Star Wars Povstalci (TV seriál)

Star Wars Rebels

Star Wars Rebeli

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014 - 2018, 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor, James Earl Jones, Frank Oz, Phil LaMarr, Sarah Michelle Gellar, Philip Anthony-Rodriguez, Tiya Sircar, Keone Young, Keith Szarabajka, David Shaughnessy, Anthony Daniels, Paul Reubens, Dee Bradley Baker, Tom Baker, Lars Mikkelsen, Jim Cummings, Nika Futterman, Dave Filoni, Brent Spiner, Greg Weisman, Dante Basco, Bryton James, Ashley Eckstein, Peter MacNicol, Matthew Wood, James Hong, James Adomian, Sam Witwer, Michael Bell, Cary-Hiroyuki Tagawa, Katee Sackhoff, Kevin McKidd, Ritesh Rajan, Tobias Menzies, Nathan Kress, Genevieve O'Reilly, Forest Whitaker, Jennifer Hale, Josh Brener, Clancy Brown, Warwick Davis, Seth Green, Zachary Gordon, Adrienne Wilkinson, Ian McDiarmid, Malcolm McDowell, Gina Torres, Corey Burton, Trevor Devall, Robin Atkin Downes, Gregg Berger, Ray Stevenson, Meredith Anne Bull, Erick Lopez, Meredith Salenger, Tom Kane, Yuri Lowenthal, Josh Gad, Grey Griffin, Gary Anthony Williams, Fred Tatasciore, Matt Lanter

„If all you do is fight for your own life, then your life is worth nothing.“ První série mi přišla celkem dětinská a vůbec se mi nelíbilo, jak je jedno z nejtemnějších období z celé historie Star Wars ztvárněno jako dětský seriál. Pak jsem mu ale dal druhou šanci a jsem rád, že jsem to udělal. Dětinskost první série se totiž postupně vytrácí a jak se děj víc a víc blíží událostem Rogue One, začíná houstnout i atmosféra. Když pak naplno propukla válka, dokázali tvůrci skvěle spojit humor s akcí a epičností, a v seriálu probudit toho pravého ducha Star Wars. Návrat starých známých pak neuvěřitelně potěší a hlavně závěr druhé řady, kdy se učednice utká se svým mistrem je jeden z nejlepších okamžiků celé ságy. Uzavření svého příběhu se dočkal i Darth Maul a do seriálu (i znovu do kánonu) vstoupila legendární postava velkoadmirála Thrawna.(22.4.2017)

Po shlédnutí pilotu 90% a to hlavně z důvodu, že pilot dokázal ihned vtáhnout do děje, představit nové hlavní postavy které jsou mimochodem vcelku klasické ale sympatické a slušně odstartoval celou sérii. Jsem zvědavý na učení mladého zloděje a i hlavní záporák inkvizitor slibuje velký potenciál. Již v pilotu seriál držel klasickou filmovou dynamiku, tedy současně běžící souboje rychle se střídající. Prostě má to šmrnc a dynamiku, doufejme že prostředek sezóny nebude pouze nudnou výplní hlavní dějové linie... A s postupem času a dalšími epizodami hodnotím stále výše - parádně rozpracované postavy a hlavně i ty záporné, které tak moc chybí v 7 a 8 epizodě!(8.10.2014)

Od lobotomie k ultimátnímu zážitku; přesně tak se jeví Rebels. Po předpremiéře pilotní epizody v kině jsem považoval Rebels za naprostou katastrofu, která pokračuje v drásavé tendenci ve "zinfantilnění" světa Star Wars do úplné krajnosti. Kdo čekal temnější obdobu Clone Wars byl asi zklamaný stejně jako fanoušek, který od Rebels nečekal vůbec nic. Přesto má seriál vývoj a během 14 epizod roste; od příchodu Moffa Tarkina to dostává úplně jiný, potemnělý nádech a poslední 3 díly jsou potom naprosto dokonalé. 1/3 je však stále žalostně málo a ani občasné velmi okaté odkazy na hlášky, citace leteckých soubojů, případně celých scén z epizod Star Wars nevyváží topornost dialogů. Na druhou stranu je citelný posun, že tvůrci netříští děj do několika dějišť, snaží se jej držet převážně v jedné lokalitě a znalost souvislostí z předešlých epizod dává významový smysl. Masáž před vypuštěním The Force Awakens bude zřejmě mohutná - a oficiální vymezení kánonu dává příležitost úplně novému expanded universe. Takže nakonec musím přiznat, že Lothal má své kouzlo.(7.4.2015)

• Fiftis

Také pre deti. Slabé príbehy a v každej časti sa snažia aj o komediálne prvky, čo stráca na vážnosti a temnej atmosfére. V každej časti sa postavy snažia len niečo ukradnúť Impériu, skoro žiadne boje a keď už aj na ne dôjde, tak to vyzerá smiešne, lebo svetelné meče sú tenké ako špagety. Po grafickej stránke, respektíve po animačnej stránke je to milion krát lepšie než Klonové vojny, ale inak je to po všetkých ostatných stránkach slabšie. Dobré to je len keď sa objaví Darth Vader, ale ten sa veru často neobjaví. A Ahsoka je tu aspoň vyspelejšia narozdiel od Klonových vojen, tak aspoň tá je sexi :D Inak je to slabé. Aj hlavná postava lezie na nervy ako sa silou mocou snaží stať Jedim ale nejde mu to...(1.10.2016)

Star Wars Rebels nejsou a ani nechtějí být Clone Wars. Zejména první série je spíše taková rozjezdová, nicméně seriál je s každou další sérií lepší, epičtější a také začíná být pomalu citít jistá osudovost (3. a 4. série). Postavy v průběhu seriálu procházejí zasadním vývojem a pomalu to celé směřuje k propojení s Rogue One a Novou nadějí. Velice potěšil návrat starých známých postav (Ashoka, Rex, Obi-Wan, Maul, Vader, Tarkin a další). Je zde dobře zachyceno postupné budování a sjednocování povstalecké aliance, kdy se postupně ústřední skupina rebelů (která se zpočátku zabývá spíše menšími krádežemi nebo záchrannými a záškodnickými misemi) spojuje s dalšími povstaleckými buňkami a společně začínají tvořit to, co známe z klasických filmových epizod IV - VI. Za mě osobně je nejlepší epizodou finále druhé řady. Na druhou stranu Rebels provází stejný neduh jako Clone Wars a tím jsou výplňkové epizody, které kromě nepříliš zajímavých zápletek dokážou občas i trochu nudit. EDIT: Finále seriálu bohužel zanechalo spoustu nezodpovězených otázek, na druhou stranu ale došlo k mnoha zajímavým propojením s už známými událostmi z filmů. Agent Kallus zůstal v poslední sérii (s ohledem na to, jak zajímavě se jeho postava vyvinula) bohužel až trestuhodně nevyužit, což je velká škoda. 75%(5.9.2017)