Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

Sashmen13

Z pohledu knih je spousta věcí co by šlo udělat lépe, především odsunout hlavní linku Katniss a její depky na vedlejší kolej a soustředit se na revoluci. Filmu se bohužel nepodařilo prodat to, tak jako knize. Ale celkově to koukatelné je a teď snad krajina pozná mír. Kočka je nejlepší herec btw. ()

Bogrant

Našťastie táto posledná časť zachránila môj pocit, že to nebol až tak stratený čas pri sledovaní tohto príbehu a neľutujem, že som doňho šiel. Bolo to síce v niektorých momentoch dosť predvídateľné, ale v pohode. Len ten úplný záver a posledná scéna sa mohli odpustiť, prišlo mi to rovnako prehnané po citovej stránke ako napr. pri poslednom Potterovi. Je to však len detail a film ako taký ušiel. ()

AdelleR

Tohle je další zářný příklad toho, kdy bez knihy půlku děje nepochopíte. Je samozřejmé, že některé scény musejí být oproti své předloze urychlené nebo jinak upravené pro formát filmu, přesto si myslím, že u určitých pasáží by pár větiček navíc neublížilo a aspoň bych se pak nezarážela, o čem to mluví a na co odkazují, než bych si vzpomněla na scény z knihy. Vývoj postav je však zachycen skvěle a jako zakončení série to taky funguje, jak má. Opět musím vyzdvihnout herce, jejich výkony tu jsou naprosto špičkové a věříte jim první poslední. ()

Rebel24

Druhá časť Drozdajky dopláca na predchodcu. Ide do finále a snaží sa zrýchliť, ale hrac pokazil štart a teda celý výkon sa s ním ťahá zlý úvod. Hrať sa na ďalšie hry a arénu nie je úplne funkčné, no co žiaľ sklame viac je citeľná únava celého štábu zo série, výkony všetkých sú polovicou z prvých časti. Na konci sú azda všetci zúčastnení radi, že sa to skončilo, víťazom nie nik, niektoré scény sú silné nepochybne ale ako celok je posledná časť série skôr nevyhnutnosťou než kvalitnou filmovou jazdou. 75% ()

babuška

takže celek je ucelen ale jsem zklamán, nej byla dvojka, měla spád a napětí, poslední dva díly, i přes snahu do ní narvat hvězdy seriálů atd., jsou jen odvarem co z toho šlo vymáčknout, 2/35% ()

mAt3s1302

Popravdě nevím co na tento film rozdělený na dvě kapitoly říct. Nečetl jsem knížky, takže nemůžu porovnávat ale absolutně nechápu o čem vlastně byla ta část 1. A tato druhá čast byla první hodinu vlastně úplně to stejný. Jenom nějaký politický kecy, a natáčení propagace ve formě videí s Katnis v hlavní roli. Až druha půlka filmu se rozjela, ale stejně sem to úplně nepochopil, nejdřív jdou v podzemí tajně zabít prezidenta, většina z nich pochcípá, a když jsou skoro v cíli, naběhnout tam rebelové nahází bomby. Pak střih nějaký panství a že je najednou po válce a jde se slavit tím, že zabijeme vůdce a uspořádáme další Hladové hry. jediný co jsem čekal a myslel jsem si, že ten šíp na konci Snowa netrefí. Jak jsem psal knížku jsem nečetl, takže netuším jestli je konec podle předlohy nebo ne, ale jsem z toho celkově mírně zklamán. První a druhý díl byl fajn ale tohle mě nepotěšilo. 60% ()

slamic5

Hodnotím celou ságu a musím říct že větší blbost jsem opravdu neviděl. Možná že v knížkách je to vysvětleno líp, ale filmy samotné jsou plné nelogičností. Prostě mi celý ten svět přišel strašně na hlavu. ()

13Maty13

"Je to jako hra. Hraju ji pořád dokola. Po všech těch letech je to už nudné, ale... jsou i daleko horší hry."     /// Společně s druhým filmem je tohle pro mě nejsilnější díl série. Celou dobu jsem byl napjatý, jak to skončí. Herce a hudbu už netřeba rozebírat. Mám taky ale několik problémů. Smrti postav byly dost rychlé, a pak už se o některých ani nemluvilo Romanci bych já osobě trošku překopal a udělal ji silnější. Ale navzdory těmto chybám jsem si tohle finále dost užil. Povedenou sérii Hunger Games teď zakončím v kině na Baladě o ptácích a hadech.   / Hodnocení: 8/10. ()

Yrret.

Ještě nikdy jsem z kina neodcházela s tak příšernou tíhou na hrudi. V krku jsem měla knedlík a jediné, co mi bránilo před kompletním zhroucením, byl nejspíš příjemně chladný noční vítr. Od začátku do konce byl tenhle film tak neskutečně smutný, že jsem nevěděla, kdy se pořádně nadechnout. Možná mě všechen ten smutek dostihl až na konci filmu, protože v jeho průběhu nebyl vůbec čas na truchlení a vzpamatování se. I když jsem téměř vše, co se událo, čekala, několikrát jsem se přistihla, jak si koušu nehty. Myslela jsem si, že po posledním filmu ze mě něco opadne jako je tomu často u takovýchto sérií, ale něco mi pořád hlodá v hlavě. Jsem si téměř stoprocentně jistá, že dnes neusnu. Možná nechoďte na takovýhle film, pokud jste náchylní k depresím. Sedmnáctiletá Katniss s její vlastní depresí a posttraumatickým syndromem vám rozhodně den neprojasní. Musím dát 5* i když měl film jiný spád než bych si pro vyvrcholení takovéto série představovala, ale možná je to dobře, alespoň se liší od všech těch akcí napěchovaných klišé. ()

Lubess.Knopp

Nevím co si o tom mám myslet. Připadalo mi jako kdybych se díval na 4 různé filmy na jednou což je v krajním případě docela dobře . o Akci nebyla nouze , ani na chvíli divák nemohl spustit Katniss z očí ... Francis Lawrence si vysekal hodně riskantní cestu při natočení toho filmu ,kdyby udělal jakoukoli chybu mohlo to skončit proapadákem. Konec je hodně překvapivý, zajímavý ,trochu překroucený ,ale to se k příběhu velice hodilo, avšak všichni žili šťastně až do smrti ,nebo do dalších Hladových her :D ()

DJBart

Nemůžu říct, že se mi to nelíbilo - napětí bylo dost, hlavně scéna v kanále s Muty. Ovšem něco mi tam chybělo. Celou dobu jsem naplněn očekáváním, akcí a ke konci dostanu pěknou facku po rypáku. Závěr měl rychlý spád, mohu říci, že i dost předvídatelný. Nicméně oproti první části jasný obrat k lepšímu, bavil jsem se i tak a tady ty náhlé zvraty a převraty zkrátka k Hunger Games patří. Dávám 3 hvězdy, srala mě ta Katniss, jak skončila během hodiny 3x v nemocnici. ()

The M

V podstate podarené finále, ktoré krásne ukončilo jednu skvelú sériu. Niektoré momenty boli síce príliš dlhé a niektoré zase nedostali toľko priestoru, koľko by si zaslúžili (najmä ku koncu), no z kina som odchádzal viac ako spokojný. Celkový príbeh v podstate ostal verný predlohe, predsa sa niektoré veci dali rozviesť oveľa viac. Jennifer bola samozrejme opäť skvelá, Josh takisto... a vlastne aj celé obsadenie. Hudba mrazivá, akčné scény takmer dokonalé, emócie skvelo vyvážené... jediné, čo bolo trochu otravné na celom filme bolo to zbytočné 3D. Finále podarené, no napriek tomu prvé miesto aj teraz patrí druhej časti série. 4/5 ()

Maric

Včera jsem byl na předpremiéře a odcházel jsem velice spokojený, s pocitem zadostiučení a konečně i s trochu pozitivní náladou, kdy se všichni fanoušci série dočkali svého vysněného zakončení (viz Epilogue). Občas se mi v kině stává, že sleduji hodinky, kdy už film skončí, ale u Mockingjay Part 2 to tak rozhodně nebylo. Jako čtenář jsem věděl jak se děj bude vyvíjet, ale i tak jsem byl od první do poslední minuty napjatý a nemohl jsem odtrhnout oči od plátna. Chápu, že jsou lidi, kterým se celá série nelíbila, ale já to nejsem. Skvělé herecké výkony od komplet obsazení, práce Francise Lawrence a jeho týmu z mého pohledu neměla chybičku. Jaký závěr jsme si po přečtení knihy představoval, takový jsem dostal. Za mě 5/5 a už dneska frčím na Mockingjay Part 2 ve 3D, a pak asi ještě mnohokrát znovu :-D. Všem doporučuji a vůbec bych se nezlobil kdyby se třeba za rok vrátila komplet Hunger Games série do kin. ()

sunny.day

Takže já jsem film viděla už včera na předpremiéře. A odcházela jsem opravdu spokojená. Knihu jsem nečetla, moje kamarádka ano a říkala, že film je opravdu dobře natočen podle předlohy, Abych se přiznala do kina jsem vcházela trochu s rozpaky, protože po první části Síly vzdoru, jsem měla smíšené pocity. Ale tato druhá část vše napravila, Opravdu skvělý zážitek. Efekty, herci, režisér, hudba ... všechno skvělé. Už na začátku jsem věděla, že pár z hrdinů musí umřít, že z někoho dobrého se stane někdo horší .. jinak by to nebylo prostě správné drama. Jediné, co bych vytkla, by bylo to, že se některé okamžiky daly předvídat a něco pro mě opravdu nebylo překvapivé, prostě to tak muselo být ... jinak jsem ráda, že jsem ten film viděla a neodešla jsem z kina zklamaná. ()

Lightning

Tak.. 100% o něco lepší jak předchozí díl, nicméně když si je pustíte ihned po sobě, tak dle mého to bude strhující podívaná tak nebo tak..a nudit se nebudete. Líbilo se mi, že se snažili držet opravdu knižní předlohy, sice pár nesrovnalostí bylo, ale určitě jsem s výsledkem spokojen více jak u jiných filmů. Nenudil jsem se ani vteřinku, atmosféra parádní, chvílema jsem ani snad nedýchal z akčních scén,herci to opravdu zahráli skvěle, doprovodná hudba uměla navodit ještě tu správnější atmosfnéru.. už nyní mi Reprozdrozd(ka) bude chybět :-( Celá série.. prostě dle mého nádhera, nápad suprový a stojí za to určitě zkouknout! Knihy přečíst, pokud jste tak neučinili. :-) Parádní kousek! ()

MartyZcz

Závěr který jsem očekával se opravdu vydařil podle mých představ. A vzkaz pro ty co se jim to nelíbí... přečtěte si knížku je to úplně úžasné ()

rebelllka

Zprvu bych chtěla říci že knížní předloha je mnohem krásnější a patří rozhodně mezi mou nejoblíbenejší knihu. První díl byl dobrý , byla tam akce všechno to podle knihy splňovalo očekávání . Druhý díl byl skvělej , ale musím upozornit že mnoho věcí se ve filmu pode knihy neuskutečnilo a to mi velice chybělo páč to byli podstatné věci.Třetí díl první část byl nejslabší kousek z celé serie ale to proto že i v knize se nic moc nedělo spíš tam šlo o to aby se diváci seznámili s 13. krajem a s novou tváří Katniss které o nic víc než dostat Peetu z Kapitolu nešlo. TŘETÍ DÍL DRUHÁ ČÁST byla naprosto svělá bylo tam mnoho akce, nenávisti i naděje. Až na pár věcí to bylo skutečně podle knihy, všichni co umřít měly umřeli a to si myslím že udělal režisér velice dobře. V Katniss jsem viděla už dospělou ženu která ví co chce a která si za tím jde. Vyvrcholení konce je skvěle propracované. Epilog splnil má očekávání i když ten účes Peety to uplně kazil , ale role matky a otce zahráli skvěle. Každopádně do děje jsem se uplně ponořila a byl to skvělej zážitek.Hudba která je v celé sérii je naprosto užasná, James Newton Howard odvedl skvělý výkon , hlavu dolů . Mnoho lidí bere Hunger games jako serii která je pro mladistvé bere to jako serii Stmívání , ale je to veliká škoda. Protože si myslím že konečná věta ,, na světě ale existují mnohem horší hry,, naznačuje situaci dnešní skutečnosti . ()

rajah023

Film mal veľmi dobre spracovanie . Určite lepšie ako jednotka .Začiatok mal výbornú myšlienku .Ale potom ku koncu to začalo . Coinova a Snow mali o ničom smrť . Koniec mi pripomínal komunistickú dobu. Hlavne kvôli Katniss ... ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra