Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

SieZof

Pre mňa najemotívnejšia časť zo všetkých, čo ma naopak sklamalo aj pri ostatných filmoch ktoré sú na základe kníh, sa dej mierne odlišoval, ale inak strhujúci zážitok... ()

RaBer

Tak jsem dnes viděl závěrečný díl série a jsem tak trochu na rozpacích. Tvůrci nám sice řekli, jak všechno dopadlo, ale bylo to dost obtížně reprodukováno a bylo vše dopředu jasné, jak to dopadne. Nicméně to Lawrence slušelo, Hemsworth byl charismatický a Hutcherson trapný, jako ve všech dílech. Představoval bych si důstojnější zakončení úspěšné série. Ale své fanoušky si film určitě najde. ()

kacenka.r5

Žiaľ pre mňa sklamanie. Prvá polovica sa neuveriteľne tiahne, druhá je o niečo lepšia no stále to nesiaha na prvý či druhý diel. Časť s mutantami mi príde pritiahnutá za vlasy (a teda smrť finika ma dosť nasrala :-) ), a celkovo som čakala akčnejší záver tejto ságy. A ten sladký koniec, z ktorého mi glykemická krivka lietala do výšin to celé len zaklincoval. Knihu som nečítala no som si istá že sa z toho dalo vytrieskať ďaleko viac. Za mňa, film ktorý som pozrela len preto aby som vedela ako to skončí, viac ho vidieť nemusím. ()

finest

Film si rozhodně zaslouží být v červené knihovně. Osobně hodnotím na krásných 80%. Dostal jsem přesně co jsem očekával, trio Jennifer-Josh-Liam dokončili to, co před X lety začali a dokončili to s grácií. Akce bylo dostatek, umírání bohužel taky. Nevím, co bych vytkl, nicméně k dokonalosti mi "něco" chybělo. Velmi oceňuji akční sekvenci s muty v podzemí a emoční výbuch Jennifer ke konci filmu. Teď jen doufat, že přijde do kin další sága, na kterou se budu těšit s každým dílem víc a víc. ()

Heuloss

Po první části jsem šel na "velké finále" s velkými rozpaky. Čekal jsem velkou nudu ... první část filmu jako správné finále graduje a už už jsem se těšil na epický závěr. Ale najednou bylo všechno utnutý a závěr hroznej. Výběr Katniss partnera pro život je naprosto pochopitelný - kdo mě chce opakovaně zabít je to nejlepší co může být a ne ten který mě celou dobu chrání. Není to ani slušné ani důstojné zakončení. Pokračuje to ve špatnosti předchozího dílu. I 2 hvězdy jsou moc. ()

JerryPilsen

Opět naivita v každém okamžiku,pointa o ničem a akce trapná.Navíc plno dlouhých pohledů a nesmyslných pastí.Nejlepší momenty byly upozaděny a k finále vlastně ani nedošlo.Ale týnejždři jsou spokojeni. ()

Gagin

A nejhorší díl nakonec. Je vidět, že předposlední a poslední část je hrozně roztahaná, jen aby mohli udělat dva díly a vydělat víc peněz, kdyby tam aspoň byla vidět nějaká kvalita. Hladové hry uvnitř Kapitolu? No možná jen lákadlo, které se nakonec nekoná. Stejně jako dalších XX věcí, které vyprchají do neznáma. Akce nula nula nic. Jen kecy, kecy a kecy. Nuda, nuda, nuda. ()

L.O.T.R

Musím povedať že celkom zvládnuté ukončenie série. Narozdiel od predošlého dielu je tu sypaná skoro stále nejaká akcia a to ešte aká. Menovite minimálne 5 scén, kde som skoro nedýchal, pretože boli až drasticky brutálne (čo vzhľadom na obecenstvo aké bolo v kinách ma prekvapuje). Veľmi silný zážitok z týchto scén umocňovala ešte aj kvalitná hudba, tá bola ako šitá na mieru. Jediné čo ma trochu iritovalo, bol ten preslov Katniss Everdeen, ale našťastie ich tam nemala toľko ako v predošlej časti. Ako neznalec knižnej predlohy ma záver pomerne, riadne prekvapil a nečakal som to, ale to je len dobre. Ale teraz narážam na ten prvý záver, lebo je to sranda, ale tento film má 2 závery. A ten druhý, po ktorom nasledovali kredity, ma trochu nasral. Po výbornej akcii a už zdanlivému ukončeniu ,tam ešte napratali pomaly 15 minút zbytočného tlachania a prehovorov, čiže toto je taká hlavná negatíva, tohto inak výborne spracovaného filmu. Každopádne to ale bol zážitok a preto dávam výborných 85% ()

adam31

Tak a blockbuster roka je v kinách!!! Vývar z ponožiek je oveľa silnejší, ako táto zlátanina, ktorou zavŕšila hollywoodska produkcia umelo natiahnutú minisériu, ktorá mala "zaděláno" na počin desaťročia! A počala.. Čatnis Ebrdín lavíruje medzi Pítom a Tým druhým a medzi tým má "skončiť" s Snehulkom. A končiť bude, a ešte s kdekým iným (inoumi ) No na Oskara to nebude. Oskara dostane (... and the Oscar goes to...) mačka, za heroický výkon, že usedela hysterické extempore Čatnis, keď po nej hádže kde čo, a pussycat sedí a čumí... No heroický oscarový výkon. Iný postreh... Film určite stál nemalé prachy, no prvý prílet "lietavíc" bol hodný "céčkovej" kategórie. Veľkostná disproporcia lietavíc voči budovám, bola viac ako očividná! To, že tento "filmový počin roka" je v značnej miere točený takmer potme, je už len okrajové, takže ak z neho divák niečo chce mať, tak je "nutné" ísť si HG III./2 "odtrpieť" do kina. Film, ako celok je otravný a celkom ľahko predvídateľný, aj to, kto sa čím nakoniec stane, aj to, kto kedy a ako zahučí... No a na dorazenie diváka, je uplácaný záver. To že je selankovitý, nuž čo už, šťastné konce, sú vždy pretláčanejšie, ako tie druhé. A jak pravil klasik, ... a co bylo pak ... vzali se... To by bolo v rámci pravidiel, ale aby ho odflákli až tak, že už keď sa "vzalitci" mali množiť, tak by bolo aspoň trošku seriózne, že by malo byť decko, z rasového ohľadu, korektné... Dať malého aziata Čatnis na dojímanie diváka, je prinajmenšom, tristné... HG III./2 je horšia, ako 3 krát nastavovaná kaša, a chvála najvyššiemu, že sa Čatnis už dobeľhala k rozvláčnenému koncu... Halelluja...HG? Never more... A ešte obligátna známka, 3*/10 a to len z milosti a trochu z nostalgie. a CSFD známka? Horko ťažko * !!! ()

Mat.t

Možno som veľmi jednoduchý, ale so záverečným dielom som veľmi spokojný, aj keď to porovnám s knihou, aj tie romantické časti. Samozrejme dalo by sa to stlačiť do jedného dlhšieho dielu, ale prečo na tom nezarobiť viac, keď sa dá. ()

michalis

Tak a zase tu máme Zeldu, ktorá so svojim spoločenstvom prstena ide konečne zaútočiť na zámok. Hurá hurá hurá......jedine že, žeby nie. Naša stará dobrá, drzá, vtipná Katnis evrdín má s novou sotva meno súčasné. Žiaden vtip, sarkazmus ani len asertivita. Iba bábka chodiaca z miesta na miesto. Čo každého bavilo, to umrelo. Do toho v celom filme neskonale nepotrebné a nudné dialógy, ktoré robili film zaujímavý ako keď sa v TopGear-e snažili natočiť akčný film. POZOR SPOILER - keď sa tam objavili mutanti, úroveň filmu u mňa a celého kina klesla absolútne na nulu. Nepamätal som sa, že vydali nový Resident Evil. Ak sa vám pačili prvé dva diely, dokončenia príbehu sa dočkáte a ako ságu budete hodnotiť skvelo, viac od dielu nečakajte. Ak teda nepatríte k tým, ktorí prečítali celú knihu dopredu, pôjdete s hlavou zvesenou že po spidermanoch, hobbitoch a matrixoch prišla ďalšia sága, kde by bolo menej viac. Asi bola blbo napísaná už kniha, film teda spravili vrámci možnosti skvelo (až na scénu, kde som z krútiacej sa kamery chytal závrať) a herci zahralo svoje role dobre. Zato 3 hviezdy, ináč to najbližšie 2 roky vidieť nechcem. Asi radšej 1. a 2. diel dookola než toto. Sory decká, ktoré ste čakali love story.... ()

catwillows

Velké zklamání :( ... nebýt dvou bojových scén, tak bych snad i v kině usnula. Rok jsem se těšila a myslím si, že kdyby bývali poslední 2 díly spojily a vypustili pár nudných scén, tak by to bylo o moc lepší. Velkým plusem ale je, že se scénáristi skutečně řídili knižní předlohou ... ne vždy bývají stejné endingy :) A výkon Jennifer Lawrence opět awesome, Jen díky ní jsou Hunger Games docela slušně zvládnutou sérií. ()

chrisofwar

Ano i přes to, že zde všichní píší jak je ten film špatný, myslím, že hlubší opak je pravdou. Ano, je sice pravda, že z hlediska někoho, kdo nečetl žádnou z knih (nebo dokonce neviděl předchozí díly), se tento film mohl zdát nudný, nezajímavý a celkově hodně pomchmurný. Nic méně mě jakožto fanouškovi a čtenářovi přišel skvělý. Zaujal tam kde zajmout měl, byl smutný tam kde být smutný měl, celková nálada byla smutná, přesně jako v knížce. Film se dal i dobře procítit, za předpokladu, že se do něj opravdu vžijete. /85%/ ()

Jerkie

No příšerné. Jakože jsem člověk co nemá nutkání hledat na filmech chyby, ale tady to ani nebylo třeba, protože celé to je velká chyba. Do kina jsem na to šla s očekáváním velkolepého filmu, co vám vyrazí dech, nějakým způsobem - provedením, po emoční stránce, nebo alespoň akční, cokoliv.. Dostalo se mi přežvýkané mdlého koláče o ničem. Polovina filmu Katnissin obličej a při nejlepším z blízka. Nevím, jestli to mělo umocňovat atmosféru, ale ve mně osobně to akorát vzbuzovalo otázku "Proč?". Potom většinu filmu čekáte a čekáte, kdy tam přijde něco zlomového, něco, kdy se děj přetočí.. Ale místo toho tři čtvrtě filmu se jeví jako začátek ve stejný linii a potom najednou bum a hotovo. Sesypou na děti a lékaře pár padáků a konec, jdeme domů. Naprosto jsem nepostřehla, co na tom filmu mělo být chytlavé? (O dialozích nemluvě) Opravdu, tak hrozně jsem se u filmu snad nenudila a že mi to přišlo nepatřičné, když se jednalo o finále tak poměrně vydařené série. Působilo to dojmem nepromyšleným a neuceleným. Nejhorší na tom bylo asi právě to provedení. Najednou se něco stane a máte pocit, že vám přeskočili tak půl hodinu toho, co bylo mezi tím. (A i tak to bylo nehorázně dlouhé) Mě se to jevilo jako že vzali ty nejnudnější a nic neříkající pasáže z knihy a ztvárnili je a ještě povrchně a odfláknutě. Například, když všechny jednotky vyrazí do Panemu a Katnissiny jednotka je jako poslední. Nikdo ostatní tam není, všichni pohromadě, procházka jako v nějakým parku. Pohodička. Mají ukazatel nastražených pastí, dokola říkají, že není aktualizovaný, ale spoléhají se přesto jen na něj a když náhodou máme podezření, lupnem tam šíp. Vždyť se jimi dá plýtvat, máme přeci neomezené kapsy, jasné. Proč bychom se na to nepřipravili víc.. Co se týká zbytku děje, jednoduše, nestačila jsem ho za ty dvě hodiny najít. Alespoň nějakou návaznost, plynulost, něco, co by vás zaujalo, bych očekávala, ale ono nic. A v tom konci mi dost chyběl fakt ohledně Katniss z knihy, pro kterou život končí smrtí její sestry, protože všechno dělala pro ni. Ne, já knihu nečetla, ale bylo mi o ní vyprávěno a upřímně, kdyby nebylo, tohoto důležitého faktu bych si v podstatě nevšimla a o to prázdnější by mi to připadalo. Jistě že ona pak vyhání kočku z okna a hází po ní co najde po ruce, ale tím to tak nějak končí. Tak bych mohla pokračovat dál, těch prázdných scén, a scén o ničem, které tam byly šoupnuté a čekáte od nich alespoň něco a nakonec se z nich vyklube jen jakási přestupná sanice pro další kýbl ničeho, je tam dost. Dobrých scén se dá napočítat na prstech jedné ruky (podle sebe jsem to počítala, a to mi z toho vyšlo). Kritika ode mě možná velká, ale z kina jsem odcházela malinko naštvaná a dost zklamaná, takže si za ní stojím. Pokud ale opravdu trváte na tom to vidět, doporučuji si na to raději počkat v pohodlí domova, kde to popřípadě můžete bez finanční ztráty ihned vypnout a rychle si spravit chuť něčím jiným. ()

Bruce0659

Ani 4.diel ma ničím neprekvapil. Scéna s mutantmi v podzemnom kanáli bola fajn, škoda, že to bola jediná akcia z celého filmu. Až príliš dramatické. Aspoň so slečnou Lawrence som bol spokojný. 55% ()

jakubesd1

Pride mi to ako jedna nepodarena časť ktorá je strašne nútená uzavrieť sa no žiaľ bohu ,nevydalo. Nieže som čakal viac ale čakal som film ktorý nejako epicky alebo lepšie zakonci túto teen namotavku do ktorej som sa žial aj ja namočil. Slabé , režisérsky sa tu nedialo nic . Ako keby sa pokračovalo v stalej rutine a mozno az posledný strih bol taký ze teraz to ukončíme.. haha...no a hudba miestami od veci .. herecky OK.. scenár mohol byť bohatší no a jedine co bolo naj tak to boly kostýmy .. 60% ()

chipsey

Mnoho lidí se mnou bude nesouhlasit, ale pro mě nejslabší díl z celé ságy pokud nepočítám první díl. Vizuálně i efektně zpracováno dobře, k tomu bych nic nevytýkal. Pokud ale tohle měl být závěr, tak bych očekával poněkud něco více grandiózního. Kdybych měl přejít k samotnému filmu sem tam akce, ,, nečekané zvraty",ale koukatelné to je. Jestli bych měl rozepisovat podrobněji, musel bych použít spoilery a přece Vás nepřipravím o momenty překvapení :D ()

Minoka

Fakt se mi to nelíbilo. Nuda, tedy, až na část v podzemí, ta byla poměrně napínavá, vytkla bych jen občasný sklon k předvídatelnosti. několikrát jsem měla chuť takzvaně ,,kliknout na plátno" a zjistit, kolik ještě zbývá do konce (nevýhoda kina, že to nejde). Konec tak šílený, až jsem musela využít hlášku své kolegyně a nazvat ho ,,sluncem zalitý". Prostě poslední dva díly měly být dohromady. Btw. ty scény, kdy vyloženě vidíte, že se hlavní hrdince v hlavě honí spousta věcí a vy si říkáte: "do háje, proč tu nemám knížku, přečetla bych si na co myslí", mne pěkně štvaly, bo jich tam byla spousta a unikal mi tím podstatný smysl konce této série. Tedy, aspoň myslím, že mi unikl, protože to co tu bylo předvedeno, se mi vážně nepozdávalo. ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra