Reklama

Reklama

První republika

(seriál)
  • angličtina The Manor House (více)
Trailer
Drama / Rodinný / Historický
Česko, (2014–2018), 43 h 46 min (Minutáž: 52–61 min)

Hudba:

David Solař

Hrají:

Ján Koleník, Markéta Plánková, Jiří Vyorálek, Jan Vlasák, Veronika Arichteva, Radek Holub, Viktor Dvořák, Robert Urban, Tomáš Töpfer, Zdena Studenková (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(49)

Obsahy(1)

Sága mapující atmosféru první republiky od r. 1918 do r. 1945... V centru dění jsou pestré osudy rozvětvené rodiny Valentových, která zbohatla na válečných zakázkách a stěhuje se z venkova do Prahy, do Podolí. V této části Prahy jsou zatím jen louky, pár starých továrních komínů a poválečná chudoba. Podnikaví Valentovi však Podolí změní. Ovšem ne sami a ne lehce. V jejich rodině panuje rivalita mezi bratry. Je zde tajemství, které s sebou nese pátrání po staré předválečné vraždě, a postavy prožívají také své osudové lásky. Seriál by měl být příběhem první (a také druhé) republiky, který sice vypráví očima rodiny z vyšších vrstev, tedy třídy, která nejvíce formovala tvář naší republiky a nastavila politické a společenské standardy, ke kterým se dodnes odkazuje, avšak spektrum hlavních i vedlejších postav je velmi pestré. Seriál tak pokryje různé vrstvy společnosti, od elit až po dělnickou a rolnickou třídu. Osudy hrdinů se také budou prolínat s událostmi tehdejší doby a připomenou divákům některé významné momenty naší historie. (Česká televize)

(více)

Recenze uživatele Tryskomyš k tomuto seriálu (11)

První republika (2014) 

Tak tady mi opravdu body nestačí. Super podívaná. Romantika, krimi, historie. Vše v jednom. Bravo. A navíc tady hraje herečka od nás z města. Markéta Plánková. Nicméně moje nejoblíbenější postava je Magdalena - Veronika Nová. Mně se především líbil ten děj. Bylo to ohromně napínavé. Ty historické události jsem brala jen jako podružné. I když byly také zajímavé. Druhá série je trošku slabší, ale pořád je to ještě dobrý seriál. Je to stále zajímavé, trochu tajemné, s rodinou se to vyvíjí nepředvídatelně. Stále dávám 95 %. ()

Díl dvanáctý (2017) (S02E12) 

Druhá série není tak dobrá jako první. I když se tvůrci dost snažili a dějová linka je také celkem zajímavá. Už nedosahuje úspěchu první série. Také mě zklamal poslední díl, který nic nevyřešil. Skončilo to bez konce. Je evidentní, že je to nastartované na 3. sérii. ()

Díl první (2018) (S03E02) 

Už jsem se hrozně těšila. A nejsem zklamaná. ()

Díl třetí (2018) (S03E04) 

Tohle byl nejhorší díl. ()

Díl čtvrtý (2018) (S03E05) 

V tomto díle si opět Vladimír s Magdalenou střihnou krásný taneček. Ne nepodobný tomu, (jestli si pamatujete) který si střihli spolu už tenkrát, když se poprvé seznamovali. ()

Díl šestý (2018) (S03E07) 

Za mně tedy hodně slabý díl. ()

Díl sedmý (2018) (S03E08) 

Nikdy bych to nečekala, ale seriál mě pomalu přestává bavit. ()

Díl desátý (2018) (S03E11) 

V tomto díle Magdalena opět vzpomíná, na základě gramofonové desky, na svůj první tanec schimi s Vladimírem. ()

Díl jedenáctý (2018) (S03E12) 

Tento díl se opět pomalu vrací k zajímavějšímu ději. ()

Díl dvanáctý (2018) (S03E13) 

Začalo to být opět hodně napínavé. Ovšem z ukázek na příští díl se zdá, že se tam nic zvlášť objevného nestane. ()

Díl třináctý (2018) (S03E14) 

Tak zatím se zdá, že další série nebude. První sérii jsem úplně milovala. Bylo to ohromně tajemné, takové mysteriózní. Druhá série byla o dost slabší, ale měla také něco do sebe. Třetí série se mi místy vůbec nelíbila. Ale dnešní poslední díl mně nezklamal. Bylo to důstojné zakončení. Jsem spokojená. ()

Reklama

Reklama