Superžralok

Superžralok

Akční / Komedie / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011, 87 min

• Terva

Dost filmů tohoto režiséra je v tmavých barvách a hojně hodnoceno položkou -odpad- a to je pro mne lákadlo. Sehnal jsem si šest filmů a postupně se na ně podívám. První byl film Konec světa, následoval příběh Skleněná past, a teď Superžralok, potom Zničující střet, Hadí stisk a Trosečníci vesmíru. Jsem zvědav, který bude horší nebo lepší. CITÁT - Se divím, že se ještě neprovrtal do Číny........... Filmy o super žralocích jsou vždy odsouzeny ke zkáze. Na pana Spielberga prostě nikdo nemá. Ještě nedávno jsem překousl Písečné žraloky a to už byl takový vrchol, ale nečekal jsem, že to někdo překoná. A i když jsem na to hleděl jen jako na komedii, stejně jsem to nepobral. Vkládané scény o bikinách a plavkách jsou zbytečné, DJ v rádiu je nejhnusnější filmová podstava, co jsem za posledních několik týdnů viděl a tak nějak mi to celé připadalo nepovedené. Vlastně jsem se u toho i nudil. CITÁT - Navzdory pověrám, žraloci nelezou po souši.......... Když se pak žralok s chutí pouští do všeho, co mu vleze z křikem do tlamy, už jsem se jen smál. Jako zábava dobrý, ale jako celek to nestojí za moc. Dvě hvězdy za snahu a za Sarah Lieving.(20.7.2014)

• JohnMiller

Tv Barrandov ma zásobuje vždy takýmito filmovými skvostmi. Obrovský megalodon ktorý sa vie plaziť po súši a zožere všetko načo natrafí. Nestačí že vie stiahnuť loď či odkúsnuť stíhačke krídlo vo vzduchu ale tento tvor stiahol pod vodu celú ropnú plošinu. Je to taká absurdná hovadina až sa mi zdala troška zábavná (tank pohybujúci sa po štyroch nohách). Naozaj iba troška. Niektoré momenty boli také absurdné že ani sami herci nebrali film vážne.(5.4.2013)

• PRobin

OBSAHUJE SPOILERY: Vše co se dá čekat od filmu tohoto formátu je splněno. Jen nás tentokrát nehoní krvelačný mutant nebo uniknuvší laboratorní pokus. To jen nenasytná ropná společnost probudila prehistorického žraloka ze spánku a ten si usmyslel, že sežere všechny rádia co uslyší. Což se také po zbytek filmu děje. Přesto nám film nabízí pár zpestření. Jako základní musím vyzdvihnout to, že všechny dívky se promenádují jen v bikinách. Hlavní hrdinka je sličná, jmenuje se Kat a také se promenáduje v bikinách. Dvě vedlejší hrdinky: jedna nesympatická panna, naštěstí brzy sežrána. Druhá hezky tvarovaná plavčice, naneštěstí brzy sežrána. Jeden beachboy, brzy sežrán ( díky, Superžraloku!). K tomu všemu černá verze Dana Nekonečného a zcela zbytečná scéna s volbou Miss pláže ( to je zde jen proto, aby filmaři mohli zakomponovat ještě víc děvčat v bikinách a jedny velké silikony). Roli největších jelit opět vyžere americká armáda. Není divu, že si pak musí honit ego někde jinde :) Samotné monstrum díky bohu neskríká, nefuní, nebučí ani nekrká. On totiž Superžralok mručí. A chodí po ploutvích. A - jak jinak - sežere letadlo. Na konci ještě bojuje s tankem, který taky chodí a umí kung-fu kopy. A největší bombou budiž C4 na stereo cassette recorderu! :)(20.4.2013)

EHF: Svým způsobem geniální snímek! Samozřejmě se jedná o x-tou variaci na "JAWS"...ale to snad všichni tušíme už při úvodních titulcích. Je to tak prostoduché, že to až můžu. Dialogy s IQ na bodu mrazu, animace rozkošné, superžralok k zulíbání, chodící tank jako z verneovky a Sarah Lieving opět k sežrání za to, jak je megavážná a superchladná... Já nevím proč boduji tak jak boduji...ale tohle mě prostě bavilo. Oddychovka-blbost, u které je zakázáno přemýšlet! Už se těším, co zase tihle lidé vymyslí....nechápu sám sebe, ale bavil jsem se. Otázka je, zda to byl účel :-)(21.10.2012)

• EmilHS

Neskutečně špatný film ve všech ohledech. Po první půlhodině mě začal film ohromně iritovat a provokovat. Po hodině jsem měl chuť nakopat televizi a přijít o sluch a zrak a ke konci jsem už jenom nevěřícně koukal, co že to kdo udělal za sra*ku. Asi nejhorší film, co jsem kdy viděl. A to jsem viděl filmů tohoto typu nepočítaně...(2.6.2018)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii v zálivech Marina del Rey a Dana Point. (Terva)