• Rannveig

Strašlivý pocit uvědomění si, že Star Wars: Clone Wars nebyl nejhorší Star Wars počin všeh dob. Jako správný šťoural, neodpustím si - jedna za všechny: k útěku v poslední epizodě první série - TIE stíhačky nemají podporu života, takže...... konec utíkání a game over. No, když něco dělám (sakra hlavně když už můžu mít tu čest dělat na Star Wars) tak to dělám pořádně, ne? Tvůrci seriálu patrně ten pocit nemají.(26.4.2015)

Inu, myslím, že tomuto šanci dám. Zatímco můj pokus sledovat Klonové války se uskutečnil několikrát a vždy ztroskotal po prvních čtyřech epizodách, tohle vypadá na úplně jiné kafe. Opravdu jsem poměrně spokojený a navíc pilot dopadl nad očekávání dobře. Můj skepticismus k Povstalcům pomalu opadá a já myslím, že z toho bude velice zajímavá věc... Především už jen to, že se to odehrává mezi Pomstou a Nadějí a tím pádem to má velký potenciál, který bude doufám využit. Impérium sice prostor má, ale bez Vadera a Sidiouse to brzy vůbec nebude ono. Postavy jsou fajn, opravdu povedené charaktery. Úplně pro děti to taky není, což je rozhodně dobře a doufám, že to Disney nezkoní. Úvodní epizoda byla vtipná, souboje i honičky byly fajn (dobře to prostřídali), vtipů bylo tak akorát, příběh na první díl slušný se slušným spádem. Velmi chválím i za zasazení známých tónů (hlavně tedy těch Imperiálních, známá hudba vždy potěší). I animace pokročila k lepšímu. Sice to pořád může být lepší, ale už to nepůsobí tak divně a všeijak jako ve Válkách. Nejlepší byl ale konec - nový Jedi a hlavně Inkvizitor, to je postava za všechny prachy, doufám, že to tam pořádně rozjede, jelikož je velice hustej a zaslouží si hodně prostoru. Cameo mistra Obi-Wana také potěší, doufám, že se bude objevovat častěji. Má to naprosto neskutečnej potenciál, nezbývá než doufat, že se ho povede naplnit. Prozatím po pilotu 80 hodně silných % a doufám, že se dostanu přes první sérii, abych tento komentář mohl pozitivně doplnit, jelikož po tom velmi toužím.(11.10.2014)

Původně se mělo jednat o seriál pro mladší fanoušky. První díly tomu jasně odopovídaly. Pak se ovšem objevil brutální Grand Inquisitor a z dětského seriálu se stala příjemná výplň mezi III. a IV. epizodou. Všechny postavy si procházejí zajímavým vývojem, ve vedlejších rolích se sem tam objeví naši oblíbenci (Vader, Tarkin, Lando, Maul) a hlavně máme zpět na scéně nejlepší postavy z Clone Wars - Rexe a Ahsoku. Po druhé sérii dávám 5* a netrpělivě čekám na tu poslední, která nás dovede k Rogue One. Snad bude Kanan opravdu něco jako generál Kota.(3.5.2016)

Prvé tri diely zmiešané pocity, ale potom pre ma úplne dostal pekne, pomaly sa rozvíjajúci príbeh Ezru. No a návraty známych postáv zo Star Wars ma tešia o to viac. Treba asi pri pozeraní na to prihliadať na to, že Rebelovia sú seriál určený aj pre deti, preto sú príbehy jednoduchšie, oveľa priamejšie podávajú tie poučné časti. Chýba tam silné napätie u hlavných zloduchov (s výnimkou jedného), ale ako obrovskej fanúšičke Ninja Korytnačiek z detstva sú pre mňa Rebelovia vlastne takým príjemným pripomenutím toho, aké to je, vrátiť sa k príbehom partičky hrdinov, ktorí sú strašne, strašne kúl. Plus droid - opäť výnimočná a nezameniteľná osobnosť :)(28.5.2016)

• Jillen

Dojení Star Wars nabírá na obrátkách. A začínám z toho být trochu smutný. Několik dílů za námi a člověk se dočká pouze vykrádání původní Trilogie. Naprosto zbytečná produkce uměle vytvořená jako hnůj(ivo) před novými filmovými Star Wars. Doufám, že Abrams zachová soudnost a přinese do mého milovaného světa trochu inovace. Poslouchat neustále a dokola ty samé hlášky a koukat na ty samé situace jen v jiném hávu, to mě prostě nebaví...1. díl (pilot) 60%; 2. díl 80%; 3. díl 50%; 4. díl 50%(10.10.2014)

• - Spoiler: Na závěr celého serialu jsme nezjistili, jestli postavy Ezry a Admirala Thawna přežily. Touto otázkou byl hlavní tvůrce Dave Filoni tak často bombardován, že se nakonec na Twitterovém účtu vyjádřil s tím, že oba jsou stále živí. (UncleMorty)

• - Na základně Yavin-4 můžeme zahlédnout R2-D2, přesněji ve chvíli, kdy Hera přistane s poškozeným Y-Wingem, R2D2 ho po přistaní začne hasit. (UncleMorty)

• - Kniha "Star Wars: A New Dawn" spisovatele Johna J. Millera je oficiální prequelem k seriálu Star Wars: Povstalci. (Veskoslav)