Pod pojmem aktivní důchod jsem si dosud představoval procházky v přírodě, nadávání na nevychovanou mládež, zahrádkaření a čtvrteční fighty v Kauflandu. Jenže neuvěřitelně zábavný film o Kidovi s Razorem mi ukázal jinou cestu - v důchodu chci boxovat, hláškovat, milovat a užívat si všech nemocí, které stáří přináší. A pokud mi film dokáže takhle změnit pohled na svět, tak si svých pět hvězd zaslouží.(24.4.2014)

Před návštěvou kina mě tentokráte ublížilo vysoké hodnocení filmu. Člověk potom čeká neskutečnou pecku a ve finále je zklamán že dostane jen velmi dobrý film. Řeknu vám jedno. Trestná lavice se mě líbila více, ale to co dělá pro své fanoušky Stallone je neskutečné. Není dne kdy bych nelitoval, proč s podobnýma filmama nezačal už někdy v roce 97 po špatně hodnocené Zemi policajtů. Filmu nicméně stejně sluší i mladší herci stejně jako jistoty Basinger s De Nirem. Robert mimochodem hraje nejlépe za posledních minimálně 15 let a ten jeho ďábelský úšklebek jsem mu po hodně dlouhé době zase bezproblému věřil. Nebudu prozrazovat jak důchodcovské klání dopadne, protože ve finále o něj zase tolik nejde. Je příjemné hlavně poslouchat všetečné hlášky Alana Arkina. Bravo! 75%(3.1.2014)

Komický je už námět. Když se na něm vystaví jednoduchoučký příběh, který má spád a vtipné dialogy (což mít musí, neboť pointa je snadno vytušitelná), vloží se na bedra hereckým hvězdám ochotným dělat si srandu i ze svého stáří a všechno se to udělá s americkou profesionalitou, pak, alespoň pro mne, to vydá na 80%.(14.6.2014)

Tak tohle byla snad nejvydařenejší chlapácká odysea do starých dobrých časů i když zůstala v dnešní době. Boby a Sly v posledních letech ztvárnili tu hůř, tu líp leckteré postavy, ale Razo a Billy patří k těm absolutně nejlepším. U Slye si dokonce myslím, že se jedná z hlediska hereckého projevu o jeho nejvydařenější roli. Nikdy bych neřek, že tyhle dva ještě uvidím ringu a co víc, nikdy bych neřek, že když je v tom ringu při jejich věku uvidím, že mně to nebude připadat trapný, ale stalo se. Hrozně se mě líbila ta astmoféra, kterou navozovala vyzrálost všech postav, který si už v životě prošli vším, dialogy ze kterých mluvila obyčejná lidská zkušenost, ale ve kterých nechyběl nadhled a vtip. Taky se mě líbila Kim Basinger, dokonce snad víc než v době kdy jako mladá sexbomba oslovovala ve svých snech většinu pánských obyvatel naší planety. I ten propletenec, který mezi sebou hlavní postavy měly, jsem s přehledem adoptoval. Na tomhle filmu je neobyčejná právě ta přirozeně lidská obyčejnost s jakou je film vyprávěn.(8.1.2014)

4* a velká uslzená radost za to, že má Rocky vedle sebe konečně pořádnou kočku a ne tu otravnou hnusku Adrianu, případně její hrobeček :D Je to klasická slyovská boxovací feelgood dojímačka, možná už ta vůbec poslední, a já si ji užil. Jsem tak rád, že se ta stará parta 'postradatelných' vrátila, tohle mi bude chybět. A v tomhle případě hned 3x - Stallone, DeNiro, upřímný jednoduchý filmy jako je tenhle. (stěžejní monolog s "because I'm a fighter" mě dostal)(24.3.2014)

• - Robert De Niro si zahral úlohu boxera už vo filme Zúriaci býk (1980), Sylvester Stallone zase v sérii Rocky. (kacer4)

• - V jedné z filmových scén Razor (Sylvester Stallone) a Kid (Robert De Niro) hostují na MMA zápase a Razor po hádce knokautuje jednoho z MMA bojovníků. Jedná se o skutečného MMA fightera Chaela Sonnena. (Punisher)

• - Počas záverečných titulkov môžete sledovať dodatkové scény. (Johnny.ARN)