Už asi sto padesátý návrat Slye, teď pro jistotu i s De Nirem - působí to už docela unaveným dojmem, jsou to prostě přestárlí dědci takže už to nemůže být jiné než seniorská pohádka s očekávatelným vztahově romantickým bonusem, tady už těsně na hranici překombinovanosti. Ale funguje to, a bez trapnosti a smutného kroucení hlavou, což je asi největší pochvala, oni jsou prostě dost dobří herci a s dobře napsaným scénářem to ustáli se ctí. Bez překvapení a bez nadšení, ale se ctí. Jako když z předchozí "návratovky" Rocky Balboa seberete dravost a drama, a přidáte De Nira a lehkou komediálnost. A zaokrouhluji nahoru za brilantní potitulkový gag . 7/10(11.11.2014)

Kdyby mi ještě včera někdo řekl, že někdy uvidím, jak atrofovaný Rocky dává na držku prostatickému Zuřícímu býkovi, bude jim u toho kundovat šedesátiletá Basinžerka, na kterou by jeden vlezl i v tomhle věku bez zoufalé přemíry třtinového extraktu z Božkova a natočí to mistr fekálních komedií, vychrchlám mu smíchy do xichtu celý obsah svých prohulených průdušek. Takhle jsem jen udiveně zahlenil podlahu v předsilvestrovském Sinestáru. Dva dokonale hláškující geronti doplněni genitálním Arkinem mi opravdu přivodili akutní záchvaty lekrace a zaplať Satan za Postradatelné, kteří odstartovali tu exhumaci a družení akčních mumií, nad níž může každý obstarožní otyloň jen plesat! Už se těším, až v roce 2028 uvidím při tomhle trendu WCJD, jak mlátí v Thajsku francouzskou holí dýchavičného Bolo Jonga na invalidním vozíku přes kyslíkovou masku. Bude se to jmenovat Krvavý Geriavit.(1.1.2014)

Tak tohle byla snad nejvydařenejší chlapácká odysea do starých dobrých časů i když zůstala v dnešní době. Boby a Sly v posledních letech ztvárnili tu hůř, tu líp leckteré postavy, ale Razo a Billy patří k těm absolutně nejlepším. U Slye si dokonce myslím, že se jedná z hlediska hereckého projevu o jeho nejvydařenější roli. Nikdy bych neřek, že tyhle dva ještě uvidím ringu a co víc, nikdy bych neřek, že když je v tom ringu při jejich věku uvidím, že mně to nebude připadat trapný, ale stalo se. Hrozně se mě líbila ta astmoféra, kterou navozovala vyzrálost všech postav, který si už v životě prošli vším, dialogy ze kterých mluvila obyčejná lidská zkušenost, ale ve kterých nechyběl nadhled a vtip. Taky se mě líbila Kim Basinger, dokonce snad víc než v době kdy jako mladá sexbomba oslovovala ve svých snech většinu pánských obyvatel naší planety. I ten propletenec, který mezi sebou hlavní postavy měly, jsem s přehledem adoptoval. Na tomhle filmu je neobyčejná právě ta přirozeně lidská obyčejnost s jakou je film vyprávěn.(8.1.2014)

|90%| Shlédnuto v kině. Tak teda, docela ohromen, a to v dobrém slova smyslu. Z filmu jsem měl docela obavy. Měl jsem k tomu docela divné a nyní už vím, že nesprávné důvody. Obával jsem se, aby to nebyla parodie na Rockyho, což mi trochu v některých scénách naznačoval trailer. Jenže takhle jsem to brát vůbec neměl. Už před zahájením projekce v kině jsem si řekl, že to tak brát nebudu a dobře jsem udělal. Charakteroval bych toto dílko jako fakt příjemná sportovní komedie s dobrými hlášky od dvou borců ze staré školy. Co se týče vtipných scén, tak jich zde bylo víc než dost. Nechci tím říct, že to byla komedie, kdy bych doslova řval smíchy, ale moc k tomu nechybělo. Spoustě scén jsem se smál - žádná scéna nebyla trapná. Nyní chci zmínit herecké obsazení. Sylvester Stallone je pořád u mě velký borec, dokázal ze sebe udělat i srandu a zahrál opět na výbornou. Měl docela zvláštní postavu. Takový moc upozaděný, zaseklý v životě, urážlivý trochu a i trochu takový hloupější mi připadal - jako jeho postava, ale zahrál to výborně. Robert De Niro měl zcela odlišnou postavu. Na svůj věk zahrál věčnýho baviče, nezodpovědnýho člověka a byl to takový komediant. Abych porovnal herecké výkony těchto dvou borců, tak rozdíly nějak dělat nechci. Nikdo z těchto dvou nezklamal. Přesto mi přišel Robert De Niro zábavnější a svěží, ale to je asi i postavou. Stallone měl zase takovou tichou, samotářskou postavu, přesně v jeho stylu. Další herci. Tak třeba Kevin Hart. Bohužel, tento herec mi přišel jako jeden z mála záporů tohoto filmu. Nepřišel jsem moc jeho humoru na chut. Samozřejmě, některé jeho scény mě pobavily, ale jeho hlášky a humor - to mi přišlo až moc ujeté, jako by to měl být týpek, který dokáže vše a je nejvtipnější. Film neměl pro mě téměř žádné zápory, vše bylo jednoduchoučké, hezky promyšlené, ale toto byl fakt zápor, ale přenesl jsem se přesto. Stallonův trenér mě teda opravdu bavil, byl vtipný a já nevím co bych dále o tom měl vykládat. Nebo postava syna De Nira. Taky mě dost zaujal. Charakter De Nira, jaký byl lhostejný otec, jak se trochu měnil ke konci, nádech dramatu, to vše bylo mírně, ael hezky podáno. Nějaká ta myšlneka, dojemnost atd, došlo i na Stallonovu postavu, takže i upřímnost se ve filmu postupem času (spíše až ke konci filmu) našla, což je teda opravdu dobře. Tento snímek si myslím nejvíc potěší pravé fanoušky těchto dvou herců, nebo alespon jednoho z nich. Nuda zde rozhodně nenastane. Co se týče tréningu a příprav na nastávající box, tak je to spíše komediálně laděno, ale dá se na co koukat. První střetnutí je opravdu vtipný, seskok padákem mě docela dostal nebo zpívání hymny, jak Stallone bručel - ten jeho hlas atd. Co se týče finálního ringu, tak jsem se docela obával jak to bude vypadat. Mám totiž strašně moc rád sérii Rockyho (všechny díly po 5*) - prostě nesmrtelná klasika pro mě. Rozhodně to nebylo úplně na úrovni jako box ve filmech o Rockym, ale moc daleko to k tomu nemělo, takže se mi zápas nakonec hodně líbil. Hlavně začátek a konec. Prostředek byl takový zrychlený, ale nevadí. Hned začátek jak se Stallone mlátil, to bylo něco. Zároven mě potěšil a překvapil De Niro, který nebyl tak rychlý jak Stallone, ale dával tvrdé údery. No a jak to dopadlo ? To neprozradím, bylo to těsné, ale skvěle zahrané. Opravdu neuvěřitelné, v takovém věku a jak to oba zvládli. Stallone samozřejmě vypadal o dost ve větší kondici jak De Ni Ro, ale na to, kolik De Nirovi je, tak taky nevypadal špatně. Takže celkově skvělá podívaná. Vtipné scény, menší dojemnost v některých scénách, nádech dramatu, skvělé hlášky, solidní box, odkazy na Rockyho a možná i na Zuřícího býka - to s jistotou nevím, páč jsem ho neviděl, ale přesto jsem se zabavil víc než dobře. Odkazy na Rockyho mi nepřišly trapné jak jsem se ze začátku obával, ale potěšily. Hudba byla celkem dobrá, taková normální. Dal bych lepší 4*, ale vzhledem tomu, že film neměl nějak výraznou chybu a že jsem teda překvapený jak to dopadlo, tak to mírně zaokrouhlím nahoru a dávám hezky plný počet hvězd. Film si to každopádně zaslouží. Už se těším na opakované shlédnutí, kterých bude víc. Takže velký palce nahoru oběma borcům, skvělý kinozážitek!(6.1.2014)

„Oldschool zasazuje tvrdé k.o. (drzému) mládí“....jestliže jsem o Expendables II napsal, že je to splněný vlhký sen pro milovníky notně zaprášených VHSek, Grudge match je osvěžující soulož s přesně načasovaným závěrečným (titulkovým) výstřikem. Vidět jednookého Rockyho stát v provazech společně se zuřícím ceckáčem, pardon býkem, jak si vzájemně (ne)korektně nakládají, pravda spíše verbálně než fyzicky a k tomu jim fantasticky přihrává geront A. Arkin, je...jak to bylo v té reklamě „zážitek k nezaplacení“. Tedy jak pro koho. Kdo čeká (Scorseseho) hlubokomyslnou psychologickou sondu do duší dvou boxerských legend resp. pěstní souboje v ringu, co tají dech a zvedají ze sedaček, ať......čeká dál. Jak trefně napsala lillien, vítězstvím už byl pouze samotný fakt, dostat hlavní hrdiny, přesněji řečeno Bobbyho De Nira do „půl těla“. Tajemství úspěchu? Pořádná dřina resp.porce lívanců, nesmí samozřejmě chybět povinný sirup a zapíjet jedině lahví Jacka Danielse. Výsledek na sebe samozřejmě nenechá dlouho čekat a vy sklízíte první ovoce v podobě jednoho a půl shybu. Z toho je jasně patrné, v jakých tendencích se snímek P. Segala odvíjí. Kdo se tedy spokojí s příjemnou (multižánrovou) oddechovkou, s vydatnou porcí nadledu, s hrdiny let (ne)dávno minulých, kteří si umí ze sebe udělat prdel a (drzému) mládí ji nakopat, k tomu krapet potřebné nostalgie, více než malé množství příjemně civilní, stále šik, K. Basinger, jednoduchým scénářem s banální předvídatelnou zápletkou, po většinu času však nezpůsobující akutní křeče ve střevech, nemůže odcházet z kina rozladěn. Pravda, ke konci už toho (americkýho) lepidla bylo přecejenom příliš a i já se začal v sedačce nepříjemně lepit resp. ošívat a procenta padaly dolů jak vlasy atletům bývalé NDR. To by ale nesměly přijít, již zmiňované, závěrečné titulky a .....85% [Jestli tohle nebude vysoko v červených číslech, osobně vás všechny obejdu s kámošem bažantem plným octa a vymáchám vám v něm vaše fajnový rypáčky...copyright by verbal]. EDIT: Ne, jdu na 90%. Já si můžu dovolit ten luxus v podobě subjektivity. Nejen za ten permanentní úsměv od ucha k uchu, si to (pro sebe) hravě obhájím.(5.1.2014)

• - Závěrečný match se odehrál v Consol Energy Center, což je domácí aréna Pittsburghu Penguins. (Punisher)

• - Sadarias Harrell, který si zahrál jednoho ze členů ochranky, napsal během natáčení texty ke svému debutovému rapovému albu. Když mu při psaní došel papír, psal slova na peníze, co měl v kapsách. (Dr Lizal)

• - Počas záverečných titulkov môžete sledovať dodatkové scény. (Johnny.ARN)