Lidé zítřka (TV seriál)

The Tomorrow People

Ľudia zajtrajška

Drama / Sci-Fi

USA, 2013, 22x43 min

Robbie Amell, Mark Pellegrino, Peyton List, Sarah Clarke, Aaron Yoo, Jacob Kogan, Jeffrey Pierce, Luke Mitchell, Madeleine Mantock, Douglas Chapman, Chloe Babcook, James Mackay, Lyndon Smith, Nik Markovina, Wesley Taylor, Anthony Konechny, Darren E. Scott, Andrew Stewart-Jones, Cali Fredrichs, Leah Cairns, Monique Ganderton, Nels Lennarson, Elisabeth Rosen, Cindy Busby, Chelsey Reist, Laura Wiggins, Emily Fonda, Alexa Vega, Shamier Anderson, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Melissa Roxburgh, Jarod Joseph, Madeleine Arthur, Carter MacIntyre, Mitchell Kummen, Jared Ager-Foster, Elise Gatien, Dejan Loyola, Artine Brown, James Landry Hébert, Aeriél Miranda, Christopher Pearce, Eva Day, Howard Siegel, Chris Shields, Ingrid Torrance, Gerardo Barcala, Lee Tichon, Paul Lazenby, Toby Levins, Charles Edward Bae, Jessa Danielson, Alison Wandzura, Dalila Bela, Roy Jackson, Christian Sloan, Luvia Petersen, Shaine Jones, David Bloom, Simon Merrells, Reilly Dolman, Heidi Ford, Derrick Simmons, Victor Pagan, Darla Taylor, Aiden Longworth, Max Chadburn, Nicholas Young, Michasha Armstrong, Nathan Mitchell, Haig Sutherland, Mathias Retamal, Dylan Kingwell, Jordan Connor, William Vaughan, Brendon Zub, Jason Dohring, Meta Golding
  • xtraper

Seriál bych nezatracoval, jen je pro jinou kategorii diváků, Já jsem osobně vydržel pouze 1. díl. V jednu chvíli je hlavní hrdina "náměsíčný" a probouzí se v manželské posteli mezi sličnou sousedkou a nabouchaným sousedem a v další chvíli zastavuje myslí vystřelené kulky... Jak jsem řekl, seriál bude mít spoustu příznivců, já ovšem hodnotím jen 1. díl a dávám 1*.(11.11.2013)

• G..

Moc se nedivím, že byl seriál po první řadě zrušen. Už po prvních pár dílech mi přišlo, že scénáristi neví, co mají vymýšlet dál a potom už jen vařili z vody. Tenhle je zloduch. Ne tenhleten je zloduch. Tak nic, tamten je skutečnej zloduch. Zív. Do toho rádoby románek Cary a Johna, kterej jsem jim prostě nějak nemohla uvěřit, ale kterej se z nějakýho důvodu táhnul on and off celou sérii. Mimochodem Peyton List je moc hezká a ve Flashforward se mi líbila, ale její Cara je absolutně na facku. Neskutečně nesympatická postava, až jsem se divila, proč jsou z ní všichni tak hotoví. Možná bych i hvězdu přidala, ale když si vzpomenu na ty stupidní dialogy, asi to nechám tak. Klasický CWčko. Poznámka na konec: Jsem jediná, kdo si myslí, že kdyby měli Stephen Amell a Darren Criss dítě, vypadalo by přesně jako Robbie Amell?(14.1.2015)

"Jmenuji se Stephen Jamenson. A jsem jeden z lidí zítřka.. Našim schopnostem říkají 3T. Telepatie, telekineze, teleportace... Probíhá stínová válka mezi námi a Ultra. Tajnou organizací, která nás loví. Jediná cesta jak zachránit, můj druh před vyhynutím, je najít mého otce. A jediná cesta jak toho dosáhnout je pracovat pro nepřítele." Tak těmito slovy začíná většina epizod tohodle velmi povedeného seriálu. V začátcích se sice jednalo o celkem průměrný počin, když však vydržíte koukat tak se vám seriál odvděčí hned několikanásobně, neboť od 15tého dílu přichází epizody, z nichž některé překonávají i konkurenci Agentů Shieldu nebo seriálu Arrow a hlavně vás staví před otázku, komu z těch dvou zlých chlapů vlastně lze věřit, neboť do vás hustí úplně něco jiného. Ano skutečně od 15tého dílu vede cesta plná napětí, skvělích scén a zajímavě udělaných soubojů, až k naprosto dokonalému Cliffhangeru, před závěrečnou epizodou. Samotná závěrečná epizoda však není nic extra, ale pořád se jedná o velmi dobrý nadprůměr. Za zmínku jistě stojí postava herce Marka Pellegrina jehož provedení Dr. Jedikiaha Price je naprosto úchvatné a divák si nemůže až do závěrečné epizody u něj být ničím jistý a vlastně ani potom ne. Je to takový ten typ člověka co se na vás usmívá a přitom pošle vražené komando zabít vaši nejlepší kamarádku. Už jen kvůli němu stojí seriál za to shlédnout. Pokud hledáte seriál s lidmi se schopnostmi, jenž se ty schopnosti nebojí využívat tak tenhle seriál můžu vřele doporučit. Bohužel seriál po první sérii končí s docela uzavřeným koncem, jenž má na konci ještě 5 minut co otvírají děj pro sérii druhou, ale ty se dají bez problémů odmyslet. Celkově seriál hodnotím 4* 79%(17.5.2014)

Hned na začátku řeknu, že jsem této light verzi X-menů postupem času propadl. Kdo by to řekl, po té nemasné a neslané první třetině seriálu. Proto mě nesmírně irituje krok stanice, jenž tento parasvět poslala do věčných lovišť. A proč se mi seriál libil, když jsme zde opět měli možnost vidět hromadu mladých a krásných lidí, kteří se snaží najít vhodné protějšky na nějaké to povyražení? Inu, těch důvodu je víc. S postupem času celý děj opravdu gradoval. Dostavilo se pár zajímavých zvratů (kdo čekal, že bude paranormál i matka Stephena?), herci získali mé sympatie a byli představeny i kvalitní a správně cvaklí padouši. Čemu ale kvituji nejvíc, je krok CW, kdy stále častěji do svých seriálů přidává postavy, které nejsou pouze černobílé. Dočkali jsme se okamžiků, kdy správňáci také vyřeší problém nekompromisně a i celkem drsně (John, Cara). Za to jsem velmi rád, když se kladné postavy nebojí jít tvrdě za tím, co je správné a co je nejlepší pro všechny, i když to znamená někomu natrhnout prd*l. Žádné dušinovské komplexy, snad kromě finálního rozhodnutí Stephen nepřeměnit se na killing machine. Suma sumárum, TTP je, tedy byl, rozhodně jedním z nejpovedenějších novinek seriálové sezóny 2013. Uvidíme, zda CW nepřehodnotí své stanovisko a nedá tomuto světu ještě druhou šanci.(21.5.2014)

Pilot: Copak nám úvodní epizoda přinesla do vod žánru nového? Zhola nic! Máme tu tisíckrát viděné středoškolské drama s krásnými a na svůj věk (fyzicky i psychicky) "vyspělými lidmi. Tvůrci zkopírovali učebnici Klišé A - Z. Na druhou stranu zde zůstává překvapivě funkční a milý komiksový feeling s nímž si tvůrci kupodivu umějí vyhrát. Možná se k tomu po celé sezóně vrátím - dle ohlasů - ale nevěstím tomuhle "dítku budoucnosti" nijak zvlášť zářnou budoucnost. 60%(19.10.2013)

• - Stephenův otec Rodger Price (Jeffrey Pierce) má stejné jméno jako producent seriálu Roger Damon Price. (D3NJI)