poster

Strážci pokladu (TV film)

 • Německo

  Treasure Guards

 • Německo

  Treasure Guards – Das Vermächtnis des Salomon

 • Slovensko

  Strážcovia pokladu

Dobrodružný

Německo, 2011, 90 min

Scénář:

Richard Kurti, Bev Doyle

Scénografie:

Tom Hannam

Kostýmy:

Moira Anne Meyer
(další profese)
 • Prochy38
  ***

  Tak tohle nemilé hodnocení - 26% (11/2011) mě tedy hodně překvapilo. Ano, jde o další B-čkovou napodobeninu Indiany Jonese, ale že by to byla taková katastrofa? To zase ne. A. Friel je opravdu hezká a coby herečka určitě patří k těm kvalitním. O ostatních se to moc říct nedalo. Příběh je celkem povrchní a zapadá banalitou mezi všechna ta trapná B-čka. Ale, jak jsem řekl, zklamání u mě nebylo. Nemohu mluvit o nadšení, ale méně než 3* dát nemohu. Taková bída to rozhodně nebyla!(18.11.2011)

 • MickeyStuma
  ***

  Dobrodružný, ale přeci jen více konverzační televizní snímek o archeoložce hledající poklad za pomocí jakéhosi vatikánského agenta. Nakonec, s ryze televizním rozpočtem, se tu nic megalomanského očekávat ani nedá. Koukatelné to však je. Jisté nelogičnosti v ději se objeví, ale nevím proč, nějak mi to nevadilo. Chválím využité přírodní scenérie, které dodávají po vizuální stránce svoji autenticitu. I tak se jedná o tuctoví TV film, který díru do filmového světa neudělá, ale když nebude po ruce nic jiného, proč ne.(28.3.2014)

 • JFL
  *

  Tandem Communications opět nezklamali. Stejně jako ostatní jejich fláky "Hádův faktor", "2012 Koniec sveta", "Vesmírná exploze" nebo "Ztracené město" i "Strážci pokladů" jsou typické umolousané televizní béčko, které by moc chtělo být velkým spektakulárním blockbusterem. Jak je pro tandemárny typické, i tentokrát lze jejich počin označit jako developerský výsměch soudobým trendům televizní tvorby, které navrátily médiu hrdost v očích mladých diváků. Namísto ambicí, promyšlených scénářů, pečlivé režie a kvalitního obsazení moderních seriálů a minisérií z USA, Anglie či Skandinávie se tady před zraky diváků odvíjí ukázkový příklad velkohubé fušeřiny. "Strážci pokladů" se prezentují jako akční dobrodružný film, ale příslušných elementů je ve vyprávění pouze tolik, aby vydaly na epilepticky zkratkovitou upoutávku, zatímco většinu stopáže zabírá úmorné tlachání. Akční sekvence jsou tristně stříhané, nemají choreografii a dokonce jsou i otřesně nasnímané. Dravé tempo tu zkouší utvářet pouze burácející hudba, která ale spíš kontrastuje se směšnou obrazovou složkou. Scénář místy působí jako fraška na dobrodružné filmy, ale při tom se tu všichni tváří seriózně, dokonce i při pronášení hurónský smích vyvolávajících dialogů (motivační a odhalující monolog hlavního záporáka je ryzí dada). Jednotlivé sekvence nejsou jakkoli kauzálně budovány, vnitřní logika je pro tvůrce rouhačský pojem a nahodilá motivovanost událostí odhaluje, že vše se děje prostě proto, že je to schéma. Evidentně jedinou metou tvůrců bylo odfajfkovat si všechny položky na seznamu povinných ingrediencí pro pitomý brak. Například přechod vztahu hlavní hrdinky k ústřednímu hezounovi z profesní kolegiality do zamilovanosti je natolik abruptní, až ho lze považovat za dramatický zvrat. To bohužel nelze říct o odhaleních, která mají být překvapivá, protože díky schematičnosti jsou jasná ještě před začátkem úvodního loga společnosti. Celý příběh je samozřejmě strašlivě naivní a působí spíš jako automaticky vygenerovaný na základě styčných prvků nejvíce vysmívaných brakovek. Lze namítnout, že stejným způsobem koncipuje Michael Bay "Transformery", ale právě v jeho případě jsou elyptičnost a schematičnost povýšené do campové roviny, a především má Bay k ruce záplavu atrakcí, kterými oblouzní smysly diváků. Tandem má pouze snůšku prvků okoukaných z nedávných trháků (zde konkrétně evidentní inspiraci "Lovci pokladů" a "Anděli a démony"). Škoda, že když už má Tandem na to, aby angažoval rádoby hvězdné představitele, proč nezainvestují trochu do scénáristů a režisérů. Navíc právě při lemplovském zpracování nefunguje ani ono rádoby lákavé obsazení - hezoun Raoul Bova snad poprvé působí prkeně.(13.9.2011)

 • MiiRA
  odpad!

  Náhodou jsem to sledoval a už nikdy více! Taková nuda...divím se, že jsem to vydržel celé :D(25.8.2013)

 • Djkoma
  *

  Laciná polokopie Flynna Carsena (který je kopií hádejte čeho, nebo radši utíkejte, valí se sem kámen!), která je typickou levnou produkcí pro televize. Co mě však překvapuje je vedle jinak sympatické Anny Friel ochota Prima Cool v 20:00 ukazovat prsa vnadné blondýny asi po deseti minutách filmu:). Neříkám, že to je to jediné, co si z filmu budu pamatovat, ale reálně to tak bude... pokud jste viděli, tak víte proč, nic, co by v Carsenovi, Indim nebo Lovcích pokladu nebylo.(29.3.2015)

 • - Ve scéně, kdy se skupina vedená Victorií (Anna Friel) dostane k truhlici s prstenem krále Šalamouna a setkává se s "nepřekonatelnou" překážkou v podobě shluku hadů, nebyl ani jeden z hadů jedovatý. Vedle několika druhů užovek se zde vyskytly i korálovky, které patří mezi škrtiče. (Prochy38)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace