Star Wars Povstalci

(seriál)
Trailer 1
USA, (2014–2018), 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor (více)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(71)

Star Wars přichází na Disney Channel s novým animovaným seriálem vyprávějící příběh čtrnáctiletého pouličního zlodějíčka Ezry a posádky povstalců z lodi Stín, jenž neúnavně bojuje proti všepohlcujícímu Impériu sužující celou Galaxii.
Děj se odehrává mezi původními epizodami Pomsta Sithů a Novou nadějí, přesně 5 let před událostmi Nové naděje v době temna, kdy jsou rytíři Jedi rozprášeni a císař pomocí svých nemilosrdných stoupenců vládne tvrdou silou. (Disney Channel)

Trailer 1

DaweForeman

Zatím to prostě musím hodnotit jako hodně slabý odvar animovaných Klonových válek. Je prostě na tom vidět, že to dělal už někdo jinej a tím přesně myslím Disney studio, které z toho udělalo, už ne tak napínavou, pohádku pro děti (jak se tak nějak dalo čekat). Nemusím samozřejmě ani psát o animaci, která je opravdu slabá (viz světelné meče aj.), nemluvě už o zmiňovaném hlavním hrdinovy, který je jaksi nesnesitelný. Sledovat se to ještě dá, ale člověk od toho nemůže čekat moc. *** Po shlédnutí druhé sezóny musím trochu zvýšit hodnocení - konečně to začíná mít trochu napětí a nějaké ty zvraty. Především se člověk dočká nějakých těch informací o jednotlivých postavách, které se objevili v Klonových válkách, ale jaksi jejich osud nebyl vyřčen. A nejen těch. Nové postavy v tomto seriálu odhalí své minulosti, které jsou velice překvapivé u každého zvlášť (nejvíce mě překvapila Sabine). ()

stepankoby1

Spíš The Clone Wars: Aftermath. Tedy, nechápejte to špatně. Nijaký koncept (co se dělo před A New Hope/po The Clone Wars) mi vlastně ani moc nevadí. Ony i samotné klonové války stojí na jinak nic neříkajícím "bojové historky z dob mezi druhou a třetí epizodou". Rozdíl je však v nápadech a kreativitě. Rebels nepřináší nic nového ani vlastního a ničím do série nepřispívají. Všechny nové postavy nudí, nejsou vůbec zajímavé a většinou jen povrchně proplouvají epizodami. Možná mají mezi sebou občas pěkné momenty, uznávám, ale nikdy nikam nevedou a všechno vždy zůstává jen v těch momentech. Ještě horší než nové postavy jsou ale staří známí, kteří se objevují jen pro ten nejhorší druh fanservicu. Ahsoka, Rex ani Maul se za celý seriál nehnou z místa, skoro jako by se scénáristé rochnili, že tu mají postavy odjinud, přičemž dočista zapomněli s nimi něco dělat. Náměty jsou na tom úplně stejně, působí to tak, že nikoho z produkce seriál skutečně nezajímá a všichni jen povinně plní svou práci. Občas se něco zajímavějšího děje, ale moc dlouho to netrvá a zpravidla hned v další epizodě se vracíme k příběhové prázdnotě. Nejhůř na tom skončila animace. Myšákovi se zřejmě nechtělo sypat tolik co Lucasovi, a jde to poznat. Seriál je pro mě tedy ve výsledku stejně špatný a zbytečný, jak už na první dojem působí. Fakt s tím neztrácejte čas, tady nic pozoruhodného nenajdete. | Jediná dobrá postava: Agent Kallus, neboli jediná osoba s charakterovým vývojem, i když podněty pro něj jsou i tak dost vágní. | Nejhorší epizody: Ta, kde zabili Ahsoku mimo záběr, ta, kde naprosto bezúčelně zabili Maula, a ta, kde přidali do loru cestování časem jen, aby Ahsoku oživili. Proboha, to už je snad větší bordel než v posledních sériiích GoTka. | Série 1 - 40 %, Série 2 - 45 %, Série 3 - 45 %, Série 4 - 40 % ()

AllShallFall

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No Star Wars mám hodně moc rád. A musím říct, že jsem si tento seriál oblíbil a strašně mě mrzí, že skončil. Kanan Jarrus, Ezra Bridger, Hera Syndulla, Sabine Wren, Zeb Orrelios a C1-10P, udělali dokonalou partičku v téhle jízdě. S každou sérií se mystérium stupňovalo a nakonec skončilo jak smutně, tak i šťastně. I animace se mi líbila. ()

ArsenalEagle

I když mě Rebels ze začátku netáhly, Clone Wars mě neuvěřitelně navnadily a dal jsem tomuhle animáku šanci. Animace mi sice přijde o dost horší (čti jednodušší) než ve starších CW (která se mi vážně líbila), ale postupem času jsem si docela zvykl a až na některé postavy (Wookies, Palpatine, Yoda, Hondo..) ta animace docela sedí. Povstalci nabízejí širokou škálu charakterů, ze kterých jsem si některé opravdu oblíbil (Syndulla, Chopper, Zeb jsou vážně vynikající postavy), hlavní představitel Ezra je ale zhruba polovinu času dost na pěst a po skvělé Ahsoce je to v hlavní postavě trochu horší - což je ale těžký, protože Ahsoka je fantastická a doufám, že se jí dočkáme ještě v dalších dílech! Každopádně kromě Rebelů je nám představeno spousta dalších jedinců, známých i méně známých a jejich přítomnost hned zvedne atraktivitu. Hlavně už zmíněná Ahsoka, Vader, Maul, Rex, Hondo, Thrawn. Říct že jsou Rebels pro děti asi nemůžu, protože byť jsou místami malinko infantilnější, tak pořád nabízejí dobrou podívanou i pro široké spektrum fanoušků. Je to slabší než CW? Je. Má to sem tam horší (méně záživné díly), ale víceméně si drží stabilní úroveň a finále se povedlo. Rozjezd je sice rozvážnější, nakonec jsem ale moc rád, že jsem vydržel a seriál dokoukal. ()

Ydrosten

V prvních 2 epizodách celá parta asi 12x unikla mnohonásobné přesile, bílí vojáci impéria pořád střílí nazdařbůh z tím že snad něco trefí a celkově mně to přišlo jako že seriál vznikl jen proto, že se jmenuje Star Wars. Nebudu hodnotit po 2 dílech a nechám tomu zatím volnou cestu. A to se do toho všeho ještě zamotaly 3CPO + R2D2. No moc šancí tomu ale soukromně nedávám. Jsem sice fanoušek SW, ale všeho moc škodí a nastavovat kaši dalšími a dalšími příběhy, podle mého není zrovna dobrý nápad. Uvidíme dál. Klonové války mně bavily daleko víc. <<<<< ----- >>>>> Já bych chtěl ( když už další SW ) spíše zajít docela dost do minulosti a ukázat nám mládí Yody a hraběte Dooko + kdo učil Yody a jak se dostal Dooko na temnou stranu atd. Prostě třeba vznik a založení řádu Jediů. Nebo pohled z druhé strany - ze strany Sithů. ()

Galerie (1 093)

• Ezra Bridger sa narodil 19 pre bitkou o Yavin. (Bukysh)
  • Jacen Syndulla, syn Hery a Kanana, byl pojmenován podle Jacena Sola, syna Hana Sola a Leii Organy z Expandovaného univerza (Legend), alternativní kontinuity Hvězdných válek. Jacen byl jednou z hlavních postav (například) knižních sérií „Nový Řád Jedi“, „Dark Nest trilogy“ a „Legacy of the force“ (kde zahynul rukou své sestry Jainy po pádu na temnou stranu). (vojtaruzek)
  • V jednotlivých dílech série, kdy loď zvaná Duch krade imperiální kontejnery, lze vidět, že jsou barevně odlišené. Červené kontejnery obsahují potraviny, šedé obsahují zbraně a zbraňové systémy. (Veskoslav)

Související novinky

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

V současné době hraje u studia Disney prim spíše seriálová odnož Star Wars. Poslední celovečerní film jsme v kinech viděli téměř před čtyřmi lety, od té doby jsme však dostali seriály Ahsoka, Andor,… (více)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)