Star Wars Povstalci (TV seriál)

Star Wars Rebels

Star Wars Rebeli

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014–2018, 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor, James Earl Jones, Frank Oz, Phil LaMarr, Sarah Michelle Gellar, Philip Anthony-Rodriguez, Tiya Sircar, Keone Young, Keith Szarabajka, David Shaughnessy, Anthony Daniels, Paul Reubens, Dee Bradley Baker, Tom Baker, Lars Mikkelsen, Jim Cummings, Nika Futterman, Dave Filoni, Brent Spiner, Greg Weisman, Dante Basco, Bryton James, Ashley Eckstein, Peter MacNicol, Matthew Wood, James Hong, James Adomian, Sam Witwer, Michael Bell, Cary-Hiroyuki Tagawa, Katee Sackhoff, Kevin McKidd, Ritesh Rajan, Tobias Menzies, Nathan Kress, Genevieve O'Reilly, Forest Whitaker, Jennifer Hale, Josh Brener, Clancy Brown, Warwick Davis, Seth Green, Zachary Gordon, Adrienne Wilkinson, Ian McDiarmid, Malcolm McDowell, Gina Torres, Corey Burton, Trevor Devall, Robin Atkin Downes, Gregg Berger, Ray Stevenson, Meredith Anne Bull, Erick Lopez, Meredith Salenger, Tom Kane, Yuri Lowenthal, Josh Gad, Grey Griffin, Gary Anthony Williams, Fred Tatasciore, Matt Lanter, Liam O'Brien

Po nevýrazných úvodních miniepizodách mě pilot velmi příjemně překvapil. Clone Wars se to sice zatím nevyrovná, ale i tak jsem spokojen. Animace je víceméně povedená (až na Wookiee) a i jinak je pilot celkem fajn. První polovina sice utíká trochu pomaleji, ale druhá je dost dobrá. Navíc se opravdu povedlo pár nostalgických chvilek jako zasazení původní hudby nebo Obi-Wanova zpráva. Po pilotu 72 %. Edit: Po první sérii jsem velmi spokojený. Seriál se od příchodu Inkvizitora stále zlepšoval a poslední 3 epizody byly skutečně špičkové. Série 1 80 % Edit Druhá série se veze v podobném duchu jako první, tedy, co se kvality týče. Máme tu skvělé epizody (úvodním film, chrám Jediů nebo chrám Sithů) a na druhé straně zhovadilosti jako velryby nebo ztracený droid. Druhá série 80 %(11.10.2014)

Jako velký fanoušek Star Wars jsem po 4 dílech hodně zklamaný. Zatím je to vyloženě pohádka pro mrňata. Příběh víceméně o ničem. Postavy jsem si žádným způsobem nezamiloval a celé je to nějak moc ňuňu. Ještě tomu určitě dám šanci, protože jsem zvědavý, jestli se z toho něco vyklube. Zatím ale slabota. S Clone wars se to bohužel nemůže rovnat. Update: Z epizod 12-14 jsem měl dokonce i radost. Možná to není tak zavrženíhodné, jak se zprvu mohlo zdát.(27.10.2014)

Temné časy nastaly v galaxii daleko předaleko, jelikož ji ovládlo impérium, ale i v nejtemnější časech je vždy jiskra naděje. V tomto seriálu je představená buňka odboje a my sledujeme její škození Impériu. Je to pěkné, akční, hlavní postavy sympatické (včetně robota) a je to z univerza Star Wars. Dost mi vadí, že ze stormtrooperů dělají takové idioty, kteří se ani z 10 metrů netrefí do stojící postavy, která se ani za ničím nekryje a podobně i v scénách se stíhačkami. Druhá řada dále sleduje odboj, ale už v širším měřítku, ale samozřejmě se zaměřuje hlavně na mise naší skvadry. Celkem zajímavé zapojení starého známého z filmu a jeho vlastní "mise" - dobré oživení. Třetí řada posouvá příběh kupředu a vše se chystá ke konci. Závěr řady mě docela překvapil, ale aspoň je to realističtější, protože v Impériu nemohou být samí tupci, jinak by neovládali galaxii. Čtvrtá (poslední) řada je ve znamení síly a je vskutku zajímavá a hezky uzavírá celý seriál. Druhá půle řady se snaží být hodně emotivní, ale na kvalitě to neubírá. Za mě seriál určitě stojí za vidění, když máte rádi Star Wars. Hodnocení: 1.řada: 64/100, 2.řada: 68/100, 3.řada: 70/100, 4.řada: 70 /100, Celkem: 68/100.(11.8.2015)

Jsem velkej fanoušek Star Wars, a tenhle seriál kálí na všechno co Star Wars znamená. Grafika je otřesná, oproti klonovým válkám, stejně tak postavy a příběh. Seriál klonové války byl taky pro děti, ale nebyl tak moc stupidní, normálně se dívám na všecko co má něco společnýho s SW, ale tenhle seriál je strašněj, je to noční můra každýho SW fanouška nad 5let.(13.3.2015)

Na to, že to je z produckce Disney Chanel dost dobrý. Je z toho hodně cítit duch starých SW. Nedokážu pochopit jak se jim povedlo vytvořit animaci, která místy vypadá strašně levně (chůze postav) a místy neskutečně bombasticky (průlety mraky). Příběh je takový jednoduchý (ale to byl i v Nové Naději), ale psotavy jsou skvělé a nejsou to úplní klaďasové a některé scény kdyby nebyli kreslené, ale hrané, tak by to byl skoro Rkový masakr. - Fuck the Empire - 75% - P.S. Vzbudilo ve mě natěšenost na SW: Rogue One :)(17.5.2015)

• - Rasa admirála Thrawna se nazývá Chissové. (gecko)

• - Na základně Yavin-4 můžeme zahlédnout R2-D2, přesněji ve chvíli, kdy Hera přistane s poškozeným Y-Wingem, R2D2 ho po přistaní začne hasit. (UncleMorty)

• - Darth Maul se v této epizodě pokusil na Obi-wana použít stejný trik, díky kterému ve filmu Skrytá Hrozba (1999) zabil Qui-Gon Jinna (tedy jej udeřit do hlavy jílcem meče a následně jej probodnout). Nicméně mu to nevyšlo. K tomuto útoku ho vedla jednak snaha zabít mistra i učedníka pomocí stejného chvatu a jednak ho k němu Obi-wan vyprovokoval tím, že přešel do bojového postoje používaného Qui-Gonem. (vojtaruzek)