Reklama

Reklama

Žralok útočí

(TV film)
  • USA Shark Attack
Horor / Mysteriózní / Thriller
USA / Izrael / Jihoafrická republika, 1999, 91 min

Obsahy(1)

Mořský biolog Casper Van Dien a Jenny McShane se rozhodli objasnit příčiny nepřirozené agresivity žraloků. Brzy ale zjistí, že mořští predátoři nejsou pro malou africkou vesničku na pobřeží jedinou hrozbou... V africké oblasti Port Amanzi dochází k enormně zvýšeným útokům žraloků na lidi. Když se jejich obětí stane i mladý mořský biolog Marc, rozhodne se jeho spolupracovník a přítel Steven McKray, že této záhadě přijde na kloub. Přijíždí do Afriky a intenzivně se vrhá do vyšetřování. Záhy se mu podaří zjistit, že útočící žraloci vykazují různé genové degenerace - jsou zmutováni ve vraždící stroje. Příčinou je prozatím neznámá chemikálie, která se do místních vod dostala pravděpodobně s jasným úmyslem... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (46)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Nebylo to zase až tak špatné. Pravda, o scénáři a logice některých scén škoda mluvit, ale naproti tomu žraloci byli velmi věrohodně vytvořeni. Pobavila mě scéna, v níž Casper Van Dien navštívil výzkumnou laboratoř, celou si ji s úžasem prohlédl, pak vzhlédl ke stropu a prohlásil: "Impozantní...":) V porovnání s celým zpracováním filmu zde toto slovo působilo až příliš filozoficky a vtipně, když jej pronesl člověk, který nahání žraloky a často se své blonďaté kolegyně ptá, "zda je v pořádku":) ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Shark attack už je tak trochu pro Nu image klasika, od tud vlastně vedla cesta k jejich žraločím filmům kterých je též nespočet. takže nás nemine přihlouplý příběh(film se nedrží jen žraloků, takže dokáže i zaujmout). ŠPatný herci(Dien s těma delšíma vlasama mě celkem štval a při tom ho mám jako herce poměrně rád). A plno scén kde žraloci utočí, tak tyto scény jsou půjčeny z dokumentů. Nicméně i tak mám pro tenhle film prostě slabost. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Začátek slabý, o prostředku se dá říci to samé a konec jsem k mé nezměrné lítosti prospal. Stevene, ty amatére v kulatých brejličkách na režisérské židli - takto má vypadat napínavý film o žralokovi, co chytne diváka do čelistí.. Strašně rád bych o Casperovi napsal, že je to špatný herec, ale to by nejdříve hercem musel být. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Dobrodružný fantastický snímek o lékaři, který se s pomocí žraloků snaží vyvinout lék na rakovinu. Samozřejmě v pozadí výzkumu se odehrávají daleko temnější věci, kterým musí Steven McKray (Casper Van Dien) přijít na kloub. Standardní podívaná vypadá, jako by vznikla v první polovině 80. let. Nejlepší jsou honičky - automobily a čluny. Potěší, že žraloci nejsou počítačoví, ale až tak moc si jich divák neužije. Asi nejhorší jsou temné podmořské scény a noční scény. Nejen že není skoro nic vidět, ale střihačovi zřejmě spadl materiál pod stůl a pak ho ledabyle slepil. Stejně to platí i o závěrečné přestřelce, která jistý náboj má, leč kazí ji právě střih. O skvělých hereckých výkonech se samozřejmě mluvit nedá, ty se ale u podobných snímků dají oželet. Při honičce na člunech jsem si vzpomněl na Bonda... ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 4/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Prostředí 3/10/// +Casper Van Dien -zdlouhavé, céčkové, nudné dialogy/// Tak tohle je vážně bída. Ani nevím proč jsem se na to začal dívat. Dobře no Casper Van Diena už jsem dlouho neviděl, ale evidentně mu Hvězdná pěchota v kariéře až tak moc nepomohla nebo potom nechápu, proč si vybírá takovéto sračky. Jmenuje se to Žralok útočí, přitom o žraloka tam až tak moc nejde. Nebýt mého oblíbence a závěrečné akce, asi by to byl čistý odpad./// Celkem 27%/// ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Jenny McShane (Corine Desantisová) si zahrála i ve třetím dílu série, u nás pojmenovaném Lidožrout (2002), avšak zcela jinou postavu. (L_O_U_S)

Reklama

Reklama