Boxer Billy Hope (Jake Gyllenhaal) je na vrcholu své slávy, má nádherný dům a milující rodinu. I navzdory jeho úspěšné kariéře, ho manželka Maureen (Rachel McAdams) prosí, aby s boxem skončil a mohl tak trávit více času se svojí dcerou Leilou (Oona Laurence). Během jednoho večírku Billy skutečně svůj odchod „do důchodu" oznámí. Vše se ovšem změní ve chvíli, kdy je jeho manželka neúmyslně zabita během potyčky s jiným boxerem. Billyho svět se hroutí. Když mu soud navíc odebere kvůli jeho nevyrovnané povaze dceru z opatrovnictví, je jeho poslední nadějí návrat do světa boxu. Za pomoci trenéra Tita Willse (Forest Whitaker) se pokusí získat svoji dceru zpět... (Forum Film CZ)

Sweepy

Nudnej, zdlouhavej, nezáživnej film. Tento film opravdu nemusíte vidět. Souhlas s uživatelem Malarkey. A mimochodem děj celého filmu se vešel do synopse a jak to skončí můžete jen hádat. ()

Lukkyn

Tyhle boxerský/sportovní dramata si jedou podle svojí šablony. Je vánoční čas a tak bych to přirovnal k formičce na linecký ať děláte co děláte pořád vykrojíte akorát tak kolečko, ale přesto Vám to chutná a nemáte s tím problém. Tohle je přesně Bojovníkův případ. Prostě už máte pocit , že jste to viděli , ale je to hezky natočené a herecká dvojka Jake a Forrest jede na krev a proto tý pohádce o zmrtvýchvstání jednoho zkrachovalýho boxera chcete věřit. Ovšem Rocky je prostě jen jeden!!!!!!!!! ()

zurivymlok

Boxerských filmů už tu bylo tolik, že je těžké být originální a to Bojovník prostě není. Je snůška klišé a už mnohokrát viděného, ALE ono to funguje a to hlavně díky hlavnímu protagonistovi. Jake Gyllenhaal předvádí vskutku bravurní výkon. ()

the_weaver

Nemusím také filmy, kde hlavným hrdinom je nejaký bezmozek s hodnotovým rebríčkom priemerného orangutana, ktorý sa potom musí hrozne vážne biť so životom absorbujúc pritom nejaké to ponaučenie. No a špeciálne nemusím to, keď sa do toho ešte za každú zaťahujú plačopudné elementy ako boj o vlastné dieťa či smrť sympatickej postavy. Takáto kombinácia ma nechala úplne chladným.↵  ↵  Na druhú stranu aspoň oceňujem edukačný potenciál tohoto diela pre primitívnejšiu mládež, ktorá by sa mohla s hrdinom ľahko stotožniť a uvedomiť si, že moc, sláva a peniaze sa môžu ľahko pominúť, a preto treba život budovať na hodnotnejších základoch.↵  A taktiež kvitujem, že Jake Gyllenhaal toho bezmozka zahral tak presvedčivo, až sa obávam, či vlastne vôbec musel hrať.↵  Pochopiteľne, Tick Wills bol postavou, ktorá sa mi z celého filmu ozaj páčila. ()

klaranapoli

Bojovník. Čekala jsem film o nějakým týpkovi co bude boxovat atd. Nečekala jsem ovšem, že u toho budu křičet, brečet, držet palce jakoby se odehrával opravdickej zápas. Tolik moc emocí v jednom filmu, to je na mě opravdu moc. Obdivuji Jaka, za to co ztvárnil. Tohle je nádherný říklad chlapů co se támhle v ringu tváří jako největší drsňáci, co dokážou každému nakopat pr***, ale jakmile jde o jejich rodinu, dají za to všechno, bojují o všechno. ()

SpeckMcBig

Další zápasnická pohádka ...v drsnějším pojetí..Gyllenhaal se snaží sečmůže,Whitaker je také tradičně skvelý takže herecky přesné..vyrapovaný soundtrack se dokonale hodí..a Fuqua se taky vytáhnul .. škoda po hříchu obyčejného dějství a tradičních klišé..dávám ***a půl ()

Moredogs

Film s celkom pohodovym priebehom a s dobrym obsadenim. Na tomto filme sa mi dost pači aj to že hlavna postava zvitazi nielen sama nad sebou ale ešte ako bonus ziska spat titul za mna 5. ()

Sebicek888

Tak tenhle rádoby doják s boxerského prostředí mě vůbec nevzal .. Jake Gyllenhaal jako boxer vůbec .. chvílemi mi to připadalo jako by tu někdo chtěl nového Rockyho s rozdílem, že Billy Hope měl v hlavě jen svojí dcerušku. Režie,kamera, scénář dost průměrné. herecké výkony?... dobře ... Jake byl možná lepší mimo ring než-li v něm ve filmu ovšem nejvíc zářil Forest a jeho ďábelské oko ... konec samozřejmě předvídatelný a klišé. Po zabijákovi z OBI moc nic Antonie !!! ()

raru

Nemám rád box a nemám rád filmy o boxe.Ale vo filme ide o príbeh.A ten tu sakramentsky bol.A dobre zrežírovaný,perfektne zahraný.Jake vyrástol na pána herca,fakt som bol z neho unesený,a dokonca aj Rachel tam pasovala a nič nekazila.Ja neviem,ale konečne sú tu filmy,ktoré sa nehanbím označiť ako sto percentné. ()

pichta

Dávam mu 90%, ale stale je to na 4 * . Herecke vykony sa mi páčili, film mal ducha, dobrá gradácia deja, trošičku predvídateľný. Dobrý spád, zase sa jedno velke decko poučilo a skrotlo. Na konci tesná vytúžená výhra, ktorá ho teda dostala na vrchol. Sentimentálnosť dobre spracovaná, nie tak gýčovo ako v béčkových filmoch i ked stále ide o to isté, spracovanie je dobré. Ten čo trochu pričuchol k takemuto športu, vie film oceniť. ()

Starejsi

Veľmi som sa tešil na Jakea....až príliš. Viem, že to je skvelý herec, ktorý má čo ponúknuť, ale tu nedal ani štvrtinu zo seba, áno po Nightcrawlerovi, a iných filmoch čo mal pred týmto nabral svaly....trénoval v ringu s profesionálmi ale to bolo asi tak všetko, jeho nasadenie a bojovnosť v ringu bola nepopierateľná, ale odsunuli jeho herecký talent. Neukázal mi nič, načo som bol najviac zvedavý. Slizký 50 Cent sa snaží byť hercom, ale dostal rolu, ktorú nemusel hrať, len reprodukoval čo mal v scenári. Jakovea dcéra hrala dobre, hrala čo mala a celkovo vniesla do filmu tú synergiu medzi akčnosťou a dojímavými momentami, ktoré vyvážili toto dielo na úroveň filmu, ktorý by si mal pozrieť každý zaľúbený pár, keď má chuť na akciu a slzy zároveň. ()

fabregas1

Pro mě je tento snímek pouze boxerský film, který nepřináší nic nového ve svém žánru. Diváka to ze začátku navnadí,ale časem to upadá a film je bez tempa a druhá část je zcela předvídatelná. Antoine Fuqua se mi zapsal do paměti hlavně po natočení filmu Training Day, ale zde si u mě pohoršil. Nemůžu říct, že je film vyloženě špatný, to ne, ale prostě nepřináší nic nového a proto budu mít v paměti stále Rockyho a ne Bojovníka. ()

Kacaa26

Stáhla jsem - koukla se na komentáře - s nulovým očekáváním pustila - otevřela hubu - nestačila zírat - po skončení vypla - znova přečetla komentáře - nasrala se - napsala komentář - po dvou dnech zavřela hubu. Upřímně moc nechápu ty rádoby odborný kecy ohledně na hovno scénáře, tupýho Whitakera, prázdnejch dialogů, nulovejch emocí nebo toho, že Gylenhaal neumí hrát. Viděli jste to vůbec???? Hodnotim filmy podle síly, kterou mě vtáhnou do děje a jak dlouho ve mě zůstanou. A tohle! byla naprostá bomba. Začalo mě to bavit hned po úvodním zápase, kdy mi stačil vyšinutej výraz Billyho Hopea a měla jsem jasno, že to sračka prostě nebude. A nezklamalo mě to. Naopak. Byl to naprosto fomózní dvouhodinovej koncert Jakea Gylenhaala, jehož hereckej um se podle mě poslední dobou zlepšuje čím dál víc. Zahrál to tak, že jsem naprosto automaticky a přirozeně věřila tomu, že dělá celej život profesionálně box, umřela mu žena, dcera ho poslala do prdele a on se brodí v těch největších lidskejch sračkách, který člověka můžou potkat. Pumpoval do mě ty vaše "nulový emoce" celej film bez jediný trapný, prázdný nebo nevěrohodný chvilky. Věřim i tomu, že u toho někdo mohl brečet, protože to bylo zatraceně živý, přesný, věrohodný a přirozený. Žádný štelovaný dialogy (oukej, uznávám, že moudro o šachách mě taky trošku rozesmálo) nebo přehrávaný emotivní scéný. Byl to prostě parádní průvodce duší a životem mlátičky, která ve finále k rozumu přišla. Troufam si říct, že Jake by mohl touhle rolí směle mířit k nominacím na Oscara. Nemůžu dát jinak než 5! Někdo si tenhle film dává na seznam zbytečnejch filmů. Já si ho dávám do seznamu filmů, co rozhodně chci vidět znova!! ()

Gluminator

Snaha natočit kvalitní drama vyústilo pouze ke kvalitnímu snímku. Líbilo se mi to, hezky natočeno, ale prostě to nebylo ono třeba jako Rocky nebo tak. Creeda jsem ještě neviděl tak uvidíme. ()

zekon

Takový dobře vycucnutý Rocky. Nedívá se na to špatně, má to příběh, nicméně Rocky byl a bude jen jeden :) ()

trojkolka

Boxerskému světu jsem nikdy nebyla nijak nakloněna, a ani mě moc nezajímal. Nedávno jsem se dostala ale ke knížce, která byla z tohoto prostředí a na velmi podobný motiv. Nějakým způsobem mě ten příběh upoutal, a tak jsem si řekla, že dám šanci i nějakému filmu na podobnou tématiku. A udělala jsem dobře. Emoce jsou hlavní motor boxerů, mozek občas stagnuje, ale ve své podstatě mají zlaté srdce. Nakonec, Jake Gyllenhaal pro mě zaručuje vždy dobrou podívanou. ()

hiroito

Osa filmu není ničím originální, takže nikoho nepřekvapí děj. Ale herecké výkony všech třech hlavních hrdinů, jsou velmi, velmi dobré a díky tomu ten film dostává na kvalitě. Nemám pocit, že bych tento film chtěl vidět znovu, ale určitě nelituji těch dvou hodin. ()

Mrdada

tentokrat kdyz si vemete rockyho a hopeho tak kdo ma rad box tak sceny natoceny v tomto filmu jsou daleko realistictejsi a proto davam 4 hvezdy me to vubec nenudilo a ze jsou boxeri vybusnejsi je naprosto normalni ()

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)

Zemřel skladatel James Horner

Zemřel skladatel James Horner

23.06.2015

V 61 letech nás opustil držitel dvou Oscarů za Titanic, hudební skladatel James Horner. Zkušený letec havaroval ve vlastním stroji, který pilotoval na severu od kalifornské Santa Barbary. Horner byl… (více)

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo