Ropná společnost způsobí používáním ilegálních látek v oceánu velké otřesy a ty zničí past, ve které byl tisíce let držený superžralok. Monstrum začne okamžitě zabíjet a nikdo neví, jak by mohl být zastaven... Na ropné plošině dojde kvůli používání ilegálních chemických látek k nehodě. To vyvolá na mořském dně otřesy a následně jeho porušení. Což se stane příčinou toho, že je ze svého vězení osvobozen obří superžralok, který okamžitě zaútočí na ropnou plošinu a zlikviduje ji. Nehodu na ropné plošině vyšetřuje i mořská bioložka Kat, která si k vyšetřování najme Chuckovu loď. Kat na místě nehody odebere vzorky vody a podle nich odhalí, že ropná společnost používala k rozpuštění horniny na mořském dně ilegální látky. Ředitel ropné společnosti se pokusí Kat dostat na svou stranu. Wade nabídne dokonce Kat nějaké peníze, aby mlčela. Tou dobou už Kat době ví o obřím žralokovi, a tak si peníze s čistým svědomím vezme, protože tuší, že ropná plošina byla zničena žralokem, a ne ropnou společností. Obřího žraloka už vidělo více lidí, ale jen málo z nich zůstalo naživu. Žralok je skutečně obrovský, umí chodit po souši a umí skákat. Kat vypozorovala i to, že ho přitahují rádiové vlny. V bezpečí jsou na moři tedy lodě, které vypnou rádio. Kat a Chuckovi to zachránilo život.

Žralok zabíjí každým dnem více lidí, takže se armáda rozhodne zasáhnout. Kat a Chuck pozorují, jak vojáci proti žralokovi bojují, ale jejich kulky mu nezpůsobují žádná zranění. Vrchní velitelé se tedy sejdou s tajnou službou a na schůzku je přizvána i Kat, která se podělí o své poznatky. Podle ní jde o vyhynulý druh žraloka, který hibernoval, ale hledání ropy a rozpouštění horniny ho probralo ze spánku a osvobodilo z místa, kde byl držen tisíce let. Kat navrhuje, aby byly proti žralokovi použity velmi silné zbraně. Armáda prý něco speciálního má, ale zatím je to tajné. Kat později pozoruje, jak se armáda pokouší žraloka zastavit chodícím tankem, ale vojáci neuspějí. Kat s Chuckem vymysleli vlastní plán na vhození výbušniny přímo do žraloka a zničení té obludy zevnitř. Kat se podaří do žraloka výbušninu hodit, a žralok je skutečně zlikvidován. Kat a Chuck odcházejí spolu, nyní tvoří pár. (TV Prima)

ConanVJ

TAK TOHLE JE BRUTÁLNÍ ÚLET..... Film kde obří, lítající, neprůstřelný, radiofrekvence chytající, po pláži chodící, zkrátka SUPERŽRALOK, likviduje vše, co mu stojí v cestě a po krku mu jde národní garda o třech mužích (včetně velitele), je fakt moc ulítlej. Navíc efekty jak žraloka, tak výbuchů a prostě všeho jsou tak žalostný až se jim člověk musí fakt jen smát. K tomu všemu je tento SUPERFILM nabitý výbornými hereckými výkony, které jsou přirozené jako umělé nehty. Zápletka filmu je taky perla a okořeňují ji zápletky jednotlivých protagonistů. To vše je okořeněné pikantními hláškami jako: "Musíme se přeskupit", "Raději bych remřela", "Je to Superžralok" atd.... Prostě to se musí vidět už jen kvůli finálnímu fightu superžraloka s chodícím tankem. Ten film je taková sračka, že jsem u ní chcípal smíchy od začátku, až do konce. Prostě tomuhle filmu jsem nemohl dát odpad, na to je to opravdu skvělá komedie :D:D:D ()

Snathoras odpad!

Co byste dělali, kdyby na vás z moře najednou vyskočil asi 20 metrový žralok a uměl se docela rychle pohybovat po pláži? No já nevím, obdivuju odvahu té modelky co se mu postavila s deštníkem v ruce, ale já bych asi docela rychle vzal nohy na ramena no...ale možná jsem jediný. A za zmínku stojí taky souboj tanku na nohách se žralokem...jojo proč používat dělo když můžu kopat?! ()

Godhaj

,,Všude klid. Nikde na dohled ani ploutev.“ Jsem z toho poměrně smutný, ale Superžralok mě opravdu příliš nepobavil. Filmu chybí něco šíleného a akčního, objevují se jen typické snůšky nelogičností. Většinu stopáže musí divák sledovat nezáživné vyšetřování katastrofy s mořskou plošinou, což není dvakrát vzrušující. Samotné žraločí akce působí nudně a apaticky, chybí nějaké odlehčení. Jediný světlými momenty jsou jednak souboj s chodícím tankem, který se skutečně povedl a také vizuální zpracování žraloka, které je vzhledem k úrovni celého filmu poměrně zdařilé. ()

kolin666

Tak nějak u mě tenhle film splnil očekávání. Dost mě pobavila dějová linie ohledně pobřežní hlídky. Romantický trojúhelník se začíná rozjíždět, říkám si jak to asi nakonec vyvrcholí a najednou bum, všichni jsou mrtví. Zůstane tam tedy jen parta nesympatických postav v čele s příšerně nadabovaným dýdžejem. Hlášek tu sice moc není, ale to zachrání armáda, která jako ve všech filmech tohoto typu čítá 5 členů, stíhačku ukradenou z nějakýho dokumetu a ještě k tomu to nejdivnější vozítko, které jsem kdy viděl. Efekty žraloka stály za to, krev taky trochu byla a toho si cením :) ()

darkrobyk

„Nejrači bych umřela....UÁÁÁÁÁ!" Pokud chcete vidět žraloka, co sejme ropnou plošinu, pak směle do toho. A je naprosto jasné, že mu pak neodolá ani ponorka, ani rybářská loď, o vojenské stíhačce nemluvě a zmiňovat se o kráčejícím tanku je už snad zbytečné. Prostě takový Hulk převlečený za žraloka. A že umí chodit po souši, není všechno. „On lítá! To je špatný!" Ano, on lítá a při likvidaci lidí má nebývalý smysl pro humor. Ostatně je to komedie. Fantastická komedie. A být o něco lepší triky, zde jsou abnormálně mizerné, jdu s hodnocením výše, páč jsem se u toho bavil. „Co se děje?"„Nevim, něco se pokazilo." „Asi jsme udělali díru do Číny." ()

• Natáčení probíhalo v Kalifornii v zálivech Marina del Rey a Dana Point. (Terva)