Star Wars Povstalci (TV seriál)

Star Wars Rebels

Star Wars Rebeli

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014–2018, 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor, James Earl Jones, Frank Oz, Phil LaMarr, Sarah Michelle Gellar, Philip Anthony-Rodriguez, Tiya Sircar, Keone Young, Keith Szarabajka, David Shaughnessy, Anthony Daniels, Paul Reubens, Dee Bradley Baker, Tom Baker, Lars Mikkelsen, Jim Cummings, Nika Futterman, Dave Filoni, Brent Spiner, Greg Weisman, Dante Basco, Bryton James, Ashley Eckstein, Peter MacNicol, Matthew Wood, James Hong, James Adomian, Sam Witwer, Michael Bell, Cary-Hiroyuki Tagawa, Katee Sackhoff, Kevin McKidd, Ritesh Rajan, Tobias Menzies, Nathan Kress, Genevieve O'Reilly, Forest Whitaker, Jennifer Hale, Josh Brener, Clancy Brown, Warwick Davis, Seth Green, Zachary Gordon, Adrienne Wilkinson, Ian McDiarmid, Malcolm McDowell, Gina Torres, Corey Burton, Trevor Devall, Robin Atkin Downes, Gregg Berger, Ray Stevenson, Meredith Anne Bull, Erick Lopez, Meredith Salenger, Tom Kane, Yuri Lowenthal, Josh Gad, Grey Griffin, Gary Anthony Williams, Fred Tatasciore, Matt Lanter, Liam O'Brien, Robbie Daymond, Kath Soucie, David Acord
  • M.u.t.t.t.y

Je to pro prcky, animace (obzblášť lightsaberů) stojí za starou bačkoru a postavy v čele s Ezrou jsou ŠÍLENĚ otravný. Správná SW atmosféra původní trilogie tu místy trochu cítít je (možná i díky využítí motivů z původního soundtracku), ale kvalitativně to nesahá sérii The Clone Wars ani po kotníky. Zvlášť, když jednotlivé díly jsou až na výjimky děsná nuda.(3.11.2014)

Nechápu to snížené hodnocení oproti ostatním SW. Jistěže kvalita animace je průměrná, ale dá se přežít a příběh má rozhodně lepší spád a zajímavější děj než 70% Clone Wars(až na 5 a 6 sérii). Povstalci nejsou až tak moc zacílené na malé děti, mě děj sednul rozhodně mnohem lépe než CW a to také proto že v CW se většinou snažili tvořit vážné a někdy i děsivé scény. Postavy prvních sérii byly ovšem tak nepropracované, že to působilo více než komicky. Zde se o dramatický nádech nikdo nesnažil, takže konečná podívaná nedopadla vůbec špatně. Navíc je dobře konečně opustit svět už tak dost rozpitvaných CW, přestože všichni ví, jaký bude osud hlavních postav (Grievous zemře, z Palpatina bude Imperátor, z Anakina Darth Vader,....). Clone Wars měli tu nevýhodu, že se v nich pracovalo s postavami, které už měli svou budoucnost stejně určenou (vyjma Ahsoky a pár dalších POUZE seriálových postav). V povstalcích se pracuje s postavami, které původní ani nová trilogie vůbec neobsahovala, tudíž jejich osud se neřídí podle nastavených linií.(24.6.2015)

Po nevýrazných úvodních miniepizodách mě pilot velmi příjemně překvapil. Clone Wars se to sice zatím nevyrovná, ale i tak jsem spokojen. Animace je víceméně povedená (až na Wookiee) a i jinak je pilot celkem fajn. První polovina sice utíká trochu pomaleji, ale druhá je dost dobrá. Navíc se opravdu povedlo pár nostalgických chvilek jako zasazení původní hudby nebo Obi-Wanova zpráva. Po pilotu 72 %. Edit: Po první sérii jsem velmi spokojený. Seriál se od příchodu Inkvizitora stále zlepšoval a poslední 3 epizody byly skutečně špičkové. Série 1 80 % Edit Druhá série se veze v podobném duchu jako první, tedy, co se kvality týče. Máme tu skvělé epizody (úvodním film, chrám Jediů nebo chrám Sithů) a na druhé straně zhovadilosti jako velryby nebo ztracený droid. Druhá série 80 %(11.10.2014)

Temné časy nastaly v galaxii daleko předaleko, jelikož ji ovládlo impérium, ale i v nejtemnější časech je vždy jiskra naděje. V tomto seriálu je představená buňka odboje a my sledujeme její škození Impériu. Je to pěkné, akční, hlavní postavy sympatické (včetně robota) a je to z univerza Star Wars. Dost mi vadí, že ze stormtrooperů dělají takové idioty, kteří se ani z 10 metrů netrefí do stojící postavy, která se ani za ničím nekryje a podobně i v scénách se stíhačkami. Druhá řada dále sleduje odboj, ale už v širším měřítku, ale samozřejmě se zaměřuje hlavně na mise naší skvadry. Celkem zajímavé zapojení starého známého z filmu a jeho vlastní "mise" - dobré oživení. Třetí řada posouvá příběh kupředu a vše se chystá ke konci. Závěr řady mě docela překvapil, ale aspoň je to realističtější, protože v Impériu nemohou být samí tupci, jinak by neovládali galaxii. Čtvrtá (poslední) řada je ve znamení síly a je vskutku zajímavá a hezky uzavírá celý seriál. Druhá půle řady se snaží být hodně emotivní, ale na kvalitě to neubírá. Za mě seriál určitě stojí za vidění, když máte rádi Star Wars. Hodnocení: 1.řada: 64/100, 2.řada: 68/100, 3.řada: 70/100, 4.řada: 70 /100, Celkem: 68/100.(11.8.2015)

Po shlédnutí pilotu 90% a to hlavně z důvodu, že pilot dokázal ihned vtáhnout do děje, představit nové hlavní postavy které jsou mimochodem vcelku klasické ale sympatické a slušně odstartoval celou sérii. Jsem zvědavý na učení mladého zloděje a i hlavní záporák inkvizitor slibuje velký potenciál. Již v pilotu seriál držel klasickou filmovou dynamiku, tedy současně běžící souboje rychle se střídající. Prostě má to šmrnc a dynamiku, doufejme že prostředek sezóny nebude pouze nudnou výplní hlavní dějové linie... A s postupem času a dalšími epizodami hodnotím stále výše - parádně rozpracované postavy a hlavně i ty záporné, které tak moc chybí v 7 a 8 epizodě!(8.10.2014)

• - Spoiler: Kryštáli v Ahsokyných svetelných mečoch patrili Šiestemu Bratovi (Inkvizitorovi). Pri ich súboji Ahsoka pôsobila na tieto kryštáli silou a svetelný meč v rukách Šiesteho Brata vybuchol. Ahsoka si tieto kryštáli zobrala a sfarbili sa z červenej farby na bielu. (Bukysh17)

• - Kanan Jarrus je Cowboy Jedi. Divoký západ veľmi ovplyvnil Georgea Lucasa pri tvorbe pôvodnej Star Wars ságy. (Da_reba)

• - Darth Maul se v této epizodě pokusil na Obi-wana použít stejný trik, díky kterému ve filmu Skrytá Hrozba (1999) zabil Qui-Gon Jinna (tedy jej udeřit do hlavy jílcem meče a následně jej probodnout). Nicméně mu to nevyšlo. K tomuto útoku ho vedla jednak snaha zabít mistra i učedníka pomocí stejného chvatu a jednak ho k němu Obi-wan vyprovokoval tím, že přešel do bojového postoje používaného Qui-Gonem. (vojtaruzek)