Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

Jimclark

"Dámy a pánové, vítejte u 76. hladových her" jak pronesla jedna z postav, myslím že to byl Finnick. Ano, a přesně o tom tenhle film je. Jen arénou se teď stal celý Capitol a hráči už nebojují sami proti sobě, ale proti prezidentu Snowovi. Tenhle v pořadí už čtvrtý film z Panemu je snad ještě o chlup lepší než ten předchozí, má spoustu akce, a navíc "jde na věc" skoro hned ze startu, na rozdíl od těch prvních dvou. Nakonec to snad u mně ještě aspiruje na nejlepší díl celé série? Po druhém shlédnutí zvedám hodnocení na 65%. ()

Maza2222

Konečně viděno a je to lepší než první část, i když na první dva díly nemá. Není to nejlepší film roku. Ale mám tu mínusy SPOILER Hurikán se mi mnohem znechutil, lezl mi na nervy. Tři smrti - Finnick- V tento moment jsem myslel, že si půjdu lehnout, protože Finnick byl z celého HG Nejlepší. Prim- Sice není tak dobrá jako Finnick nebo Haymitcha, ale bylo mi jí líto. A Snow - Skvělej záporák musel umřít a nechápu proč, kdyby ho zatkli, to by mi vyhovovalo. A nakonec mínus je ještě pomalý rozjezd. A teď plusy (nebýt nich dám filmu pouze 50%) Podzemní scéna s Mutanty a smrt Coinové. 70% ()

Zunicka

Pro mě ještě větší nuda než předchozí díl. Trailer vypadal tak úžasně, tak to už ale většinou bývá. Film pak byl povětšinou doplněn dlouhými nicneříkajícími rozhovory postav. Asi nejvíce mě zklamal samotný konec, i když jsem vztahu mezi Peetou a Katniss celou dobu fandila nepřišly mi city Katniss k Peetovi opravdové. Autorka asi chtěla udělat radost náctiletým fanynkám (ke kterým patřím mimochodem i já) radost a udělat šťastný sentimentální konec, ale mě osobně to k filmu nějak nesedlo, celou dobu mi přišel takový ponurý a plný ztráty a neštěstí. Celou dobu jsem čekala na tragický konec a ono ne, nechápu náhlé rozhodnutí Katniss zůstat s Peetou. ()

Denzen

Veľký plus: konečne táto ospevovaná séria skončila. Veľký mínus: stále ešte existuje veľa podobných sci-fi románov, ktoré sa veľmi od seba nelíšia. Je to bohužiaľ tak, s Katniss sme sa rozlúčili v tomto málo epickom a naťahovanom filme, no aby som si teraz skukol nejakého Divergenta alebo Labyrint, na to naozaj nemám chuť. Samotný film som poväčšinou ani nevnímal, tak strašne mi to pripomínalo tie iné sračičky, ale môžem pochváliť tú scénku v tuneloch, tá sa mi veľmi páčila, lebo obľubujem horory. Zvyšok len kecy a pár strielačiek na ulici. Slabých 60% ()

Blind307

...uff mám to za sebou konečne...nečítal som, ale videl som...príbeh čitateľný...vysoká presnosť môjho tipovania poradia úmrtnosti jednotlivých protagonistov...mutanti vybrakovaný akoby z Pána prsteňov, ale neboli tak hrozný ako mačkašelma-človek...patetický koniec...no nič moc... ()

vinson003 odpad!

Byl jsem sveden dlouhotrvajícím promítáním v kině a nakonec i bombardováním na všech různých stanicích, ale také i hlavní představitelkou, která je strašně sympatická osobnost mimo plátno...ale jak bych tak řekl...čistokrevná capina...ani ne v půli jsem to vypnul a řekl jsem si zase okřídlenou větu: proč tohle sakra natáčejí? ()

mariannda

Jak začít. Komentovat všechny díly se mi nechce a ani na to nemám slovní zásobu a umění řečnit, tak to vezmem vše najednou. První díl - ač se mi zvedal kufr už jen z té myšlenky, že někoho napadne poslat děti do arény,aby se navzájem zabíjely, přesto mě film zaujal a zvládla jsem ho až do konce, což bylo v ranních hodinách. Nemůžu říct, že mě to dvakrát nadchlo, filmy tohoto typu opravdu nejsou dle mého gusta, ale byla jsem rozhodnuta kouknout na díl druhý s tím, že první už nikdy víc asi vidět nechci. Co stálo za to vidět byla veškerá příprava na arénu, o kterou vlastně jde. V aréně už to tak "super" nebylo,že.. Druhý díl - mile mě překvapil, poměrně povedené, už se mi aspon nezvedal kufr (místo dětí se mají zabít jakžtakž dospělí..), mělo to nějakou šťávu a až mě překvapilo, že mě tato filmová série zaujala a chtěla jsem ji vidět do samého závěru. Pro nás holky milostná vsuvka, přesto nic přeslazeného, nová "přátelství" a tak no, prostě tento díl se mi fakt líbil a považuju ho za nejlepší ze série. Třetí díl - pro mě o chlup horší než druhý, ale šlape mu na paty. Ale už je to klasika - revoluce na spadnutí, takže žádná novota. Čtvrtý díl, závěr - nic moc, nuda nuda, nic moc. Čekala jsem víc. Štávu měl akorát úprk před podivnými tvory v kanálech, jinak to byly celkem zabité dvě hodiny. Co se týká nerozhodnosti Katnis - Peeta x Hurikán, s tím bych nesouhlasila, dle mého bylo od druhého dílu jasné, komu z těch dvou dává přednost, jen to nebylo tak očividné. Škoda toho závěru, vybuchlá bomba ukončila vše nejen život Prim, tam skončil celý film.. I když pak trval ještě asi půl hodiny. No,aspon tam teda prskli to, koho si nakonec vybere pro ty, kterým to nebylo jasný.. Jinak jak říkám, nuda, čekala jsem víc. Jak už tu zaznělo, umělě natahované, .. poslední díl rozdělen na dva je fakt pitomina. Asi si budu muset přečíst knížku, abych si udělala lepší obrázek (jestli mě teda čeká..). Hlavní hrdinka má u mě 100 %, té jsem věřila opravdu vše, Joshovi moc ne, ale možná právě proto, že se mi zdál celkově slabý, fandila jsem mu ;-) Kdo se narodí jako Hemsworth, musí být aspon dobrý, hezoun, kterého si každá vybere (nebo ne? ;-) ) , mile mě překvapil a jeho bratra Thora fakt žeru. Hlavní záporák Donald dokonalý, přicmrndávač Woody skvělý, Lanny Kravitz třešnička na dortu. ()

darius1706

Tak jsem to nakonec dotrpěl. Napřed k námětu - byla to fakt kravina. Nelogická, rádoby filozofická kravina. Pokusy o vykreslení diktátorů a despotického režimu vlastně k smíchu. Mezi světlé momenty patřilo zjištění, že se nakonec Katniss nestane ředitelkou Zeměkoule a to, že, podle očekávání od cca půlky filmu, odpráskla tu záporačku - žel bohu s vykreslením, že nakonec zase vyhrála lůza, i když tak to asi někdy i být může. Předloha tedy, kromě již zmíněného hodnocení "kravina" nabízí jednoduchý děj, pokud už tam nějaký je. Z nějakého neznámého důvodu jsou v Panemu fakt divní lidé, kteří buď vypadají teple a nebo jsou pro sichr vypůjčení z Avatara a přestříkaní na nemodrou barvu. Děs. No a k filmu - ze všech se mi "líbil" asi nejvíce, protože tam byla alespoň nějaká akce a nějaký děj. Jennifer stále neumí hrát, Josh je extrémně nesympatický s tím, že mu ještě narazili fakt divnou paruku no a Donald přes tu relativně hloupou roli podává opět dobrý výkon. ()

sad12

Nejsilnější díl !!!!!!!!! --------------------- Nevím co bych řekl. Film je lepší než Hunger Games síla vzdoru část první. Nic méně je tento díl zajímavý v tom, že se hladové hry odehrávají v Kapitolu. ()

Nereida18

Trochu s přinucením jsem dala 3 hvězdičky. Dle mého názoru je film slabý. Ale první část byla slabší, a té jsem z milosrdenství dala hvězdičky dvě. 1. Příběh - Relativně dobře zpracován. Napětí je zde tak velké, že by se dalo krájet. Trochu mě mrzí to finále v Kapitolu. Mohlo to být větší BOOM. Ale studio si to vynahradilo krásným koncem. 2. Postavy/ Herci - Co dodat? Přijde mi, že herecké výkony jsou čím dál tím horší. Člověk tam cítí tu profesi, že to někdo HRAJE. A to je myslím špatně. Mně to aspoň k duševnímu procitnutí zabraňuje. 3. Hudba - Opět nic světoborného. Pour conclure: Závěr důstojný, ale kvalitou se ani zdaleka nepřibližuje k jedničce, či dvojce. ()

Sorafay

Oproti knihám je filmové spracovanie všetkých dielov...iné. Samozrejme to na knihy nemá, ale to veľa spracovaní, ktoré majú námety z kníh. V každom prípade sa toho ujali slušne, efekty mali naozaj dobré a vyvrcholenie celej ságy ma bavilo a prekvapilo, ako sa vždy po jednom nanič diely vyšvihli a spravili to naozaj dobre. Takže za mňa 4 hviezdičky. ()

Jirkacek

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část jakožto čtvrtý díl zajímavé postapokalyptické ságy o hladových hrách nemohl ujít mé pozornosti, protože jednička se mi hodně líbila, dvojka dokonce ještě více, pouze trojka a zároveň tedy první část Síly vzdoru mne mírně zklamala svou nezáživnou roztahaností. Ač jsem se velice těšil na další pokračování a byl jsem zvědav, kam se bude celý příběh vyvíjet, měl jsem obavy, jestli i poslední díl nebude stejně nudný jako třetí část. Má černá předtucha se naštěstí nenaplnila a závěrečná část skoro hned od začátku odsýpala jako dobře namazané hodiny bez písku. Děj plynule navázal na předchozí část, v níž byl na konci zachráněn Peeta alias Josh Hutcherson ze spárů Kapitolu a spolu s ním se podařilo osvobodit také další účastníky hladových her z druhého dílu. Peeta však pořád neměl v hlavě pořádek a kvůli psychickému mučení v zajetí považoval svou kamarádku, možnou milenku a spolubojovnici Katniss v podání Jennifer Lawrence za nepřítele. Proto mne překvapilo, že když se konečně povstalci ze 13. kraje domluvili s ostatními kraji a vydali se proti Kapitolu, Peeta byl členem oddílu, v němž byla i Katniss. Během postupu tohoto oddílu ulicemi Kapitolu jsem zažil nejzajímavější okamžiky celého dílu a zároveň také nejakčnější. Prezident Snow, kterého si skvěle zahrál opět šedivý Donald Sutherland, nechal svými vojáky nastražit stovky smrtelných nástrah, jedna nápaditější než druhá. A když už byla přeživší skupina v koncích, pomohla kočka na dvou nohách...Velmi zajímavé tetování, ale sám bych si dát nenechal !!! To se však již přiblížilo dobytí pyšného sídla a hlavního města Penamu a také konec vlády prezidenta Snowa. Ne však konec posledního dílu, protože nás čekala ještě půlhodinová dohrávka celého příběhu, který zahájilo jedno očekávané překvapení a jedno předvídatelné ukončení ságy. I přesto se mi poslední díl líbil hodně, byl velmi zajímavý stejně jako ten první, ale nabitý větším počtem akcí, které od sebe oddělovalo jen několik dialogů ve skupině bojovníků a napravování Peetovy hlavy. Jinak vše běželo jak po drátku a i přes lehce předvídatelný konec bych celou ságu viděl jako rozumně uzavřenou. Vzhledem k tomu, že se mi celá série tak líbila, zakoupil jsem si všechny čtyři díly v únoru 2019 na blu-ray disku a pochopitelně jsme se doma podívali znova i na tuto závěrečnou část. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale alespoň jsem si mohl více vychutnat samotný průběh filmu. Znovu jsem se tak ujistil, že snímek založený na problematice cynického diktátorem řízeného světa, nikdy nemůže přinést nic dobrého. Snad se jednou nedočkáme takového zřízení v té naší malé republice. Co se týče hereckých výkonů, tak bych vyzdvihl samozřejmě nádhernou Jenifer Lawrence, která zde byla tak mladinká, až byla k nakousnutí. Jednou z postav, která mi nebyla sympatická vůbec, byl překvapivě její partner ve hře Peeta a samozřejmě bezohledný Snow, jenže ten to měl v roli. Nebyl to špatný film a určitě to byl vynikající nápad, ale ve srovnání s Labyrintem a Divergencí jsou hladové hry pro mne asi nejslabší. Přesto investice do modré krabičky rozhodně nelituji a někdy v budoucnu se na celou sérii podívám rád znovu. Suma sumárum, i čtvrtý díl Hunger Games Síla vzdoru 2. část ode mne získal pět vzdorujících hvězd *****. () (méně) (více)

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Přišli jsme se stát svědky historického okamžiku spravedlnosti. Největší přítel revoluce dnes vypálí střelu, která ukončí všechny války." Počtvrté a naposledy se vydáme do Panemu, kde se rebelové v čele s dívkou v plamenech Jennifer Lawrence snaží svrhnout tyranii Kapitolu. Námět, kde se vykresluje Capitol jako třetí říše, a jeho vojáci mají bílé kombinézy nebyl špatný. Bohužel čekáte na tu válku - vygradování děje, čehož se zde nedočkáte. Tady jsou jen kecy, kecy a romantický příběh. S kým ta Katniss bude? S blonďatým pekařem? Nebo s hezounem, který si říká Hurikán? Ten závěr je vlastě jeden výbuch... A pak bác je po válce. Katniss stojí před spoutaným prezidentem Snowem. Dílo jako celek: Má skvělé herecké obsazení - Harrelson, Sutherland, Moore, Bagwell. No a pochopitelně i Jennifer Lawrence, které to s lukem a šípy prostě slušelo. Casting na postavy byl jednoduše dobrý. To ale nemění nic na tom, že je celá série hodně pomalá a upovídaná. - 50%. ()

Vlastik100

Poslední díl, námět 60% scénář 15%, choreografie kamera 30% herci a obsazení 30%. Tak trilogie vnucuje diváka dostat do světa autora. Na to jaký to je nic moc film, to rozhodně není žádná odreagovačka od reality, spíše naopak člověk se musí přizpůsobit pochopit systém atd. Lawrence opět dělá co může, aby zachraňovala to, co se pomalu ubírá do průseru. Tento film vůbec nesedl ani jednomu z vedlejších herců, ani Woody Harlesson, který umí zazářit spíše u výstředních outsiderů držených systémem, bo jsou ještě stále cool, ale tady když ho jiný systém doplnil do sestavy, už mu role vůbec nesedla. Hoffman a Julian Morre tam jsou jen od toho, aby se zvýšila sledovanost filmu. A ke všemu naneštěstí tu máme akční děj a to formou otevřených hladových her reality v samotné kapitole a to ještě s horší logikou než u dvojky. Spojler: Ach jak já nesnáším ty nelogické toky myšlenek amerických scénaristů. Město nastražené pastí, že není schopná projít ani elitní jednotka se scanem a člověkem co má předtuchy(které mu scénarista najednou doplní, protože si myslel, že to asi pomůže), takže město je nepřístupné po zemi. Tihle naši elitní specialisté musí vlézt do podzemí, dostanou se až do oblasti s civilisty a když dochází k napětí a zajímavé scéně, najednou z ničehonic se objeví rebelové, pozemní jednotka, včetně sestry Kathleen. To jako vážně? Proč jsem se sakra koukal na ty tři předchozí díly? Když si scénárista umístí postavu kam se mu zlíbí. Proč ten celý film, kde je ta pointa? Aby uprostřed bitvy uviděla naše Kathleen svou sestru umírat? To nemohli vymyslet jinou situaci? Kdyby takhle vyřešili každou bojovou situaci, tak jim na to stačí 140minut filmu místo trilogie, umístí panďuláky, ostřelí je, pobrečíme si a nashle a s tou otřesnou choreografii v kapitolu by to úplně stačilo! Když si Ti rebelové můžou přijít odnikud a přemoci Kapitolu, co to jako mělo být??? Dobrá fajn, pokračujme, scéna s popravou, to jako vážně a proč to natahují, když je to tak zřejmé? Přestal jsem věřit všemu, a nakonec má oblíbenkyně hází po kočičce a ten ubohý výraz kočičky, která díky scéně nesmí uhnout ani o krok a je ostřelovaná… na druhou stranu si říkám. Vždyť Lawrence u mě vyvolala emoce i s kočkou. Lawrence by si vystačila, kdyby jí tam padali herci, se kterými má vztah jako hrušky ona hrála třeba mezi indiány politikaření a vliv anglánů, kdesi ještě před amerikou jakou známe, jako třeba Pocahontas a ušetřili by pár milionů za rozpočet, za herce atd. Dávám jen za jednu herečku 40%, ostatní odpad. ()

stativ

Za mě více než důstojné zakončení celé série. Trochu drsnější než předchozí díly (proč takové nebyly už předtím?), ale žádné roztahané vnitřnosti nečekejte. Tady by se pořád dalo přitvrdit. Hunger Games se v tomhle díle částečně vrací ke kořenům, protože konec konců válka je hra generálů, kde mrtví jsou statistika a hlavní je mít na na své straně populární tvářičku. ()

Zuzi.Bell

Bože...jak jsem to vydržela až sem...Neskutečně nudná,nezáživná holka bez talentu...Co umí jen "kde je Píta,kde je Píta"... A dneska dám pusu tomuhle a dneska zas tomuhle... ()

pistabaci

Tak ďakujem pekne, že ste finále podali tak mdlo. Proste finále bez poriadneho finále. Pasáž prechodu mestom je výborná a scéna s mutantami  v kanáloch tiež aj záverečné odjebanie hrdinkinej sestry. Ale ako celok je to iba priemer, nič viac. ()

Mac._

Hodnotím-li celou sérii, pak to, co ji sráží do průměru jsou permanentně kožené výrazy a nudný herní projev ústřední dvojice (Lawrence a Hutchersona), který místo aby postupně gradoval, naopak postupně, jak vše spěje ke konci, nudí víc a víc. Harrelson a Sutherland jsou oživení, ale to bohužel dobrý scénář nezachrání. Škoda. ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra