Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

lineker

Tak jako absolutní panic co se knižní předlohy týká jsem celou ságu Hunger Games vnímal jako jeden velký fantasy příběh o jedné neobyčejné dívce. Její především lidskou, osobnostní proměnou od mladé introvertní dívky po dospělou ženu se silnými vůdcovskými ambicemi. Celou sérii jsem vůbec nebyl zklamán. Od prvního dílu se mne Katniss dostala do krevního oběhu a s nelehkým srdcem jsem ji po posledním díle vypustil. Co se týká Mockingjay 2 bylo nabídnuto to co se asi dalo očekávat, vybroušené akční finále s mírným, snesitelným morálním přesahem. Katniss svoji hru dohrála. Stala se tváří revoluce, která dokázala svrhnout Kapitol. Mocenské ambice předala druhým a odchodem do ústraní nastartovala ten život o kterém vždycky snila. Jak krásné. ()

Final

Jennifer Lawrencová si vzala luk a vyrazila pokosit pár diktátorských uzupátorů. Cestou to vzala přes kanál, aby se vyhla stříkajícímm pistolkám, ale za to si střihla přesilovku s bílejma arabášema. Naštěstí je její toulec šípů také naplněn láskou a přátelstvím, aby nemusela zabíjet všechny na potkání. A tak se prostřílí až do velkého finále, aby zabila blonďatou piču a vrátila se domů (pozor, spoiler). Film byl dlouhý a slovem dlouhý se myslí opravdu dlouhý, plný zbytečných scén, nelogičností a kravin, bez kterých by se film obešel. Některé scény mohli být klidně o polovinu kratší, jiné nemuseli být vůbec. Jasně, dokážu pochopit, že hlavní myšlenka knihy nebylo vzájemné zabíjení, ale scénář s tímhle nedokáže pracovat. Akční pojetí předchozích dílů jednoznačně pohltilo jakékoli citové propojení, takže divák vlastně jen kouká na to, jak dvě hodiny parta puberťáků pobíhá po zříceninách a občas někdo zařve tak nešikovným způsobem, že nelze říct nic jiného, než "Fajn, jde se dál." Knižní předlohu jsem nečetl a číst ani nebudu, jsem si však jistý, že kniha jistě pojala celý problém daleko obšírněji a celistvěji. To co ovšem platí v knize, nemusí vždy s jistotou platit ve filmu a to i přes to, že i s prvním dílem tak mělo studio více jak 4 hodiny na zpracování závěrečného dílu trilogie. Francis Lawrence si tentokrát nedokázal poradit jak s rychle se měnícím prostředí, tak s city hlavních postav. To ovšem není vina Jennifer Lawrencové nebo Joshe Hutchersona. Ti dokázali do postav Katniss a Peeta vmáčknout maximum svého hereckého umu. Vlastně jen díky tomu se z finálního dílu Hunger Games nestal opravdový odpad. Korunu pak nasazuje až směšně nezvládnuté finále boje rebelů proti Panemu a prezident Snow se v jedinou chvíli změní z absolutního parchanta na senilního staříka (WTF?!). Jeho smrt se tak stane snad nejzbytečnější smrtí v celé téhle vražedné sérii. ()

KT_2011

Na jedno skouknutí prima. Ještě pomalejší než Part 1. Herecké výkony překvapivě nejsou nejhorší. Scénář ovšem značně ubohý. ()

BStone

Poslední díl HG navazuje na díl předešlý nekonečnou nudou a mimořádnou trapností a Reproshit tak završuje velice rychlý kvalitativní sešup celé série 35% ()

huhuhu783 odpad!

Ty vole.......................Vidím to takhle. Jednička předčila i ty nejlepší očekávání a tak asi určitě vydělala ranec-dobrý souhlasím,měla nápad i triky. Dvojka ten ranec měla ještě znásobit což se taky podařilo-děj měl sílu i nápad a opravdu sem čekal v Trojce závěrečnej neočekávanej děj.Ale s Dvoudílnou Trojkou ztratili tvůrci kompletně všechny zábrany a mysleli si ,že jim sežereme i když zpomaleně natočí jak se z vajca klube larva a z ní pak dospělec. První díl sem překlikal jak kdysi Matrix.Zato dvojka od který sem čekal konečně nabouchanej závěr a konečný rozhřešení mě místo toho rozdrtila sílou Tvajlagtu ,že už se fenka konečně rozhodla který pséka připustí. Po přeskakování 5 sec. přes šipku do leva sem o nich nepřišel a i taxem se těšil na závěrečný title. Teď to jdu rozdejchat ven abych se z toho neposral. ()

alien128

Utahaná nudná srač..ka. Dvě hodiny bezduchejch dialogu o ničem. První díl jsem ještě tak nějak překousal a věřil, že dvojka nasadí trochu akce, ale bohužel. Celý 2, respektive 4 hodiny je to jen o natáčení reklamy a politikaření. To můžu rači koukat na přenos z poslanecky sněmovny a bude to úplně stejný. A celej film koukat na kyselej ksicht Jennifer Lawrence už vícekrát taky nemusim. Co se vleče neuteče a tady to platí dvojnásob. ()

majorzeman13

Za mne čistý průměr 50% nic víc.... nic mín ! Zklamání čekal jsem od závěrečné části o hodně více !!! Nekonečná stopáž filmu....zkrátit minimálně o půl hodiny a bylo by to snad možná stravitenější.........zklamání a velké . Čekal jsem více od zakončení série a to nejsem její fanoušek !!!! ()

eexDon

Für mich - 60%, - /nuda, nuda, 1. hodina filmu koncentrovaná nuda, kde byl aspoň základní děj a velké finále?? - celé takové jakési nijaké/, + /aspoň, že herci vytrvali, triky/souboje/výbuchy a taky nebyla moc vidět absence Philipa/, hodnocení - takové jakési divné zakončení série, moc se to nepovedlo, nejslabší díl, rozhodně ()

Kresloun

první film této ságy ještě šel, pak už to byla jen slátanina. Bohužel ono to ani nešlo jinak neboť předloha je úplně stejně pitomá. sice jsem to dočetl, ale už nikdy více ()

Lazy87

Tak to tady máme, očekávané finále. Tento film je co se týče všeho úplně nejslabší, zároveň však je poslední, takže alespoň ta jedna z milosti. ()

GOTFAN

Škoda . Škoda . Škoda. Tak blbej konec . Tak dobré to bylo jsem jen rád že se splnila moje předpověď z recenze prvního dílu. Jinak 3 hvězdy kvuli psycho pastem a slizkym hajzlikum z podzemí . Ti byli dobří . Jinak že se magor s magorem daji dohromady a na vyhlazenem uzemi se zabydli natolik ze si udelaj decka. Válka která končí divně. Nejvic na hovno díl . Peetu , Tu holku hlavni bych do jistoty postavil ke zdi a oba je odstřelil bo ti mi přijdou taky jako hrozba . Jedine co je dobře že to vše skončilo a lidé už netrpí. Jinak bože bože to je v piči film . Mi to zkazilo nakonec upe naladu . ()

DavidAAAA

Tak nakonec jedno velké zklamání. Z filmu čiší ohromná spousta peněz, využity byly na nádhernou kameru, výtečné efekty, skvostnou výpravu a báječnou hudbu. Bohužel naprosto chybí aspoň trochu logický a uvěřitelný příběh, emoce a napětí. Jde vlastně o sled víceméně náhodných dějů bez jakékoli logiky, jakási dějová linie a posloupnost tady sice je, ale velice slabá. Výše uvedené fajn věci nezachránilý slabounký a idiotský scénář. Škoda, tahle čtyřdílná trilogie měla na daleko víc. ()

BrunoCZ

méně hungergamesovské, zato v jedné části více temné a až alienovské, taky legolasovské a pořád relativně zábavné ♣ ()

patho03

Pri tomto filme je vidieť, ako režisérovi a tvorcom dochádza dych. Čakal som niečo omnoho viac, nie len takúto pomaly sa odohrávajúcu dejovú líniu. FIlmu by stačila minutáž 100 minút. Filmu dávam s ťažkosťami 70% (a aj to len vďaka hercom a herečkám). ()

kratajirka

Ne nedávám plný počet za to, že by to byl nejlepší film z celé série. Rozhodně to není bravurní zakončení ... Ale já tý holce ušatý a kozatý dávám pět hvězdiček za to, že ještě pár let nechala žít Donalda. Pravda, kdyby ho zabila, tak by teď okolo jeho prezidentské kampaně nebyl takový humbuk. Ale alespoň je sranda ne? A to přeci Kytnis vždycky chtěla. :) Famfáry, trubky - je konec!!! ()

Normanko

Knihy som nečítal, ale musím priznať, že posledný diel tejto série ma dosť sklamal. Očakával som grandiózne vyvrcholenie veľkej vojny a čoho som sa dočkal? Nemastného-neslaného konca vcelku dobrej série. A okrem toho som mal pri tejto časti pocit, akoby sa autor filmu pokúsil čo najviac priblížiť krajinu krajine komunistickej. Veľké šedé paneláky, všetky rovnaké, medzi nimi sochy v tvare hviezdy, červeno-žlté plagáty. Úplne ako vystrihnuté z učebnice dejepisu. A rovnako záver - po mnohých bitkách sa vládna moc sama vzdala, aj keď vo filme to predsa len bolo trochu dramatickejšie... ()

ájulinka

Knihy jsem nečetla a na filmy jsem se koukala až po absolutním odeznění propagace (která mě stejně jaksi minula... :D), takže jsem k celé sérii přistupovala naprosto bez předsudků. A musím říci, že od začátku mě to nesmírně chytlo. Děj nemá slabá místa, krásně plyne a vtrhává do děje. Přistihla jsem se, jak na to zírám zcela ponořená do příběhu a nevnímám nic kolem. Navíc se mi velice zamlouvají kostýmy i hudba. Takže jsem všechny předchozí filmy bez rozmýšlení musela hodnotit plným počtem bodů. U posledního dílu jsem však musela hvězdičky ubrat. A nestalo by se tak, nebýt toho dlouhého, nudného a patetického konce. Úplně by bývalo stačilo, kdyby to uťali v tom momentě, kdy se jí Peeta ptá jestli je pravda nebo ne, že ho miluje. Konec. Hezký happy end, trocha patosu sice taky, ale bylo by to pěkně zakončené. Veškeré následující minuty zbytečně shazují dojem z celého filmu. Velká škoda! ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra