Ropná společnost způsobí používáním ilegálních látek v oceánu velké otřesy a ty zničí past, ve které byl tisíce let držený superžralok. Monstrum začne okamžitě zabíjet a nikdo neví, jak by mohl být zastaven... Na ropné plošině dojde kvůli používání ilegálních chemických látek k nehodě. To vyvolá na mořském dně otřesy a následně jeho porušení. Což se stane příčinou toho, že je ze svého vězení osvobozen obří superžralok, který okamžitě zaútočí na ropnou plošinu a zlikviduje ji. Nehodu na ropné plošině vyšetřuje i mořská bioložka Kat, která si k vyšetřování najme Chuckovu loď. Kat na místě nehody odebere vzorky vody a podle nich odhalí, že ropná společnost používala k rozpuštění horniny na mořském dně ilegální látky. Ředitel ropné společnosti se pokusí Kat dostat na svou stranu. Wade nabídne dokonce Kat nějaké peníze, aby mlčela. Tou dobou už Kat době ví o obřím žralokovi, a tak si peníze s čistým svědomím vezme, protože tuší, že ropná plošina byla zničena žralokem, a ne ropnou společností. Obřího žraloka už vidělo více lidí, ale jen málo z nich zůstalo naživu. Žralok je skutečně obrovský, umí chodit po souši a umí skákat. Kat vypozorovala i to, že ho přitahují rádiové vlny. V bezpečí jsou na moři tedy lodě, které vypnou rádio. Kat a Chuckovi to zachránilo život.

Žralok zabíjí každým dnem více lidí, takže se armáda rozhodne zasáhnout. Kat a Chuck pozorují, jak vojáci proti žralokovi bojují, ale jejich kulky mu nezpůsobují žádná zranění. Vrchní velitelé se tedy sejdou s tajnou službou a na schůzku je přizvána i Kat, která se podělí o své poznatky. Podle ní jde o vyhynulý druh žraloka, který hibernoval, ale hledání ropy a rozpouštění horniny ho probralo ze spánku a osvobodilo z místa, kde byl držen tisíce let. Kat navrhuje, aby byly proti žralokovi použity velmi silné zbraně. Armáda prý něco speciálního má, ale zatím je to tajné. Kat později pozoruje, jak se armáda pokouší žraloka zastavit chodícím tankem, ale vojáci neuspějí. Kat s Chuckem vymysleli vlastní plán na vhození výbušniny přímo do žraloka a zničení té obludy zevnitř. Kat se podaří do žraloka výbušninu hodit, a žralok je skutečně zlikvidován. Kat a Chuck odcházejí spolu, nyní tvoří pár. (TV Prima)

Aluska88

Někdo tu přede mnou psal, že Supershark je solidní konkurent pro Asylum. Od začátku jsem měla dojem, že jej pouze drze vykrádá a očekávala jsem, při zdejším žánrovém zařazení do "komedie," že půjde o totálně šílenou blbost. Po naprosto katastrofálním Útoku dvojhlavého žraloka, jsem raději čekala to nejhorší a tajně doufala v lepší zážitek. Superžralok mě velmi překvapil. Na rozdíl od, většinou dynamických a vysoce akčních Asylovských filmech, mě tento kousek potěšil vcelku klidným zpracováním, bez zběsilého střihu a dokonce i dialogy a jednotlivé scény mi přišly na daný žánr velmi kvalitní a poslouchatelné. Vůbec mě netahaly za uši. Sarah Lieving si střihla pracovnici "Úřadu pro podmořské vyšetřování" a opět svou postavu ztvárňuje obdobně jako v "Mega Shark vs. Crocosaurus." Vysoce inteligentní (zkouška s citronem mě odrovnala:), pohledná, ale zároveň lehce nepříjemná a nesympatická:) ()

hladass

Škoda, těšil jsem se na ultra-zábavnou a zcela neškodnou blbůstku ve stylu Megapiraně nebo Písečných žraloků, no, nedočkal jsem se... Problémem Superžraloka je, že se bere až příliš vážně a to je u podobných filmů prakticky smrtící... Ale odpad dát nemůžu, už jenom kvůli závěrečnému souboji superžraloka s chodícím tankem, jo, to jsem se bavil královsky... ()

darkrobyk

„Nejrači bych umřela....UÁÁÁÁÁ!" Pokud chcete vidět žraloka, co sejme ropnou plošinu, pak směle do toho. A je naprosto jasné, že mu pak neodolá ani ponorka, ani rybářská loď, o vojenské stíhačce nemluvě a zmiňovat se o kráčejícím tanku je už snad zbytečné. Prostě takový Hulk převlečený za žraloka. A že umí chodit po souši, není všechno. „On lítá! To je špatný!" Ano, on lítá a při likvidaci lidí má nebývalý smysl pro humor. Ostatně je to komedie. Fantastická komedie. A být o něco lepší triky, zde jsou abnormálně mizerné, jdu s hodnocením výše, páč jsem se u toho bavil. „Co se děje?"„Nevim, něco se pokazilo." „Asi jsme udělali díru do Číny." ()

Gilmour93

Momentky z venezuelské telenovely, soutěž v bikinách, vizuál porna bez sexu a mezi tím vědecky znějící poznatky „rybí doktorky“, kterou všichni jakože pozorně poslouchají, ale přitom přemýšlí, jak by ji šáhli na tresku. Jo a pak tam řádí obojživelný žralok - dlouhý jak USS Merrimack, na pláži aktivnější než svého času Mitch Buchannon.. Ti, co s notnou dávkou sadomasochismu vydrží všechny ty ataky na příčetnost, dostanou jako odměnu velkolepé finále, v němž cupitající tank nakopne chodícího žraloka několikrát do rypáku a ten pak pojde na otravu stereem. Pokud se Pouštní liška Rommel díval tam seshora / zespodu (záleží, kterému týmu fandíte), určitě nyní dumá, kde soudruzi z tankových divizí wehrmachtu udělali chybu.. ()

Phobia

Sombrero dolů, Fred Olen Ray a jeho squadra sjetých, ožralých a mentálně postižených spolupracovníků dostali výraz "píčovina" do nové, hlubší dimenze. Už při spatření upoutávek jsem neomylně zavětřila příležitost shlédnout něco kromobyčejně stupidního, ten zápach sraček a zvratků si nešlo s ničím splést. A nebyla jsem zklamána! Kdykoliv se superžralok objevil na scéně, chrochtala jsem v nezvladatelných záchvatech smíchu a vyloženě se těšila na legendární finále, kdy si to megalodon na kolečkách rozdá s obrněným vozem na nožičkách. Bohužel veškerá stopáž, kdy zmutovaná paryba nebyla v záběru, stála za pytlík psích hoven: všichni (ne)herci totálně bez výrazu a bez náznaku charismatu, dialogy strojené a blbé k uzoufání, zkrátka nuda, že by se z toho jeden pospal. A to já jsem si teda pospala, tudíž velkolepě dementní závěr prošvihla. Vrcholem filmu pro mě zůstává blonďatá Miss, mlátící obludu velikosti atomové ponorky Kursk po držce duhově zbarveným slunečníkem. Minerálka mi vystříkla nosem (což bylo s ohledem na aktuálně vyschlou nosní sliznici vyloženě žádoucí). Upřímně jsem se pobavila, pročež odpad udělit nemůžu. Škoda, že se ten nejapný humor nepodařilo vpašovat i do zdlouhavých minut, kdy žraločisko někde v moři nebo na pláži trávilo svačinky a divák byl vystaven pouze náporům mdlého žvatlání lidských postav. 20% ()

• Natáčení probíhalo v Kalifornii v zálivech Marina del Rey a Dana Point. (Terva)