Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

hroubek

Řeknu to hned narovinu.Gangster Squad není žádná složitá podívaná, u které byste po celou délku stopáže přemýšleli o tom co chce tvůrce příběhem říci.Můžete být zklamaný a rozhořčený, ale to je tak všechno, co můžete dělat.Film si je moc dobře vědom, co chce vyprávět a jakým stylem to bude dělat.Díky tomu se místo podrobnému rozboru psychologie postav dočkáme pořádné války mafiánu proti policajtům.A to je jen dobře.Film si jde za svým přes údery, které hned z úvodu začne sázet Josh Brolin a u těch ran to nekončí.Hutnou retro atmosférou jsme hýčkány už od úvodních titulků a stačí pár stylizovaných záběrů na Město andělů a jejich přilehlou krajinu s nejslavnějším nápisem, abyste se dostali do příběhu.A pak tu máme nádherné bary s ještě nádhernějšími ženami, kterým bezpochyby vládne božská(krásou a ne svým výkonem) Emma Stone.A jí kryjí záda Ryan Gosling a Sean Penn.O nějakém hereckém koncertu nemůže být ani řeč, ale proto zrovna koukáte na tento film a ne na něco jiného.Nelze říci, že film je hodně chytrý, nepředvídatelný a s pečlivě vystavěnými charaktery.Ale je zábavný, akční scény mají říz a to jak honička s auty, závěrečná přestřelka v hale hotelu je perfektní a závěrečný souboj na pěsti, taky zvedne nadšení.Vše doplňuje luxusní soundtrack, který vždy najde správnou skladbu na doplňení akční scény.Gangster Squad je fajn gangsterka, která dodržela to co slíbila v trailerech a to je hodně příjemná věc. ()

Sany33

Asi najlepší akčný film na ktorom som bol v kine. Ani jedno jediné hluché miesto každá jena stotina sekundy ma bavila na 1000%. Tento film má úplne všetko akciu, lásku, záporáka, drámu a samozrejme ala superhero ukončenie deja. Fascinujúce. To, že 99% idiotov na celom svete píše, že to nemôže byť podla skutočnej udalosti je blbosť, prečo by nemohlo ja som to tomu filmu zožral aj s navijakom. Nech si hovorí kto chce a hovorí čo chce ja dávam 95%. ()

Mishqo

Nakoľko mám veľmi rád gangsterky môže byť moje hodnotenie skreslené ale all in all to bol celkom záživný flick aj keď isté veci by som možno realizoval trochu inak aby film dostal aj trošku hlbší rozmer. Slabšie 4*, teda asi 70% ()

yeniczek

Nablýskaná chutná jednohubka s cool obsazením a super akcí. Toť vše.. Místo knižní předlohy bych si teda tipoval komiks, který někdo obrázek po obrázku převedl na plátno. Proč ne, ale čekal jsem po trailerech něco víc. Přetočená scéna jede oproti té původní jakoby na půl plynu. 6-7/10 ()

JohnSmith

Vzpomněl jsem si na L.A. přísně tajné a posteskl jsem si. To byl film. Lovci mafie nejsou špatní, obsazení je nadprůměrné a zvlášť Sean Penn si Cohena evidentně užil. Celkově jde jen o akční nářez z 50. let. Upřímně na můj vkus tam bylo až moc zpomalených záběrů a moc Ryana Goslinga. ()

drake31

Je to ľudská hlúposť alebo naivita pýtam sa ľudí čo čo hodnotia negatívne. To po zhliadnutí traileru ste si naozaj mysleli že to bude nejaká deep záežitosť s policajtmi vs. mafiáni, s Áčkovým scenárom ktorá sa zaradí medzi klasiky ako Untouchables, L.A.C alebo iné ? Ale no ták. Gangster Squad nie je zlým filmom. Človek mu môže vyčítať, nedokonalý scenár (niektoré hlúposti fakt nejde prehliadnúť) ale aj napriek tomu je to svižná jazda naprieč dobovým L.A. s výrazným dobovým feelingom, a partiou hercov ktorá zvyšuje rank tohoto filmu. Prostý, zábavný popcornom nasmradnutý film ktorý si získal moje sympatie. Super-silné 4* a láska k Emme sa prehlbuje viac a viac ♥. ()

Brain-D

Naprosto jednoduchá akční jednohubka. U takových jednohubek nebyl nikdy nějak moc zázračný scénář, ale štvala mě nedůstojná charakteristika postav. Ta podvrtala ne jednoho ambicózního herce. Nejvíce mě zklamal Sean Penn, který se bohužel na bosse nikdy nehodil. Jak POMO napsal o nerozvážnosti a nejednosměrnosti Ryana Goslinga, tak nemůže než souhlasit. Celé to funguje a je to přece jenom pro oko pěkná gangsterovka, která má pěkné kulisy a akci. ()

sskrblik

Možná jsem jeden z mála těch, kteří po trailerech nečekali nové L. A. Confidential. Vzpomínám si, že na mě zapůsobilo audiovizuální zpracování a stylová akce. Bez zbytku jsem to všechno dostal naservírované v té nejlepší možné podobě. Připadal jsem si jako ve zfilmovaném příběhu PC hry Mafia. Nyní ze strany nekompromisního zákona. Prostředí podsvětí je krásně ilustrované do své doby a oči doslova dostávají, co vidět chtějí. Na druhou stranu nečekejte reálie. Film má celou řadu pochybných scén, někdy podprůměrných dialogů, přikrášlování, nebo hry na hrdiny. V končeném výsledku to nic nemění na tom, že film se neprezentuje jako něco víc. Záhy divák zjistí, že se nehraje na příliš vážnou strunu. U Gangster Squad vítězí zábavný obsah na celé čáře. ()

Pump

Není to tak špatné jak to na první pohled vypadá. Hezky to šlape, občas solidní akce a k pobavení dobré :) ()

Terzeus

Gangster Squad je presne ten typ hollywoodskeho filmu, o ktorom si počas pozerania človek vraví, že vlastne to ani nie je tak zlé. Ono to ani tak zlé skutočne nie je ale ako to už s tými hollywoodskymi filmami býva, pobavia ale tvária sa na viac než v skutočnosti sú. V tomto prípade sa Ruben Fleischer skúšal neúspešne dostať na pole prvotriednej gangsterky. Jednoducho mu to nevyšlo. Až prehnané nasvietenie, žiariace namakeupované tváre známych hercov a hlavne tá patetická predvídateľnosť to jednoducho nedokážu obrátiť na kvalitu. Hercom to síce v kope klape no scenár im veľa priestoru nedodáva, otravné nútené dejové zvraty aj práve preto sú len nutnou dávkou nudy. Prestrelky sú znesiteľné no akcia ako taká až na automobilovú naháňačku technicky nijako nevyčnieva z dnešného štandardu, čo je škoda. Gangster Squad si mal ísť vlastnou cestou alebo radšej na De Palmu len odkazovať, nie sa snažiť vystaviť sa na výnimočný postulát s hollywoodskou šablónou. Tak je to jednoducho predurčené k rýchlemu zabudnutiu! 55% ()

jolanek

Popravde neviem co mam napisat, pacilo sa mi to, ubehol mi cas rychljsie,ale taky gengstersky priemer, sympaticki herci, nieco ako hanebni bastardi ()

VanTom

Komiksová gangsterka, marně cílící na pozici nové žánrové klasiky. Standardní příběh ve stylu Neúplatných působí mdle, chladně a dost ploše, slušné tempo nabírá pouze v povedených přestřelkách a honičkách. Ono se ale není čemu divit, když se zdaleka největší pozornost soustředí na vyleštěný barvotiskový vizuál a aranži líbivých záběrů. ()

fefee

Obyčajná jednoduchá gangsterka ktorá ničím neprevyšuje ostatné svojho žánru s párom naivity a plytkosťou príbehu, s hviezdnym obsadeným a nútenými scénami ktoré už tu raz v tej či onej mafiánskej sekcií boli. No drží sa to zubami nechtami v slušnom pozerateľnom priemere. 3* ()

Ceres

Takhle zmrvit gangsterku jsem ještě neviděl, stupidní film, navíc tam není vůbec žádná atmosféra!!!! Herecky obsazeno velmi slušně, ale stupidně napsané postavy. Jako tohle je teda pěknej fail, zabalen v krásné stuze. Nadprůměr?, pche.... ani náhodou, skoro by se dalo říct, že "piece of shit", ale nebudu to hrotit, přeci jen kamera byla pěkná:-) 30 %. ()

Krysa SPK

Ne, ne, takhle gangsterka nevypadá. Rychle sahám po blu-ray s geniálními The Untouchables a spravuji si chuť. Ruben Fleischer se rozhodl jít vlastní cestou, ale já osobně dávám přednost oldschoolovým bardům jako je De Palma nebo Leone... ()

Aven

Veskrze průměrný akčňák s fajn retro atmoškou a hereckou sestavou roku. Jinak žel jedná velká vykrádačka, kterou ke třem hvězďákům dotáhl převážně Gosling. ()

Kicune

Přemírou cool scén, zpomalovaček (aneb „matrix“ scén) a hysterického Seana Penna tvůrci vystříleli děj a vytvořili pouze krásně vypadající popcornovou gangsterku. ()

brando

Mainstream gangsterka pro tuctového diváka. Veliká škoda, ať už z důvodu obsazení, které je famózní, anebo kvůli fajn looku, kterým disponuje. Pro mě, člověka který byl filmově odkojen na Goodfellas, Once upon a Time in America, Kmotrovi či Scarface, je to hodně povrchní pokus o gangsterku. Až z odstupem času doceňuji Amerického gangstera, který je jedinou Hollywoodskou gangsterperlou za posledních 15 let. ()

klima777

A tuhle znáte? The glamour boys don't think about tomorrow. The glamour boys just need tonight to play. Dobrá tedy... Tough Boys. Stupid Girls. Wannabe Big Movie.------ Nebavilo. ()

D28

A podľa mňa Connie tu partu vybrala celkom dobre.Hrdinovia to boli síce vlastne veľmi obyčajní a príbeh jednoduchý, ale aspoň vyniklli kulisy a niektoré detaily. Nič extra, ale bavilo ma to. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka