Crazy Ex-Girlfriend (TV seriál)

Komedie / Muzikál

USA, 2015 - 2018, 29 h 16 min (Minutáž: 31x42 min)

Rachel Bloom, Santino Fontana, Donna Lynne Champlin, Vincent Rodriguez III (herec, a.z.), Vella Lovell, Gabrielle Ruiz, Pete Gardner, Scott Michael Foster, David Hull, Erick Lopez, Gina Gallego, Tovah Feldshuh (herec, a.z.), Ava Acres, Amy Hill, Michael Hyatt, Olivia Edward, Michael McMillian, Stephnie Weir, Parvesh Cheena, Rene Gube, Brittany Snow, Michael McDonald, Ashlee Füss, E.J. Callahan, Caleb Brown, Ester Dean, Zayne Emory, Tess Paras, Scott Vance, Taylor Blackwell, D'Arcy Carden, James Morosini, Megan Heyn, Patton Oswalt, Jimmy Bellinger, Tom Beyer, Grant Rosenmeyer, Scott Hislop, Eugene Cordero, Lulu Antariksa, Briga Heelan, Amber Riley, Arden Belle, Danny Jolles, Carlos Lacámara, Meredith Thomas, Ayden Mayeri, Aurelia Scheppers, Michael Grant, Josh Groban, Robin Thomas (herec, a.z.), Steele Stebbins, Aline Brosh McKenna, Rachel Grate, Katie Malia, Esther Povitsky, Bayne Gibby, Bunnie Rivera, Kimia Behpoornia, Dan Gregor, Doug Mand, Eric Michael Roy, Isabella Hofmann, Carla Jeffrey, Shanna Strong, Gary Perez, Joshua Elijah Reese, Jay Huguley, Allison Dunbar, Molly Pan, Denise Dorado, Tembi Locke, Iris Almario, Cedric Yarbrough, Andy Kreiss, Daniel Curtis Lee, Mel Harris, Roshon Fegan, Albie Selznick, Britney Young, Michael Hitchcock, B. J. Novak, Kimmy Gatewood, Ricki Lake, John Allen Nelson, Patricia Scanlon, Lyle Kanouse, Chaim Dunbar, Monica Barbaro, Ansley Gordon, Lea Salonga, Kathryn Burns, Bruce Holman, Elijah Nelson, Jayden Lund, Albert Tsai, Jana Marie Hupp, Christine Estabrook, Yael Grobglas, Jerry Lambert, Matthew Jones, Janis Valdez, Andrew Patrick Ralston, Gregory White, Jamie Denbo, Matt Knudsen, Patti LuPone, Seth Green, Tanisha Lang, David Grant Wright, Adam Kaufman (herec, a.z.), Rachel Specter, Tom Virtue, Jay Hayden, Susan Blakely, John Gatins, Zoë Hall, Craig Gellis, Sydney Scotia, Lyndon Smith, Christian Gehring, Matt Walsh, Mary Holland, David Wain, Carole Gutierrez, Angela Robinson Witherspoon, Michelle Hendley, Ser Anzoategui, Hunter Stiebel, Harvey Guillen, Jordana Capra, Ivan Hernandez, Phil McGraw

Scénografie:

Laura Fox

Kostýmy:

Melina Root

Že muzikálová komedie nemůže v dnešní době fungovat a slavit úspěch? Pche! Rachel Bloom, která se proslavila na internetu skrze YouTube (kanál racheldoesstuff), je plně podepsána pod tímto pozoruhodným dílkem, které původně odmítly takřka všechny televizní stanice. Nelze se jim divit, premisa seriálu - životem zlomená a zjevně psychicky labilní dívka stalkuje svou pubertální lásku z letního tábora a nejméně dvakrát do epizody se rozezní muzikálové číslo - zní opravdu "šíleně". Jenže... ono to funguje! A jak! Právě na geniálně vypointovaných muzikálových číslech inspirovaných snad všemi myslitelnými hudebními žánry (od popu přes metal až po irské hospodské popěvky) a skvěle vybraném castingu všech důležitých postav totiž celý tento pozoruhodný seriál stojí. Pro někoho bude možná problém zvyknout si na hodně "divokou" hlavní představitelku a její diblíkovství, ale pokud na její "hru" přistoupíte, seriál se vám odmění nejen mnoha ušními červy, ale i překvapivě fungující citovou linkou s mnoha kotrmelci. Hvězdičku ubírám za první polovinu druhé řady, kde mi pár veletočů s postavami vyloženě pilo krev, ale druhá půlka série je naštěstí poměrně ospravedlnila. TOP písně po hudební i textové stránce: I Gave You a UTI, Oh My God I Think I Love You, Greg's Drinking Song, Santa Ana Winds(24.7.2017)

1. série - 90% - I o smutných věcech se dá vyprávět vesele a přestože při trampotách slečny Rebeccy nejednou slzím nad tím, jak beznadějně upřímná, bezhlavá a zoufalá ve svých snahách je, stejně často se vzniklým situacím i nemůžu přestat smát. Byť divák, který dohlédne za první dobrou, tuší za onou muzikálově rozkecanou zábavou jistou občasně vykukující temnotu. Rachel Bloom má ze života odkoukané mnohé, ale právě ty hořkosladké chvíle, kdy člověk miluje, ale milován není, to je její číslo jedna, díky kterému konkurenci bez problémů uniká. Z ostatních postav mě nejvíc překvapil Darryl, který z potenciální vtěrky přerostl do zázračného nahrávače na největší smeče a zároveň si pro sebe krade zcela samostatnou a překvapivě životnou introspekční linku. 2. série - 90% - Nešťastná Rebecca je o pořádný kus lepší než sobecká Rebecca. Milostný trojúhelník a vše kolem něj má sice na svědomí jako vždy skvělé songy, ale až když se daná vztahová situace vyřeší (a že se vyřeší dost překvapivě), začíná ta pravá druhá série, která by bez onoho těžkopádného rozjezdu patřila k vrcholům toho, co jsem kdy viděl. Holčičí síla, kterou hlavní hrdinka sdílí s Paulou, Heather a překvapivě hlavně s Valencií, je totiž nezměrná a ať už se na hostovačku zastaví Brittany Snow nebo nově příchozí šéf Nathaniel, jedná se o řetězce bránici trhajících gagů a geniálních hudebních nápadů. 3. série - 100% - Jestli nebyla třetí sezóna z West Coviny tím nejlepším, co jsem za poslední rok na obrazovkách měl tu čest sledovat, byla alespoň rozhodně tím nejzábavnějším. Těch sotva postřehnutelných muzikálních gagů, parodií a dokonalých veršů je tolik, že se ani nechce věřit tomu, jak dlouho si je parta kolem Aline Brosh McKenny šetřila. V kombinaci s gradující "duševní" linkou, která pro mě vždy byla tím základním dějovým předivem, se jedná o dokonale komplexní a přesto pro leckoho maximálně rozporuplný a nepřijatelný zážitek. To, že relativně předvídatelná taktika stanice CW snad zahrnuje i plány pro čtvrtou sérii, je pro mě pořád tak trochu zázrak.(16.10.2017)

Rachel Bloom je needy holka a nebojí se to přiznat. Jde otevřeně proti tropám nezávislých žen, kterých se nějaké to boleníčko srdce ani nedotkne - Rachel, jo, děkuju ti za všechny holky, co si svoje zoufalství a nepřiměřené reakce schovávají pod peřinu ---> jsem needy a jsem na to pyšná! // Deprese a úzkost v báječném kontrastu s muzikálovými čísly je jako čokoláda se solí - I just can't get enough//Tak trochu Welcome to me v seriálu.// Kdybych hudební čísla měla na kazetě, už je úplně rozšumnělá a ohraná, protože Sexy getting ready time, Sexy french depression nebo Where's the bathroom jsou velmi pecky.// Santino Fontana nad postelí. <3(3.12.2015)

Můj nejoblíbenější seriál, bez kterého bych se už dnes neobešel. Jistě se najdou jak příznivci, tak i odpůrci, ale rozhodně je to mistrovský kousek každým coulem. Nemusíte mít v oblibě komedie, nemusíte mít v oblibě ani muzikály, protože zařadit tento seriál do jedné škatulky prostě nejde. Příval emocí máte na talíři každou epizodou, a zadržet je není rozhodně v mých silách. Chvíli se budete popadat za břicho, chvíli budete mít na krajíčku, zatímco někdy si budete říkat jen ,,what the fuck?". Samozřejmě muzikálové scény se Crazy Ex-Girlfriend nedají odepřít. Písničky jsou někdy tak chytlavé, že stačí jen jeden poslech a nedostanete je z hlavy. Mimo jiné je seriál nabitý hereckými výkony, známými tvářemi, inside joky (pochopitelnými jen pro pozorné diváky, kteří viděli všechny epizody více než jednou) a odhodláním tvořit seriál i přes jeho nezaslouženou nízkou sledovanost. Seriál byl již prodloužen pro třetí sérii, a doufejme, že tím klapka nespadla naposledy.(8.8.2017)

• Mišísek

Upřímně jsem nevěřila, že CW dokáže vyprodukovat ještě něco horšího než Jane the Virgin. Ale pokud Jane the Virgin měla celkem snesitelnou a občas i vtipnou hlavní hrdinku, tohle JE MOC. A ČEHO JE MOC, TOHO JE PŘÍLIŠ. Rebecca je příšerná, hrozná, nesebevědomá, prostě má příšerný život a rozhodne se hledat štěstí, protože je tak dobrý člověk. Příběh losera, který snad nemá obdoby. Prosím, je to někdo, komu to přijde vtipné? Protože jestli jo, vážně chci vědět, CO PŘESNĚ JE NA TOM VTIPNÉ.(13.10.2015)

• - Píseň „Love Kernels“ vzdává hold Beyoncé, hlavně jejímu albu „Lemonade“, z nějž čerpá vizuální i zvukovou inspiraci. (hansel97)

• - Kvůli natáčení flashbacku strávila představitelky Rebbečiny matky, Tovah Feldshuh, dvě hodiny v maskérně, aby působila o 20 let maldší. (hansel97)

• - Píseň „So Maternal“ je parodií na Uptown Funk (2014) od Marka Ronsona a Bruna Marse. Rebecca (Rachel Bloom) má dokonce růžové sako a podobný účes jako Bruno. (hansel97)