poster

Mizera (TV seriál)

 • USA

  Rake

Komedie / Drama

USA, 2014, 9 h 26 min (Minutáž: 42–46 min)

Scénář:

Peter Duncan (scénář, původní scénář), Peter Tolan, Allison Abner, Kevin J. Hynes, Sam Catlin, Sara Goodman, Takashi Cheng

Hudba:

Patric Caird

Hrají:

Greg Kinnear, John Ortiz, Miranda Otto, Necar Zadegan, Bojana Novakovic, Tara Summers, David Harbour, Ian Colletti, Kim Hawthorne, Omar J. Dorsey, Jeffrey Nordling, Emjay Anthony, Joanne Baron, Lisa Pelikan, Maxie Solveig, Vincent M. Biscione, Brian Baumgartner, Peter Stormare, Bill Smitrovich, Lorna Raver, Tony Hawk, Cedric Yarbrough, Elizabeth Ho, Annie Mumolo, Jama Williamson, Damon Gupton, Bill Cobbs, Denis O'Hare, Michael Imperioli, Bess Armstrong, Michael Bofshever, Bruce Thomas, Chelsey Crisp, Mary Kay Place, Trisha LaFache, Michelle Forbes, Anthony Anderson, Michael Ironside, David Gautreaux, Kelly Frye, Kate Burton, Dorian Missick, Peter Jacobson, Philip Baker Hall, Pamela Adlon, Darin Heames, Mark Moses, Melora Walters, Michelle Krusiec, Debra Mooney, River Alexander, Susie Abromeit, Alexandra Breckenridge, Ping Wu, Tom G. McMahon, Sam Parsonson, Sibylla Budd, Nick Gracer, Alexander G. Eckert, Benjamin Winspear, Alan Dukes, Wyatt Nash, Jenna Ortega, Kathleen Meyer, Marianne Bourg, Margarita Reyes, Carlos E. Campos, Madison Mason, Tess Paras, Alexander England, Rolando Boyce, Kristoffer Kjornes, Huw Higginson, Meli Alexander, Stacy Hall, Rodney J. Hobbs, Martin Jacobs, Nigel Gibbs, Nick Tate, Anne Gee Byrd, John O'Brien, Zoe Carides, Tim Powell, Bethany Orr, Alix Angelis, Alma Martinez, Devan Chandler Long, Kim Estes, Marco Sanchez, Ursula Burton, A Leslie Kies, Jaden Betts, Emil Wolk, Betsy Hume, P.J. Marino, Nicolas Bechtel, Jeffrey Doornbos, Josh Cruze, Roy Allen III, Barry W. Levy, Hidetoshi Imura, Elayn J. Taylor, Rebecca Tilney, Katelyn Statton, David Lengel, Mason Davis, Danny Vasquez, Jessica Pohly, Michelle Bernard, Giovanni Bejarano, Cristian Saliadarre
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tommassi3
  **

  Jakkoli se může zdát, že Mizera od Foxů pouze podléhá - Nebo podlézá ?? - té módní vlně televizek, jejichž hlavní hrdina je vlastně padouch - Osobně se mi tohle tuze cool znovuobjevené klišé začíná silně zajídat, zvláště když dnes již často většinou archetyp antihrdiny rozhodně neslouží žádnému hlubšímu sdělení a nenabízí, nepokládá ani nezkoumá žádné zásadní morální otázky, natož aby na ně odpovídal, jako v případě Perníkového táty, Dr.House či Dextera.. Navíc ani v rámci vlastního žánru nenabízí zhola nic navíc.. - za zásadní souvislost bude nutné naopak považovat skutečnost, že jde v prvé řadě o slabý remake australského seriálu, který rozhodně nekonstruoval svoji humornou složku na základech situační komedie.. Mizera tak není ničím jiným než mizernou variací a slabou televizkou, již nakonec pozvedá z kaluže jen tradičně skvostný Greg Kinnear se svými kreacemi zoufale rozkošného sebedestruktivního z(a)tracence - zatraceně dobrého právníka s psím pohledem..(8.9.2016)

 • dO_od
  **

  // Pilot dost průměrný, že to točil Sam Raimi by jste v životě nevěřili a upřímně, hlavní hrdina skáče z polohy do polohy, jakoby si s ním tvůrci trochu nevěděli rady - bude to sarkastickej hajzl? Bude to hodnej smolař? Prolhanej grázl? Hloupej chudák? G. Kinnear si možná roli užívá, já bych ale přece jenom čekal něco víc konzistentního - zájem o další díly téměř nulový.(30.1.2014)

 • Vojťas
  ***

  Svérázný právník topící se v dluzích neměl v pilotu našlápnuto úplně špatně. Po dalších dílech ale sklouzává do opakujícího se scénáře jeho neschopnosti udržet si vydělané peníze a dělat nelogická rozhodnutí - což mě dosti iritovalo. Seriál mě dále nezajímá, ale za hlavního představitele dávám 60%. [seriál stejně ZRUŠEN](11.6.2014)

 • noby
  ***

  Keegan Deene (Cleaver Greene v popisu je tatáž postava v australské předloze) sice v pilotu mezi svými promyšlenými strategiemi v soudní síni a rozbořeným osobním životem občas působí nepřirozeně rozpolceně, ale další díly postavu dostatečně přiblíží, a kontrast jejích stránek najde stabilní polohu. Pořád je to jen zábavný průměr, ale lepší průměr.(22.2.2014)

 • IQ Tiqe
  ****

  Pilot: Fairly Legal ukončili, a tak se otevřel prostor pro další komediální seriál z právnického prostředí. Provedení v pohodě, kolem je dost koček, aby jsme se my chlapi měli na co koukat, a vůbec jsou vizuál i doprovodná hudba udělány tak, aby seriál působil na diváka líbivě; zkrátka to není žádný low-cost, na kterém by byl znát nižší rozpočet. Greg hraje dobře, má rozporuplnou postavau, je to „parchant“ trochu jako doktor House, jenže toho jsem měl vždycky rád, kdežto Gregova postava mě sem tam sere. Věřím, že tenhle kousek se udrží celou sezónu.(24.1.2014)

 • - Jedná se o adaptaci stejnojmenného australského seriálu od Petera Duncana, který stojí i za tímto projektem. (FFilipCZ)