnou vyprávěnkou o dětech ... a pro děti.(17.12.2015)

• chelseaman22

Zasranej film pro zasraný desetiletý parchanty! Takhle vysoko nasazená laťka kýče a absurdna bude vyžadovat pořádný kumšt, aby byla v horizontu příštích deseti let překonána! Vždy když se začnete mlátit hlavou o stůl nad monstrózností absurda, tak si můžete vsadit, že do pěti minut přijde ještě větší (což u citlivějších jedinců může způsobit tiky). Patnáctiletý bastard Tyrellů se se svým půlčíkovským mečem (houbařským nožíkem) pouští do tvrdého work-outu v kempu bastardů, jelikož je tutově jasné, že v budoucnu bude pověřen misí, na níž bude záležet osud planety Země. Zatímco se mečuje s dcerou sera Boltona, tak ostatní bastardi sedí ve dřevěných chatkách bez elektřiny a prohání svůj nový iPad s Retina displayem. Naneštěstí, Pecival každé mečování prohrává a tudíž není zvolen Kapitánem Bastardem, ale on hlavu nesklání! Naopak, vezme Hermionu, kopytníka a jednookého frajera s brýlemi Ray Ban a kšááá mávnout si na záchranný autobus a hurááá směr kalba na Floridě! Tam si osedlá mořského koníka (jiného, než znáte z encyklopedií), a ten jeho klub sráčů vyexpeduje na jachtu úhlavního nepřítele (taky ho máte?), všechny zbije a na vlně tsunami dopraví své kolegy do sídla toho nejhoršího kyklopa, jež si na ostrově, kde přečkával dovolenou Odysseus postavil (fakt nekecám) lunapark. Mezitím se úhlavní nepřítel vzpamatuje z tvrdého direktu a míří rovněž za bastardem Percivalem, aby mu šlohl zlaté rouno (vobyč deku z vlny) a resuscitoval nějakého pekelníka, jež má prý odolat i transformerům z odvrácené strany Měsíce. Všichni mrtví se na konci ve zdraví vrátí k životu a strom košatý je vyléčen přehozením rouna přes jeho kořeny. Už jsem očekával, že se hodovní stoly v kempu bastardů sami prostřou (jako ve Velké síni), a že se rovněž zjeví vesmírní elfové z Tóra. P. S. Věřte nevěřte, v téhle sračce účinkovali i zombíci. Takže se těšme na trojku! odpad! Celosvětový výdělek k 2. 1. 2014: $199,767,393, což je 2,22 násobek budgetu(2.1.2014)

• Marqta

Tak tohle pro mě bylo velké zklamání. V prvním díle se mi líbila originalita tématu i samotný příběh. Je pravda, že od dvojky už jsem trochu čekala podobnou atmosféru a možná zase nějaký ten útržek mytologie (Kterého se mi ale dostalo, tak v podobě dvou minut). Příběh je placatý a jednoduchý, má spustu logických do očí bijících zádrhelů, podivných pasáží bez souvislostí a celkově jsem si čas od času ťukala na čelo (když to vyjádřím zjemněně). Knižní předlohu jsem nečetla, takže podle toho nemůžu posuzovat, ale tenhle snímek se moc nepovedl a dokonce odešli i něktřeří dobří herci, co se objevili v prvním dílu.(30.8.2013)

• Crawler-D

Hollywoodská božstva se zalekla, a tak jednička, která byla nacpána velkými jmény, ustupuje z cesty dvojce bez hvězd (Stanley Tucci nebyl informován o evakuaci téhle potápějící se kocábky, a tak hraje nesnesitelnou postavu, kterou ale nikdo za celý film nepošle do míst, kam slunce nechodí). Stejně jako v prvním filmu (matematika a perly) jsou postavy šíleně blbé (ožívá vám titán, co takhle sebrat rouno a zastavit tak proces; co třeba hned říct hlavnímu blbečkovi, aby vyhodil z batohu chrastící věci; co takhle že by hlavní padouch neupozorňoval na svůj ďábelský plán celou vesnici polobohů). Percy a Annabeth se neustále objímají, takže mezi nimi nějaký vztah musí být, ale v zájmu zachování mravní výchovy dětí žijící v době internetu přeplněného pornem si nedají ani pusu (omluvou budiž, že v HP se čekalo do pátého, respektive osmého dílu). Ani jednou se neobjeví nikdo z velkých bohů, přestože vědí, že někdo oživuje jejich mocného (byť tragicky neschopného) tatíčka titána, jehož návrat je situován do zábavního parku, tudíž se z mytických bytostí dělá jen pouťová atrakce. Film se jmenuje "Moře nestvůr", ale v celém moři uvidíme jenom jednu nestvůru.(12.8.2013)

Kdo v tomto případě čeká zázrak je opravdu na hlavu. Percy Jackson je zhruba na stejné úrovni jako první díl a nepřinese nic nového. Tohle je přesně ten typ filmu, u kterého by divák měl vypnout a nezabývat se nějakou Řeckou mytologií a podobně. Pokud tak uděláte, tak zjistíte, že se až o takový průser nejedná, jak naznačují některé komentáře .. 6/10 = 63%(27.11.2013)

• - Když Hermés (Nathan Fillion) dává Annabeth (Alexandra Daddario) termosku s větry čtyř světových stran, říká, že se jedná o sběratelský kousek ze seriálu Herkules (od r. 1995). Hermés tvrdí, že se jedná o nejlepší seriál všech dob, který ovšem zrušili. To odkazuje na seriál Firefly (od r. 2002), kde Fillion ztvárnil jednu z hlavních rolí. (koviak)

• - Než se Logan Lerman ujal role, Percyho Jacksona předtím neznal. S knižní sérií ho seznámili až jeho mladší bratranci. (Zdroj: Abicko.cz) (Dracconnis)

• - Rozhovor ve scéně, kdy Hermes (Nathan Fillion) potká Percyho (Logan Lerman) a Annabeth (Alexandra Daddario) a říká, že je hezké, jak se doplňují, odkazuje na seriál Castle na zabití (od r. 2009), ve kterém se Fillionova postava neustále doplnuje s postavou Stany Katic a vždy jim to někdo připomene. (uprchlik)