Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

• USA The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (více)
USA / Německo, 2015, 137 min

V poslední kapitole nepůjde jen o přežití, ale bude se bojovat o budoucnost obyvatel celého Panemu. Konečné zúčtování s nenáviděným prezidentem Snowem (Donald Sutherland) se blíží. Reprodrozd Katniss spolu se skupinou nejbližších přátel, včetně Gala (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) a Peety (Josh Hutcherson), povede rebely v jejich boji za svobodou. Jednotka z 13. kraje se vydává na misi, jejímž cílem je zničit prezidenta a skoncovat s jeho tyranií. Na Katniss však tentokrát čeká mnohem nebezpečnější nepřítel, než ten s jakým se dosud setkala v aréně Hladových her. (Forum Film CZ)

xmarco

Velke finale sa nekonalo, vacsina postav extra nudna, hlavna hrdinka absolutne nezaujimava, nebyt sceny s mutmi tak asi zaspim. Takto som si velkolepy zaver nepredstavival. Apropo, 3D su iba vyhodene peniaze ()

ErzebethB

Jako čtenář knížek musím přiznat, že mi tam některé věci chyběly, ale jinak skvělé a strhující ukončení příběhu. ()

WickedFey

Tato filmová série se mi zdá být velice zvláštní. Přijde mi, že každý druhý film je mnohem lepší, než ty před nimi. První díl mě nijak zvlášť nenadchl, druhý byl obrovským překvapením a třetí zase obrovským zklamáním. Musím ale s radostí říct, že se tento poslední díl až překvapivě povedl. Jennifer Lawrence mě čím dál více svým hereckým talentem překvapuje. Ve filmu je na můj vkus dostatečná akce ale až moc nic neříkajících ,nudných a nikam se posunujících scén. Konečně po dlouhé době film, u kterého se bojíte o každou hlavní postavu a doufáte aby se z toho průseru dostane živá. Ke konci jsem se úplně ztrácel v ději a musel jsem začít opravdu dobře vnímat, o co tam vlastně jde. Dokonce se zde objevila scéna, ze které mi běhal mráz po zádech, protože byla naprosto epická. Myslím tím scénu, kdy Katniss nastupuje na popravu prezidenta Snowa a do toho se ozývají bubny. Jediné, co ještě do teď nechápu jsou monstra, co na celou skupinu zaútočila (tuším, že jim říkali Muti). Jinak parádní podívaná plná akce, nástrah a zajímavých scén. Úplné zakončení bylo příjemné. Co na to říct. Asi jen velké dík za pěkné zakončení téhle filmové série... 5*! ()

Dratini

Spíš to trochu připomínalo telenovelu mezi pěknými kulisami. Důležité události se dějí mimo obrazovku, kterou místo toho vyplňují pouze většinou nezajímavé dialogy. Bohužel pro mě zklamáním. ()

Tristeza

Nakonec jsem přece jen neodolala a zašla na tenhle film do kina. Po tupé jedničce, průměrné dvojce a ukecané trojce jsem fakt nevěděla, co čekat. Hunger Games nejsou vyloženě špatné ale prolínání sci-fi thrilleru, milostného trojúhelníku a politického dramatu z této série dělá jen trapný slepenec (nehledě na přítomnost mutantů, jako fakt?!). Hvězdičky ale přidává technické zpracování a Kathiss, která je vlastně takovou Johankou z Arku antiutopické budoucnosti. ()

Narissa

Ne! Omlouvám se všem, ale tohle vážně ne! Hunger Games mám skutečně ráda, ale tohle byla hrůza. Rozdělit třetí díl na dva filmy byl nejhorší nápad v dějinách kinematografie. V podstatě bych řekla, že to byla strašlivá nuda. Nemám problém s filmy, které mají pomalý tok děje, ale tohle bylo jiné, prostě nudné. Tu jednu hvězdičku dávám a 2,5 minuty čistého času, které mi přišly dobré a za kostým Tygrys. ()

vojta...

Nuda. Nehorázná nuda. To, že první části velkého finále bývají o ničem bych přežil. S tím se dnes divák bohužel musí smířit. Tohle ale nemělo co dočinění s finálem a rozhodně pak nebylo velké. Vleklé scény jen zřídkakdy osvěžily akce, které ale nebyly nijak vygradované. Pokaždé, když už film začal nabírat na obrátkách (scéna s olejem a scéna v kanalizaci), film zase vzápětí podřadil na nižší otáčky a gradaci vystřídalo usednutí ke zprávám v televizi nebo pře Peety a Finnicka o tom, koho Katniss miluje víc. "Pro ní jsi důležitější ty. Ne, tebe má radši. Ne, tebe!" Trapnost. Celý děj navíc protkaly scény typu "what the fuck", jako například smrt sestry Katniss nebo Katnissin všeléčící polibek. Když už se chystalo k největší akci ve chvíli dobytí paláce v Kapitolu, Katniss to pro jistotu radši prospí a vzbudí se až už je zase nuda. Já nevím, ale měli jste takovou fanouškovskou základnu, která by Vám sežrala kde co a takhle jste toho využili? Pasáž, kdy Kapitánce s kamenným srdcem naleze moc do hlavy a její zabití bylo neskutečně předvídatelné. Finální scéna rodinky reprodrozdových byla klasický americký patos, při kterém už jsem se nemohl dočkat až ze sálu vypadnu. Útěk Katniss navíc nikoho nezajímal, ta poklidně jednoho zimního dne odkráčela, přestože byla asi nejznámější osobou celého Panemu. Odcestovala si šinkanzenem do svého domečku (který samozřejmě v předchozím díle jaksi zapomněli vybombardovat), kde se stala asi jediným obyvatelem zcela vylidněného Distriktu. Prostě idylka. Jediné pozitivum, které oceňuji a kvůli kterému neskončil tento film mezi odpadem je křičící Katniss na kočku a její slina. Nechápu, jak se film mohl dostat do červených čísel, ale to se doufám časem ještě vystříbří. Na horším filmu jsem v kině asi ještě nebyl. ()

Tarenee

Za sebe mohu říci,že jsem byla nadšena z celé série,kupodivu se velmi věrně drželi knihy a i když mnohdy z Katniss dělali slaboduchou nanynku (což v knížce tomu tak nebylo) závěrečný díl série mě nadchl a konec byl takový jaký měl být. Chápu,že spoustě chlapů se to líbit nemusí,ale bylo to tak správně.Každopádně začátek pozvolný a gradující akce.Škoda jen Finicka :( ()

Marty1905

Hezké zakončení série Hunger Games jen jsem popravdě nečekal že Prim skončí tak jak skončila, ale to se v takovýchto filmech hold stává. Paní prezidetka dostala přesně to co si zasloužila. Jako po ukončení Snowovi vlády a ona má napady vytahovat znova hladové hry :DD Rád bych ještě zmínil krásný konec i když mit rochu přišel jak z Harryho Pottera a měli rodinu a žili šťastně až do smrti . ()

kjama

Po slabším předchozím díle konečně přichází akce. Líbilo se mi to, až na ten úplný závěr. Z něj ovšem mohu vinit pouze knihu, ne režiséra. ()

studentice

Filmové zpracování mě narozdíl od knižního nenadchlo. Bylo tam sice hodně akce, dlouhé pohledy, ale to napětí a nalehavost z knížky se nějak vytratilo. Stal se z toho podle mě jen další thriller v řadě. Myslím si, že by filmu více posloužilo soustředit se více na samotný příběh a jeho poselství než na akční scény. ()

Icewalk

//Tonight, Turn your weapons to the Capitol, Turn your weapons to Snow// Filmu chyběl lépe zakončený konec, a také více akce, protože ve filmu bylo mnoho talking chvil, které se už nedaly vydržet. Jinak z pohledu velmi velkého (a urputného) fanouška určitě úžasné pokračování a vyústění této série ;) 70% ()

maty24

Ale jo lepší jak 1 část to bylo určitě.Ubylo mín nudnejch scén, akce byla skvěle zvládnuta(hlavně v kanálu byla vynikající),trochu mě zklamalo finále ale to ani není chyba tohoto filmu ale spíše jeho knižní předlohy.Mohlo to být o trochu lepší ale jako finále to dopadlo důstojně.7/10 ()

vyhnalek

Točíte-li film podle úspěšné knižní série, můžete na konci příběhu narazit na zásadní problém, jak ten ukecaný a nefilmový závěr z knihy převést do filmové podoby. Zároveň se předpokládá, že film má být divácky atraktivní a nenaštvete fanoušky původní knížky Pravidlo číslo dva platí zvláště, pokud už jste původní fanoušky před tím něčím naštvali, např. rozdělením děje do více dílů. Příběh Hunger Games je krutý a nemilosrdný, což umožňuje být nemilosrdný a krutý i ve filmu. Z prvního a druhého filmového dílu stačí vzpomenout na všechny úmrtí v aréně. V první části třetího filmu pak sestřelení stíhačky nad nemocnicí nebo ponechání raněných na místě odstřelené přehrady. Ve čtvrtém filmu (pardon druhé části třetího dílu) však najednou tvůrcům začínají těžknout nohy. Namísto spojení všech motivů z předchozích dílů do finálního celku dostáváme na plátnech směs různých scén, což chvílemi působí jako bychom se dívali na jakési vystřižené nepoužité záběry, protože hlavní děj se odehrává někde jinde. Film zachraňuje pár vizuálních nápadů, ale bohužel celkově se však jedná o průměr. ()

brona4545

No, ještě že už to byl poslední díl. Dětem se to určitě líbilo. Samá romantika a troška akce. A na tom všem je nejhorší, že se film snaží působit jako velkofilm kat. A ()

Misuli

Proboha pořád nechápu co se to právě stalo. Jak to mohli takhle pohřbít? Vše absolutně nedávalo smysl, nelogické chování postav, Katniss by zasloužila tečku do čela a na Peetu se nedá ani koukat. Trochu jsem doufala, že tam třeba někde zasáhne Tarantino a všichni skončí mrtví. Připomnělo mi to mé znechucení z posledního dvojdílu Twillight. Hvězda za prostředí a druhá za pár scén s Woodym H., Philipem S.Hoffman a roztomilého Hemswortha. ()

agatha111

Posledná časť série bola pre mňa sklamaním roka a aby som si ušetril písanie prečo, tak si prečítajte verbala. Síce uznávam, že každý má právo na svoj názor a vkus, alebo 4 alebo 5 hviezdičiek mohol dať tomuto filmu fakt len uplný ignorant. Alebo tí ľudia videli pod tým názvom nejaký iný film.Tá jedna hviezdička je za Jennifer Lawrence, proste ju mám rád, aj keď to totál zmrvila. ()

Mr.Dude

Po filmu jsem si chtěl dojem trochu uležet v hlavě a stalo se to, že se mi v hlavě uležel tvarůžek. Jennifer Lawrence se celou dobu tvářila jako by byla nasraná, že před jedničkou podepsala smlouvu na všechny pokračování a tudíž se do téhle slátaniny musela vrátit, přičemž musela odmítnout spousty mnohem zajímavějších projektů. Ve filmu se nic zajímavého neděje, chodí z bodu A do bodu B a sem tam si ustelou v kanále, kde Josh Hutcherson prohodí nějaké to slovo o jeho vymytém mozku. Z mého koitus mikrospánku mě vytrhla 10 minutová scéna v druhé půlce filmu, která mě donutila uznale pokývnout hlavou, a to je asi tak všechno, Celá série je hodně slabá a nezachránila to ani poslední část. V budoucnu v televizi se tomu budu vyhýbat, zrovna tímhle nepotřebuji ztrácet čas. ()

Filmový BioShock našel režiséra

Filmový BioShock našel režiséra