DavidS.

Wan předvádí přesně totéž, co v Insidious - neoriginální podívanou, u níž ale dábělsky přesně dávkuje okamžiky napětí, úleků a primárního strachu...Jakmile se ale v domě zabydlí i rodinka krotitelů duchů, podíváná ztrácí na síle a náznaky přecházejí do zbytečné doslovnosti...Hororovým zážitkem roku tak zůstává Mama...70% ()

Pyth

No jako nadprumernej horor (nejsem jejich fanda), da se rict, ze super atmosfera. Solidni lekacky, vynikajici hudba... jen ten konec a cely rozuzleni ja podle me uplne mimo. Hur udelanej konec filmu sem hooodne dlouho nevidel.. ()

bari68

Takmer celý snímok je učebnicovým príkladom ako natočiť kvalitný horor, u ktorého sa obyčajný divák, otrieskaný stovkami moderných titulov, bude aj na chvíľu báť. Wan je v hororovom zozname na kladných a uznávaných miestach a je pre nás onou zárukou kvality. Čo by som mu vytkol, sú až niekedy moc predvídateľné ľakačky, dejové zvraty, rozuzlenia a nepatričný patos, všetko akoby to bolo dľa nejakej šablóny. Avšak už spomínané mrazenie v chrbáte všetko pretlačí a z ,,The Conjuring,, si divák odnesie dobrý pocit. ()

korndaddy

Tisíckrát ohrané téma. Prostě strašidelnej posedlej dům. Ale naštěstí nenudnej, pěkně natočenej a s onou atmosférou, jenž se nemusí za podobnými snímky rozhodně stydět. Škoda jen rychle vyprchaného konce, kdy to prostě vyšumí, než řeknete švec. Takhle to bude zase jeden z mnoha... ()

Evonichna

Na to, že to je již stokrát ohrané téma (starej barák, rodina, duchové, sklep), tak to perfektně šlapalo. Možná proto, že přidali Muldera a Scullyovou, Chuckyho, vymítače a sem tam točili stejnou kamerou jako v lese, kde byla čarodějnice. Celkově musím uznat, že jsem z toho byla dost připosraná. ()

joora1

Oceňuji novátorský přístup k hororům a takovou tu mrazivou autentičnost, ale přesto mi přišlo, že je všechno předvídatelné. Přesně víte, kdy skřípnou dveře nebo se něco stane. Nicméně líbilo se mi, že vše bylo pojato racionálně a byť se jedná o duchovno, tak děj dostal réálný rozměr. Herci byli taky skvělí a líbilo se mi, že tvůrci se za každou cenu nerozhodli dělat nějaký masakr, ale vsázeli na tíživou atmosféru. Je to rozhodně jeden z lepších hororů, který je k vidění. Ale pořád mi tam něco chybí. ()

KoRner

S odstupom pár dní nevidím dôvod nedať 5*. Poctivá ducharina s dobrými hercami a veľmi temnou atmosférou. Postavy sa chovali vcelku logicky, tam nemôžem nič vytknúť a keď sa proste bojím aj pri scéne, keď je dom plný ľudí, patrí sa poďakovať a nerozoberať malé nedostatky. ()

DonQ

Jsem fanda Wanových filmů. Od Conjuring jsem čekal hodně dle veskrze pozitivních recenzí. Především jsem očekával překonání vysoce povedeného Insidious, ke kterému však podle mne nedošlo. Jestli tady měl člověk chvílemi nepříjemné mrazení, tak v Insidious již byl na pokraji srdečního záchvatu. Dokonce bych řekl, že film jel podle takové té klasické "vymítačské" šablony a ničím moc nepřekvapil, což je u Wana zvláštní, neb jeho rukopis tkví především ve finálních zvratech a šokem pro diváka, což se tedy tentokrát nekonalo. Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdami. Nakonec jsem se rozhodl být přísnější, protože Wan ukázal, že má jednoznačně na víc a dále je to dost podobné 3:15 zemřeš. Takže film hodnotím jen jako lehký nadprůměr. ()

adam9

Tak tohle byl jinačí nářez! Nejsem hororový typ, a tak jsem jich moc neviděl, ale s klidem mohu říct, že tenhle se řadí mezi ty úplně nejlepší, není-li tím vůbec nejlepším. Atmosféra filmu mě vtáhla okamžitě a pak už jen solidní lekačky a mráz po zádech s vědomím, že vše je inspirováno skutečnou událostí. ()

kikakrystof

Super film. Herecké výkony byly super ( hlavně Vera Farmiga, hrála tu podobně jako v Bates Motel). Místy to bylo opravdu strašidelné (nejstrašidelnější na filmu byla panenka Annabelle). A hlavní zásluhou strašidelné atmosféry je soundtrack, ten je prostě vynikající. 8/10 ()

Ebon

Docela hustý, styl i vizualizace jako za zlaté éry hororů 70-80 a to nejen filmovým prostředím. Trochu mi na úvod narušovalo atmosféru postupné proplétání obou dějových rovin hlavních rodin. Prostřední pasáž před nasazením vymítačů byla fantastická. Měl jsem sevřené půlky. Skvělá kamera, výborná práce se zvukem i hudbou. Husí kůže. Vůbec odvedené herecké výkony mě příjemně potěšili. Závěrečná pasáž na můj vkus příliš spadla do klišé souboje s namaskovanou potvorou, místo dalšího přitvrzení duchařiny a lekaček. Ale možná je to dobře, protože bych se u toho asi skutečně zesral.. ()

Chipsonator

Jak rád říkám, po Sinistrovi se už u žádného horroru neposeru! A ani V zajetí démonů mi nenadělalo hnědku do slipů! Přesto jsem se bavil královsky. Parádní atmosféry tehdejší doby, skvělý casting, zručná práce s kamerou, a nepolevující tempo, to je zárukou skvělé dvouhodinové duchařské zábavy! Díky Wane! 85% PS: Výborný dabing, jeden z nejlepších za poslední dobu! PSS: Závěrečné titulky sů éňoňůňo! ()

see_sawandrew

Méně prvoplánové než Insidious a tím pádem právě o tolik lepší. Krom toho má Conjuring o poznání zajímavější kameru i herecké výkony. Pár "vypůjčených" motivů z klasičtějších hororů tentokrát v pohodě odpustím, protože ani akcelerace v závěru na mě nepůsobila směšně. Právě naopak. 80% ()

Darth_Jenda

Blbý tlesknutí, sklep a sirky udělaj někdy víc, než motorovky a pánové s maskou přes xicht. Atmoška mě pohltila tak, že jsem se okolo 48. minuty přistihl, že svírám v pravačce krucifix a v levačce svatej obrázek. Bible ve stole jen čekala na moje první otevření a já se modlil, kdy už bude konec a já si řeknu, že je to blbá americká kravina a já si v klidu přečtu novinky v bulvárních plátcích. Ještě tu noc jsem stihl evangelium podle Matouše a Marka... Strach mi nedovolil ani přemýšlet nad tím, že ta kráva do toho sklepa nemá chodit ozbrojená jen sirkama, že ty lidi byli strašidelný už od pohledu a co teda měli čekat a že pan vymítač specialista vypadá jako náš doktorant na makro. Horror se vším všudy, kdyby nezabili toho roztomilýho pejska, byla by to pětihvězda. ()

JamesSi

Lovci duchen Warrenovi se nám svěří se svým nejděsuplnějším případem, který se týká demoverzí posedlé paneny Amálky. A začalo to zcela prostě - rodinka se přistěhovala z nové džerzy na venkov. Vše začne však bubáčit poté, co jedna z dcer nalezne sklep, který někdo zatloukal a pejsek rodiny má z baráku depku/špatný pocit. Na motivy skutečné události domu, kde chcíp pes. 7/10 ()

Han22

Nemůžu nic vytknout, ani tu obvyklou nudu ne. V zajetí démonů je jen strašně ohrané a neoriginální. Prostě klasická rodinka bydlí v klasickém strašidelném baráku, kde je straší klasičtí moderní duchové. To znamená nějaké ty zavírající se dveře, zjevování se v zrcadle, tahání za nohy či vlasy, občas něco děsivějšího (tlesknutí). Pak přijdou klasičtí lovci duchů (tj. víceméně bezbranní, zlatí Sam a Dean Winchestrovi), přijde posednutí a končí to klasickým vymítáním. I když režisér nenudí jako někteří souputníci, taková bomba jako to vypadá dle zdejšího hodnocení to zas není. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění