Žralok útočí (TV film)

Pia Cornelius

Kostýmy:

Pierre Vienings
  • lxbch

Casper Van Dien, to je pane borec, on by na kurtu béčkařů ovládl celý dvorec. On pro hrst dolarů navíc upsal se a dělá ze sebe šašky, v příběhu, co nestojí za suchý chleba krajíc, co skončil jak televizní splašky. Casper Van Dien však, mysle si, že vážně hrajíc, dává žralokům na frak ve filmu, co překračuje hranic. Raději bych zesnul jako panic než dívat se znovu na "film", z jehož je mi na nic.(22.1.2010)

• Vitason

Nevinná obět se plácá ve vodě. Pár metrů za ní mizí pod hladinu velká hřbetní ploutev, která rozhodně nepatří delfínovi Filipovi a všichni okolo jen přihlížejí s otevřenou pusou. Až na Casper Van Diena, který se okamžitě vrhá s harpunou v ruce do vody, aby si to se zubákem vyřídil ploutví proti svalům. A to je jeho postava vědec. Ovšem jak může přerostlým rybám trhat zuby, tak prostě neodolá. Podobný moment můžete vidět ve filmu Žralok útočí asi čtyřikrát. Přitom vědec by nechal žraloka pěkně spapat svůj oběd (koneckonců nemá ve vodě co dělat) a pak by ho klepnul až bude odpočívat na gauči z mořských škeblí, kde by trávil poslední porci lidského masa. Žralok útočí není horor to ani náhodou. Je to spíše dobrodružný akčňák, který nabízí sympatického béčkaře Caspera Van Diena a celkem šikovně namíchané záběry na žraločí loutky a jejich skutečné předobrazy a to je z kladů asi tak všechno. Protože zbytek je zabit neuvěřitelně hloupým a nesmyslným příběhem. Podobné filmy: Čelisti (1975), Útok z hlubin (1999)(12.8.2007)

• Kubaaaa

Strašně moc neoriginální film. Každá hláška z něj už někde byla, krom hlášky "Budete na kaši!" - ta byla opravdu ultimátní:). Scénář typický pro akční béčko, céčko, kde na sebe na konci hlavní záporák všechno vysype a samozřejmě na to doplatí. Jediné pozitivum je zpracování, to je celkem povedené (s přihlédnutím k tomu, jak občas vypadají TV filmy).(8.6.2011)

• Stejšn

Jeden z těch filmů, u kterých si řeknete "proč tohle vůbec někdo točí", nebo ještě lépe "jak na tohle může dát nějaký producent peníze". Miliontý film na ohrané téma agresivní žralok, s hloupým předvídatelným dějem, s nesympatickými postavami, navíc klišovitý jak prase. Jediné, koho může snímek zaujmout, by mohly být fanynky fešáckého Johna Ricca ze Starcraftu..... pardon - z Hvězdné pěchoty. Odpad tomu nedám jenom proto, že existují i skvosty typu Kameňák.(8.5.2009)

• Aluska88

Nebylo to zase až tak špatné. Pravda, o scénáři a logice některých scén škoda mluvit, ale naproti tomu žraloci byli velmi věrohodně vytvořeni. Pobavila mě scéna, v níž Casper Van Dien navštívil výzkumnou laboratoř, celou si ji s úžasem prohlédl, pak vzhlédl ke stropu a prohlásil: "Impozantní...":) V porovnání s celým zpracováním filmu zde toto slovo působilo až příliš filozoficky a vtipně, když jej pronesl člověk, který nahání žraloky a často se své blonďaté kolegyně ptá, "zda je v pořádku":)(8.5.2009)

• - Jenny McShane (Corine Desantisová) si zahrála i ve třetím dílu série, u nás pojmenovaném Lidožrout (2002), avšak zcela jinou postavu. (L_O_U_S)