Tak tohle jsem opravdu nečekal. Že bude důchodcovský „ring volný“, kde si budou dávat přes hubu Rocky se Zuřícím býkem, tak zábavný, svižný a přitom vůbec ne trapný, spíš, nebojím se to říct, důstojný. Sly i De Niro tasí své nejsilnější herecké zbraně a oba to rozjíždí opravdu s chutí a na plné pecky. Nechybí tomu osudové drama, ani humor, zejména, když oba hláškují jako o život nebo si utahují z kultovních scén svých slavných boxerských filmů. V čemž je pořádnou porci jízlivých poznámek podporuje také výborný Alan Arkin, a tichou podporu poskytuje nečekaně sympatická Kim.(26.7.2015)

Dva filmoví boxeři, Stallone a DeNiro, opráší boxerské rukavice, aby vdechli život novým postavám, novým boxerům, mezi kterými je stará nevraživost. Snímek drží nad vodou humor a herecké výkony. Kdyby byl film koncipován jako drama a nikoli komedie, jistě by to nedopadlo tak, jak to dopadlo. Pro mě příjemná podívaná, která fanoušky boxerských filmů, zvláště tedy Rockyho a Zuřícího býka, potěší.(7.4.2014)

Chytře, protřele, vtipně. To byla jediná cesta, jak tuhle věc ustát ve zdraví. Protože když se dvě největší hvězdy svléknou v ringu, se střihem a akčními scénami je to už výrazně slabší. Jak De Niro, tak Stallone se však drží ve výborné kondici a už podle očekávání jsou ty dialogové sekvence mnohem zábavnější a strhnuvší, nežli ty boxerské, které jsou tu jen aby dokreslovaly mustr příběhu. Je to živelné a mnohdy velmi vtipné. Bez zbytečných slz, sentimentu či otravných reminiscencí.(12.1.2014)

Tvůrci zvládli žánr na výbornou, nenudí a servírují nám chutné menu, které sice vychází ze starých receptů, ale o to víc má kvalitní základ, je velice chutné, přísady navzájem ladí, má šmrnc, není mdlé ani překořeněné a je znát, že kuchař si dal práci! Na hlavní dvojici hvězd je opravdová radost se dívat - jsou to hvězdy prvotřídní svítivosti - díky za příjemný zážitek v kině!(22.1.2014)

|90%| Shlédnuto v kině. Tak teda, docela ohromen, a to v dobrém slova smyslu. Z filmu jsem měl docela obavy. Měl jsem k tomu docela divné a nyní už vím, že nesprávné důvody. Obával jsem se, aby to nebyla parodie na Rockyho, což mi trochu v některých scénách naznačoval trailer. Jenže takhle jsem to brát vůbec neměl. Už před zahájením projekce v kině jsem si řekl, že to tak brát nebudu a dobře jsem udělal. Charakteroval bych toto dílko jako fakt příjemná sportovní komedie s dobrými hlášky od dvou borců ze staré školy. Co se týče vtipných scén, tak jich zde bylo víc než dost. Nechci tím říct, že to byla komedie, kdy bych doslova řval smíchy, ale moc k tomu nechybělo. Spoustě scén jsem se smál - žádná scéna nebyla trapná. Nyní chci zmínit herecké obsazení. Sylvester Stallone je pořád u mě velký borec, dokázal ze sebe udělat i srandu a zahrál opět na výbornou. Měl docela zvláštní postavu. Takový moc upozaděný, zaseklý v životě, urážlivý trochu a i trochu takový hloupější mi připadal - jako jeho postava, ale zahrál to výborně. Robert De Niro měl zcela odlišnou postavu. Na svůj věk zahrál věčnýho baviče, nezodpovědnýho člověka a byl to takový komediant. Abych porovnal herecké výkony těchto dvou borců, tak rozdíly nějak dělat nechci. Nikdo z těchto dvou nezklamal. Přesto mi přišel Robert De Niro zábavnější a svěží, ale to je asi i postavou. Stallone měl zase takovou tichou, samotářskou postavu, přesně v jeho stylu. Další herci. Tak třeba Kevin Hart. Bohužel, tento herec mi přišel jako jeden z mála záporů tohoto filmu. Nepřišel jsem moc jeho humoru na chut. Samozřejmě, některé jeho scény mě pobavily, ale jeho hlášky a humor - to mi přišlo až moc ujeté, jako by to měl být týpek, který dokáže vše a je nejvtipnější. Film neměl pro mě téměř žádné zápory, vše bylo jednoduchoučké, hezky promyšlené, ale toto byl fakt zápor, ale přenesl jsem se přesto. Stallonův trenér mě teda opravdu bavil, byl vtipný a já nevím co bych dále o tom měl vykládat. Nebo postava syna De Nira. Taky mě dost zaujal. Charakter De Nira, jaký byl lhostejný otec, jak se trochu měnil ke konci, nádech dramatu, to vše bylo mírně, ael hezky podáno. Nějaká ta myšlneka, dojemnost atd, došlo i na Stallonovu postavu, takže i upřímnost se ve filmu postupem času (spíše až ke konci filmu) našla, což je teda opravdu dobře. Tento snímek si myslím nejvíc potěší pravé fanoušky těchto dvou herců, nebo alespon jednoho z nich. Nuda zde rozhodně nenastane. Co se týče tréningu a příprav na nastávající box, tak je to spíše komediálně laděno, ale dá se na co koukat. První střetnutí je opravdu vtipný, seskok padákem mě docela dostal nebo zpívání hymny, jak Stallone bručel - ten jeho hlas atd. Co se týče finálního ringu, tak jsem se docela obával jak to bude vypadat. Mám totiž strašně moc rád sérii Rockyho (všechny díly po 5*) - prostě nesmrtelná klasika pro mě. Rozhodně to nebylo úplně na úrovni jako box ve filmech o Rockym, ale moc daleko to k tomu nemělo, takže se mi zápas nakonec hodně líbil. Hlavně začátek a konec. Prostředek byl takový zrychlený, ale nevadí. Hned začátek jak se Stallone mlátil, to bylo něco. Zároven mě potěšil a překvapil De Niro, který nebyl tak rychlý jak Stallone, ale dával tvrdé údery. No a jak to dopadlo ? To neprozradím, bylo to těsné, ale skvěle zahrané. Opravdu neuvěřitelné, v takovém věku a jak to oba zvládli. Stallone samozřejmě vypadal o dost ve větší kondici jak De Ni Ro, ale na to, kolik De Nirovi je, tak taky nevypadal špatně. Takže celkově skvělá podívaná. Vtipné scény, menší dojemnost v některých scénách, nádech dramatu, skvělé hlášky, solidní box, odkazy na Rockyho a možná i na Zuřícího býka - to s jistotou nevím, páč jsem ho neviděl, ale přesto jsem se zabavil víc než dobře. Odkazy na Rockyho mi nepřišly trapné jak jsem se ze začátku obával, ale potěšily. Hudba byla celkem dobrá, taková normální. Dal bych lepší 4*, ale vzhledem tomu, že film neměl nějak výraznou chybu a že jsem teda překvapený jak to dopadlo, tak to mírně zaokrouhlím nahoru a dávám hezky plný počet hvězd. Film si to každopádně zaslouží. Už se těším na opakované shlédnutí, kterých bude víc. Takže velký palce nahoru oběma borcům, skvělý kinozážitek!(6.1.2014)

• - Závěrečný match se odehrál v Consol Energy Center, což je domácí aréna Pittsburghu Penguins. (Punisher)

• - Natáčení probíhalo na konci roku 2012 v New Orleansu a Pittsburghu. (jenik71)

• - Mike Tyson se objevuje již ve druhém Stalloneho boxerském filmu, poprvé to bylo v Rocky Balboa (2006) a poté v Zpátky do ringu. (Nocturno culto)