Kopí osudu (TV film)

Německo, 2010, 114 min

Derek Meister

Peter Krause
  • Hennes

Kopí osudu, léta ukrývané z důvodu své velké moci, se stává hlavní cílem dobrodružné výpravy v tomto snímku. Důmyslně nedůmyslné skrýše a hádanky, se střídají s komičností scén jako nechtěná účast na místní svatbě, kde jsou hlavní hrdinové dokonce oblečeni klasicky "bavorsky". Holt musíme vidět odkud v tomto snímku vítr vane. Indiana Jones to samozřejmě není, ale zkouknout se to dá. Je to stále ve stylu předchozího německého snímku ŠIFRA KARLA VELIKÉHO, ve kterém se mimo jiné rovněž objevili Fabian Busch i Bettina Zimmermann. Ta je mimochodem na tom večírku v těch červených šatech opravdu k "nakousnutí".(24.7.2011)

Totální slátanina plná nelogičností a opisující z kdečeho, ale když člověk vypne mozek, přestane se ptát proč a trochu přistoupí na jejich hru, je to celkem zábavné. Pravda, na filmu se mi spíš než nějaký příběh líbilo ono křížem krážem Německem a mám pocit, že si to Němci natočili hlavně proto, aby dokázali světu, že ta jejich země je taky hezká. Jako turistické PR působí perfektně a pár těch za hlavu přitažených záhad je jako bonus.(24.7.2011)

• Jeremiah

Američané velmi často "kradou" náměty na filmy z Evropy a jiných destinací a Němci koukám si je zase "půjčují" od amerikánů. Bohužel kvalita stále klesá, což je krásně vidět i na tomto filmu dosti se podobujacímu Indiana Jonesovi, nebo Lovcům pokladů. Dějově slaboučké, herecky docela trapné, takže ty 2* mohu dáti pouze za Sonju Gerhardt a pár dobrých vizuálních nápadů na skrýše pro indicie.(24.7.2011)

A já jsem navzdory černému zbarvení spokojen. Tyhle filmy o honbách za starobylými artefakty mám rád skoro ve všech podobách, a ani tahle německá televizní slátanina mě nezklamala. Samozřejmě že je to blábol opisující z tisíce zdrojů, kde jde logika do háje ještě před úvodními titulky, ale je to celkem zábavné a kouká se na to hezky. Film krásně ubíhá, příběh dokáže i přes svojí hloupost zaujmout, hlavní představitelé jsou celkem sympatičtí, a navíc uvidíme, jak je v Německu hezky. A navíc jsem se mohl mnohokrát pobavit na účet tvůrců při některých naprosto kýčovitých či nelogických scénách (či obojího dohromady, a je jich tam spousta), takže prostě špatné hodnocení dát nemůžu. V rámci žánru je to sice spíš podprůměr, ale jelikožmám žánr rád, tak nám z toho průměrné hodnocení vyleze. /viděno v TV: 60% a 3*/(1.8.2011)

• Anniysha

Dvě hvězdičky za snahu herců a za to , že mě rozesmála ta jejich dcera. Nějaká ta láska musí v dobrodružném filmu být :D. Vtipná byla taky dvojice 'fanouška a boxerky', ty jejich rádoby dramatické vstupy, no pardon, to fakt mělo vyznít dramaticky? Problém těchto filmů je v tom, že jeden je jako druhý a neděje se v něm nic, co by vás překvapilo. Čekala jsem na nějaký zlom, např že první artefakt bude zároveň i kopím, aby ten film měl nějaký zajímavý obrat v ději. Později jsem si uvědomila, že od tak jednoduchého filmu nelze očekávat něco jako překvapivý konec. Musela jsem se tedy spokojit se zářícím kýčovitým kopím v útrobách Brandeburské brány. Škoda!(4.8.2011)