Priznám sa, nemal som veľké očakávania. Nevedel som si predstaviť, ako môže fungovať myšlienka postaviť dvoch dedkov do ringu a urobiť z toho film. Som milo prekvapený, ako sa scenáristi s príbehom vyhrajkali. Žiadna nuda a dej okorenený toľkými skvelými hláškami, že ťažko hľadať film, kde by ich bolo viac. Je tu cítiť melanchóliu, ale je to taká príjemná melanchólia, vôbec nie smutná ani depresívna. Srší z nej pozitívna energia obohatená mnohými vtipnými scénkami. Počas sledovania filmu som nevedel prísť na to, ako sa to skončí, a tu ma opäť scenár milo prekvapil. Vo filme je vrchovate všetko, čo sa u tohto žánru očakáva - perfektný scenár, akcia, vtip aj emócie, preto ho rozhodne odporúčam. 90/100(28.2.2014)

|90%| Shlédnuto v kině. Tak teda, docela ohromen, a to v dobrém slova smyslu. Z filmu jsem měl docela obavy. Měl jsem k tomu docela divné a nyní už vím, že nesprávné důvody. Obával jsem se, aby to nebyla parodie na Rockyho, což mi trochu v některých scénách naznačoval trailer. Jenže takhle jsem to brát vůbec neměl. Už před zahájením projekce v kině jsem si řekl, že to tak brát nebudu a dobře jsem udělal. Charakteroval bych toto dílko jako fakt příjemná sportovní komedie s dobrými hlášky od dvou borců ze staré školy. Co se týče vtipných scén, tak jich zde bylo víc než dost. Nechci tím říct, že to byla komedie, kdy bych doslova řval smíchy, ale moc k tomu nechybělo. Spoustě scén jsem se smál - žádná scéna nebyla trapná. Nyní chci zmínit herecké obsazení. Sylvester Stallone je pořád u mě velký borec, dokázal ze sebe udělat i srandu a zahrál opět na výbornou. Měl docela zvláštní postavu. Takový moc upozaděný, zaseklý v životě, urážlivý trochu a i trochu takový hloupější mi připadal - jako jeho postava, ale zahrál to výborně. Robert De Niro měl zcela odlišnou postavu. Na svůj věk zahrál věčnýho baviče, nezodpovědnýho člověka a byl to takový komediant. Abych porovnal herecké výkony těchto dvou borců, tak rozdíly nějak dělat nechci. Nikdo z těchto dvou nezklamal. Přesto mi přišel Robert De Niro zábavnější a svěží, ale to je asi i postavou. Stallone měl zase takovou tichou, samotářskou postavu, přesně v jeho stylu. Další herci. Tak třeba Kevin Hart. Bohužel, tento herec mi přišel jako jeden z mála záporů tohoto filmu. Nepřišel jsem moc jeho humoru na chut. Samozřejmě, některé jeho scény mě pobavily, ale jeho hlášky a humor - to mi přišlo až moc ujeté, jako by to měl být týpek, který dokáže vše a je nejvtipnější. Film neměl pro mě téměř žádné zápory, vše bylo jednoduchoučké, hezky promyšlené, ale toto byl fakt zápor, ale přenesl jsem se přesto. Stallonův trenér mě teda opravdu bavil, byl vtipný a já nevím co bych dále o tom měl vykládat. Nebo postava syna De Nira. Taky mě dost zaujal. Charakter De Nira, jaký byl lhostejný otec, jak se trochu měnil ke konci, nádech dramatu, to vše bylo mírně, ael hezky podáno. Nějaká ta myšlneka, dojemnost atd, došlo i na Stallonovu postavu, takže i upřímnost se ve filmu postupem času (spíše až ke konci filmu) našla, což je teda opravdu dobře. Tento snímek si myslím nejvíc potěší pravé fanoušky těchto dvou herců, nebo alespon jednoho z nich. Nuda zde rozhodně nenastane. Co se týče tréningu a příprav na nastávající box, tak je to spíše komediálně laděno, ale dá se na co koukat. První střetnutí je opravdu vtipný, seskok padákem mě docela dostal nebo zpívání hymny, jak Stallone bručel - ten jeho hlas atd. Co se týče finálního ringu, tak jsem se docela obával jak to bude vypadat. Mám totiž strašně moc rád sérii Rockyho (všechny díly po 5*) - prostě nesmrtelná klasika pro mě. Rozhodně to nebylo úplně na úrovni jako box ve filmech o Rockym, ale moc daleko to k tomu nemělo, takže se mi zápas nakonec hodně líbil. Hlavně začátek a konec. Prostředek byl takový zrychlený, ale nevadí. Hned začátek jak se Stallone mlátil, to bylo něco. Zároven mě potěšil a překvapil De Niro, který nebyl tak rychlý jak Stallone, ale dával tvrdé údery. No a jak to dopadlo ? To neprozradím, bylo to těsné, ale skvěle zahrané. Opravdu neuvěřitelné, v takovém věku a jak to oba zvládli. Stallone samozřejmě vypadal o dost ve větší kondici jak De Ni Ro, ale na to, kolik De Nirovi je, tak taky nevypadal špatně. Takže celkově skvělá podívaná. Vtipné scény, menší dojemnost v některých scénách, nádech dramatu, skvělé hlášky, solidní box, odkazy na Rockyho a možná i na Zuřícího býka - to s jistotou nevím, páč jsem ho neviděl, ale přesto jsem se zabavil víc než dobře. Odkazy na Rockyho mi nepřišly trapné jak jsem se ze začátku obával, ale potěšily. Hudba byla celkem dobrá, taková normální. Dal bych lepší 4*, ale vzhledem tomu, že film neměl nějak výraznou chybu a že jsem teda překvapený jak to dopadlo, tak to mírně zaokrouhlím nahoru a dávám hezky plný počet hvězd. Film si to každopádně zaslouží. Už se těším na opakované shlédnutí, kterých bude víc. Takže velký palce nahoru oběma borcům, skvělý kinozážitek!(6.1.2014)

Když jsem jako malý kluk viděl Rockyho , chtěl jsem být boxerem. Ovšem o několik let později jsem zhlédl Mlčení jehňátek a konečně jsem se našel...Zpátky do ringu mi mou volbu jen utvrdilo, já v šedesáti svým "fanouškům" pořád nebudu připadat směšný a až jednou své povolání pověsím na zakrvácený hák, odejdu do zaslouženého důchodu s pocitem dobře odvedené práce a bez nutnosti si něco dokazovat. Nu nic, dostal jsem chuť na játra na cibulce, tak možná i na shledanou...(9.7.2014)

Tak tohle byla snad nejvydařenejší chlapácká odysea do starých dobrých časů i když zůstala v dnešní době. Boby a Sly v posledních letech ztvárnili tu hůř, tu líp leckteré postavy, ale Razo a Billy patří k těm absolutně nejlepším. U Slye si dokonce myslím, že se jedná z hlediska hereckého projevu o jeho nejvydařenější roli. Nikdy bych neřek, že tyhle dva ještě uvidím ringu a co víc, nikdy bych neřek, že když je v tom ringu při jejich věku uvidím, že mně to nebude připadat trapný, ale stalo se. Hrozně se mě líbila ta astmoféra, kterou navozovala vyzrálost všech postav, který si už v životě prošli vším, dialogy ze kterých mluvila obyčejná lidská zkušenost, ale ve kterých nechyběl nadhled a vtip. Taky se mě líbila Kim Basinger, dokonce snad víc než v době kdy jako mladá sexbomba oslovovala ve svých snech většinu pánských obyvatel naší planety. I ten propletenec, který mezi sebou hlavní postavy měly, jsem s přehledem adoptoval. Na tomhle filmu je neobyčejná právě ta přirozeně lidská obyčejnost s jakou je film vyprávěn.(8.1.2014)

Rocky 7 jak vyšitý do americké vlajky s nezbytnou dávkou patosu, ale stylem, který si zaslouží obdiv. Takhle nějak si představuji splnění amerického snu, dobytí Hollywoodu, což obě Legendy jasně dokazují na plátně i mimo něj. Nechyběly zajímavé až bizarní scenérie, viz město z ptačí perspektivy nebo bydlení pod mostem(doslova), ukecaná černá huba, vulgární stařík, femme fatale, vztahový propletenec bez většího zauzlení a pochopitelně morální dilemata ušitá přímo na míru každému z hrdinů. GentleMana Slye netřeba dál ohledně superlativ rozebírat a zuřivý býk Niro v mých očích překvapivě stále roste výš. Za nostalgií nabité scény příprav do ringu a samotného zápasu pěkně natvrdo po staromilsku nemůžu jít níž, ani kdybych neviděla na obě oči, natož jediný díl hvězdné boxerské série.(6.2.2014)

• - Bylo natočeno několik alternativních konců, aby nedošlo ke spoilerům či jiným únikům informací. (Dr Lizal)

• - Keď sa Sally (Kim Basinger) rozpráva s Razorom (Sylvester Stallone) pri jeho dome, nepatrične sa mení panoráma za jej chrbtom, objavuje sa a znovu mizne idúci vlak v pozadí. (Laslo)

• - V jedné z filmových scén Razor (Sylvester Stallone) a Kid (Robert De Niro) hostují na MMA zápase a Razor po hádce knokautuje jednoho z MMA bojovníků. Jedná se o skutečného MMA fightera Chaela Sonnena. (Punisher)