Star Wars Povstalci (TV seriál)

Star Wars Rebels

Star Wars Rebeli

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014 - 2018, 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor, James Earl Jones, Frank Oz, Phil LaMarr, Sarah Michelle Gellar, Philip Anthony-Rodriguez, Tiya Sircar, Keone Young, Keith Szarabajka, David Shaughnessy, Anthony Daniels, Paul Reubens, Dee Bradley Baker, Tom Baker, Lars Mikkelsen, Jim Cummings, Nika Futterman, Dave Filoni, Brent Spiner, Greg Weisman, Dante Basco, Bryton James, Ashley Eckstein, Peter MacNicol, Matthew Wood, James Hong, James Adomian, Sam Witwer, Michael Bell, Cary-Hiroyuki Tagawa, Katee Sackhoff, Kevin McKidd, Ritesh Rajan, Tobias Menzies, Nathan Kress, Genevieve O'Reilly, Forest Whitaker, Jennifer Hale, Josh Brener, Clancy Brown, Warwick Davis, Seth Green, Zachary Gordon, Adrienne Wilkinson, Ian McDiarmid, Malcolm McDowell, Gina Torres, Corey Burton, Trevor Devall, Robin Atkin Downes, Gregg Berger, Ray Stevenson, Meredith Anne Bull, Erick Lopez, Meredith Salenger, Tom Kane, Yuri Lowenthal, Josh Gad, Grey Griffin, Gary Anthony Williams, Fred Tatasciore, Matt Lanter, Liam O'Brien
  • Fiftis

Také pre deti. Slabé príbehy a v každej časti sa snažia aj o komediálne prvky, čo stráca na vážnosti a temnej atmosfére. V každej časti sa postavy snažia len niečo ukradnúť Impériu, skoro žiadne boje a keď už aj na ne dôjde, tak to vyzerá smiešne, lebo svetelné meče sú tenké ako špagety. Po grafickej stránke, respektíve po animačnej stránke je to milion krát lepšie než Klonové vojny, ale inak je to po všetkých ostatných stránkach slabšie. Dobré to je len keď sa objaví Darth Vader, ale ten sa veru často neobjaví. A Ahsoka je tu aspoň vyspelejšia narozdiel od Klonových vojen, tak aspoň tá je sexi :D Inak je to slabé. Aj hlavná postava lezie na nervy ako sa silou mocou snaží stať Jedim ale nejde mu to...(1.10.2016)

Nechápu to snížené hodnocení oproti ostatním SW. Jistěže kvalita animace je průměrná, ale dá se přežít a příběh má rozhodně lepší spád a zajímavější děj než 70% Clone Wars(až na 5 a 6 sérii). Povstalci nejsou až tak moc zacílené na malé děti, mě děj sednul rozhodně mnohem lépe než CW a to také proto že v CW se většinou snažili tvořit vážné a někdy i děsivé scény. Postavy prvních sérii byly ovšem tak nepropracované, že to působilo více než komicky. Zde se o dramatický nádech nikdo nesnažil, takže konečná podívaná nedopadla vůbec špatně. Navíc je dobře konečně opustit svět už tak dost rozpitvaných CW, přestože všichni ví, jaký bude osud hlavních postav (Grievous zemře, z Palpatina bude Imperátor, z Anakina Darth Vader,....). Clone Wars měli tu nevýhodu, že se v nich pracovalo s postavami, které už měli svou budoucnost stejně určenou (vyjma Ahsoky a pár dalších POUZE seriálových postav). V povstalcích se pracuje s postavami, které původní ani nová trilogie vůbec neobsahovala, tudíž jejich osud se neřídí podle nastavených linií.(24.6.2015)

Jako velký fanoušek Star Wars jsem po 4 dílech hodně zklamaný. Zatím je to vyloženě pohádka pro mrňata. Příběh víceméně o ničem. Postavy jsem si žádným způsobem nezamiloval a celé je to nějak moc ňuňu. Ještě tomu určitě dám šanci, protože jsem zvědavý, jestli se z toho něco vyklube. Zatím ale slabota. S Clone wars se to bohužel nemůže rovnat. Update: Z epizod 12-14 jsem měl dokonce i radost. Možná to není tak zavrženíhodné, jak se zprvu mohlo zdát.(27.10.2014)

Hodnocení měním na 5 hvězd po finálním dílu druhé série, který sám dosahuje kvality nejlepších epizod Clone wars. Animace, hudba, i dějová linie se mnohonásobně zlepšily a už dávno to není show pro děti na sobotní ráno, některé díly jsou sice trochu dětinské ale vcelku má tento seriál plné právo na název Star Wars.(31.3.2016)

Díky tomuto seriálu se svět Star Wars stal opět rozmanitější. Podle mě tyto seriály, jako byly třeba Clone Wars dávají filmům větší propojenost. Určitě bych v tomto trendu pokračoval a snad se časem dočkáme dalších. Zajímavý snad bude Underworld. A mě se by docela líbilo nějaké propojení mezi VI a VII epizodou.(26.9.2016)

• - Kniha "Star Wars: A New Dawn" spisovatele Johna J. Millera je oficiální prequelem k seriálu Star Wars: Povstalci. (Veskoslav)

• - Na základně Yavin-4 můžeme zahlédnout R2-D2, přesněji ve chvíli, kdy Hera přistane s poškozeným Y-Wingem, R2D2 ho po přistaní začne hasit. (UncleMorty)

• - Dizajn Zeba je spravený na základe konceptu Chewbaccy od Ralpha McQuarrieho. (Da_reba)