Inspektor Banks (TV seriál)

DCI Banks

Vrchný inšpektor Banks

Krimi / Drama

Velká Británie, 2010–2016, 24 h 48 min (Minutáž: 16x90 min)

Předloha:

Peter Robinson (kniha)

Stephen Tompkinson, Andrea Lowe, Lorraine Burroughs, John Light, Charlotte Riley, Samuel Roukin, John Bowe, Sian Breckin, Tamzin Merchant, Monica Dolan, Francis Magee, Steven Feder, Lucy Briers, Darren Whitfield, Hugh O'Brien, Richard Dixon, Barry Sloane, Raquel Cassidy, Emma Fielding, David Westhead, Alan McKenna, Rick Warden, Samuel Anderson, Julia Krynke, Michael Jibson, Michael Maloney, Morgan Watkins, Steven Elder, Ellora Torchia, Finbar Lynch, Heida Reed, Syrus Lowe, Joanna Burnett, Di Botcher, Alice Henley, John Lightbody, Darren Morfitt, Paul Bergquist, Patricia Winker, Richard Dillane, Sam Chapman, Marko Leht, Holli Dempsey, Edward MacLiam, Charlie Heaton, Chris Overton, Jim Millea, Vicky Hall, Tim Dantay, David Calder, Iain Robertson, Tom Shaw, Chris Cowlin, Melanie Kilburn, Seeta Indrani, Jade Williams, Andonis Anthony, Franc Ashman, Sarah Beck Mather, Chris Webster, Scarlett Rose Patterson, Derek Riddell, Tanya Fear, Lewis Rainer, Jodie Hamblet, Mark Beswick, Freddie Watkins, Grant Crookes, James Bloor, Chris Orton, Simon Meacock, Dominic Mafham, Sophie Skelton, Lisa Kay, Amy Marston, Dean Williamson, Badria Timimi, Ben Lambert, Paul Brightwell, Ross Boatman, Jack Deam, Sarah Woodward, Anna Wilson-Jones, Adam Leese, Terence Maynard, Olivia Popica, Rakhee Thakrar, Marc Finn, Colin Tierney, James Boyland, Alice May Feetham, Andrew Frame, Caroline Catz, Amanda Root, Rosie Day, Patricia Potter, Patrick Baladi, James Callis, Tim Dutton, Diana Hardcastle, Nicholas Sidi, Robin Bowerman
  • poppy75

neviem preco som zila v domneni,ze krimi ma byt napinave :-D ...vzdy ked bude spln,co za normalnych okolnosti pri nom neviem spat,si pustim banksa-odporucam,zaspite ako babatka...tato nova doba,ach jaj...same pozerstvo...kamera zaujimava,ale to fakt by nemala byt jedina vec co uputa,tie snahy o umelecke zabery...akurat prispeju k lepsiemu spanku...inspektor vyzera mierne dementne,obzvlast ked sa snazi tvarit,ze sa vziva do situacie a nadvazuje spojenie s mimozmyslovym svetom a zaroven psychopaticky strasidelne a nevyrovnane:-D ...kam kracas,britska policia?...ako,ja si este pozriem dalsie diely,vsak ak nezomriem,tak bude o mesiac dalsi spln,ale-vy nemusite...(31.7.2018)

• Disease

Taková oldschool krimi, kde se vyšetřuje, povídá, chodí a dopadne pachatel. Jsem nějak rozmlsaný novými krimi, že mi tam chyběl nějaký osobní život. Jeden díl na zkoušku mi stačil.(2.5.2018)

* vraždy * komplikované vyšetrovania * kolegovia, tým, pomery a vzťahy na oddelení(5.6.2014)

Inspektor se nad případy rozrušuje tak, že je s podivem, že je vůbec dokáže řešit. Místy mi přijde až hysterický. Jinak britská krimi klasika. Nicméně zanechává jaksi nepříjemný šmak na patře, a to díky celé koncepci.(13.10.2014)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 16.4.2014, réžia slovenského znenia (RTVS 2014) = (16.5.2014)(16.5.2014)