Pořád jsem to já

• USA Still Alice (více)

Alice Howlandová, šťastně vdaná matka tří dospělých dětí, je uznávanou profesorkou lingvistiky, která začíná zapomínat slova. Když je jí diagnostikována raná forma Alzheimerovy choroby, zjišťuje Alice společně se svou rodinou, že jejich vzájemné vztahy projdou tou nejnáročnější myslitelnou zkouškou. Její úsilí zůstat stále tím, kým kdysi byla, je děsivé, dojemné i inspirující. (Falcon)

weca

Vzývaný výkon Julianne Moore se mi líbil moc, film jako celek už méně. Nechci bejt necita ani cynik, ale opravdu neplatí, že každý tragický životní příběh rovná se výborné filmové drama, někdy by vážně neškodilo zůstat u dokumentu. Chápu snahu představit Alzheimerovu chorobu širšímu diváckému publiku, nicméně finální produkt je všelijaký. Bohužel. Vedlejším postavám jsem nevěřil, nejzbytečnější byla jako tradičně Kristen Stewart, což je mrzuté, protože mě docela rajcuje. Přes všechny zápory se na film chvílemi opravdu nepříjemně kouká, což je u podobných filmů asi plus. ()

lusota

Vlastně jsem po shlédnutí tohohle filmu neměla potřebu jej nějak hodnotit, ale přečetla jsem knížku od Lisy Genovy a musím opět zkonstatovat, že byla lepší, než filmové zpracování. Julianne Moore je sice úžasně přesvědčivá a všechny ty ceny jí přeji, ale knížka na mě působila mnohem emotivněji. Chvílema jsem ji musela odkládat, abych všechno to zoufalství rozdýchala a slzy jsem utírala s blížícím se koncem snad při každé stránce. Zároveň je ohromně čtivá, takže všem vřele doporučuji. Téma je strašné, film fajn, ale knížka bomba. ()

MartyAge

Doslova herecký koncert Julianne Moore, za ktorý skutočne právom zlatú sošku získala. No a pri tom sme pravdepodobne skončili. Sledujeme vysokoškolskú profesorku v boji so zákerným ochorením avšak bez väčších dejových zvratov alebo nápadov. Určité scény sú mierne naturalistické, ale taký bol zámer. Na city nám Alice mierne hrá,chvalabohu len v zvládnuteľnej rovine. Napriek tomu už spomenutý herecký koncert zachraňuje kde sa dá a dvíha film vyššie ako vládze... vďaka Julianne Moore. ()

DK197

Tenhle snímek splnil očekávání, která od filmů s podobnou tématikou mívám. Silný uvěřitelný příběh plný emocí s nějakým skrytým poselstvím... Nemůžu jinak... 5 hvězd. ()

Ludka11111

Bol by to taký dokonalý film nebyť dvoch zásadných vecí. prvým bola Kristen Steward, čo je to najhošie, čo tento a aj všetky filmy kde hrala mohlo stretnúť (toto stvorenie proste nevie hrať len s polootvorenými ústami hádže repliky) a druhým momentom je záver... Ten záver bol akože čo??? Čo tým chcel scénarista povedať? Škoda, jedna hviezda musí ísť dole. Inak Julianne dokonalý výkon, Oscar bez debaty zaslúžený ()

Snakefinger

Tady bych hodnotil nejenom fenomenální výkon Julianne Moore, ale především fakt, že film nebyl zbytečně patosový a kašově klišovité a rozpláclé jak to u emerické produkce bývá zvykem. Velmi silné a přesvědčivé drama. ()

Gamine

Fascinovalo mě, že se takové težké téma podařilo natočit, aniž by vyznělo nebo působilo depresivně. Julianne zvládla tu roli obdivuhodně, ale nejvíc tu na mě opět zapůsobila Kristen, jejíž pouhá přítomnost dokázala odlehčit většině tísnivých situací.. její postava tu působila jako dokonalý protiklad Juliannině. ()

90125

Alzhajmer je strasny a strasidelny. Kruté a desivé vidiet, ako clovek prestane byt sam sebou. Julianne je skvela. Hra vyborne to, co jej scenar dovolí. Jej postupna premena a nasledna bezradnost je herecky na výši. To je ale asi tak vsetko. Tento film je prilis jednorozmerny a zbytocne melodramaticky ladený, hoci sa snaží byt realisticky. Snaha o realizmus ma z mojho pohladu tazké trhliny. Postavy Alicinej rodiny, to boli predsa tí, ktorí museli trpiet najviac a to vo filme nie je vidiet takmer vôbec. Potencial témy tak ostava do veľkej miery nevyuzity. Ku koncu je Still Alice len soapoperovo sentimentalny a malo filmovy. Keby sa Alice podarilo spachat samovrazdu, mal by dopad celeho pribehu daleko silnejší účinok. Film, ktory ma nenechal chladneho, ale na ktory asi rychlo zabudnem. he. 60 % ()

vinducha

Teda jestli někdo někdy ztvárnil pacienta postiženého touto degenerativní nemocí přesvědčivěji , tak o tom nevím , klobouk dolů paní Julianne Moore. ()

Annaroz

Velmi emotivní film. Hrůza, co se stane s osobností postiženou Alzheimerovou chorobou a hlavně jak se v krizi obnaží vztahy v rodině. Manžel se zachoval jako sobecké hovado, když pracovně zdrhl do jiného města a starost o svou ženu hodil na krk (do té doby nezdárné) dceři. ()

The M

Úžasný herecký výkon Julianne Moore si žiada nejedno ocenenie. Film je naozaj skvelý, zaujalo ma to hneď, ako som videl trailer a nebol som sklamaný. Naozaj silný zážitok, ktorý vás dostane do kolien. Človek si takúto situáciu ani nevie predstaviť. Prizerať sa, ako niekto, koho máte radi, alebo dokonca vy sami, vaše vnútro mizne a pritom sa navonok ani nezmeníte je niečo nepredstaviteľné. Ešteže tu ale nikto netlačí zbytočne na emócie, a aj preto celá snímka vyznieva tak nenápadne a realisticky. Oplatí sa vidieť! ()

Dzoko

"I wish I had cancer" .. Krásna Julianne Moore tentokrát prichádza na filmové plátna ako úspešná žena, manželka, matka, ktorej jedného dňa diagnostikujú počiatok Alzheimera. Celkový príbeh ma ako diváka hlboko posadil do kresla a ja som len pozeral a hovoril si len jedno "Toto sa môže každému z nás stať, ani nevieme kedy a ako".. Julianne ako Alice predviedla ozaj výkon hoden Oscara. Film je zabalený pre diváka na obrovskú vnútornú emočnú filozofiu hodnôt v sebe samých. Kiežby sa točilo viac takýchto filmov.. A ešte niečo, hodte tej dáme Oscara :) 90% ()

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu