Leatherface - zrození

• USA Leatherface (více)

Film předchází událostem původního snímku Texaský masakr motorovou pilou (1974) a přiblíží nám zrod legendárního masového vraha, známého jako Leatherface (Kožená tvář). Dospívající Leatherface uteče z psychiatrické léčebny spolu se třemi dalšími pacienty a unese mladou zdravotní sestru. Na stopě je jim však muž zákona toužící po pomstě. (Spidey3)

B.e.r.n.y

Už by se na to měli fakt vykašlat. Nebo to minimálně začít vydávat pod jiným názvem, protože tohle si s původními díly doopravdy moc nezadá. Scénář mě doopravdy nezaujal. Světlejší okamžiky se samozřejmě najdou, ale ty jsou servírovány až v posledních dvaceti minutách. Výjimku utváří zadostiučiňující rozšláplá řepa o kámen. Herecké obsazení není špatné, ač v případě Jeda bych uvítal něco "trefnějšího". 10% ()

collector

Tento film by som ohodnotil ako lepšie B-éčko ale trochu by som pozmenil názov pretože ten (s výnimkou posledných 20 minút) nemá vôbec nič spoločné s Thomasom Hewittom (nie s Jacksonom ani Jadeom). A akoby toho nebolo málo , jeho detstvo je trochu inak vykreslené vo filme Texas Chainsaw Massacre : The Beginning. ()

oskiii

Není to špatné, ale spojitost s Leatherfacem až v posledních patnácti minutách. Do té doby je to hodina a čtvrt nahánění party mladých lidí. Zkrátka ta metrová husqvarna moc chybí :) ()

uprchlice

Toto byl opravdu horror! Nekončící utrpení ve filmu i Mé osoby bylo něco nekonečného a šíleného. Brutalitu možná Leatherface má, ale postrádá to kouzlo originálu. Francouzští režiséři Alexandre Bustillo a Julien Maury spojili své síly a v roce 2017 natočili tuto nudnou šaškárnu, která je opravdu zralá na "léčení". ()

Mark1983

Nečekal jsem žádný hororový megahit, přesto jsem byl překvapen, ač se mi tato část líbila víc než Texaský masakr motorovou pilou 3D. Ve filmu jsou pasáže ukazující lidskou krutost, jak už to je u Texaského masakru zvykem, avšak tentokrát byl zpracován tak jako ještě nikdy předtím. A i když tento film nějaký výrazný úspěch postrádá, já byl celkem jako hororový fanoušek spokojen. ()

Eric.Kosar

Tomuhle hororovému "sympaťákovi" moc nefandim, stejně jako nefandim celý jeho serii, ale jeho origin mě potěšil snad nejvíc. Originy už jsou všude a za chvíli se to ohraje, ale tady to zapadalo do sebe, příběh se ani nějak neprotahoval nebo neloudal, svižně to začalo a svižně to skončilo. Hororové aspekty ale tady nejsou, akorát slasher, nic víc, nebudete vyděšeni. Prostě nebudete. Násilí a nechutnosti nejsou jakkoliv drastické, teda až na scénu v karavanu. Snad už tohle bylo poslední, a pokud nebude, tak aspoň oscarovej scénář. ()

Jansuper

No, musím teda uznat že texaský masakr motorovou pilou je jedna z nejzvláštnějších a nejbizárnější filmových sérií všech dob, ne že byla špatná, to ne, i já mám tuto sérii docela rád, ale i tak je neuvěřitelné kam sme se od původního filmu z roku 1974( pokud se nepletu) vůbec dostali a co z toho postupně najednou vzniklo, musím uznat že původní nejstarší díl tento sérii byl takový ten pořádný drsný horor s tehdy originálním příběhem, pak byla škoda že nevymysleli k této sérii nic úplně nového a v podstatě se to změnilo praštěnou střelenou comedyhororovou podívanou která většinou bývala zábavná a děj byl vždy podobný prvnímu dílu, Texas, nějaký ten  chlapík s deformovaným obličejem s většinou vždy odlišným příběhem každého dílu, bláznivou kanibalistickou rodinou, šílený dům, kde hnilo maso a ležely různé ostatky, a nějaká ta skupinka lidi co si vždy někde jela a narazila na různé členy té bláznivé rodinky v utajení která je dostala na onno místo kde byl dům a tam si se skupinami našich hrdinů dělali své. Skutečně nevím proč nemohli vymyslet někdy jiný originálnější děj, díly většinou ani nenavazovali na sebe, zajímavé je že většina lidí zná leatherfacovou rodinu pod jménem Hewit a leatherface zná pod jménem Thomas Hewit když se takto jmenovali jen v počátku z roku 2006 a remaku 2003 ( na kterej eště kouknu nechal sem si ho poslední třešničku na dortě, jen sem slyšel že tam byl leatherface Hewit a ne Sawyer) a ve všech ostatních dílech byla onna rodina Sawyer a leatherface býval pod jménem Jedediash Sawyer (nevím jak přesně se to křestní píše). A v roce 2017 sme tu dostaly tento snímek který je jako docela dobrý, zvláštní bylo že z leatherface tu udělaly hubeného kluka, nevím zda byl tento díl prequelem k nějakému dřívějšímu pokračování nebo ne, děj a příběh je docela dobrý, film měl dobrej nasvětlenej design, Gore bylo na vysoké úrovni, byl to docela pěkný hnus, nechat někoho zaživa sežrat prasaty to sme tu Teda eště neměli, lokace sou velmi zajímavé, postavy nějaké byly docela simpatické nějaké spíše ne ale nikdo mi nelezl na nervy vyloženě, ten děj a příběh je na díl této sérii sice docela zvláštní ale jak říkám není špatný, největší problém byl v kameře, v těch akčních scénách sem se v té kameře nemohl moc vyznat, ale nakonci teda to byl docela zvrat té sestře z toho ústavu sem docela fandil. Kdyby se mě někdo zeptal jakej je nejlepší podle mě díl texaského masakru bych řekl dva, a to ten původní film, a pak počátek z roku 2006 a nebo bych řekl tři i s dílem 3d 2013. Zajímavé je že série je známá motorovou pilou a menuje se to podle toho že leatherface by měl zabít vždy několik lidí motorovou pilou, je zvláštní a menší chybou této série že leatherface těch lidí zabije motorovou pilou většinou tak 2.  No jasně dit je to v popisku filmu, film předchází událostem původního filmu ()

maro0902 odpad!

dobrotivý bože to bola sračka nad všetky sračky....nesťahovať nepozerať a ani neuvažovať to pozrieť vobec a do kina?si robite prdel to by mi museli zaplatiť asi. ()

NIVELIOS

No po zhlédnutí mám rozporuplné pocity... Řada scén je povedených, postavy jsou poměrně dobře napsány i zahrány... Ale něco tomu prostě chybělo... Film měl skvělý potenciál, avšak nevyužitý... Hned prokouknete, kdo z těch útěkářů je vlastně budoucí Kožená Tvář, je tam spousty scén, které na mě působí jen jako natahování stopáže... Zkrátka to chtělo lépe vystavět a dát i více zlomových důvodů, které nakonec Koženou Tvář stvoří. Taky bych uvítal více lokací, když je to teda útěk z léčebny a taky bych trochu ubral s těma psychoděckama, který chvílema působí jako nepřemožitelný... O nesmyslné scéně s krávou ani nemluvím radši :-D Na film se určitě znovu nepodívám, ale když si zrekapituluju letošní horory, tak tohle je klasickej průměr.. 3 hvězdy jak lusk... :) ()

Pavlis.xxx

Brutální to zrovna moc nebylo a dějově totální zhovadilost :-O Herecké výkony hrozné, gore scény žádná sláva a napětí nula. Film z roku 1974 je mnohem lepší než tohle a to už je co říct. Naprosto promarněný potenciál filmu. Nechte Leatherface radši už spát,protože každým takovým filmem padá do propadliště filmových dějin. Škoda. ()

tXtX

Slabé. Žiaden zázrak som od toho pochopiteľne nečakal, no aj to málo čo tvorcovia naservírovali, je sračka. Jednoducho to pôsobí hrozne ale fakt že hrozne lacno. (Ne)herci v hlavnej úlohe tomu tiež veľmi nepomohli, no a samotný príbeh, resp. plot twist o koženom ksichte ako taký veľmi zmysel nedával. Nechutnosti sa tu pár nájde, no kvôli jebačke s mŕtvolou a jedným reznutím s motorovkou tomu nebudem hádzať 5 hviezd. Celkovo som sa miestami nudil a sledoval viac mobil a čas, ako samotný film, takže za mňa 30%. Texas chainsaw 3D bol neporovnateľne lepší film, v mojom pohľade, samozrejme. A nechce sa mi veriť že sa na snímke určitým spôsobom podielal aj sám Hooper.. fakt nie, to musí byť nejaký bullshit. To už keď aj Texaský masaker nejde do kín ale rovno na nosiče ako céčkový Wrong Turn 5,6,7,8,9,10...je dobre v piči. Som veľmi zvedavý kam sa táto séria pohne.. skôr sa ale bojím, že skončí veľmi zle, má k tomu totiž našliapnuté.. Zlatý originál + Nispelov remake, za túto dvojicu som vdačný. ()

patho666

Pravdou je, že až posledných 15 minút má auru Texas masakru a celý predošlý dej je dosť inde, ale pozerá sa na to fajn. ()

czkrikri

Nechápu tolik negativních komentářů tady. Mě se ten film celkem líbil. Je fakt, že po shlédnutí posledního kousku v sérii z roku 2013 jsem neměl ani nijak velká očekávání, spíše naopak. I z toho důvodu mě to nakonec mile překvapilo. Po filmařské stránce je film fajn zpracován, divák se dočká nejednoho nečekaného zvratu. I když se tady zrovna neutopí 250 lidí v hektolitrech krve, tak mrazivá chladnost některých těch odrovnaných je naprosto super. Dokonce mě pobavilo i využití jakýchsi parodií Jokera a Harley Quinn, což jsem teda opravdu v tomhle snímku nečekal. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "To nevypadá na děti. Toto byl ďábel." Začíná to jako další klasický Texaský masakr, leč není tomu tak. Celý film je jen o bandě magorů co utekla z blázince a až na konci je někdo jako kožená tvář. Takže zrození kožené tváře ani omylem. 1* za těch posledních 15 minutách, kde už je kožená tvář. - 20%. ()