Pořád jsem to já

• USA Still Alice (více)

Alice Howlandová, šťastně vdaná matka tří dospělých dětí, je uznávanou profesorkou lingvistiky, která začíná zapomínat slova. Když je jí diagnostikována raná forma Alzheimerovy choroby, zjišťuje Alice společně se svou rodinou, že jejich vzájemné vztahy projdou tou nejnáročnější myslitelnou zkouškou. Její úsilí zůstat stále tím, kým kdysi byla, je děsivé, dojemné i inspirující. (Falcon)

Veber

Silné drama. Projev Julianne Moore mi vehnal slzy do očí. Ztrácení sebe sama je skutečně děsivé. Spoiler Scéna kdy se Alice chce pokusit o sebevraždu, ale není schopna unést myšlenku do patra je neskutečně silná. Konec spoileru. "Kéž bych měla raději rakovinu, nemusela bych se tolik stydět" ()

Majoslav11

Za päť hviezd to nebude a asi by som ani Julianne Moore toho Oscara nedal. Nie je to totiž úplne kulervoucí doják, tie cca dva silné scénické momenty (rodinné stretnutie pri oznámení anamnézy a Alicin videoodkaz) ma taktiež neprinútia úplne hodnotiť v superlatívoch. Nejako ma táto dráma nedokáže odrovnať, chytiť plne za srdce a pritom k tomu má častokrát našliapnuté. Ale - film je dobre napísaný, príbeh sa pekne odvíja. Páči sa mi samotná téma, vskutku vzniká asi len pár snímkov s témou Alzheimerovej choroby ako nositeľa deja. Výkon Julianne Moore je krásny, len si nie som istý, či bol aj najlepší v danom roku. Kristen Stewart mi vadí a to sa naozaj snažím. Všehovšudy za štyri hviezdy. ()

Kozlowski8

Velice silné, působivé, emotivní a smutné představení Alzheimerovy choroby s naprosto vynikající Julianne Moore v hlavní roli. Film, který mi v hlavě zůstane hodně dlouho. 80 %. ()

Houbos

Ginger Julianne Moore is gradually turning into a vegetable – at least in Still Alice. Thus, Ginger’s a vegetable. And Alec Baldwin still look like a handsome giant pineapple. No, ale k hodnocení: nedával jsem moc pozor, ale po excelentním Clouds of Sils Maria nic moc. ()

Margareth35

Původním důvodem, proč jsem si vybrala zrovna tenhle snímek byla úžasná herečka Julianne Moore, kterou mám moc ráda. Trailler nebyl ničím ohromujícím, přesto jsem si film pustila. Pravdou je, že mě celý příběh do slova a do písmene pohltil. Dlouho jsem neviděla film, který by mě až tak zasáhl a já 3/4 filmu proseděla se slzami v očích a užmoulaným kapesníkem v ruce. Příběh Alice je tak skvělý, věrohodný a plný "skrytých" emocí. V průběhu filmu mě vždycky napadaly otázky typu jaké to asi musí být, dozvědět se v tak brzkém věku, že trpím Alzheimerovou chorobou? POZOR SPOILER !!! Jak se asi Alice cítí, když v jednu chvíli normálně komunikuje se svým manželem, ví kde je a o minutu později stojí v chodbě s pomočenými tepláky, protože neví, kde je a neví za kterými dveřmi je toaleta? KONEC SPOILERU !!! Pro mě osobně je to naprosto šílený lidský osud, který bych snad nepřála ani svému nepříteli. Za ten velmi silný příběh, který mě velice zasáhl u srdce, nemůžu jinak než dát pět hvězdiček a sklonit další poklonu skvělé Julianne Moore. Za mě tedy 5 hvězd !! ()

Great.Gatsby

Moore si toho "plešouna" zaslúži. Silný príbeh o chorobe horšej než rakovina či iné smrteľné choroby. Zaujímavo a pútavo zobrazený príbeh bez klasických amerických "uzavretých" koncov čo ma naozaj potešilo. Odporúčam. ()

KatnissEver

Film mne nalákal především vynikajícím hereckým obsazením, (z části i proto, že se sama jmenuji Alice ;)). Julianne Moore je zde naprosto vynikající. Film má příjemnou atmosféru a krásně plynne. Naprosto mne to pohltilo a hoďka a půl utelkla jako nic. Jde o poněkud depresivní téma, ale to se dá u dramatu, tak nějak čekat ;) ()

breebee

A mě se to líbilo. Julianne prostě zbožňuju a toho Oscara si opravdu zasloužila. Obohacující příběh o tom, jak málo stačí, abysme ztratili i to nejdůležitější na světě - sami sebe. Herecké obsazení bylo velmi přesvědčivé a film celkově plný silných momentů. Zajímalo by mě srovnání s knihou, asi to bude jiný kafe než TFIOS, ale mohlo by to být ještě hlubší a syrovější. ()

rakosabasta

Velmi aktuální téma, zajímavé zpracování. Jako každý film jde o zjednodušení, ale je to chytlavé a přesto hodně pravdivé. Skvělí herci. ()

julie_mie

Vzhledem k tomu, že mám k tomuto tématu bohužel osobní vztah, tak musím dát 5. Excelentní herecké výkony, velmi přesvědčivá Julianne Moore (zraje podobně jako Meryl Streep - tedy alespoň pro mě), výborná Kristen Stewart a stále stejný Alec Baldwin... ()

KikiNetka

Očekávala jsem hodně od Julianne a Aleca a hodně jsem také dost dostala. Od Kristen jsem očekávala málo, ale příjemné překvapení bylo, když mě v první minutě neodradila, ba naopak. Přínosné, věcné, dramatické, emotivní. Přesně tak, jak jsem si to představovala ()

Aranel

Mně se celej ten film líbil, i téma, i herecký výkony, ale jednu hvězdičku ubere ta tklivá, cajdákovitá hudba a některé trochu americky předvídatelné momenty - třeba že starat se zůstane "nehodná" dcera. Jinak ale doporučuju zhlédnout. Julianne Moore je vynikající. ()

Mark1983

Tak tohle bych zažívat nechtěl. To musí být úplně šílený,ale co se filmu týče tak se jedná o nemálo smutný příběh se špatným koncem. ()

musolini

Krásnej,výbornej,ale hrozně smutnej film o nemoci,kterou může mít každý...pokud člověk nemá nějakou nemoc ve své blízkosti,tak snad jen film mu jí může přiblížit a tady Julianne Moore ukázala,jak veliká herečka je a její výkon byl úžasný... ()

katherine7

Tento snímek ve mně zanechal velmi silný zážitek. Když se říkává: ´Kde bůh nadělil, tam musí i něco vzít´, tak na tom něco je. Julianne Moore zahrála nemocnou ženu přesvědčivě až mi v některých pasážích vyhrkly slzy. Nechci tento snímek předceňovat, ale je vážně dobrý a silný. Více takových! Ale 4*, protože by se našlo pár věcí, které se mi nelíbili. Ty tady však rozpitvávat nebudu, protože těch kladných bylo mnohem více. ()

kubixix

Nějakou chvíli jsem přemýšlel, že bych si film pustil. Trailery vypadaly skvěle a jedna oscarová soška tomu jen přispívala. Nakonec to ale nějak vyšumělo. Až do chvíle, kdy mi byl film doporučen mojí kamarádkou. Alespoň v tomto směru jsem byl ovlivněn, ale vám všem doporučuji, pusťte si ho nejlépe po doporučení někoho, na kom vám záleží. Není to časté, ale právě tomuto snímku to přidalo, neboť se na to díváte úplně jinýma očima a dojdou vám věci, kterých byste si ani nevšimli. Výkon Julianne Moore byl opravdu oscaruhodný, přesto pátou hvězdu zachránit nedokázal. Nakonec je to ale skvělý film protkaný mnoha dojemnými proslovy a úsměvnými situacemi. Doporučuji. Dík Áďo! ()

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu