Longinovo kopí, jinak též Kopí osudu či Svaté kopí, bylo ukuto před tisíci lety a bylo jím prokláto tělo Krista. Nyní je kopí dobře skryté, protože tomu, kdo ho vlastní, dává obrovskou moc a nepřemožitelnost. Před Napoleonem je spolu s pokladem ukryl Wolfgang Goethe a cesta k němu je dlážděna důmyslnými skrýšemi, hádankami a indiciemi. Mladý archeolog Eik Meiers a jeho snoubenka Katharina Bertholdová spolu s profesorem Bachmanem by je chtěli najít... Jednoho dne se oběma mladým lidem Bachman ztratí při exkurzi do přírody. Při jeho hledání se Eik a Katharina ocitnou v jeskyni a posléze v tajné podzemní laboratoři. Najdou tam nahrávku, na níž profesor Bachman předvádí starý deník, který objevil a jehož písmo se chce pokusit rozluštit. Je to deník samotného Goetha. Podle nahrávky se podaří sestavit jeho stránky a do práce se pouští Eikův kamarád Justus: je třeba rukopis prověřit. Bádání přivede tři přátele na myšlenku, že další indicií by se mohla stát Schillerova lebka: Goethe totiž často pracoval s touto lebkou na stole. Schillerův hrob se nachází ve Výmaru, kam se také Eik, Katharina a Justus vypraví. Eikova dcera Krimi odjíždí na školní výlet, více ji ale očividně zajímá pohledný mladík, s nímž se k otcově nelibosti objímá u autobusu... O Kopí osudu se ovšem zajímá ještě někdo jiný: bohatý baron von Hahn, který tvrdí, že kopí je majetkem jeho rodu, protože Goethe je ve skutečnosti pouze ukradl. Hahn má k ruce asistenta Erlangera a zejména mistryni v bojových uměních Judith. Dva posledně jmenovaní budou tři přátele po celou dobu jejich hledání pronásledovat a klást jim nejrůznější pasti. (oficiální text distributora)

Slidger

Je to sice přitažené za vlasy, ale filmy tohoto typu jsou aspoň trochu koukatelné. Tohle si myslím, nebylo zas tak hrozný. Německy provedený Indiana Jones nebo Lovci pokladů. ()

Franta

Že by se jednalo o konkurenci Indiana Jonese? Rozhodně ne! Film pokulhává na kvalitě snad ve všem, co se dá zohlednit, jako jsou herecké výkony, kulisy, kamera, efekty a spousta dalších. Opravdu jsem se snažil film pochopit a užít si ho, bohužel to prostě nejde. Dávám dvě hvězdy, abych měl místo na zhodnocení ještě horších výtvorů něž je tento. ()

pildas

Jak již psal Slidger, německé provedení Lovců pokladů. Bohužel velmi špatné provedení. Jsou tam sice světlé momenty,ale ty bych spočítal na prstech jedné ruky. Jelikož jsem fanda takových to žánrů,tak schvaluju každý takovýto film,ale tento se opravdu nepovedl. ()

Safir odpad!

Slátanina, která vznikla kombinací Indiana Jonese a Flynna Carsena. Je zde spousta nelogičností, které vyloženě bijí do očí a celkově film moc zábavný není. Váhal jsem mezi 1 hvězdou a odpadem, ale opravdu nevím za co bych tu 1 hvězdu dal. Kompletní FAIL. ()

nmarca

Indiana Jones v kožených kalhotách s padacím mostem a v dirndlu... aneb pěkný cestopisný snímek po zajímavostech Německa. Jinak hrůza - příšerný byl zejména ochotnický výraz sličné vědkyně. ()

deep odpad!

Je zábavný sledovat jak se němci snaží uplácat cosi, ale když ono to zoufale nefunguje. Určitá naivita a brakovitost, která je u Indyho zábavná, je tady jen trapná, herci nehrají (ne žeby měli co hrát), scénář je vyloženě blbej a krade kde může. A tak jediné pozitivum, které mi tento podařený kousek přinesl, je poznání, že v Německu mají pěkně a stálo by za to se tam někdy mrknout. ()

Anniysha

Dvě hvězdičky za snahu herců a za to , že mě rozesmála ta jejich dcera. Nějaká ta láska musí v dobrodružném filmu být :D. Vtipná byla taky dvojice 'fanouška a boxerky', ty jejich rádoby dramatické vstupy, no pardon, to fakt mělo vyznít dramaticky? Problém těchto filmů je v tom, že jeden je jako druhý a neděje se v něm nic, co by vás překvapilo. Čekala jsem na nějaký zlom, např že první artefakt bude zároveň i kopím, aby ten film měl nějaký zajímavý obrat v ději. Později jsem si uvědomila, že od tak jednoduchého filmu nelze očekávat něco jako překvapivý konec. Musela jsem se tedy spokojit se zářícím kýčovitým kopím v útrobách Brandeburské brány. Škoda! ()

RyanRainheart

O mnoho horší pokračování, než Šifra Karla Velikého, které mě alespoň dokázalo zaujmout. Děj filmu je nudný, postavy plytké, potěšila mě jedině hudba Klause Badelta. Ztráta času, příště si raději pustím první díl. ()

Pitryx

Tak se nám narodil německý Indy, radujme se, a celkem podařený, veselme se. To byl remake?? Německý Indy toho hodně kopíruje od amerického kolegy. Bohužel tomu dost věcí chybí. Ale přesto se mi film líbil a bavil jsem se. A že si z toho němci v některých scénách udělali reklamu na svou zemi nebo kroje je čistě jejich věc a vůbec mi to nevadilo. To, co mi vadilo, byly občasné kydy se svatbou a postava Krimi, za to jde hodnocení dolů. Ale jinak je v tom perfektní hudba, má to švih a je to prostě zábava pro celou rodinu. A jde to i bez spousty mrtvol.///*** a půl!!!! ()

knihovna odpad!

Němci umí dvě věci: sport a průmysl. Zbytek jim nikdy nešel, nejde a nepůjde. Coź o to, v umění je to spíše sranda, horší to je v politice. Bohužel jsou přesvědčeni, že i v tom vynikají. Je to ovšem velký omyl. ()

Dave_ff odpad!

Dobrodružný film z Německa? Nikdy víc!! Vidět něco tak absurdně stupidního mi stačilo jednou v životě! ()

hwnd odpad!

Mám rád adventurové filmy, ale musí tam být alespoň nějaká ta uvěřitelnost. Kopí osudu nemá ani ň.... Blábol na blábol s jediným poselstvím a to, že je v Německu hezky, to prostě není ani na hvězdičku. ()

kolacky

Ano, ano, kolega draggo to vystihl naprosto přesně. Chechtat se dalo při nejrůznéjších situacích, ať už byly nebo nebyly myšleny komicky, a výsledek byl osvěžujícně nenáročný. ()

erpe

Nebudu tento film nijak shazovat, protože jsem rád za každej podobnej počin. Kopí osudu je evidentně volné navázání na předchozí film Šifra Karla Velikého (http://www.csfd.cz/film/261842), pouze s tím rozdílem, že pár hlavních představitelů už si to tentokrát celkem prozíravě rozmyslelo a byli nahrazeni typově podobnými herci (Kai Wiesinger převzal postavu Eika od Benjamina Sadlera a Sonja Gerhardt převzala postavu dcery od Liv Lisy Fries - obojí náhrada o stupeň horší). Bohužel na rozdíl od předchozího počinu je toto krok zpět. Faktických a logických krávovin je tady příliš mnoho a ještě k tomu noví herci nedokázali dosáhnout ani k patám svých předchůdců. Tím je téměř polovina hlavních hrdinů ochuzena minimálně o sympatičnost a předvídatelný děj už nemá šanci něco zlepšit. Chápu snahu německých tvůrců ukázat nám evropanům, že i tady máme spoustu záhad a záhadných postav (a ještě při tom trochu vydělat). Sice je tu s historií i s historickými postavami nakládáno...jak to říct slušně...nakládáno velmi svévolně, ale čert to vem. Atmosféra se celkem daří, pohyblivé obrázky jsou taky fajn a sestra Járy Cimrmana Bettina je na německé poměry a na to na co jsme z těch končin zvyklí "cheská cholka" ;) Takže pokud jsem ochoten a schopen vypínat mozek u velké kopy amerických "popcornů", tak jsem totéž schopen udělat u této rychlokvašky s nepoměrně nižším rozpočtem. Pocity alá Indiana Jones se sice nedostaví, ale s občasnými úšklebky se to dá krásně vydržet. Rozhodně jsem radši, když tento film existuje, než aby nebyl. ()

Shinnie odpad!

Toto bola asi najväčšia blbosť ktorá vznikla v dejinách kinematografie. Ok, preháňam, ale určite patrí k najhorším. Po nesmiernej dávke nelogickostí, trápností a typického zhovadeného príbehu tuctových dobrodružných filmov, si už prinajmenšom najbližší rok nepozriem žiadne "pátranie za pokladom" teda ak vobec pretože z tohoto žánru sa ťažko nájde pozerateľný kúsok. Avšak napríklad aj Flynn Carsen je oproti tomuto nesmierne kvalitný. Achjaj... ()

blekekeke

Jasně, hledání pokladů vždy ztrácí logiku, ale i tu by měla být nějaká hranice. Ne jako tady, že to bylo ujetý od začátku do konce. ()

gpx

Souhlasím, že je to slátanina a luštění hádanek jde hlavním hrdinům pekelně rychle. Ale i tak se to jakžtakž dá vydržet a svlíkací scéna hlavní hrdinky stojí za to. ()