Crazy Ex-Girlfriend (TV seriál)

Komedie / Muzikál

USA, 2015–2019, 41 h 52 min (Minutáž: 42 min)

Rachel Bloom, Donna Lynne Champlin, Santino Fontana, Vincent Rodriguez III (herec, a.z.), Vella Lovell, Gabrielle Ruiz, Pete Gardner, Scott Michael Foster, David Hull, Erick Lopez, Gina Gallego, Tovah Feldshuh (herec, a.z.), Ava Acres, Amy Hill, Michael Hyatt, Olivia Edward, Michael McMillian, Stephnie Weir, Parvesh Cheena, Rene Gube, Brittany Snow, Michael McDonald, Ashlee Füss, E.J. Callahan, Caleb Brown, Ester Dean, Zayne Emory, Tess Paras, Scott Vance, Taylor Blackwell, D'Arcy Carden, James Morosini, Megan Heyn, Patton Oswalt, Jimmy Bellinger, Tom Beyer, Grant Rosenmeyer, Scott Hislop, Eugene Cordero, Lulu Antariksa, Briga Heelan, Amber Riley, Arden Belle, Danny Jolles, Carlos Lacámara, Meredith Thomas, Ayden Mayeri, Aurelia Scheppers, Michael Grant, Josh Groban, Robin Thomas (herec, a.z.), Steele Stebbins, Aline Brosh McKenna, Rachel Grate, Katie Malia, Esther Povitsky, Bayne Gibby, Bunnie Rivera, Kimia Behpoornia, Dan Gregor, Doug Mand, Eric Michael Roy, Isabella Hofmann, Carla Jeffrey, Shanna Strong, Gary Perez, Joshua Elijah Reese, Jay Huguley, Allison Dunbar, Molly Pan, Denise Dorado, Tembi Locke, Iris Almario, Cedric Yarbrough, Andy Kreiss, Daniel Curtis Lee, Mel Harris, Roshon Fegan, Albie Selznick, Britney Young, Michael Hitchcock, B. J. Novak, Kimmy Gatewood, Ricki Lake, John Allen Nelson, Patricia Scanlon, Lyle Kanouse, Chaim Dunbar, Monica Barbaro, Ansley Gordon, Lea Salonga, Kathryn Burns, Bruce Holman, Elijah Nelson, Jayden Lund, Albert Tsai, Jana Marie Hupp, Christine Estabrook, Yael Grobglas, Jerry Lambert, Matthew Jones, Janis Valdez, Andrew Patrick Ralston, Gregory White, Jamie Denbo, Matt Knudsen, Patti LuPone, Seth Green, Tanisha Lang, David Grant Wright, Adam Kaufman (herec, a.z.), Rachel Specter, Tom Virtue, Jay Hayden, Susan Blakely, John Gatins, Zoë Hall, Craig Gellis, Sydney Scotia, Lyndon Smith, Christian Gehring, Matt Walsh, Mary Holland, David Wain, Carole Gutierrez, Angela Robinson Witherspoon, Michelle Hendley, Ser Anzoategui, Hunter Stiebel, Harvey Guillen, Jordana Capra, Ivan Hernandez, Phil McGraw, Sonya Eddy, Fay DeWitt, Ani Sava, Vaughn Armstrong, Paul Welsh, Steve Monroe, Heather Olt, Piter Marek, Benjamin Siemon, Jully Lee, Karibel Rodriguez, Audrey Wauchope, Dan Levy, Siri Miller, Valerie Yu, Angela Fornero, Cloie Wyatt Taylor, Grant Rosenmeyer (a.z.), Paul Wong, Nia Vardalos, Clark Moore, West Liang, Joanna Sotomura, Burl Moseley, Emma Willmann, Natasha Behnam, Elisabeth Kiernan Averick, Anjali Bhimani, Luca Padovan, Tan France, Allelon Ruggiero, Fernando Rivera, Kayla Maisonet, Carlease Burke, Sharon Sachs, Anne McDaniels, Sarah Adina, Carson Fagerbakke, Elayne Boosler, Judy Kain, Skylar Astin, Fred Armisen, Todrick Hall, Riki Lindhome, Rebekka Johnson, Jack Dolgen, Candace Kita, Megan Amram, Alberto Isaac, Susan-Katey Heaney, Phoebe Neidhardt, Chandni Parekh, Ilana Peña, Kunal Dudheker, Kalea Mcneill, Maribeth Monroe, Reggie De Leon, Carmela Zumbado, Kalama Epstein, Tony DuShane

Můj nejoblíbenější seriál, bez kterého bych se už dnes neobešel. Jistě se najdou jak příznivci, tak i odpůrci, ale rozhodně je to mistrovský kousek každým coulem. Nemusíte mít v oblibě komedie, nemusíte mít v oblibě ani muzikály, protože zařadit tento seriál do jedné škatulky prostě nejde. Příval emocí máte na talíři každou epizodou, a zadržet je není rozhodně v mých silách. Chvíli se budete popadat za břicho, chvíli budete mít na krajíčku, zatímco někdy si budete říkat jen ,,what the fuck?". Samozřejmě muzikálové scény se Crazy Ex-Girlfriend nedají odepřít. Písničky jsou někdy tak chytlavé, že stačí jen jeden poslech a nedostanete je z hlavy. Mimo jiné je seriál nabitý hereckými výkony, známými tvářemi, inside joky (pochopitelnými jen pro pozorné diváky, kteří viděli všechny epizody více než jednou) a odhodláním tvořit seriál i přes jeho nezaslouženou nízkou sledovanost. Seriál byl již prodloužen pro třetí sérii, a doufejme, že tím klapka nespadla naposledy.(8.8.2017)

Občas geniální muzikál hodný Broadwaye (Broadway herci už jsou v ceně), občas jsem si zakrýval oči, jaké trapasy se odehrávaly na obrazovce (Steve Carell z amerického Kanclu proti tomu hraje 2. ligu), ale to je ve skutečnosti taky plus, protože jsem se s Rebeachel Blunch natolik sžil, že jsem s ní prožíval všechno. Ona to přirovnala k Ally McBeal plus Flight of the Conchords. Z filmů a seriálů, co já už viděl, bych to přirovnal k Ally McBeal (prostředí plus humor plus drama) plus 30 Rock (meta plus humor plus drama) plus písničky. Ty by se vám třeba nemusely líbit, protože je to taková žánrová ruleta, která bere inspiraci z existujících písniček, ale mně sedla, písničky přichází ve správných chvílích a často jsou vrcholem zábavy i ostatních emocí. Chytlavé melodie. Texty, ty často pramení z reálných situací (což je dokonce zmíněno v Textmergency), a i když třeba nejsem právník nebo nemám židovské rodiče, v textu písniček se čas od času najdu. A je jich díky čtyřicetiminutovým dílům požehnaně (2-3 za díl). Stále se tam tak vejdou i mluvené dialogy postav, z nichž jsem nenašel nikoho, kdo by mi tam vadil. Na pozadí ústředního trojúhelníku Josh-Rebecca-Greg se odehrávají zajímavé příběhy, které dokonce nejsou epizodní ale protínají několik epizod. K tomu se pne i několik mých výtek - některé postavy jsou trestuhodně málo využívané nebo málo viděné a děj se soustředí na Rebečino opakované na Rebečino opakované na Rebečino opakované na Rebečino opakované vymýšlení výmluv a lhaní, jehož soupeřem v četnosti je asi jen Paulin fanatismus shippingu JoshxRebecca (čemuž se dokonce seriál věnuje = plus). K písňové stránce žádnou kritiku nemám, všechny písničky (včetně několika stejně dobrých, které vznikly před seriálem), občas v necenzurované verzi, lze najít pohodlně na YouTube kanálu Rachel Bloom pod názvem racheldoesstuff.(16.4.2016)

Dalsi super serial s GIRL v nazve co zapada do mojej posadnutosti serialmi v s girl v nazve. Kazdopadne velmi vtipne genialne muzikalove cisla. Je pravda ze by mu neuskodila kratsia minutaz a par explicit verzii muzikalovych vsuviek na yt dokazuju ze povodne showtime spracovanie (30min ak sa nemyllim) by bolo uplne dokonale. Na ochutnavku https://www.youtube.com/watch?v=O4hh1YhDfbA dalsie by uz oli zrejme spoilery, aj ked pri tomto druhu serialu si clovek vie velmi jednoducho domysiet dej, ktory je skor druhorady. Perfekta odychovka pre milovnikov sibnutych sladkych romantickych komedii s nekonecne chytlavymi muzikalovymi cislami.(28.11.2016)

Že muzikálová komedie nemůže v dnešní době fungovat a slavit úspěch? Pche! Rachel Bloom, která se proslavila na internetu skrze YouTube (kanál racheldoesstuff), je plně podepsána pod tímto pozoruhodným dílkem, které původně odmítly takřka všechny televizní stanice. Nelze se jim divit, premisa seriálu - životem zlomená a zjevně psychicky labilní dívka stalkuje svou pubertální lásku z letního tábora a nejméně dvakrát do epizody se rozezní muzikálové číslo - zní opravdu "šíleně". Jenže... ono to funguje! A jak! Právě na geniálně vypointovaných muzikálových číslech inspirovaných snad všemi myslitelnými hudebními žánry (od popu přes metal až po irské hospodské popěvky) a skvěle vybraném castingu všech důležitých postav totiž celý tento pozoruhodný seriál stojí. Pro někoho bude možná problém zvyknout si na hodně "divokou" hlavní představitelku a její diblíkovství, ale pokud na její "hru" přistoupíte, seriál se vám odmění nejen mnoha ušními červy, ale i překvapivě fungující citovou linkou s mnoha kotrmelci. Hvězdičku ubírám za první polovinu druhé řady, kde mi pár veletočů s postavami vyloženě pilo krev, ale druhá půlka série je naštěstí poměrně ospravedlnila. TOP písně po hudební i textové stránce: I Gave You a UTI, Oh My God I Think I Love You, Greg's Drinking Song, Santa Ana Winds. EDIT: Po třetí řadě pátou hvězdu vracím a už ji nesundám ani po čtvrté závěrečné sérii!(24.7.2017)

1. série - 90% - I o smutných věcech se dá vyprávět vesele a přestože při trampotách slečny Rebeccy nejednou slzím nad tím, jak beznadějně upřímná, bezhlavá a zoufalá ve svých snahách je, stejně často se vzniklým situacím i nemůžu přestat smát. Byť divák, který dohlédne za první dobrou, tuší za onou muzikálově rozkecanou zábavou jistou občasně vykukující temnotu. Rachel Bloom má ze života odkoukané mnohé, ale právě ty hořkosladké chvíle, kdy člověk miluje, ale milován není, to je její číslo jedna, díky kterému konkurenci bez problémů uniká. Z ostatních postav mě nejvíc překvapil Darryl, který z potenciální vtěrky přerostl do zázračného nahrávače na největší smeče a zároveň si pro sebe krade zcela samostatnou a překvapivě životnou introspekční linku. 2. série - 90% - Nešťastná Rebecca je o pořádný kus lepší než sobecká Rebecca. Milostný trojúhelník a vše kolem něj má sice na svědomí jako vždy skvělé songy, ale až když se daná vztahová situace vyřeší (a že se vyřeší dost překvapivě), začíná ta pravá druhá série, která by bez onoho těžkopádného rozjezdu patřila k vrcholům toho, co jsem kdy viděl. Holčičí síla, kterou hlavní hrdinka sdílí s Paulou, Heather a překvapivě hlavně s Valencií, je totiž nezměrná a ať už se na hostovačku zastaví Brittany Snow nebo nově příchozí šéf Nathaniel, jedná se o řetězce bránici trhajících gagů a geniálních hudebních nápadů. 3. série - 100% - Jestli nebyla třetí sezóna z West Coviny tím nejlepším, co jsem za poslední rok na obrazovkách měl tu čest sledovat, byla alespoň rozhodně tím nejzábavnějším. Těch sotva postřehnutelných muzikálních gagů, parodií a dokonalých veršů je tolik, že se ani nechce věřit tomu, jak dlouho si je parta kolem Aline Brosh McKenny šetřila. V kombinaci s gradující "duševní" linkou, která pro mě vždy byla tím základním dějovým předivem, se jedná o dokonale komplexní a přesto pro leckoho maximálně rozporuplný a nepřijatelný zážitek. To, že se sledovanost pohybuje takřka kolem nulových hodnot a relativně předvídatelná taktika stanice CW přesto zahrnovala i odklepnutí pro finální sérii, je nemalý zázrak.(16.10.2017)

• - Píseň „Let's Have Intercourse“ je parodií na Thinking Out Loud (2014) od Eda Sheerana. (hansel97)

• - Kvůli natáčení flashbacku strávila představitelky Rebbečiny matky, Tovah Feldshuh, dvě hodiny v maskérně, aby působila o 20 let maldší. (hansel97)

• - Píseň „Love Kernels“ vzdává hold Beyoncé, hlavně jejímu albu „Lemonade“, z nějž čerpá vizuální i zvukovou inspiraci. (hansel97)