Prime Suspect (TV seriál)

Hlavný podozrivý - Newyorské prípady

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2011–2012, 9 h 23 min (Minutáž: 43–44 min)

Todd McMullen

Maria Bello, Brían F. O'Byrne, Kirk Acevedo, Peter Gerety, Tim Griffin, Damon Gupton, Kenny Johnson, Aidan Quinn, Jennifer Butler, Joe Nieves, James Schram, Toby Stephens, Paula Malcomson, Julieta Ortiz, Walter Perez, Jackson Hurst, Ashley Wood, Ahna O'Reilly, Marin Ireland, Rebecca Lowman, Walter Jones, Blake Berris, Emma Fuhrmann, Joelle Carter, Matt Servitto, Sarah Lafleur, Erica Gimpel, Randee Heller, Eileen Ryan, Tara Buck, Brighton Sharbino, Bre Blair, Edgar Jimz, Natalia Castellanos, Carlos Pratts, Ramses Jimenez, Eric Edelstein, Nina Siemaszko, Michael Buie, Bruno Amato, Tim DeZarn, John Prosky, Stephen Bishop, John Lee Ames, Cole Daniel Hills, Gary Perez, Wesley Jonathan, Mandy June Turpin, Sy Richardson, Gabriel Chavarria, Suzanne Krull, Luis Chávez, Michael Irby, Larry Joshua, David Meunier, John O'Leary, Idara Victor, Anthony Brophy, Matt McTighe, Toks Olagundoye, James Martin Kelly, Ming Lo, Scott MacDonald, Jodi Harris, Lou Anne Stephens, Troy Doherty, Darren Pettie, Robin Pearson Rose, John O'Brien, Kim Robillard, Shahine Ezell, Linc Hand, Rodrigo Rojas, Nadia Gray, Bob McCracken, Vince Grant, April Parker-Jones, Brian Scannell, Randy Clark, Adilah Barnes, Andrea Wright, Jeffrey Doornbos, Danny Mastrogiorgio, Bryan Rasmussen, David Douglas, Taylor Treadwell, Cantrell Harris, Dash Mihok, Jason Beghe, Michael Reilly Burke, Steve Cell, Nicki Micheaux, Dante Basco, Elizabeth Rodriguez, Mackenzie Astin, B.J. Britt, Ursula Whittaker, Steven Culp, Colby French, Konstantin Lavyš, Angie Patterson, Peter Berg, Emily Rios, Jennifer Christopher, Sophia Santi, Michael O'Neill, Robert Wisdom, Tommy Savas, Elena Caruso, Will Coffey, Conni Marie Brazelton, Graham Beckel, Jay Mohr, Emma Caulfield Ford, Rya Kihlstedt, Mark Sheppard, Sprague Grayden, Michael J. Pagan, Sara Mornell, Bodhi Elfman, Amy Landecker, Jay Acovone, Eddie Shin, Adina Porter, Elizabeth Peña, Joseph Julian Soria, Ivet Corvea, Chris Bauer, Andre Royo, Patty McCormack, Laurence Mason, Rick Gifford, Ness Bautista

Alexandra Cunningham

Scénografie:

Tim Galvin, Beauchamp Fontaine (set dekoratér), Amber Haley (set dekoratér)

Kostýmy:

Amy Stofsky

Jako detektivka dobré, ale bohužel nelze dost dobře přenést šovinistické, sexistické manýry toho pánského klubu do dnešní doby s mobilem a diskriminačními žalobami. Rozhodně ne tam, kde se seriál údajně odehrává. Kdyby to bylo u nás, je to ještě slabý odvar. Takže se mit to jeví jako příliš nehodnověrné a trochu slaboduché.(5.9.2013)

• KevSpa

Pilot: Zatím průměrná kriminálka, jejíž největší klad je velmi slušné herecké obsazení. Nemůžu si ale pomoct, já tu drsňačku Marii Bello nějak nežeru. Přijde mi, že jí tahle role příliš nesedí a má tendence přehrávat.(27.9.2011)

Tak tentokrát musím s KevSpa nesouhlasit. Jedná se sice o klasický koncept doplněný, ne zas tak častým, konfliktem vyšetřovatelů opačného pohlaví, ale dovedně všitého do padnoucího světa donedávna ryze mužského oddělení a jeho případů. Hlavní hrdinka si hraje na drsňačku, snaží se jí být a dokonce se jí to daří, ale tohle tempo dlouhodobě neudrží - tuto roli Maria zvládá skvěle. Hlavní je, že seriálu neschází atmosféra, do budoucna dávám Prime Suspect víc šancí, než třeba seriálu Terra Nova a divím se, že má horší hodnocení, než jeho vyloženě pitomý "konkurent" Person of Interest(9.10.2011)

• Redi

Třetí episoda hodně vtipná v sociálních vztazích. Jak se Timoney rozběhla, tak jsem s ní opravdu cítil, taky po dvaceti metrech plivu plíce, a upřímně jsem se nad sebou pobavil. Potěšilo by, kdyby se rozjela nějaká dějová linie, protože jinak je ten scénář ne moc záživný, což je škoda v této sestavě hereckého obsazení a poměrně charakteristických postav, které se doufám budou dále trochu vyvíjet. Maria Bello, která hraje až moc suveréní ženu, krajně nesympatickou, zatím bude držet moji pozornost... na druhou stranu je to to, co se mi na té postavě líbí + umí člověka pěkně 'odpálkovat' :)(29.10.2011)

• Hrus

Má oblíbená herečka Maria Bello tu hraje vašetřovatelku vražd Jane Timoney, která se v ryze mužském kolektivu dostane k pozici hlavního vyšetřovatele pouze díky smrti svého kolegy. Jane je chytrá, ale ke svému okolí drsná a tvrdá - stejně jako k sobě. Je to volný remake britské série Prime Suspect (1991), kde tuto roli (Jane Tennison) ztvárnila Helen Mirren. Seriál je netradiční v zajímavém pojetí mezilidských vtahů na pracovišti kriminálky (všichni prostě Timoney nemaj rádi - protože je žena v jinak mužském prostředí a protože se leckdy chová dost bezohledně). Bohužel případy jako takové jsou nudné, linka s přítelem Timoney, jeho dítětem a exmanželkou je příšerně nezajímavá a já když se dívám na detektivku, tak mám raději nenáročnou zábavnou detektivku typu Castle nebo Mentalista, tohle je na mě trochu moc depresivní a případy neoriginální. Hodnoceno po 4. dílu, pár dílů ještě asi zkusím kvůli Marii Bello, ale jestli se to nezlepší, je tu plno dalších zajímavých seriálů.(4.11.2011)