Percy Jackson: Moře nestvůr

Percy Jackson: Sea of Monsters

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2013, 108 min

• peter12

To bol debil,čo napísal tuto knihu a ešte vatší bol ten čo to režíroval.Chvála bohu tuto knihu nemám doma,ale keby som ju mal tak by som si hned išiel kúpiť skartovačku,a už aj viem na čom by som ju vyskúšal.Takto DOJ....Ť Grécku mytologiu,tak to je už sila.V.Zamarovsky sa obracia v hrobe,keď náhodou videl tento film,tak by niekoho určite nakopal do riti.Veľmi zle okopírovaný Harry Potter,príbeh žiadny,triky ma tiež vobec nebavili aj ten Kronos bol úbohí.Strašne silový humor,a tomu jedno(dvoj okému)kyklopovi by som vrazil,vidličku do oka strašne mi bol nesympatický.A už viem prečo v tomto dieli niesu žiadne herecké hviezdy,v takejto k.....e hrať nebudú,majú recht.P.S.Pre mňa najzbytočnejší film za posledné roky.(3.12.2013)

• MM_Ramone

Prvý film o teenagerskom hrdinovi Percy Jacksonovi natočil v roku 2010 veľmajster mainstreamových kino trhákov Chris Columbus. Napriek šialenej žánrovej kombinácii to bola celkom zábavná popkornová jazda. Po troch rokoch bolo vyprodukované voľné pokračovanie. No na režisérskej stoličke už nesedel ostrieľaný profesionál Chris Columbus. Jeho miesto prebral akýsi berlínsky niktoš Thor Freudenthal. Pod taktovkou tohto neskúseného nemeckého režiséra vzniklo úplne zbytočné pokračovanie. **(24.2.2017)

• MartinezZ

Jednička byla fakt brutálně mimo, ale přinejmenším se zaplatila a určitě to něco vydělalo na DVD/BR, takže prostě muselo přijít pokračování. A autoři si v něm zjevně věří, protože otevřené konce nebývají zárukou ukončení příběhu. Takže se zase vracíme mezi dětské polobohy a typicky hollywoodsky przníme řecké báje, pověsti a božstvo do moderního kabátku. Je to nesmyslné, debilní, ale bůhvíproč i efektní, byť některé ty efekty jsou fakt strašné, ale Kronos jako by vypadl z nějaké konzolovky na PS2. Prostě to už nebyl takový šok jako u jedničky. Už je také plánované pokračování, tak šup, zas do toho nalijte 90 mega, ono se vám to minimálně vrátí. Bohužel.(16.11.2013)

Druhý Percy nezklamal. opět jde o zábavnou jízdu, která se mi trefila do infantilní nálady. Už jsem se smířil s tím, že do své dcery Petišku asi nenacpu. Nebo alespoň ne takovým způsobem, jakým bych chtěl. A tak když se nejdřív koukne na Percyho a nasaje pár poznatků z antické mytologie, třeba se pak bude ke klasickým legendám stavět jinak. A když ne, tak je to pořád lepší, než kdyby koukala na Pottera, Tvajlajt nebo Narnii...............no i když na to vlastně čumí taky. 65%(15.11.2013)

Rozpočet $90miliónovTržby USA $62,035,000Tržby Celosvetovo $164,635,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ trápnosť šedivá, všetko obohrané klišé, vtípky, scénky, príbehová rutina ako hrom, to tu všetko je v tom najsuchšom háve, celé zle a na vrch oči trhajúce 3D, po prvom diely som ani moc načakal žiadny veľký zázrak ale toto fakt des, zlatý Harry Potter /videl v kine 3D verziu: 20%/ __moja recenzia(21.8.2013)

• - Zombie námořník na palubě Clarissiny (Leven Rambin) lodě se jmenuje Riordan po autorovi knih Riordanu Rickovy. (Dracconnis)

• - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 15 000 pracovných miest. (Laslo)

• - Mezi filmem a knihou je několik rozdílů. Kniha například začíná Percyho (Logan Lerman) snem o tom, že je Grover (Brandon T. Jackson) v nebezpečí, ne příběhem Thalie (Paloma Kwiatkowski) o její smrti. Ve filmu je dále vynechána např. vybíjená s kanibaly  ze začátku knihy. Ve filmu se soutěžilo ve šplhu na věž, zatímco v knize se konaly vozatajské závody. Vynechanou postavou ve filmu je Tantalos, který měl nahradit Cheirona, který byl vypovězen do vyhnanství. V knize se oproti filmu Percy s Tysonem (Douglas Smith) potká ve škole, kam Percy chodil. Clarisse (Leven Rambin) v knize plula na lodi konfederace, ne na moderním bitevníku, jak je vidět ve filmu. Lukova (Jake Abel) loď Andromeda byla v knize výletní lodí, ne jachtou jako ve filmu a v knižní předloze se Luke nepokusil Kronose oživit. (Dracconnis)