Žralok útočí (TV film)

Pia Cornelius

Kostýmy:

Pierre Vienings
  • Stejšn

Jeden z těch filmů, u kterých si řeknete "proč tohle vůbec někdo točí", nebo ještě lépe "jak na tohle může dát nějaký producent peníze". Miliontý film na ohrané téma agresivní žralok, s hloupým předvídatelným dějem, s nesympatickými postavami, navíc klišovitý jak prase. Jediné, koho může snímek zaujmout, by mohly být fanynky fešáckého Johna Ricca ze Starcraftu..... pardon - z Hvězdné pěchoty. Odpad tomu nedám jenom proto, že existují i skvosty typu Kameňák.(8.5.2009)

• Guran

Zbytečný a trapný film Caspera Van Diena. On je jeden z největších filmových béčkařů. Jeho nejlepší film je "Hvězdná pěchota", kde si zahrál hlavní roli a zahrál to skvěle. Další jeho docela dobrý, ale dnes už nic neříkající snímek "Tarzan a ztracené město" a film, ve kterém si zahrál vedlejší roličku "Ospalá díra". Tenhle snímek jsem viděl jen jednou a už je to také velká doba, takže si ho moc nepamatuji, ale vím jistě, že o útok žraloka tu nešlo. Byl tam k mání jen na začátku příběhu, potom se ze snímku stala kriminálka Las Vegas. Nic mi tenhle film neřekl a Casper Van Dien si neumí vybírat role.(19.3.2015)

• Aluska88

Nebylo to zase až tak špatné. Pravda, o scénáři a logice některých scén škoda mluvit, ale naproti tomu žraloci byli velmi věrohodně vytvořeni. Pobavila mě scéna, v níž Casper Van Dien navštívil výzkumnou laboratoř, celou si ji s úžasem prohlédl, pak vzhlédl ke stropu a prohlásil: "Impozantní...":) V porovnání s celým zpracováním filmu zde toto slovo působilo až příliš filozoficky a vtipně, když jej pronesl člověk, který nahání žraloky a často se své blonďaté kolegyně ptá, "zda je v pořádku":)(8.5.2009)

• Gilmour93

Začátek slabý, o prostředku se dá říci to samé a konec jsem k mé nezměrné lítosti prospal. Stevene, ty amatére v kulatých brejličkách na režisérské židli - takto má vypadat napínavý film o žralokovi, co chytne diváka do čelistí.. Strašně rád bych o Casperovi napsal, že je to špatný herec, ale to by nejdříve hercem musel být.(8.5.2009)

• Vitason

Nevinná obět se plácá ve vodě. Pár metrů za ní mizí pod hladinu velká hřbetní ploutev, která rozhodně nepatří delfínovi Filipovi a všichni okolo jen přihlížejí s otevřenou pusou. Až na Casper Van Diena, který se okamžitě vrhá s harpunou v ruce do vody, aby si to se zubákem vyřídil ploutví proti svalům. A to je jeho postava vědec. Ovšem jak může přerostlým rybám trhat zuby, tak prostě neodolá. Podobný moment můžete vidět ve filmu Žralok útočí asi čtyřikrát. Přitom vědec by nechal žraloka pěkně spapat svůj oběd (koneckonců nemá ve vodě co dělat) a pak by ho klepnul až bude odpočívat na gauči z mořských škeblí, kde by trávil poslední porci lidského masa. Žralok útočí není horor to ani náhodou. Je to spíše dobrodružný akčňák, který nabízí sympatického béčkaře Caspera Van Diena a celkem šikovně namíchané záběry na žraločí loutky a jejich skutečné předobrazy a to je z kladů asi tak všechno. Protože zbytek je zabit neuvěřitelně hloupým a nesmyslným příběhem. Podobné filmy: Čelisti (1975), Útok z hlubin (1999)(12.8.2007)

• - Jenny McShane (Corine Desantisová) si zahrála i ve třetím dílu série, u nás pojmenovaném Lidožrout (2002), avšak zcela jinou postavu. (L_O_U_S)