Jantarová komnata je největším mýtem v poválečné německé éře. Od svého zmizení se ji pokusilo najít mnoho lovců pokladů. Říká se, že génius Albert Einstein se ji snažil v posledních dnech války zachránit před nacisty. Tajemstvím této legendární komnaty jsou v jantaru zalitá semena zázračné, ale vyhynulé rostliny Silphium, mající léčivou, ale i smrtící moc. Nemilosrdný farmaceutický magnát Jan van Hassel je ochoten pro jejich získání udělat cokoli. Pokud by se rostlina ocitla v nesprávných rukou, mohlo by to mít za následek zničení celého lidstva. Při pátrání Eik, Katharina a Justus s pomocí Einsteinovy pravnučky Mily objeví starý film, jantarový náhrdelník a kompas. V patách však mají Hasselovy zabijáky... (TV Nova)

Pitryx

Německý Indy jede jak rus hihihi. Opět jsem se královsky bavil a opět mne iritovala jen zbytečná mezihra s Ikeovou dcerou a babkou. Velmi dobrá hudba, herci toho zas tolik nehráli, věděli, že jde o lidovou zábavu a tak to i celé vyznělo. Určitě se někdy podívám znovu. Třeba i proto, abych konečně přišel na to, jakýmže to lepidlem slepili v balónu ten klíč. ()

vejfukCZ

Tohle je ta NEJMASIVNĚJŠÍ sbírka klišé pod sluncem. Je to pitomý, nelogický, přehnaný a německý ale stejně se na to tak ňák de s úsměvem dívat, není to pitomá americká céčková srajda. Je to hezky pitomoučký, film k nedělnímu žehlení prádla. ()

brasek odpad!

E=mc2 ako akčný hrdina s paralyzérom... ó môj Bože! U Nibelungov išlo o dobrodružstvo, ale tu pridali nemecké chápanie akčných scén a to je koniec zdravého rozumu. ()

Caesius S.

Kdyby mi bylo 12 let, byl bych z této série unesený, ale i tak se mi celkem trefili do vkusu. Běžte se bodnout germanofobní závistivci, je to zábava, není to diplomová práce z historie ani z kinematografie. ()

NikiVai

Tak zajímavé téma a tak nezajímavě, až tragikomicky zpracované. Achjo, tohle byl ztracený čas. Ale tak jako pozitivum alespoň beru to, že se úplní nevzdělanci dozví, že nějaká Jantarová komnata existuje :))) ()

hamik

Toto je třetí příběh. stojí za to se podívat i na ty předešlé :-) (Šifra Karla Velikého,Kopí osudu) ()

Jirkacek

Jantarová komnata mně v žádném případě nemohla zklamat, neboť jsem již předtím viděl podobné filmy s názvem Kopí osudu a Šifra Karla Velikého se stejnými aktéry a herci, takže jsem věděl, co můžu očekávat. Oproti zmíněnému kopí filmový štáb hodně ubral z akčních scén a více se soustředil na duchovní pátrání po stopách, vedoucích ke slavné ztracené komnatě a také se zde hodně řešilo soukromí a vztahy hlavních hrdinů - Eika alias Kai Wiesingera a jeho filmové manželky Katharíny, kterou zahrála podmanivá Bettina Zimmermann. A jsem rád, že zde nechyběl ani třetí do party, chytrolín Jusus aneb Fabian Busch. Mne tyto honičky a pátračky po ztracených artefaktech hodně baví a i když tento německý film nikdy nebude stejně dobrý jako americký Lovec pokladů či Indiana Jones, zklamaný jsem rozhodně nebyl. Jantarová komnata si udržela svou jakous takous úroveň, i když laťka visela hodně nízko. Na druhou stranu jsem rád, že se děj odehrává v Evropě či spíše hlavně v Německu, což je mi jaksi bližší, než pro mne nedosažitelné památky a zajímavosti v USA. A tak jsem se i tentokrát dobře pobavil, když se Eik, Katharina a Justus pustili do pátrání po Jantarové komnatě, které je dovedlo dokonce k příbuzné Alberta Einsteina, kterou si zahrála Annika Blendl. Zatímco Einstein se tvůrcům vizuelně nepovedl, na Anniku se dívalo moc pěkně. Stejný názor měl i Eik, který málem zapomněl na to, že je ženatý. Vůbec ztráta paměti hrála ve filmu důležitou roli a tak pátrání bylo o něco těžší než obvykle. Opět jsem se kochal pěknými místy v Německu a také krásnou přírodou a držel jsem palce, aby vše dobře dopadlo. Tvůrci nám doma také přichystali jedno velké překvapení, protože Jantarová komnata prý není to nejcennější na Jantarové komnatě. Co to bylo a jak vše dopadlo uvidíte sami, myslím že se na tento film dá koukat i s otevřenýma očima. Za lehkou a oddychovou zábavu tedy uděluji snímku Jantarová komnata tři jantarové hvězdičky ***. ()

pupidup

No, tak jsem se napodruhé už nachechtala o něco víc! :o) . A už také vím, že jantarová komnata je u Hitlera na Orlím hnízdě... !!!! :o) Že jsem jen ten výtah nezastavila v mezipatře! Pochvala za krásnou hudbu! ()

Rosmarine

Dnes jsem film shlédla poprvé jako odpolední oddechovku a co na mě na něm nejvíc zaujalo? Že někdo v určitých chvílích soundtracku vykrádal Zimmerovu muziku k filmu Šifra mistra Leonarda. Ta je totiž tak specifická, že mi v paměti utkvěla. ()

Redyx1

Jako Němci se snažili,ale je to jen slabý odvar Indiana Jonese,navíc plný nesmyslných přeskoků a nepřesností....Je to takový céčkový film... ()

Beginek87

Jako ať si to zní sextisticky jak chce, ale nehrát tam Bettina Zimmermann a Sonja Gerhart, neexistoval by důvod proč tohohle Německého Indiana Jonese z Wishe sledovat víc než do druhé scény. A není to úplně tím, že by herecky excelovaly... ()