Star Wars Povstalci (TV seriál)

Star Wars Rebels

Star Wars Rebeli

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2014 - 2018, 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor, James Earl Jones, Frank Oz, Phil LaMarr, Sarah Michelle Gellar, Philip Anthony-Rodriguez, Tiya Sircar, Keone Young, Keith Szarabajka, David Shaughnessy, Anthony Daniels, Paul Reubens, Dee Bradley Baker, Tom Baker, Lars Mikkelsen, Jim Cummings, Nika Futterman, Dave Filoni, Brent Spiner, Greg Weisman, Dante Basco, Bryton James, Ashley Eckstein, Peter MacNicol, Matthew Wood, James Hong, James Adomian, Sam Witwer, Michael Bell, Cary-Hiroyuki Tagawa, Katee Sackhoff, Kevin McKidd, Ritesh Rajan, Tobias Menzies, Nathan Kress, Genevieve O'Reilly, Forest Whitaker, Jennifer Hale, Josh Brener, Clancy Brown, Warwick Davis, Seth Green, Zachary Gordon, Adrienne Wilkinson, Ian McDiarmid, Malcolm McDowell, Gina Torres, Corey Burton, Trevor Devall, Robin Atkin Downes, Gregg Berger, Ray Stevenson, Meredith Anne Bull, Erick Lopez, Meredith Salenger, Tom Kane, Yuri Lowenthal, Josh Gad, Grey Griffin, Gary Anthony Williams, Fred Tatasciore, Matt Lanter, Liam O'Brien

Inu, myslím, že tomuto šanci dám. Zatímco můj pokus sledovat Klonové války se uskutečnil několikrát a vždy ztroskotal po prvních čtyřech epizodách, tohle vypadá na úplně jiné kafe. Opravdu jsem poměrně spokojený a navíc pilot dopadl nad očekávání dobře. Můj skepticismus k Povstalcům pomalu opadá a já myslím, že z toho bude velice zajímavá věc... Především už jen to, že se to odehrává mezi Pomstou a Nadějí a tím pádem to má velký potenciál, který bude doufám využit. Impérium sice prostor má, ale bez Vadera a Sidiouse to brzy vůbec nebude ono. Postavy jsou fajn, opravdu povedené charaktery. Úplně pro děti to taky není, což je rozhodně dobře a doufám, že to Disney nezkoní. Úvodní epizoda byla vtipná, souboje i honičky byly fajn (dobře to prostřídali), vtipů bylo tak akorát, příběh na první díl slušný se slušným spádem. Velmi chválím i za zasazení známých tónů (hlavně tedy těch Imperiálních, známá hudba vždy potěší). I animace pokročila k lepšímu. Sice to pořád může být lepší, ale už to nepůsobí tak divně a všeijak jako ve Válkách. Nejlepší byl ale konec - nový Jedi a hlavně Inkvizitor, to je postava za všechny prachy, doufám, že to tam pořádně rozjede, jelikož je velice hustej a zaslouží si hodně prostoru. Cameo mistra Obi-Wana také potěší, doufám, že se bude objevovat častěji. Má to naprosto neskutečnej potenciál, nezbývá než doufat, že se ho povede naplnit. Prozatím po pilotu 80 hodně silných % a doufám, že se dostanu přes první sérii, abych tento komentář mohl pozitivně doplnit, jelikož po tom velmi toužím.(11.10.2014)

Přijal jsem to rozhodně líp, než z počátku Clone Wars. Klasická SW hudba je zpět, feeling starý trilogie jakž takž taky, animace některých postav sice nicmoc, nicméně grafický styl očividně vychází z původních koncept artů mistra Jméno-mi-vypadlo-a-jsem-línej-ho-teď-hledat ke staré trilogii, takže jsem spokojen, a ač prvních několik dílů bylo slabších a pár vtipů poněkud infantilních (což nebylo nic, co bych nečekal, když to běží na kanálu pro děcka), nakonec se to od poloviny slušně rozjelo, objevilo se pár známých postav, děj trošku ztemnovatěl (mučení a vraždění v seriálu pro děti?!) a závěr řady se nesl přesně v duchu klasický SW!(6.4.2015)

1. séria - 75% Ja som celkom spokojný, na Clone Wars to nemá, ani príbehom ani animáciou a akciou sa tiež nechytá. Prvé epizódy vyzerajú len vďaka pár prvkom, že je to seriál zo sveta Star Wars, pretože veľa svetelných mečov, akcie, či známeho príbehu sa tu nenájde a postavy tiež úplne nedokážu upútať. Na druhu stranu, kto prekusne prvú polku seriálu sa dočká vytúženej odmeny, pretože od polky je to znova ten starý dobrý svet Star Wars. Príbeh ma spád, postavy sú zaujímavejšie a nechýbajú dokonca svetelné meče, či štýlový záporák. Pokial vás sila sprevádza a vydržíte prvú polku, dočkáte sa tej pravej zábavy v preďalekej galaxii. 2. séria - 85% Fantázia! Prvá séria bola trošku dosť mimo, ponúkla iný príbeh a iné postavy, od polky síce ponúkla niektoré výborne časti, ale to pravé Star Wars dobrodružstvo je až v druhej sérii. Nie len ja, ale aj ostatný a aj sám tvorca Clone Wars Dave Filoni bol s toho celkom smutný keď mu zrušili klonove vojny. Bolo tam dosť veci otvorených a nevieme ako skončili niektoré postavy. A presne toto je na druhej sérii to najlepšie. Vracia sa spať ku klonovým vojnám a privedie spať postavy, ktorých osud sa ešte neuzavrel a týmto šikovným premostením sa posúvame pekne dopredu, v novom seriáli a aj zo starými postavami. Tlieskam, Darth Vader a záver druhej série je neskutočne luxusný! 3. séria - 80% Druhá séria mi prišla lepšia. Viac menej je cela séria rovnako zaujímavá ako ta druha, príbeh s Ezrom sa posúva dopredu a je to aj vidieť, stále si to však drží svoj štandard zaujímavých dielov a aj niektorých menej zaujímavých. Na malom priestore poteší Darth Maul a Obi-Wan Kenobi, akcie stále majú čo ponúknuť, ale slabý záporák je to najväčšie mínus celej série. Akcia a príbeh fajn v rámci celej série ako som spomínal, ale záverečný dvoj diel mi prišiel len ako lepšia epizóda a nie ako finále. Každopádne finále druhej série sa bude ťažko prekonávať. 4. séria - 80% Už tretia séria zažila menši utlm a v štvrtej sérii sa ide rovnakým tempom, čo je škoda, kedže je to vlastne finále celého seriálu. Niektoré časti trochu nudili asi ako v každej sérii, niektoré boli brilantné (Jedi Night), ale nakoniec sa to príjemne dopozeralo, keď sa to všetko uzavrelo, dovysvetlovalo, nezabudlo sa snáď na žiadnu s postav (Ashoka, Rex a bitka na Endore) a celé sa to pekne nadpojilo a uzavrelo aj zo šiestou epizódou.(24.3.2016)

Je to animák na Disney kanálu, takže obsah tomu odpovídá. Příběhy jsou jednoduché, postavy víceméně archetypální bez větší hloubky a celkové vyznění spíš jednoduchý a humorný konzum pro děti a náctileté. Nic u čeho by člověk s napětím čekal jak to dopadne. Především když jsou stormtroopeři naprostá nemehla jejichž hlavní úlohou je dostat na budku od party lidí co poskakujou okolo a kolikrát se nedokážou dohodnout na tom co mají dělat. Abych ale jen nekritizoval, co se tvůrcům opravdu povedlo je vdechnout seriálu atmosféru původních filmů, od "dobové" hudby, přes vizuály, až po "Han Solo" hlášky. To je asi to jediné co mě u seriálu prozatím drží.(13.10.2014)

Komentář obsahuje spoilery! Bylo nebylo v předaleké galaxii, kdesi daleko od ČR, kde si parta inteligentů hrála na rebely. Co se v tomto seriále vůbec děje? Než se k tomu pustím, tak bych jen připodotkl, že mnoho lidí zde konstatuje, že toto období nebylo nikdy zmapováno, ale omyl, existuje hra The Force unleashed a mnoho knih z bývalého EU, což je popravdě asi 50x uvěřitelnější než Povstalci. Ale budiž, co on by jinak ten Disney vysílal, že ano. 1. série je tak na 3*. Setkáváme se s příběhem hrdinské posádky lodi zvané Ghost, která má ještě podloď Phantom, co vypadá jak podrážka od boty. Na palubě jsou: Fracek na pohlavek (Ezra Bridger se svými neustálými depkami), Jedi, co nikdy ani rytíř Jedi nebyl (Kanan, který si hraje na velkého učitele, ale jeho výcvik je vskutku amatérský), Žena pojmenovaná po úspěšné značce českého másla (Hera), Rádobyvtipný velitel Mejluran (Zeb), Mandalorianka co si kreslí jakési ptákoviny (Sabina) a droid, který je tam hlavně pro zábavu dětí a každý díl ve kterém jen cokoliv dělá je utrpení (no ten díl ne, jen ty části ve kterých je). Celkově jde vlastně o to, že v každém díle skupina našich rebelů vymyslí něco naprosto geniálního, co skončí nějakou krizí, ale ta je vždy našimi hrdiny zažehnána, protože Ezra je pravděpodobně skrytý superman. Pak jsou takové díly, ve kterých se velice "detailně" jedná o popis rebelie, jako například kradení ovoce mejluranu, nebo díly kdy se snaží Zeb s Ezrou rádoby handrkovat a stojí to za starou belu. A co strana Impéria? Šprtka z imperiální akademie, co si hraje na guvernérku Lothalu (bohužel ve chvíli kdy mě začne trochu zajímat její osud tak umře), agent Kallus, nový Rommel vesmírných operací, který vždy vymyslí plán, který okomentuje něčím typu: "A rebelové budou konečně zničeni", resp. "Nemají šanci", aby pak Rebelové vždy z jeho záludných osidel unikli, jak překvapivé. Dále pak Inquisitor, který má sice naprosto plochou postavu, ale když už o něčem mluví, tak se člověk aspoň něco dozví. Jinak stormtroopeři, kteří ani zde bohužel nezískali lepší image a zase hrají jen pitomce na zabití. Celkově se první série zlepšuje až ke konci, po příchodu Tarkina a zajetí Kanana, bohužel mi dost hodnocení kazí to, že hrozně moc událostí se odehrává pouze na Lothalu-jako by to bylo centrum celé galaxie, každý potřebuje nutně svůj světlený meč s nějákým "cool" vylepšením (Kanan skládá, Inquisitor točí, Ezra má 2 in 1) a animátoří na scénu nedají víc jak 15 postav, k čemuž bych dodal že animace se mi moc nelíbí, ale zvykl jsem si. Celkově to prostě nedává dojem nějákého povstání, ale spíš bojůvky na Lothalu vedenou bandou bláznů. Ve druhé sérii se situace zlepšuje, některé díly mají už vcelku promakaný nádech, ale nezvyklosti zůstávají, jen jsme tentokrát už protočili kromě Lothalu víc planet a v poslední epizodě (2x16) se z Kalluse vyklubal fajn chlapík. Zeb mě zaujal tím, že trochu rozvinul děj okolo svojí rasy. Ale celkově-tvůrci jsou na tom mizerně, protože si neustále vypomáhají charaktery z původních filmů, které častokrát i táhnou celé díly-Lando, Tarkin, Darth Vadný, Rex a klonoví kapitání, Ahsoka..No i když poslední dobou je to čím dál zajímavější, objektivně více jak 3* to holt nebudou. Za Clone Wars to těžce zaostává. EDIT: Po skončení druhé série zanechávám s poklidem 3* s prohlášením, že si je seriál zaslouží a konec řady (konkrétně poslední díl) byl tak na 4*, ale jako celá série jsou to pěkné 3*. Kupodivu se i docela těším na třetí sérii.(3.3.2016)

• - Děj seriálu se odehrává 14 let po Epizodě III (2005) a 5 let před Epizodou IV (1977). (Torrs)

• - Bo Katan měla v seriálu Star Wars: Klonové války (od r. 2008) žluté oči, zde je má zelené. (Frantisek.Fu)

• - V jednotlivých dílech série, kdy loď zvaná Duch krade imperiální kontejnery, lze vidět, že jsou barevně odlišené. Červené kontejnery obsahují potraviny, šedé obsahují zbraně a zbraňové systémy. (Veskoslav)