Tak nám "jehovisti" od iluminátov opäť raz predložili sentimentálnu sračku za pomoci dvoch "stroskotancov" ku ktorým mal človek za pomoci starších snímkov aspoň úctu (nie že by ju človek nemal). Najväčším pozitívom dialógy a niekoľko scén, ktoré skutočne pobavili. Z tohto hľadiska, u mňa - ÁNO! Pokiaľ budem "Grudge match" hodnotiť celkovo, tak svetlo sveta spatrila komédia, ktorá síce rozosmiala, no zároveň vo mne vzbudzovala pocity nereálneho z idealizovaného rozprávko príbehu hodného len Ameriky. Naši "žltí" kamaráti z krajín vychádzajúceho slnka, či severo kočovníci užívajúci "hatlanský" maďarsko jazyk by v živote takýto plochý príbeh nenatočili. Ešte aj útok na Pearl Harbor oproti tomuto výmyslu vyznieva ako hľadanie vajíčok vo veľkonočnej záhrade. "Příjemné velikonoce přátelé", no mňa tento snímok nijak extra "nevyšibal". Ale aby som nebol len skeptický. Hlboká myšlienka Segala, na mňa zabrala. Starší človek nie je mŕtvola a nepatrí do starého železa. Zaslúži si rešpekt rovnako, ako jeblí, bieli, sfetovaní hip hop reperi s XXL tričkami a ich "kurva kokot" textom, ku ktorým dnešná poloslepá mládež toľko vzhliada.(22.4.2014)

,,NĚKTEŘÍ SPORTOVCI JSOU ROZENÍ NEPŘÁTELÉ. ALE NEJVĚTŠÍ RIVALITA BYLA MEZI DVĚMA BOJOVNÍKY Z PITTSBURGHU. JMENOVALI SE RAZOR A KID…“ /// Fajn dědci a fajn humor ve filmu o starejch boxerech, ve kterým vo ten box až tolik nejde. Spíš díky němu dostává šťávu život kolem těch dvou chlápků. Furt lepší, než když si frajeři dokazujou že nejsou mrtví třeba ve Vegas. Tempo vobčas zakolísá, nebejt ftípků, mohlo to dopadnout (u mě vole…) jako poslední Rocky. Naštěstí tady to neupadá do sentimentu, De Niro z toho udělá trochu rodinný drama a závěrečnej mač zažene veškerou rozpačitost. A ten fórek v závěrečnejch titulkách… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V mládí jsem miloval Kim Basinger. 2.) Jsem vodkojenej Rockym, vím, že Jake LaMotta byl magor a Expendables mě nerozpláčou, nýbrž pobavěj. 3.) Thx za titule ,,.Bac.“ a ,,Araziel“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne(24.3.2014)

zostarnutí rocky balboa a raging bull vo "vyrovnávaní sa s minulosťou, chybami, nachádzaní svojej rodiny a dokazovaní si svojej skutočnej hodnoty"; uáááá... odhliadnuc od pár vtípkov (za ktorými poväčšinou stojí alan arkin, občas deniro...) to bolo až prekvapivo vykastrované, na to že je to film o boxe a hrajú tam stallone s de nirom...(29.4.2014)

Urputný boj Sylvestra Stallonea nám vnutit, že (ještě) nezvedne velkou pneumatiku... Jeden z mých velkých málomluvných hrdinů se v posledních letech zaprodává látkám, které na první pohled vypadají moc dobře (Plán útěku, Jedna mezi oči), ale výsledek je i přes nostalgickou taktiku vesměs mizerný. Producenti ždímají z obliby filmů 80. let, kdy se velké hvězdy ohánějí tím, co jsme kdysi měli tak rádi. Zatímco De Niro má za sebou pouze jeden výlet do světa boxu, se Stallonem je postava stárnoucího boxera a vymahače dluhů Rockyho navždy spjatá. A zatímco Stalloneho postava v Segalově režii nikterak neobtěžuje, výrazné mouchy má postava nedospělého a neživotného De Nira, který tomu navíc moc nepřidává jejím pitvořivým ztvárněním. Jestli je tohle feel–good movie, tak mě docela přešla nálada. Dvě hodinky zírat na obrazovku, jak se dva staříci nevtipně hecují, jak řeší rodinné bolístky, dávnou minulost a otevírají nezajímavé staré rány, vypadnou nám z toho mnohdy hodně laciné momenty. Tvůrci by to moc rádi prodali jako sportovní komedii, ale právě humoru tahle látka moc nepobrala. Já prostě dostal totální rutinu na hranici dvou a tří hvězd (Sly mě ale přesvědčil jít nahoru), ve které ještě neuvěřitelně otravuje jeden černoch nebo nalezený syn, který po celou dobu musí z huby vypouštět hrozné nesmysly. Milá vzpomínka/narážka na visící kusy masa z Rockyho je fajn!!(8.2.2014)

Zúrivého býka som síce nevidel, no za to Rockyho mám napozeraného od spodu po vrch. Grudge Match neoplýva v podstate ničím originálnym, miestami odkazuje na snímky z ktorých vychádza (aspoň teda odkazy na Rockyho som spozoroval), pričom herecká dvojka udržuje film nad priemerom. Nenudíte sa a to je podstatné, i keď po premietaní nebudete o nič múdrejší ani kultúrne obohatenejší.(8.4.2014)

• - Ve filmu není až na pár výjimek vidět jiný typ telefonu než Nokia Lumia. Není to náhoda, ale záměrné umístění product placement firmy Nokia. (Punisher)

• - Robert De Niro si zahral úlohu boxera už vo filme Zúriaci býk (1980), Sylvester Stallone zase v sérii Rocky. (kacer4)

• - Henry "Razor" Sharp (Sylvester Stallone) vidí špatně na pravé oko, stejně jako filmový Rocky, kterého také ztvárnil Stallone. (Stanley619)