Naprosto přímočaře odzbrojující pocta žánru. Sylvester Stallone vs Robert De Niro, tedy Rocky vs Zuřící býk. Tvůrci ale naštěstí pochopili, že uctít legendy nelze dramatickým obloukem ani akčně-sportovními výkony a ohlédli se bez trapného pomrkávání jednoduchým rastrem komedie. A tahle optika funguje opravdu spolehlivě. S velkým nadhledem se tak přistupuje k prvoplánově klišoidní látce a film se celkem umně proplétá mezi pastmi, které podobná nostalgická ohlédnutí přinášejí. Souboj dvou filmových boxerských legend pak funguje především ve verbální rovině, v té fyzické už je filmová realita na samé hranici přijatelnosti, naštěstí se ale pocitům trapnosti dokázali tvůrci i oba slavní herci nějakým zázrakem vyhnout. Příjemné jsou odkazy k původním kultovním filmům (Stallone chce zase v mrazáku při tréninku boxovat do flákot masa, při zápase mu krvácí a nefunguje jedno oko atd.), stejně jako ta omáčka okolo, příjemné je vidět staré pány, jak se ještě naposled snaží dát o sobě vědět, překvapit a nebojí se při tom sami sebe shodit, udělat si ze sebe legraci...což je velmi oceněníhodný postoj. Jedině snad na samém konci bylo toho patosu přeci jen přespříliš, to se asi Peter Segal náhle rozpomněl, že je národností Američan, jinak ovšem vše funguje v snesitelném módu. Film nesoucí se na vlně nostalgie, která je poslední dobou hodně in a v módě, oldschool je znovu cool a to je v éře kultu věčného mládí velmi dobrá zpráva...(4.5.2014)

Urputný boj Sylvestra Stallonea nám vnutit, že (ještě) nezvedne velkou pneumatiku... Jeden z mých velkých málomluvných hrdinů se v posledních letech zaprodává látkám, které na první pohled vypadají moc dobře (Plán útěku, Jedna mezi oči), ale výsledek je i přes nostalgickou taktiku vesměs mizerný. Producenti ždímají z obliby filmů 80. let, kdy se velké hvězdy ohánějí tím, co jsme kdysi měli tak rádi. Zatímco De Niro má za sebou pouze jeden výlet do světa boxu, se Stallonem je postava stárnoucího boxera a vymahače dluhů Rockyho navždy spjatá. A zatímco Stalloneho postava v Segalově režii nikterak neobtěžuje, výrazné mouchy má postava nedospělého a neživotného De Nira, který tomu navíc moc nepřidává jejím pitvořivým ztvárněním. Jestli je tohle feel–good movie, tak mě docela přešla nálada. Dvě hodinky zírat na obrazovku, jak se dva staříci nevtipně hecují, jak řeší rodinné bolístky, dávnou minulost a otevírají nezajímavé staré rány, vypadnou nám z toho mnohdy hodně laciné momenty. Tvůrci by to moc rádi prodali jako sportovní komedii, ale právě humoru tahle látka moc nepobrala. Já prostě dostal totální rutinu na hranici dvou a tří hvězd (Sly mě ale přesvědčil jít nahoru), ve které ještě neuvěřitelně otravuje jeden černoch nebo nalezený syn, který po celou dobu musí z huby vypouštět hrozné nesmysly. Milá vzpomínka/narážka na visící kusy masa z Rockyho je fajn!!(8.2.2014)

Kdyby mi ještě včera někdo řekl, že někdy uvidím, jak atrofovaný Rocky dává na držku prostatickému Zuřícímu býkovi, bude jim u toho kundovat šedesátiletá Basinžerka, na kterou by jeden vlezl i v tomhle věku bez zoufalé přemíry třtinového extraktu z Božkova a natočí to mistr fekálních komedií, vychrchlám mu smíchy do xichtu celý obsah svých prohulených průdušek. Takhle jsem jen udiveně zahlenil podlahu v předsilvestrovském Sinestáru. Dva dokonale hláškující geronti doplněni genitálním Arkinem mi opravdu přivodili akutní záchvaty lekrace a zaplať Satan za Postradatelné, kteří odstartovali tu exhumaci a družení akčních mumií, nad níž může každý obstarožní otyloň jen plesat! Už se těším, až v roce 2028 uvidím při tomhle trendu WCJD, jak mlátí v Thajsku francouzskou holí dýchavičného Bolo Jonga na invalidním vozíku přes kyslíkovou masku. Bude se to jmenovat Krvavý Geriavit.(1.1.2014)

Veľmi príťažlivá herecká zostava. K filmu pritiahne ako magnet no a stým sú automaticky spojené i vysoké očakávania...Obidve hviezdy si už boxerov zahrali, preto uveriť dvojici starších pánov boxerskú mladosť nebol vôbec problém. Úvod s počítačovou verziou zápasu trochu pripomenul nedávneho posledného Rockyho Balbou, ale potom sa film uberie iným smerom. Malý problém som videl v žánrovom zaradení. Ako dráma bol film málo vážny, ako komédia zas málo vtipný. Pomerne slušne bol rozobratý súkromný život dvojice boxerov, ktorý vzájomne preplietla i kráska K. Basinger, ktorá na svoj vek vyzerá very good. Herec J. Bernthal známy zo série Walking dead tu hrá DeNirovho syna a istá podoba medzi nimi je, takže oceňujem výber. Film slušne odsýpa, ale to nekonečné množstvo úderov do ksichtu v zápase si mohli odpustiť, toto už dnes zhltne málokto. Celkovo spokojnosť, ale k 4 hviezdam tomu niečo chýba. Osobne som čakal viac. 60%.(16.8.2014)

Aj keď bolo v tomto filme pár humorných momentov ako komédia mi to teda neprišlo. Skôr by som to definoval životopisný /športový žáner. K hviezdnemu obsadeniu nie je čo dodať obaja dôchodcovia Stallone aj De Niro ukázali, že ich bohatá filmová historia ďalej pokračuje. Filmom riadne otrasia rozpolčitosť, ktorá sa kolíše sympatiami raz k nevlastnému otcovi a jeho emóciám medzi synom a vnukom a raz k skromnému dobrákovi. Ja som mal od začiatku jasno, veril som vo víťazstvo Razora Sharpa a tak sa aj stalo. Všetko navyše dobre doplňoval aj hudobný výber a keď cestou do ringu môjho favorita som začul AC/DC bolo rozhodnuté. Za mňa 100%. Navyše bonus do života : ak raz doma zabudnem detskú sedačku do auta, určite použijem krabicu s pivom : )(21.1.2015)

• - V jedné z filmových scén Razor (Sylvester Stallone) a Kid (Robert De Niro) hostují na MMA zápase a Razor po hádce knokautuje jednoho z MMA bojovníků. Jedná se o skutečného MMA fightera Chaela Sonnena. (Punisher)

• - Snímka vyšla aj pod alternatívnym názvom Revenge Match. (MikaelSVK)

• - Ve snímku se objeví slavní boxeři Mike Tyson a Evander Holyfield, kteří byli stejně jako hlavní hrdinové filmu svého času velcí rivalové. (Punisher)