• Fiftis

Také pre deti. Slabé príbehy a v každej časti sa snažia aj o komediálne prvky, čo stráca na vážnosti a temnej atmosfére. V každej časti sa postavy snažia len niečo ukradnúť Impériu, skoro žiadne boje a keď už aj na ne dôjde, tak to vyzerá smiešne, lebo svetelné meče sú tenké ako špagety. Po grafickej stránke, respektíve po animačnej stránke je to milion krát lepšie než Klonové vojny, ale inak je to po všetkých ostatných stránkach slabšie. Dobré to je len keď sa objaví Darth Vader, ale ten sa veru často neobjaví. A Ahsoka je tu aspoň vyspelejšia narozdiel od Klonových vojen, tak aspoň tá je sexi :D Inak je to slabé. Aj hlavná postava lezie na nervy ako sa silou mocou snaží stať Jedim ale nejde mu to...(1.10.2016)

1. séria - 75% Ja som celkom spokojný, na Clone Wars to nemá, ani príbehom ani animáciou a akciou sa tiež nechytá. Prvé epizódy vyzerajú len vďaka pár prvkom, že je to seriál zo sveta Star Wars, pretože veľa svetelných mečov, akcie, či známeho príbehu sa tu nenájde a postavy tiež úplne nedokážu upútať. Na druhu stranu, kto prekusne prvú polku seriálu sa dočká vytúženej odmeny, pretože od polky je to znova ten starý dobrý svet Star Wars. Príbeh ma spád, postavy sú zaujímavejšie a nechýbajú dokonca svetelné meče, či štýlový záporák. Pokial vás sila sprevádza a vydržíte prvú polku, dočkáte sa tej pravej zábavy v preďalekej galaxii. 2. séria - 85% Fantázia! Prvá séria bola trošku dosť mimo, ponúkla iný príbeh a iné postavy, od polky síce ponúkla niektoré výborne časti, ale to pravé Star Wars dobrodružstvo je až v druhej sérii. Nie len ja, ale aj ostatný a aj sám tvorca Clone Wars Dave Filoni bol s toho celkom smutný keď mu zrušili klonove vojny. Bolo tam dosť veci otvorených a nevieme ako skončili niektoré postavy. A presne toto je na druhej sérii to najlepšie. Vracia sa spať ku klonovým vojnám a privedie spať postavy, ktorých osud sa ešte neuzavrel a týmto šikovným premostením sa posúvame pekne dopredu, v novom seriáli a aj zo starými postavami. Tlieskam, Darth Vader a záver druhej série je neskutočne luxusný! 3. séria - 80% Druhá séria mi prišla lepšia. Viac menej je cela séria rovnako zaujímavá ako ta druha, príbeh s Ezrom sa posúva dopredu a je to aj vidieť, stále si to však drží svoj štandard zaujímavých dielov a aj niektorých menej zaujímavých. Na malom priestore poteší Darth Maul a Obi-Wan Kenobi, akcie stále majú čo ponúknuť, ale slabý záporák je to najväčšie mínus celej série. Akcia a príbeh fajn v rámci celej série ako som spomínal, ale záverečný dvoj diel mi prišiel len ako lepšia epizóda a nie ako finále. Každopádne finále druhej série sa bude ťažko prekonávať. 4. séria - 80% Už tretia séria zažila menši utlm a v štvrtej sérii sa ide rovnakým tempom, čo je škoda, kedže je to vlastne finále celého seriálu. Niektoré časti trochu nudili asi ako v každej sérii, niektoré boli brilantné (Jedi Night), ale nakoniec sa to príjemne dopozeralo, keď sa to všetko uzavrelo, dovysvetlovalo, nezabudlo sa snáď na žiadnu s postav (Ashoka, Rex a bitka na Endore) a celé sa to pekne nadpojilo a uzavrelo aj zo šiestou epizódou.(24.3.2016)

• Rannveig

Strašlivý pocit uvědomění si, že Star Wars: Clone Wars nebyl nejhorší Star Wars počin všeh dob. Jako správný šťoural, neodpustím si - jedna za všechny: k útěku v poslední epizodě první série - TIE stíhačky nemají podporu života, takže...... konec utíkání a game over. No, když něco dělám (sakra hlavně když už můžu mít tu čest dělat na Star Wars) tak to dělám pořádně, ne? Tvůrci seriálu patrně ten pocit nemají.(26.4.2015)

Z tohohle seriálu jsem měl strach. Jako člověk, tedy tenkrát dítě, odkojen původní trilogii. Člověk, který viděl animovanou sérii Klonové války, jsem tomu dával naději. Ovšem, když jsem uviděl hlavního hrdinu s podobou čistě náhodnou Aladinu, jsem dostal strach. Sice mám rád Disneye a jeho pohádky, sem to prostě nepatří. A tak jsem to začal sledovat velmi opatrně. Když jsem však slyšel nápěvy od Wiliamse, když jsem uviděl dva měsíce, pusté planety, pomlu mě to vtahovalo. Poté se objevil Anakin, tedy Darth, k tomu Ashoka a postupně další... tedy postavy nového i starého světa.... Zatím mě to dává pocit Hvězdných válek. Jsem ale stále opatrný, snad se tam "neobjeví Mickey", a snad sílá se bude vznášet. Nechť tento serál provází.(4.12.2015)

Původně se mělo jednat o seriál pro mladší fanoušky. První díly tomu jasně odopovídaly. Pak se ovšem objevil brutální Grand Inquisitor a z dětského seriálu se stala příjemná výplň mezi III. a IV. epizodou. Všechny postavy si procházejí zajímavým vývojem, ve vedlejších rolích se sem tam objeví naši oblíbenci (Vader, Tarkin, Lando, Maul) a hlavně máme zpět na scéně nejlepší postavy z Clone Wars - Rexe a Ahsoku. Po druhé sérii dávám 5* a netrpělivě čekám na tu poslední, která nás dovede k Rogue One. Snad bude Kanan opravdu něco jako generál Kota.(3.5.2016)